ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 145
  • 761
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 909
Зависи. Ако предметът, авторите и издателството съвпадат - вършат им работа. Ако търсят друг предмет, авторски колектив и издателство - не им вършат.
🤦🏼♂🤦🏼♂🤦🏼♂
Има предвид дали отново учебниците ще са по нова програма.

# 496
  • Мнения: 7 106
Важат си, моята тъкмо си продаде миналогодишните. Ако учат по същите учебници на същото издателство.

Честит празник, Слънчева! Да ти е здрав и щастлив порасналият младеж!

При нас миналата година имаха и ЕД и бележник. Ще видим тази година как ще бъде. Всичко излишно, дето само пълни и тежи в чантата ще е добре да отпадне. Направо не я виждам, като гледам програмата на миналогодишните деветокласници, колко ще тежи раницата.  А тя е стриктна и мъкне всичко, а ако има и школа след училище...…
Вашите ученици още ли ползват раници или /особено девойките/ носят други чанти? Гледам повечето и съученички са с торби с една дръжка през рамо, но ми се струва ужасно неудобно, особено ако е пълна чантата.

# 497
  • Мнения: 21 455
Зависи. Ако предметът, авторите и издателството съвпадат - вършат им работа. Ако търсят друг предмет, авторски колектив и издателство - не им вършат.
🤦🏼♂🤦🏼♂🤦🏼♂
Има предвид дали отново учебниците ще са по нова програма.
Сериозно ли мислиш, че не разбрах въпроса? JoyJoyJoy Може би ти не разбра моя отговор.

# 498
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Зори, раница. 33 литра. При 7 ч дневно, три или четири от които разказвателни всеки ден, като по езика и математиката се мъкнат и учебници, и помагала/сборници/учебни тетрадки, не виждам какво ще е да е туй друго нещо, което ще може да ги побере Simple Smile.

В нашето училище това лято списъкът с учебниците излиза в 3 редакции, но само в последната имаше промяна за 9 кл между предишните. Разликите са само в предпочитанията на учителите. Учебниците, поне тези, които са обявени, вече са купени и подвързани. Здравно-профилактичната карта е налице, снимките са готови. Така, че детето с пълно право ще си доизмързелува последната седмица ваканция Simple Smile.

# 499
  • София
  • Мнения: 6 550
Слънчева, честит да е младежът ! Да е много здрав и с много късмет !
Тия от Гьоте ме ядосаха преди месец. Въпрос: Девойката има ваш сертификат B1.Трябва ли пак да се явява на изпит за ниво ? Отговор: Не зная. Обадете се на 19.08. Записваме от 03.09. Аз ги отписах за момента.
И да я поФаля едната: Взе В1 по немски за една уч.година ( евалла им на учителите в СМГ, за което) и FCЕ с такъв резултат (187 от 190), че в сертификата й пише С1.
Тази учебна година е ред на сестра й да се пече на бавен огън.
На море сме , ама вече треска ме тресе. Класната на малката 2 имейла пусна вече.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 20:10 от bibi

# 500
  • София
  • Мнения: 584
 Добре, че споменахте за снимките. Бях забравила, че и това искат. Здравно- профилактичната карта е готова. Тетрадки, подвързии, етикети и т.н. има достатъчно. Чакам да им кажат, кои учебници, ще им трябват, за да навестя темата на набор 2003.

# 501
  • София
  • Мнения: 7 049
Нищо, ама кръгло нищо не съм готвила за училище. Снощи реших да видя дали няма качени предмети и учители в Школо. Учебници, ако намеря втора ръка, ще ги купя. БЕЛ, Мат и АЕ не продавам, а то други учебници от миналата година няма. Тетрадки има от миналата година. Каза, че били достатъчно, когато си пренася багажа от шкафовете из цялата къща в новата стая. Wink
Надявам се да има поне с какво да започне! Joy
Здравно-профилактична карта и снимки съм ги пратила в десета глуха. Ще го засиля другата седмица към личната...
Аз имам чувството, че лятото едва сега започва, вие за училище говорите! Joy
Записах го в Гьоте, но още не съм платила, чакам обаждане. Не съм убедена, че ще успява да се вмъкне в единствените следобедни часове. Миналата година имаше дни, в които беше до 15 ч на училище. Тази няма да е по-различно. Чудех се дали няма да може да посещава групите за възрастни, нали навърши 15? Там поне има избор от групи, дни и часове.

# 502
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Почти нищо не съм приготвила аз. Нямат и двамата кьорава тетрадка. На нея купих учебници втора употреба от приятелско дете, по разказвателните основно. По другите не съм още. Но пък и двамата има здравни карти с всички ваксини по номера, серии, дози и прочее излишности. Поне с това сме напред. Grinning

# 503
  • Мнения: 5 384
Учебници купих - по обяви , срещи... Тетрадки гол.формат от Лидл и Кауфл.- немски и италиански, първо трябваше да ги одобри обаче. Канцеларски м-ли -  още лятото си попълни изчерпаното. Нови униф.дрехи взехме според новия размер, резултат от диетата...Проф.карта при ЛЛ изкарахме с 40 мин чакане само... Чакам род.среща да видя коя ще е класната и дали ще имат бележници или само електронен дневник.... Нещо като  еуфория, радост... няма -- ни у мен, ни у нея, сякаш тази год. ще е още по- голям гърч.....Като гледам ен на брой учебници... мъка

# 504
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
С раницата ще имаме проблем. Тя иска нова. Под раница обаче разбира спортна такава. Иска черна. Сега е с една войнишко зелена. Много здрава се оказа, три години изкара. Да, ама сега учебниците и другите ще са един тон. Хич не си представям тая раничка да побере въпросната камара пособия. Обаче тя е категорична, че не ще друга. Ми като не побере, ще я пратя с раница и нАйлоново пликче в ръка. Frowning1

Биби, браво на девойката! Hug

# 505
  • Мнения: 5 384
И аз продадох две трети от учебниците за 8 кл., така че, в употреба ще са, не са неактуални. Simple Smile

# 506
  • София
  • Мнения: 1 108
Запазила съм учебниците от миналата година, мат и бел. Други нямаше. От понеделник борбата при личната. Така и не разбирам от къв зор е това. Те ще имат последна ваксина на 17 години, как не отпадна тази бюрокрация. Добре че няма бележник, но остава картата, а за нея снимка има. Тетрадки като започнат. Тази година хич не бързам. Няма да затворят книжарниците. Учебници смятам да търсим втора употреба. Но разбрах, че.по френски нямали миналата година. Дано са написали вече. Че като ги видя да им диктуват се вбесявам. Толкова ли е трудно да им снимаш каквото искаш и вместо да им губиш времето в писане,вземи че им обясни нещата.

# 507
  • София
  • Мнения: 584
Учебници, ако намеря втора ръка, ще ги купя. БЕЛ, Мат и АЕ не продавам, а то други учебници от миналата година няма.
И аз съм запазила учебниците по тези предмети.
Иначе, още се наслаждавам на морската почивка и само тази темичка ми напомня за почти дошлата нова учебна година.

# 508
  • Мнения: 3 964
 Толкова ли е трудно да им снимаш каквото искаш и вместо да им губиш времето в писане,вземи че им обясни нещата.

[/quote]

Аз пък бих се радвала по няколко причини: при диктуването на чужд език записът е и диктовка и развива писмената реч, активизират се едновременно зрителната, слуховата и двигателната памет и на децата ще е нужен един поглед за припомняне на записаното - то вече е запаметено. Не случайно такъв е академичният начин на преподаване - четат се лекции, а студентите записват, учейки се да отсяват важно от маловажно в процеса на записване. Навярно на тази възраст ще им е о-трудно, но ще придобият от рано полезни навици за интелектуален труд. С една реч - зло за добро!

# 509
  • Варна
  • Мнения: 2 442
На мен пък ми е странно защо по разказвателните по ЧЕ не са преведени целите учебници дословно, а е направен някакъв съкратенвариант. Когато аз учех навремето, преведените учебници си бяха 1:1 с тези на български. А сега като му гледам тези на чуждия език, те са едва по 60-70 стр, а като ги сравнявам с основните на бг (поръчвах от store.bg  и там има показани стр), ами основните са по над 150-160 стр. Изрично не смятам да поръчвам бг им еквивалент, за да си ги чете на езика, но се притеснявам до колко основната информация е действително преведена. Преводачи ли не намират издателствата, що ли? Намирам го за пълна идиотщина.

Шарлот, в чуждите университети не четат лекции, там се дава разпределението, вкъщи се готвиш и по време на часа е нещо като упражнение. Да не говорим, че по част от предметите аз съм имала по два учебника, които си противоречаха и целта на занятията беше да ни научат чрез дискусии защо няма абсолютна истина. Така, че и в училище могат да бъдат по-продуктивни, ако искат.

Общи условия

Активация на акаунт