Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 62

  • 51 116
  • 756
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 873
Скрит текст:
Здравейте! Идвам в темата с молба за съвет(и)... След като оревах света за нова кухня, се оказа, че не знам какво искам. Обаче знам какво не искам. Мъжа ми тотално ме срази с някакви винтидж предпочитания. Хареса изцяло бяла кухня, но за мен е скучна. Аз си представям нещо в сиво, бяло и дърво. Стените евентуално в свежо тютюнево зелено, някакви акценти ( не знам сега какви) в тюркоаз, горчица, лилаво. Как звучи това? Той е скептичен, а аз не намерих снимки в нета, за да онагледя идеята си. Пък и самата аз не знам дали ще се получи добре. Самата кухня обаче не е нищо особено и ми се ще да я направим по-интересна чрез цветовете. Приемам всякакви идеи за всякакви съчетания😊 Ето и проекта за шкафовете
Харесва ми, но и аз смятам, че микровълновата идва много високо и че страничните полици с течение на времето ще събират прах и натурии.
Бяло и дърво е моята комбинация фаворит.

# 286
  • Мнения: 876
Действително, микровълновата е високо - хладилникът е 1,48 м. Но за мен и мъжа ми не е съществена трудност, проблем е за децата, което не ме притеснява. От старите ни електроуреди остават именно хладилника и микровълновата. Използваме я много рядко, затова и няма са взимаме нова (аз направо бих я махнала).

# 287
  • Мнения: 198
Години наред сме ползвали хладилник Индезит, висок 1.40м и върху него - микровълнова Делонги с копче с натискане за отваряне. Не сме имали никакъв проблем с височината, а не сме много високи - аз съм 165. Откритите рафтчета и на мен не ми харесват - не знам какъв е проблемът шкафовете да стигат до вратата.

# 288
  • Мнения: 187
Здравейте! Идвам в темата с молба за съвет(и)... След като оревах света за нова кухня, се оказа, че не знам какво искам. Обаче знам какво не искам. Мъжа ми тотално ме срази с някакви винтидж предпочитания. Хареса изцяло бяла кухня, но за мен е скучна. Аз си представям нещо в сиво, бяло и дърво. Стените евентуално в свежо тютюнево зелено, някакви акценти ( не знам сега какви) в тюркоаз, горчица, лилаво. Как звучи това? Той е скептичен, а аз не намерих снимки в нета, за да онагледя идеята си. Пък и самата аз не знам дали ще се получи добре. Самата кухня обаче не е нищо особено и ми се ще да я направим по-интересна чрез цветовете. Приемам всякакви идеи за всякакви съчетания😊 Ето и проекта за шкафовете
Мисля, че горният ред шкафове не е обмислен добре. Тези над мивката са с различна ширина и на мен лично не би ми харесало (от така представения проект изглеждат еднакви, но размерите показват друго). Броя на шкафовете също ми се виждат много - като го погледнеш е дръжка до дръжка. Аз бих преправила изцяло проекта на горния ред. За шкафовете отдолу също бих предпочела да са горе-долу една ширина. Фен съм на симетрията 😁.

# 289
  • Мнения: 40 885
Откритите рафтчета и на мен не ми харесват - не знам какъв е проблемът шкафовете да стигат до вратата.

И аз не ги харесвам, ама така изглежда по-леко  и човек трябва да изпита на собствен гръб непрактичността за да се убеди да ги махне. За втората кухня няма да ги има Mr. Green
Ако шкафовете продължат до вратата може да се удря човек  в ръба (зависи как са маршрутите), но тогава се прав скосен или заоблен шкаф (второто е по-скъпо и не става с всеки материал).

# 290
  • Мнения: 876
Оф, толкова съм се фиксирала върху цветовете и комбинацията им, че изобщо не съм забелязала разликата в размерите на шкафовете над мивката! Това със сигурност ще се промени.
Държа на многото шкафове,  защото имам доста неща, с които да ги напълня. Не съм  стигнала до дръжките, но може би част от шкафовете ще са без - няма да са толкова много.
Откритите рафтове ми бодат очите от самото начало, но мъжа ми си ги харесва. Сега виждам, че дразнят не само мен, значи не съм в грешка. Това ми дава увереност да подновя спора😁

# 291
  • Мнения: 6 290
За мен освен непрактични, изглеждат демоде.
Ако мъжа ви иска отворена етажерка, може да качите някаква тясна на горния ред, тъкмо може да помогне някъде да “обере” разлики в ширините.

Колоната също да я облечете до горния ръб на шкафовете в материала или на горния ред или на гръбчето.
За цвят предлагам това


# 292
  • Мнения: 876
Да, точно - демоде. Не ме притеснява, че ще бърша прах от няколко рафта, но просто не ми харесват. Благодаря за идеите!

# 293
  • Мнения: 2 070
https://www.facebook.com/groups/obyavi/permalink/231285893230919 … =2312858932309195
https://www.facebook.com/marketplace/item/2402977346432026/
Този апартамент ми попадна във Facebook. Двата линка са за едно и също нещо.
С това толкова разпространено сиво, колкото и да е луксозен и нов не ми харесва.
100 пъти си предпочитам лилавата спалня и жълтите стени в кухнята, които ще пребоядисвам скоро, но пак ще са цветни.
А и щом пиша да питам. Мебелите са бежово, кафяво в различно нюанси, както и кухнята. Какъв цвят да бъдат стените, сега са жълти, и то доста? Мислех за зелено, по-светло от това. Редактирам се, този цвят е много ярък, не става.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 15:25 от Miss M

# 294
  • Мнения: X
Това е някакъв псевдо лукс. Алуминиева врата, че и на хол, що за интериорно решение е това?!?!

# 295
  • Мнения: 39 315
Ау, погледнете килимчето под масата за хранене колко е ню-ню.

# 296
  • Мнения: X
Това е някакъв псевдо лукс. Алуминиева врата, че и на хол, що за интериорно решение е това?!?!
За вратата си права, но една врата се сменя много бързо и сравнително евтино. Много по трудно се прави баня, а тук имаме готова и хубава баня. Кухнята също е приятна и трябва да се пипне още съвсем малко. Като цяло спрямо масовото предлагане апартаментът е много приличен. Сега за цена в дадения район не мога да коментирам. На мен ми изглежда хубава част на Пловдив, но не познавам толкова добре града и не следя тамошните цени.

# 297
  • Мнения: X
Нико, аз такъв апартамент не бих купила, 100% не ми харесва как изглежда. Банята бих преглътнала, но всичко друго не. Не, че е много, ама защо да плащам като не ми харесва. Освен всичко изглежда много тясно и сбутано. Какво им пречи да ударят една боя, да сложат хубави врати и первази и да го продават? А те замазвали със смешни етажерки и килими.

# 298
  • Мнения: X
Нико, аз такъв апартамент не бих купила, 100% не ми харесва как изглежда. Банята бих преглътнала, но всичко друго не. Не, че е много, ама защо да плащам като не ми харесва. Освен всичко изглежда много тясно и сбутано. Какво им пречи да ударят една боя, да сложат хубави врати и первази и да го продават? А те замазвали със смешни етажерки и килими.
Хората са различни и харесват различни неща. И това е много хубаво. Като не ти харесва не го купувай. Със сигурност ще има хора, на които ще им хареса. Като цяло е приятен апартамент, който изглежда по-добре от повечето предложения на пазара. П.П. Ето студио за гости в еднофамилна къща за 2.15 млн евро. Стила е много подобен. Като разбира се мазилката и аксесоарите са по-скъпи.

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 16:49 от Анонимен

# 299
  • Мнения: X
Подобно, ама друг път. Онова все едно аз съм го скалъпвала.

Коментирам лукса, нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт