ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 154
  • 761
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 8 708
Аз взех талон 5 и 6,защото ходих по друг повод при личния.
   Тетрадки и разни други неща за у-ще отдавна не са моя грижа,както и учебниците.Продават се старите,с парите си намира "нови" втора употреба.Снощи една позната ми обяснява как другата седмица ще си вземе два дни отпуска,да облича ученика,набор.Винаги ми е било много странно това пазаруване на юруш,все едно досега са били голи  и боси тези деца.С дрехите също не се занимавам,освен ако трябва да го закарам "на МОЛ" до Плевен или София.

# 451
  • София
  • Мнения: 7 049
Наборът е изчел задължителната литература, МАЙ... Има летно домашно по БЕЛ и по МАТ, но МАЙ нищо не е правил. Това лято ми се увидя, на него също. От края на юни апартаментът ни прилича на бомбоубежище, той беше с гипс до началото на август. Изнесе половината мизерия и строителен отпадък, още докато беше с гипс. После качване, сваляне на паркет, на мебели, на строителни материали... Абе доста мъжка работа и хамалогия изнесе. Има време да излиза, кога пред блока, кога със стари или нови съученици. До края на седмицата трябва да сме приключили основно. Когато стигне ще пише, ако стигне.
И дрехи трябва да се пазаруват. Якета, дънки, блузи, маратонки, всичко е малко, късо, стиска. Учебници, курс по немски..., смятам до началото на октомври да ходи по къси гащи, само това може да носи, без да личи колко му е малко, а преди това не виждам как ще сколасам с всичките му разходи! JoyJoyJoy
Оф, не се оплаквам, споделям. Нищо не разбрах от лято. Даже и едни палатки не можахме да направим.
Но съм доволна от детето, добро ми е, жалостиво. Не ме оставя да се моря сама, па макар и да не е от най-работливите! Joy
Марулетка, всеки път като чета за твоят младеж, мнооого се възхищавам!

# 452
  • Мнения: 8 708
ООоо,моля ти се,недей!Толкова ми образува нерви,така трудно комуникираме,че ми иде да ида в манастир.Честно!
  Другата седмица смятаме да идем до морето за няколко дни,НО БЕЗ него.Хем малко ме е шубе да не вдигне някой грандиозен купон,да дойде полиция,да имам един куп проблеми после, хем искам няколко дни без него,само с мъжът ми.
    А пък колко е влюбен,и кви глупости прави от любов........

# 453
  • София
  • Мнения: 18 679
Привет и от нас, отдавна не съм се разписвала Hug
Наборът си е все така. Свестно дете, но мързеливо. Много ми помага, като го помоля, но това задължителна литература, наваксване по немски, преговор по каквото и да било - забрави. Живот като на кино! А с тия приятели, а с ония приятели, фитнесче, колело, компютър...Плаши ми се въображението от предстоящата година. Живеех с мечтата отпускането да е било само в подготве, но уви, не мисля, че ще се засили. Не ми било писано да имам отличник гимназист. Нищо, имам още две издания, току виж ме изненадал някой от тях!

# 454
  • Мнения: 8 708
Белинда,не така накратко!Кажи как е Козуначко?А номер 2?
    Аз дори не смея да попитам за задължителната литература,честно.От мама на съученик разбрах,че госпожата казала да четат само това,което е в  учебника,демек,нЕма нужда да се морят.Страх ме е изобщо да подхвана темата,защото и без това се караме за какво ли не.
 Дано да е преценил правилно,че накъдри ми ли двойки и тройки ще бъде лишен от доста привилегии,от които се ползва в момента.   

# 455
  • София
  • Мнения: 18 679
Екстра сме всички Laughing Направо нямаме търпение да започне новата учебна година Laughing Календарът ми е РС до РС, а банковата ми карта плаче с крокодилски сълзи...
Между другото, когато имаш две деца и един мъж е поносимо да имаш две родителски едновременно - всеки поема по една. Но когато имаш три деца Rolling Eyes С две думи, стигнах до извода, че ми трябва още един мъж!

# 456
  • София
  • Мнения: 11 962
Белиндо, беее! Joy От години се чудя какво не ми достига, а то - втори мъж било. Joy 'Що не каза по-рано, когато имаше по-горям избор? Frowning1 Иначе само веднъж успях да излъжа мъжа ми да отиде на РС /точно поради съвпадение/, след която каза: "Повече на такива неща да не ме пращаш." Smirk

# 457
  • Варна
  • Мнения: 2 442
А моят мъж много се забавлява по  родителски и ходи с желание. После като го питам какво са казали, кратко обобщава - нищо важно 🤣. Затова по необходимост ходим двамата 😜.

# 458
  • София
  • Мнения: 7 049
Значиии....., на всичкото отгоре, днес се прибра посинен. Сбили се.... за момиче! Tired Face На връх именния му ден и седмица преди РД! Да го преживявам ли като драма или да го отбележа като житейски урок на порастването? Не минах с бЕло, сипах си направо кехлибарено.
Чудя се от кого да започна, от него ли, от побойниците ли... Да започва тая учебна година, да се свършва това лято, че нерви не ми останаха! Rage

# 459
  • София
  • Мнения: 38 439
И ние сме на море без наборката.

# 460
  • София
  • Мнения: 913
Моята обиколи 4 държави това лято, две от тях ×2 пъти. Задължителната литература се изразява в прочетени около 200стр. от Мадам Бовари и Гъливер- до някъде..."малко". И нищо повече 🤪. Нямала време.🙄😄

# 461
  • София
  • Мнения: 11 962
Слънчева, а кой е победил? Laughing

# 462
  • София
  • Мнения: 7 049
Не знам, утре ще разяснявам! Сега откачих, като го видях.
А девойката, за която е станал търкала, дори вече не е фактор в ежедневието на единия и другия. Бивш, зарязан, още ближе нараненото си Его, че е оставен, щото тя харесвала моя пикльо, който е приятел с девойката, но нищо повече. Той пък се изрепчил, какво му се бъркат в работите, при положение, че бившия има ново гадже... Joy
И всичко това на 14... До 24 не знам какво да очаквам. Вече си мисля, дали да не взема да го оженя...

# 463
  • София
  • Мнения: 11 962
'Ми, то тези неща на 14 се правят. Съвсем нормално се развива човекът. Joy
Иначе, ако ти се отглежда девойка, да ти дам моята? Няма нужда да прибягваш до отчаяни мерки. Laughing

# 464
  • София
  • Мнения: 584
Ние "закриваме" лятото с морска почивка до 11.09. Утре, ще го оставя в Кранево, от където го поема треньора с двуразови тренировки.🤽‍♂️🤽‍♂️🤽‍♂️🤽‍♂️🤽‍♂️ . Аз, ще се любувам на морето и ще релаксирам в съседен курорт. Трябват ми сили за предстоящият 9-ти клас, по-точно - деветокласник.  
И всичко това на 14... До 24 не знам какво да очаквам. Вече си мисля, дали да не взема да го оженя...
Мда, аз пък ще оженя моя за .... компютъра. Много си се обичат. Абе, кат зЕма едно дрЪво!!!

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 18:11 от ТМ

Общи условия

Активация на акаунт