Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 юни 2019, 17:02 ч.

Косопад Тема 16

• 4 886
  • 135
  •   2
Отговори
Добре дошли
в тема № 16!

Нека споделим своя опит срещу упоритият косопад и да се подкрепяме.

Вместо запис

Споделяйте своите любими продукти или тези, които са имали ефект при Вас

Стари теми

# 1
Здравейте,
Публикувам и тук , очаквам Вашите препоръки като по-опитни !

От месец забелязвам усилен косопад( боядисвам се на 3,5-4 седмици, руса коса) , намалих термичната обработка до абсолютно никаква - без преси, сешоари, маши.

Оставям я да изсъхва сама, сутрин само слагам някакъв крем за фиксиране на къдрици и съм така за около 2-3 дни и трябва да я мия отново.

По принцип ми е мазна в корените, асуха в краищата. Много е гъста и я намалих до раменете, на етажи,  да е през този сезон.

Мисля да пробвам Билка или Здраве като за начало какво мислите? А някакъв спрей , например хининова вода дали ще се отрази добре или е по-добре да оправя положението с косопада и чак тогава да се втурвам към хинин.

# 2
Дано не се задържиш дълго в темата. Аз вече от една година имам косопад. Подстригах се късо. Вече само се къносвам. Опитах доста средства, включително изброените от теб. Всичко е индивидуално. Едва сега като си пуснах изследвания за близо 400 лева започва да прояснява причината за моя косопад.

# 3
  • на терасата
Silvi, какви изследвания пусна?

# 4
Silvi, какви изследвания пусна?
Ето тук сме ги обсъждали.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1087356.675

# 5
А някой да е пил хапчета Maxi-hair и да сподели положителни или отрицателни отзиви?

# 6
Пак се допира до причините за косопада. Ако имаш дефицит на витамините в този суплемент, ще ти помогнат. Ако нямаш дефицити, няма да ти помогнат. Аз лично съм ги вземала преди години, абсолютно никакъв ефект не съм имала от тях. Тук във форума пък са доста хвалени. АКо не ти струват много, можеш да опиташ.

Аз от известно време понамалих косопада. Нямам идея от какво се поспря. Почнах магнезий да пия и отделно от края на март втривам масла в скалпа. Не знам това резултат от действието на тези неща ли е. Чак не смея да се зарадвам, че обикновено след всяко спиране на косопад, започва масивен косопад. Ще видим на есен дали ще се окажа права.

# 7
А какъв шампоан бихте препоръчали при косопад? За къса тънка чуплива коса.
Благодаря!

# 8
  • в огледалото на живота
А някой да е пил хапчета Maxi-hair и да сподели положителни или отрицателни отзиви?
При мен се увеличи апетита...спрях ги.
С геритамин същата история.Изобщо ми прави впечатление,че каквато и добавка за коса да използвам се проявява този симтом.
Някои да е ползвал този лосион и да сподели отзиви:
Скрит текст:

# 9
  • Варна
Здравейте, как да различа обикновеното и нормално падане на коса от ненормалния косопад? След раждането забелязвам увеличено падане на коса, но не мога да преценя дали е в рамките на нормалното или не. Честно да си призная има дни в които ставам от леглото, връзвам на опашка без да разресвам, та наблюденията ми за косопада са най - осезаеми при миенето на косата. Да започна ли всеки ден да разресвам и да наблюдавам? Фризьорка ми беше препоръчала корен от репей билката. Купих си варих я и обливах косата известно време, сякаш имаше ефект, но сега отново нещо не смогвам със всички задачи и косата ми е на заден план.

# 10
Аз специално установих за първи път при поредното боядисване при фризьорката. Тя ми обърна внимание, че ми пада много коса. След това при разресване сутрин започнах да броя космите. По принцип до 100-120 косъма на ден е  нормално да падат. Казват, че е от значение и колко остават по възглавницата сутрин. Иначе след раждане преди 6 години и на мен ми падаше доста, явно от рсзбушувалите се хормони, но след това спря.

# 11
  • София
Чета ги и аз тези писаници, че било нормално да падат по 100-150 косъма...какви са тези коси, за които е нормално не знам..При мен над 30 с измиване и сушене си е засилен косопад.

vici75, какви масла втриваш?

# 12
Чета ги и аз тези писаници, че било нормално да падат по 100-150 косъма...какви са тези коси, за които е нормално не знам..При мен над 30 с измиване и сушене си е засилен косопад.

vici75, какви масла втриваш?

S.Magnifica, направо ще ти напиша бленда който втривах. В темата за маслата казаха, че май са доста тия капки за тези базови масла. Не им разбирам. Намерих из нета рецептата, направих я и нищо не ми стана като обриви и не желани реакции и си изразходих сместа.

59мл кокосово масло (за ядене ползвах което е органично)
1 с.л. ямайско черно
5 капки иланг-иланг
5 розмарин
5 лавандула

Това смесих в едно шише с капкомер и три пъти в седмицата нанасях преди миене на косата в скалпа. Даже преди да тръгна от работа се клепах. Но съвсем малко, дори не ми е омазнявало. С една шнола прибирах, като опашка. И докато се прибера, напазаря, и от фитнеса и минават 3-4 часа. После мия и до другия път. За един месец ми стигна тая смес. Пак казвам не знам дали от това или от магнезия или от двете, но се кротна малко това чудо не повлияващо се от нищо.

# 13
  • София
vici75 и аз не разбирам нищо от масла, но си взех тамян и лавандула на ДоТерра и чак после се зачетох из комбинациите подходящи за коса.
Аз си мислех да капна по няколко капки във вода и да пръскам, но ще пробвам и твоята комбинация.
Чета за комбинации от Розмарин, Градински чай, Кедрово дърво и Лавандула, както и  Розмарин, Гераниум и Иланг иланг.Силно се надявам да не ми омазняват.
До сега само с масла не съм пробвала, пък да видим Grinning

# 14
vici75 и аз не разбирам нищо от масла, но си взех тамян и лавандула на ДоТерра и чак после се зачетох из комбинациите подходящи за коса.
Аз си мислех да капна по няколко капки във вода и да пръскам, но ще пробвам и твоята комбинация.
Чета за комбинации от Розмарин, Градински чай, Кедрово дърво и Лавандула, както и  Розмарин, Гераниум и Иланг иланг.Силно се надявам да не ми омазняват.
До сега само с масла не съм пробвала, пък да видим Grinning

S.Magnifica, като свърших тази комбинцаия, направих друга. Нея я дават са сгъстяване. Но тъкмо я почнах, та не знам как ще ми се отрази. Да разнообрая, че ми писва на едно и също да ми мирише.

Жожоба масло – 44мл (ако се чудиш защо са ми такива шантави мерките, понеже от унции превръщам, оригинала в унции)
Масло от гроздови семки – 44мл
30 капки кедрово
30 капки розмарин
30 капки sage (не го знам на бг какво е)

Това пак мажа по същия начин. На работа разнасям по скалпа съвсем повърхностно и след 3-4 часа отмивам. В тоалетната ходя, масажирам с главата надолу 1- мин да се разнесе хубаво, прихващам с една шнола и къпя след няколко часа.

# 15
  • София
Здравейте, от една година съм с постоянен косопад с неустановен произход. От 20 дни третирам косата с minoxidil и  redensyl по предписание на дерматолог. От няколко дни, обаче пада невероятно количество, просто се свличат топки коса и ме е страх да продължа. Някой има ли опит с тези препарати? Какво ще ме посъветвате?

# 16
Всъщност май е важно колко коса расте.
Аз съм от тези, на които винаги са падали по поне 100 косъма на ден. И това доскоро не се отразяваше на гъстотата на косата ми.
30 косъма на ден е било само по време на бременност, когато нищо не падаше, за мен.
Сега се втелясвам след като се сдобих с едно петно и ми се струва, че пада повече от обичайното, и е намаляла гъстотата. И понеже не се реша при миене положението е страшно.

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 22:57 от bubanka

# 17
  • София

Жожоба масло – 44мл (ако се чудиш защо са ми такива шантави мерките, понеже от унции превръщам, оригинала в унции)
Масло от гроздови семки – 44мл
30 капки кедрово
30 капки розмарин
30 капки sage (не го знам на бг какво е)

Vici75, аз съм писала тук преди време, че единствено с маслени маски успях да овладея много силен и продължителен косопад. Твърде вероятно е те да са помогнали и на теб.
Специално за втората комбинация обаче обръщам внимание, че концентрацията на етерични масла е твърде висока. По правило за коса се ползва 2% разтвор- 25 капки етерично, разтворени в 50 мл базово масло.

# 18
Приемам забележката 👍 В другата тема за маслата също ми обърнаха внимание че етеричните масла са ми в повече. Ами освен да забъркам на ново с по 20 капки тогава. Благодаря за насоката 😊.

Сетих се - освен да добавя още базови. Да не го хвърлям това. Два пъти съм се мазала с второто за сега.

# 19
Здравейте, от една година съм с постоянен косопад с неустановен произход. От 20 дни третирам косата с minoxidil и  redensyl по предписание на дерматолог. От няколко дни, обаче пада невероятно количество, просто се свличат топки коса и ме е страх да продължа. Някой има ли опит с тези препарати? Какво ще ме посъветвате?

Здравей,Bubunka!На мен също ми изписаха minoxidil,закупих го ,но така и не посмях да го ползвам.Според лекарката няма изразени странични ефекти и всичко отшумява с времето.Съвети не мога да дам,но ако продължиш с използването му ,пиши дали има ефект.

# 20
  • Перник
Здравейте! Не съм следила темата досега, затова се извинявам, че въпросът ми сигурно е задаван безброй пъти! Родих преди 4 месеца и сега имам много силен косопад. През бременността нито косъм не падаше, дори при сресване, а сега е ужас. Моята фризьорка ми препоръча да се мия 1 месец със Здраве форте, но не бих казала, че косопадът намаля. Бихте ли ми казали колко обикновено продължава това и после от само себе си ли косата отново се сгъстява, или трябва да полагам някакви специални грижи? Дали не трябва да приемам и витамини? Кърмя, ако е от значение.

# 21
Косопадът се нормализира горе-долу за 9 мес, докато се нормализират хормоните. Малко повече от обичайното ще пада докато кърмиш- тялото се изтощава и изпраща сигнал да пести енергия като изхвърля това, което е повече или го храни по-оскъдно- коса, кожа, нокти... Косата ти може да не възстанови първоначалната гъстота, но и не остава толкова рядка, колкото в този период. Поне моята стана така.
И да, маски и витамини, ампули и масажи подхранват и помагат.
Щом кърмиш, по-добре третирай локално и храни се разнообразно.
Успех!

# 22
  • София
Bubunka, засиления косопад е един от многото странични ефекти при Миноксидила.
Това засилване трае около 1-3месеца, после спира и започва да расте нова коса.
Лошото на Миноксидила е, че трябва да се ползва постоянно, за да се запазят резултатите...той не лекува, а само маскира.

sladko, много е индивидуално...Дълги години съм поддържала коса с дължина около кръста, включително и в момента.Растеше като луда и на гъстота и дължина, но никога не съм губила повече от 30-тина косъма.
Сега пак расте, имам нови растежи постоянно, но и те падат като стигнат около 6-7 сантиметра, а и като добавим и дългите...доста се разреди.

# 23
  • София
Благодаря за отговора. Реших да спра Миноксидила. Определено при това количество, което започна да пада до седмици няма да ми остане коса. Съжалявам, че не се допитах до вас по- рано.
Тази седмица съм при стоматолог и ако и след ендодонтското лечение не се подобрят нещата ще пробвам Еукапил.

# 24
Моля ви, препоръчайте шампоан против косопад?
 - Ревалид?
- Геритамин за пиене?
- Клоран хинин?
- Виши?
- Друг, от който сте доволни...

# 25
  • в огледалото на живота
Моля ви, препоръчайте шампоан против косопад?
 - Ревалид?
- Геритамин за пиене?
- Клоран хинин?
- Виши?
- Друг, от който сте доволни...
Скрит текст:
Скрит текст:
И от двата съм доволна.
Не винаги скъпия продукт  има ефект  Peace

# 26

sladko, много е индивидуално...Дълги години съм поддържала коса с дължина около кръста, включително и в момента.Растеше като луда и на гъстота и дължина, но никога не съм губила повече от 30-тина косъма.
Сега пак расте, имам нови растежи постоянно, но и те падат като стигнат около 6-7 сантиметра, а и като добавим и дългите...доста се разреди.

Така е, индивидуално е. Аз съм пример, че има такива хора, на които падат по 100 косъма дневно и нямат косопад. Понеже се чудеше Blush
Сега дори не съм сигурна дали имам косопад. Прекалено много се вглеждам, след като преди няколко години след операция гъстата ми коса остана на половина. Сега пък си открих плешиво петно...

Сега съм взела ампули на Лакме. Използвала съм пет, може би ще взема още, за да разбера дали има резултат.
Някой да ги е ползвал?

# 27
Първо, не знам дали на точното място е тази тема, ноо... Много хора няма да ме вземат на сериозно или ще кажат, че си въобразявам или ще отхърлят проблема с лекота... На 16 години съм и да страдам от косопад. Наблюдавам го от доста доста дълъг период. Опитах всевъзможни неща повярвайте ми, скъпи шампоани и спрейове, таблетки против косопад, витамини от А до Я - Нищо. Лекарите не ме взимат насериозно, предвит възрастта ми, но след толкова време това е една доста болна и чувствителна тема за мен. Косопадът ми не е на определени зони, а цялостен, преди косата ми беше толкова обемна, а сега... След като я измия, само докато съхне изпопадат 15-20-25 косъма, после след сресване още 40 поне, а да не говорим за космите по време на къпане, съдейки по често запушения канал от една огромна топка косми, докато стоя се насъбират всеки ден толкова много в края на косата ми...Е да, пише, че е нормално 100 косъма на ден да губиш, но повярвайте ми не и за моята коса. Когато се омазни косопадът ми няма равен... Причина... не знам, просто не знам. Преди време използвах сешоар след баня, с който си изправях косата, ако нещо съм навредила на скалпа си... не знам или на хормонална основа.... Но от доста дълго време абсолютно нищо не ползвам, косата ми сама изсъхва, не я връзвам или опъвам, използвам спрей за лесно разресване и специална четка да не я скубя излишно... и промяна или разлика - абсолютно никаква. Много ми е болно, защото все пак косата е самочувствието на една дама, а и на 16.... Някой с подобна история да сподели, искам да чуя и вашите истории. Помощ не мисля, че ще намеря, просто съм прекслено отчаяна и явно ще трябва да го приема за даденост в ежедневието ми или да плача вечер...

# 28
Моята коса пада откакто станах на 15. Ходене по лекари, в различни градове, изследвания, мазила и куп други неща. В 99% отговорите бяха, че е от стрес (на 15 какъв пък чак толкова сериозен стрес....). Отказах се да хвърлям пари на вятъра след последните ампули, които ползвах 6 месеца и изхарчих около 1200 лв. Единствения горе долу работещ съвет, който получих беше да не си оставям косата прекалено дълга, понеже корените ми са слаби и от тежестта косата пада. Пробвах няколко месеца подред да я подстригвам до раменете, не падаше чак толкова много. Отдавам го и на това, че в нашия род голяма част от жените са с такъв проблем.

# 29
Изследвай си желязото и хемоглобина- косопадът може да се дължи на анемия. Косата може и да оредее значително като симптом на поликистоза.

# 30
При мен беше липса на желязо (феритин) и липса на биотин. Но може да е другаде проблема, щитовидна жлеза, недостиг на цинк и др. Имай предвид, че набавянето на липсите в организма и запълване на депата е дълъг процес.  Ще ти отнеме поне 3 м. прием на желязо (примерно) за да видиш ефект. И още нещо, козмитика и мазила не помагат. Не си харчи парите
напразно.

# 31
  • край голямата локва
Стрес, хормони или друга липса. За съжаление е все по- често срещан проблем и изисква медицинско лечение.  Помисли- да си се притеснявала скоро силно за нещо /училище, приятел/и/, имаш ли проблем с цикъла или окосмяване в друга част на тялото, да си пазила диета и да си ограничила групи храни. Това като отправна точка- откъде да почнеш да търсиш уточняване на проблема. Дано личния ти да е в час. Иначе от скъпи помади няма смисъл. По- добре си вземи хума и хининова вода. Не лекуват, но помагат.

# 32
Сега съм взела ампули на Лакме. Използвала съм пет, може би ще взема още, за да разбера дали има резултат.
Някой да ги е ползвал?

Ползвам ги в момента на всяко миене. За „шок концентрат”  не спряха косопада, но го понамали. Купих ги с зеления шампоан на Лореал за обем, но той много ме разочарова. Може би трябваше със шампоана  Лакме Актив от серията на ампулите.
Мислех да взема противокосопадните на Керастаз, но предвид че Денсифик шампоан и ампули  ми дойдоха агресивни и се появиха пъпки по скалпа от тях, избрах Лакме.

# 33
Здравейте, момичета. Досега само ви четях и набирах смелост.
Моят косопад датира от лятото на 2017г. От тогава насам вече не знам какво да изследвам и при кого да отида😥. Всичко уж ми е наред но продължава да пада. Изпих толкова добавки, че вече ми се повръща. Последно си взех Келп, но успях да го пия 2 седмици, защото май направих алергична реакция. Започна да ме свива гърлото и да си губя гласа. Засега останах саво на цинк, биотин и Б комплекс. За шампоаните няма да говоря. Цели рафтове от ненужни продукти.
И ето ме тук след 2 години пак съм в началото😥.
С две думи нищо не помага.
Последно изследвах витамин Д. Мислех, че имам дефицит. Познайте обаче, 100,80 при референтни от20 до 50. Изумих се. В края на 2017та изследвах хормони на ЩЗ. Идеални бяха. Очевидно и дефицити нямам. И сега накъде не знам.

# 34
Здравейте,

Да се включа и аз при вас.

Историята е такава- след раждането косата ми изчезна, а имах изключително гъста коса.

Правила съм си изследвания, някои неща са в норма, други не..Борим се с проблемите.

Досега съм ползвала шампоана на Дюкре за косопад- имаше ефект за около една година, после или си купих фалшив или просто спря да действа и не си купих отново.
Хининовите шампоан и спрей на Милва- никакъв ефект.
В момента съм с Алфапарф шампоан и ампули против косопад...Ползвам ги от една седмица и не мога да определя дали имат ефект.

Продължавам с борбата ....

# 35
  • Пловдив
И аз да се включа с моя косопод.
От доста време се боря ,намерих спасение от ампулите на Виши .
Преди време бяха на промоция и 10 бр.ги взех на 80 лв .от аптека .
Сега не съм попадала на промоция скоро .
Какви ли  не пробвах и нищо не ми помогна ,явно всеки скалп реагира различно .
Каносвам косата си на всеки две седмици  ,но може би това не е важно за косопада .

# 36
  • Близко съм
Момичета, здравейте да ви попитам нали имал проблеми хормонални, но някоя от вас, която има да е забелязала промяна на цвета на менструацията си? Редовна е но рядка и черна и четох, че това е свързяно с хормоналните проблеми. А впрочем утре ще пускам всички мъжки надбъбречни и прочие хормони,че се минаха 6 месеца и съм на профилактика. Февруари бях и на гинеколог установи,че нямам проблеми уж. Относно косопада продължавам към лошо за жалост. Вие как сте? Хубаво и емоционално лято ви желая. Kissing Heart

# 37
Момичета, някоя от Вас пила ли е колаген и видял ли е положителен ефект при косопада? Хвалят ми един колаген Inventia, но съм малко предубедена Sad

# 38
Не се харчи. Аз пия колаген от години, ефект за нищо не съм видяла. Чудя се дали да не го спирам даже. ПО принцип колагена отива там където има нужда в тялото. Може да е стомах, може да са яйчници и кой знае още какво. Къде ще отиде при теб първо пак не се знае. Скоро правих зъбен имплант. Познай дали е стигнал колаген до косата ми.

# 39
  • Пловдив
Мога да дам мнение точно за този Инвентия. Пълен боклук на баснословни цени. Бях си взела и за пиене, и за мазане. Дадох 150 кинта и отидоха в коша. Точно тоя за мазане за коса го даваха - като се наплескаш и остава един лепкав филм все едно си с лепило на главата. Пълна пародия.

# 40
Благодаря Simple Smile добре,  че попитах Simple Smile

# 41
  • Пловдив
Момичета, някоя от Вас пила ли е колаген и видял ли е положителен ефект при косопада? Хвалят ми един колаген Inventia, но съм малко предубедена Sad
И аз си купих преди месец .Смятам да го пия поне 3 м.,ако нещо почувствам добре .
Просто ей така за успокоение си го взех .
Пия го сутрин преди кафето ,а  вечер преди лягане  .Един казва преди ядене ,др.след .

# 42
  • София
Момичета, здравейте да ви попитам нали имал проблеми хормонални, но някоя от вас, която има да е забелязала промяна на цвета на менструацията си? Редовна е но рядка и черна и четох, че това е свързяно с хормоналните проблеми. А впрочем утре ще пускам всички мъжки надбъбречни и прочие хормони,че се минаха 6 месеца и съм на профилактика. Февруари бях и на гинеколог установи,че нямам проблеми уж. Относно косопада продължавам към лошо за жалост. Вие как сте? Хубаво и емоционално лято ви желая. Kissing Heart
Aloevera, моя цикъл е бил винаги доста тъмен и доста често кафяв към черен, от прочетеното разбрах, че се дължи на висок естроген.Нормалния цикъл трябва да е с цвят на малина, такъв ми беше докато приемах Витекс.
Ще ми е интересно да споделиш какви са резултатите от изследването ти!Аз също съм с повишени надбъбречни хормони, но съм без лечение защото картинката при мен е доста противоречива.

Но най-интересното е, че на фона на цялата ми хормонална какафония, косопадът ми отново спря...и изобщо вече нищо не разбирам.Последната ендокриноложка, която посетих смята, че косата ми пада заради повишения Пролактин и изключи напълно Андростендиона и 17-ОН прогестерона като причина...

# 43
S.Magnifica, пи ли нещо за да спре косопадът или стана просто така? Моят намаля за цели два дни след като се облях с ябълков оцет. Сега отново е същото. Оцетът не го дават за редовна употреба и така въртенето в омагьосания кръг на косопада продължава.

# 44
  • София
Vessita13, пия само нормалните витамини Б, Д-много рядко, Ц и Е.Започнах да пия и хормон за ЩЗ, но не е и от него, защото точно в момента показателите са ми най-зле...От около месец спрях и да се мажа с каквото и да е.
Абе явно хормоните ми играят и докато не се успокоят ще съм на приливи и отливи.Та сега не знам до кога ще трае това затишие и се опитвам да се подготвя психически за бурята...
Пуснах и изследване на Естроген и Прогестерон, с което си доказах черно на бяло, че имам естрогенова доминантност.
Съотношението ми е 95, а трябва да е между 100-500 като колкото е по-високо, толкова по-добре.
Обмислям да започна Калциум-Д-Глюкорат, но искам първо да се посъветвам с още един ендокринолог, който има поглед и към добавките.

shivacheva78 в какви мерни единици е този завишен Вит.Д?
Чела съм, че при токсично завишаване също има косопад..

# 45
Момичета, за косопада като заключение разбрах едно:виновни са само и единствено хормоните, но не щитовидните,а мъжките или съотв.женските. Няма дефицити, няма липси, само хормони. Веднъж “разбутани” по някакви причини трудно се наместват и трудно се разбира проблема дали идва от яйчници или надбъбрек , та затова човек се лута и не знае какво да прави. Пак лично впечатление- и добавките (за хормони)не помагат, не се знае в каква посока ще подействат. В крайна сметка си иска сериозни лекарства, които пак могат и да не помогнат.....изобщо цялата одисея с хормоните е мн мн трудна за разгадаеане и лечение😕😒🤔

# 46
S.Magnifica, аз също съм с естрогенна доминантност. Ти какви изследвания си направи за доказването и? Четох, че пролетта се вдигат тестостерона и пролактина, заради намаленото количество мелатонин. Така купих мелатонин и започнх да си мажа скалпа с разтвор. За това има много инфо в нета и опити. Твърди се, че след 3 месеца на 62% от участващите в ескпериимента спира напълно косопада. Проблемът е, че след 10 дни мазане получих ужасно сърцебиене. Мелатонинът е за спане и успокояване, при мен обратното. Същото е и с пантотеновата киселина (Б5), която ми докара такова сърцебиене, че няколко нощи не спах повече от 2 часа.

Ето линкoве към изследването:

https://thelri.org/blog-and-news/melatonin-s-effect-on-skin-and-hair/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3681103/

# 47
  • София
Vessita13, помня, че ти беше писала за естрогеновата доминантност Simple Smile
Пуснах изследване на Прогестерон и Естрадиол 7 дни след доказана овулация.Овулацията си я проследих с тестове от аптеката, като преди това бях минала и през гинеколог, за да проверя дали всичко друго е Ок.
И така преобразувах прогестерона и естрадиола в една мерна единица, разделих ги и получих съотношение 95, което се потвърди и от калкулаторите в нета.При не добро съотношение съществуват 2 варианта или много нисък Прогестерон или висок Естроген и трябва да се действа според ситуацията.При мен Прогестерона е добре, може и да е малко по-висок, но в никакъв случай не е нисък.Ако беше нисък нямаше да мога да засека овулация.Естрогена обаче е завишен, което се вижда и от изследването му на 4 ден от МЦ, когато трябва да е най-нисък.И сега трябва да избера вариант за подобряването на детоксикацията чрез черния дроб.
Единият вариант е ДИМ, а другия Калциум-Д-Глюкорат.Както и максималното намаляване на животинските мазнини, месо, млечни и увеличаване на растителните храни.

Допълвам...
При мен в момента над горна граница е и SHBG, който също говори за естрогенова доминантност, но също така и отхвърля андрогенен косопад.SHBG има най-голям афинитет към андрогените и ДХТ, и колкото е по-висок, толкова по-малко свободен тестостерон циркулира из тялото.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 12:50 от S.Magnifica

# 48
S.Magnifica, за ДИМ знам, че е нож с две остриета, май влияе на един от трите вида естроген увеличаващо или нещо такова и трябва да се внимава с него.
За Глюкарата - има странични ефекти и много пъти бях на ръба да го купя, но така и не пристъпих към него. Ама това са си мои разсъждения.
Заради естрогена ли искаш да намалиш млечните? В растителните храни също има доста естроген, въобще оправия с него няма. Факт е, че откакто пия добавки нямам ПМС за пръв път в живота си, нямам акне, нямам тежест в гърдите, задържане на течности. Обаче косопадът не спира откакто дойде пролетта и това е.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 13:10 от Vessita13

# 49
  • София
Да, за ДИМ и аз чета, че е нож с две остриета...Макар, че аз съм го пила преди около година за месец и не забелязах нито подобрение, нито влошаване.
За Калциум-д-глюкората не съм попадала на лоши мнения, но знае ли човек...точно заради това искам да се консултирам предварително.Имам час в Детокс Център и вярвам, че там разбират най-много от тези неща.
Млечните и изобщо животинските мазнини са много по-опасни от какъвто и да е растителен естроген,  това си е мое разсъждение на базата на прочетеното разбира се...Те задръстват най-много и работата на черния дроб, което пък пречи на изхвърлянето на лошия естроген.А и в интерес на истината това са храните, с които съм злоупотребявала най-много през целия си живот, не обичам зеленчуци, а за плодове да не говорим...Та си мисля, че един такъв експеримент няма да ми навреди, а дали ще ми помогне никой не знае.

# 50
Аз пък съм обратното. Бях вегетарианка около 15 години, от около година ям малко месо, доста риба и най-сетне сирене и кашкавал. Цял живот много плодове и изхранване със зеленчуци. Винаги съм имала този пролетно-летен косопад, ужасен ПМС, лошо акне, слабо тяло с лека линия на мазнини в долната част на корема. Откакто спрях почти напълно плодовете фигурата ми се оправи, както и много други неща, не ми прилошава, не ми пада кръвното, с което се боря от дете. Мисля, че много си навредих с онзи режим на хранене. Истината е, че го промених, защото се състарих внезапно и по никое време. Видима разлика за всички е, че откакто пия колаген и се храня различно върнах няколко години назад и съм повече от доволна. Но това се отнася за мен.

# 51
На мен ми излязоха и хормоните на 3 ден от цикъла. Те заедно с SHBG под долната граница, ниския феритин и витамин D, дали изясняват нещо от картинката. Иначе цинк, селен, мед и 17 он прогестерон още не са станали. Правят ги в Германия. Може ли да е андрогенен косопад заради shbg-то.

# 52
S.Magnifica резултата ми за витамин Д е 100.80 ng/ml, каквото и да значи мернато единица. Но аз го отдавам на приема на келп. Сега го спрях и ще видим.

# 53
  • София
Vessita13, точно крайностите водят до дисбаланс.
За теб ще е добре да увеличиш животинските храни, за мен ще е добре да ги намаля Grinning
До преди 3год не знаех какво е ПМС, ни пъпки, ни косопад...Но пък цикъла ми винаги е бил изключително обилен, болезнен и с кръвоизливи.Винаги съм имала мазнинки, но равномерно разпределени по тялото.
Връщайки се назад си давам сметка, че при мен всекидневния фитнес е удържал тази хормонална психария, няколко години след като спрях да тренирам, се започна с ПМС, миоми и т.н.
Разбира се предполагам, че и възрастта ми е от значение, докторите не пропускат да ми го подчертаят Grinning

silvi_7878 виж това кратко и възможно най-просто обяснение за SHBG , мисля че sharpy го беше пуснала.
За съжаление на теория ниските му нива водят до повишен свободен тестостерон и ДХТ, които пък водят до андрогенен косопад.Естрадиола ти е добре, съотношението между LH и FSH трябва да е 1към1.LH ти е една идея по-високо, но според мен е нищожно, та и те са ти Ок.Хубаво ще е да те види гинеколог, за да отхвърлите ПКЯ.
И ендокринолог, за да прецени дали имаш нужда от изследване за ИР.

shivacheva78, ооо височък е значи..Дават 50-70ng/ml за оптимални стойности при хора с автоимунни заболявания, иначе стойности между 35-40 са напълно достатъчни.
Защо мислиш, че е от Келпа?Не помня да съм попадала на такава връзка, но може и да има.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 14:14 от S.Magnifica

# 54
S.Magnifica мисля че е от келпа защото не съм приемала витамин Д от декември. А Келп съдържа. Всичките му съставки ми дойдоха силни.

# 55
  • Близко съм
Мили момичета утре ли излизат резултатите и ще ги споделя.

# 56
S.Magnifica според теб моя естрадиол нисък ли е висок ли е? Нищо не им разбирам на тия хормони:

Естрадиол – 27,2 pg/mL - Follicular phase 12.5 - 166.0 - на трети ден
Progesteron – 9.7ng/mL – Luteal phase 1.8-23.9 - на 22 ден
ФСХ - 17,3 mIU/mL (но аз съм на 44, така че ФСХ е висок не от заболяване, а защото вече предполагам с изчерпан ЯР)

Благодаря ти!

# 57
  • Пловдив
vici75, естрадиола го бива, но прогестерона е нисък. В тази фаза трябва да е към горна граница, а при теб е под средата дори. Но е напълно възможно да е от възрастта.

# 58
Оооо много благодаря за отговора sharpy. Аз и други оплаквания имам женски и понеже на докторите не им пука се чудя какво да правя. Четох за прогестеронови кремове и естрогенови, но никой не може да ми каже мога ли да ползвам такъв. Може и на косопада да ми повлияят добре. Имам ли цикъл, имам - ами какво съм се оплаквала така щяло да бъде. Е аз не искам да стана на 20 години пак, но ако мога да се поддържам защо не.

# 59
Тъкмо щях да питам какво правите с разбърканите хормони, ако е от възрастта.

Аз съм на 42 г. и хич нямам намерение да ги изследвам, тъй като не мисля да пия хормонални препарати. Ясно е, че не са в норми /имам от време на време отклонения в цикъла, 1-2 годишно/, мисля от възрастта.

# 60
  • Пловдив
Аз бих опитала такъв крем. Дори преди време се бях засилила да купувам, но тъй като пиех 154 други тъпотии и затова се въздържах. Попитах тогава гинеколога дали би ми навредило, тя ми каза, че прогестерона само би ми помогнал. Но, пак казвам, това лично аз бих направила.

# 61
sharpy, аз серизоно обмислям да си закупя прогестеронов крем. Понеже още съм с цикъл, знам че трябва да се ползва последните 2 седмици на МЦ или от О до М.

sladko ако се чувстваш добре, ако нямаш оплаквания и всичко ти е наред не прави нищо. Без причина никой не пие хормони. А вече, ако има проблем се притеглят ползите към вредите и се предприема най-правилното. Представи си преминеш към някакви огромни кръвоизливи, или косопада те остави с 200 косъма на главата, не мисля че няма да предприемеш мерки. Но ако нямаш оплаквания и проблеми, хормони не виждам смисъл да се пият.

# 62
  • София
vici75 и аз мисля, Естрадиола ти е добре.Оня ден попаднах на една статия в блог, в която пишеше, че Прогестерона трябва да е минимално 8ng/ml, за да има овулация.Моя е 13.83ng/ml.Та, при теб и при мен е достатъчен за овулация, но си мисля, че няма да е хич лошо ако е по-висок.
За FSH знам само , че е Ок да е малко по-високо от LH като съотношение между двете.
Прогестероновия крем или добавка биха повлияли добре ако не става въпрос за естрогенова доминантност.
Иначе ще се въртите като мен в омагьосан кръг.
Някъде бях чела, че от прогестеронов крем може да се получат пигментации на местата, на които се прилага.Имайте го предвид ако решите да го почвате и потърсете повече информация.
Тази година ще навърша 42год. и разбирам, че някои промени са нормални, ама мен направо ме удари “бързия влак”...В интерес на истината ако нямах косопад, щях да преглътна другите неразположения, но пуста коса не ми дава мира...
Сега съм си поръчала тази What Your Dr...Premenopause https://www.bookdepository.com/What-Your-Dr-Premenopause-John-R- … il_1_sims_b_p2p_1и тази What Your Doctor May Not Tell You About Menopause книги и се надявам да науча повече неща, с които да си помогнаhttps://www.bookdepository.com/What-Your-Doctor-May-Not-Tell-You … Lee/9780446614955

# 63
S.MagnificaFlowers Hibiscus благодаря и на теб. Да, аз овулация усещам защото съм в неистови болки от нея, но явно прогестерона не е достатъчен, защото правя кисти от време на време. Благодаря за книжките. ТЪкмо ги мернах масово упоменати покрай четивата за прогестероновия крем. Може и аз да си ги закупя от някъде или да ги взема от библиотека. Ще имам в предвид и пигментациите от крема. Виж това не го срещанх никъде, а ми е много важно понеже съм предразположена към такива (по-точно като минах 40 и се предразположих някак си не знайно как Simple Smile ). Аз на 44 още влака на менопаузата не ме е ударил, но с бавни стъпки ме наближава. Чудя се дали косопада не е първа част. Тренирам много, от което следва че се храня и здравословно. Минавало ми е през ум дали и това трениране не ми носи косопад. Намалих тренировките, покрих плочките леко, поокръглих се та чакам да се залеся сега Simple Smile Страх ме е и да не ми хареса отпускането и да се олелча на дърти години повече от очакванията. Но за сега косопада да преборя...

# 64
Момичета какво мислите эа силицийя, в групата във Фб эа Хашимотото, една жена много хвалеше силициевия гел эа пиене.

# 65
Здравейте. Понеже тук ще е най-добре да питам, имате ли някакви предложения за ампули/шампоан, който да помогне за растежа на косата и нейното изтъняване?
Като мъж, отпред започвам да обрузва брег, а съм човек, който поддържа прическа, но няма да е за дълго с това темпо.
Какво предлагате за ползване, за да възвърне растежа отпред и обема?
Не мисля, че бих се подложил на нещо друго освен външно третиране. Ако е нейзбежно, ще го приема. Simple Smile

# 66
  • София
Момичета, някой пил ли е шуслерови соли за косопад и има ли ефект? Препоръчаха ми номера №1 №2, №5, №8, №11, но не знам дали си заслужава и каква доза да пия.

# 67
A някой с отзиви за Дюкре?

# 68
  • Близко съм
Мили дами, добър вечер ето ги и от мен така чаканите резултати:
Androstendion   S       3.14       ng/ml     0,75 - 3,10     ELISA *
17-ОН-Progesterone   S        1.48       ng/ml     0,20 - 2     ELISA *
Хормони
TSH   Serum        3       µIU/ml     0,27 - 4,20     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   Serum        12.26       IU/ml     0 - 115     ECLIA
МАТ (TPO Ат)   Serum        26       IU/ml     0 - 34     ECLIA
Тестостерон   Serum        1.17       nmol/l     0,22 - 2,90     ECLIA
DHEA-s   Serum        6.48       µmol/l     2,68 - 9,23     ECLIA

6 месеца терапия а така слаба нещо не ми харесват резултатите.

# 69
  • София
Ех, Андростендиона е още висок...но пък 17-ОН-Прогестерон вече е в граници.
ТСХ 3 ли е?Трябваше да пуснеш да видиш как са Т4 и Т3.На каква доза хормон си сега?
Май няма да е лоша идея да отидеш на гинеколог и да обмислите заедно дали ще е подходящо да включите противозачатъчни, май само те ще свалят Андростендиона.

# 70
  • Близко съм
Имам ги и тях само че са от близо 2 месеца FT3 2.05 РЕФ. Стойности - 2-4.40
FT4 15.54 реф.стойности  - 9.30-17

# 71
Отдавна повтарям че Андроствндиона е виновника за нашите неволи. Ето че не се е повлиял от лечението, съответно и косопада не спира. Спешно потърси гинеколог и обмисли вариант за пептивозачатъчни, мн вероятно е точно те да ти помогнат. Защо тсх е 3? Мисля беше писала след хормона е станал 1,5-1,8 ако не бъркам. Сега се е повишило.
aloevera имаш ли симптоми като омазнаване на кожата, акне, себорея проблеми с цикъла,СПКЯ нещо което да ти подскаже че проблема тръгва от яйчниците.

# 72
  • Близко съм
Защото намалих еутирокса 25 микрогпама на половинка още самата таблетка и зя 2 месеца се е вдигнал на 3 исега от четвъртък пак почнах по цяла да пия на 25 съм на едното да видим. Дали проблемът е само от него? Момичета страх ме е от противозачатъчни;(( последно бях февруари на гинеколог нямаше установени проблеми, нямах ПКЯ цикъл имам редовен омазняване не бих казала самата коса се омазнява акне нямам, ходя при Паскалева

# 73
По мое некомпетентно мнение, противозачаръчните  на дали са по опасни от спироланктон и преднизолон. И аз обмислям по нататък да пробвам. Разбира се няма да се нахвърля на тежката артилерия, но трябва да се вземат мерки. При мен Андроствндиона последно ноември месец беше 2.56 при горна 3.10. Срещам обаче по раазни статии горна 2.75, нищо чудно лабораториите да вдигат референтните, но на твое място щях да се консултирам с гинеколог и евентуално пак с ендокринолог. Интересно ми е какво ще каже ендокринолога ти за андроствндиона. Разпитай го има ли др начини за понижаване освен с тези медикаменти.

# 74
  • Пловдив
За жалост, нищо не казват.
Алое е писала, че ходи при д-р Паскалева. И аз ходих при нея, останах доволна от отношението ѝ. Помня, че лично аз я помолих да ми изпише някакви противозачатъчни, за да пробвам дали няма да си реша проблема, но тя категорично ми отказа. Каза, че е много вероятно да се разбутат всички други хормони и тогава да стане такава каша, че да не мога да оправя с години.

# 75
  • Близко съм
Аз сега съм на 25 на ендо, а на 24 пък ще пускам кр.захар нали имам и ИР дали е възможно нещо от нея да покачва пък хормоните?

# 76
Зачетох прословутата книга за пременопаузата на др. Лее и там навсякъде и за всичко се вини ИР - за косопад, за разметешени хормони, разбутани цикли и т.н. като всичко е обосновано много добре. Човек явно трябва да се бори да я държи под контрол.

Но аз пък нямам ИР, но косопад да искаш. Така че кое какво е върви та се чуди.

# 77
vici75, коя е книгата, може ли линк?
При мен нещо се случи, цикълът ми години наред беше напълно редовен и сега изведнъж преди два месеца ми продължи 14 дни и оттогава ни вест, ни кост, вече месец и половина не ми идва. Явно ще трябва да пускам и аз хормони.

# 78
Lenny, точно със S.Magnifica я споменахме на предната страница. Те са две всъщност и аз зачетох за пременопаузата: https://www.amazon.com/What-Your-Doctor-About-Premenopause/dp/0446673803
Даже си я изтеглих от амазона, но има защита и няма как да я препратя на никой. Иначе нямам нищо на против да я споделя. МНого интересни неща има писани, някои са преувеличени според мен. Но чета Simple Smile

# 79
Благодаря ти, vici75. Ще прочета и аз, че освен всички други екстри си имам и ИР.

# 80
  • София
ИР е една от най-често срещаните причини за косопад, особено когато върви в комплект с проблемна ЩЗ.
aloevera_, LennyGF, пиете ли нещо от сорта на Инфолик (инозитол + фолиева киселина)?
Освен ПКЯ и СПЯ, ИР също се повлиява добре от тази комбинация.

Аз минах и през Детокс Центъра и предложения от тях подход ми пасна най-много.Знаете, че още в началото на писанията ми в тази тема все повтарях, че здравето на червата е най-важно и сега започвам лечение в тази насока с един куп изписани от тях неща.Любопитно ми е дали действително ще има отражение и върху хормоните.
Защото аз съм убедена на теория, но сега ще видя на практика какво ще се случи.
С две думи, експеримента продължава Grinning

# 81
  • в огледалото на живота

Аз минах и през Детокс Центъра и предложения от тях подход ми пасна най-много.Знаете, че още в началото на писанията ми в тази тема все повтарях, че здравето на червата е най-важно и сега започвам лечение в тази насока с един куп изписани от тях неща.Любопитно ми е дали действително ще има отражение и върху хормоните.
Пробиоитици ли ?!
То реално от там започва всеки един процес в стомаха...
Сподели повече схемата,моля.

# 82
  • Близко съм
Не аз не пия. Фолиевата е добре. То едно са вкараш друго навредиш егати омагьосания кръг

# 83
Здравейте момичета. Днес си пуснах няколко изследвания. Феритин ми излезе 52.7 при референтни от 13 да 150. Как мислите дали трябва да е повече?
Пуснах пак и TSH иT4. Излезе засега TSH 0.61 при референтни от 0.27 до 4.2.
Утре съм на ендо да видим
Сега излезе и FT4 16.8 при референтни от 12 до 22. Как мислите добре ли е?

# 84
  • София

Пробиоитици ли ?!
То реално от там започва всеки един процес в стомаха...
Сподели повече схемата,моля.
Не, няма пробиотик.Имам назначени пребиотични ензими, противопаразитни, хомеопатични и венозни вливания.
Всичко това е предписано на базата на кръвните ми изследвания и биорезонанса.При мен мешавицата е страшна..
Хомеопатични ще пия за сефте, не вярвам в хомеопатията, но се надявам да не ми навреди.
А пробиотици пих какви ли не в продължение на месеци, като от някои ставах по-зле..

shivacheva78, резултатите са ти добри.Питай ендокринолога за Вит.Д

# 85
S.Magnifica витамин Д ми е висок. А феритина, дали не е от него? Дали не трябва да го повиша? Моят е 52.7, четох в по стари теми, че трябва да е към 70. Вече се хващам като удавник за сламка😥
Иначе миналия месец изследвах серумно желязо беше 12 при реф от 6.6 до 26.

# 86
  • София
shivacheva78, помня ,че вит.Д ти е висок, но Феритин и Вит.Д нямат нищо общо...
Серумното желязо също ти е добре, то трябва да е около средата на референтните граници.
Феритина е хубаво да е даже 90-110, но при хора с Хашимото, при хора със здрава щитовидна жлеза 50 е напълно достатъчно.За да спре косопада трябва да е над 40, ако изобщо косопада е от него.
Също така Феритина трябва да се изследва заедно с пълен железен пакет-желязо, ЖСК, тжск, трансферин, Церулоплазмин, Цинк и Мед, за да се види цялостната картина.
Изчакай си прегледа с ендокринолога и виж какво ще ти каже.А по-натам ако решиш може да изследваш и полови хормони.За съжаление причините за косопад може да са много, но най-често идва от хормоните на щитовидната, надбъбречните или половите.

# 87
S.Magnifica благодаря

# 88
Момичета сега гледам Рамус имат промоционални пакети и не са изобщо лоша лаборатория.който мисли да се изследва да разгледа: например вит Д, б12, калций и ПКк за 35лв.

# 89
  • В къЩи.
Здравейте,
искам да си взема някакви витамини,тук хвалехте тези https://remedium.bg/product/138784/nature-s-way-alive-multivitam … tgel-kapsuli.html ,нали?
Дерматолог ми препоръча https://remedium.bg/product/137450/ducray-anacaps-reactiv-za-kos … x30-tabletki.html и малко се обърках кое да взема.
Как мислите,кои да взема?

# 90
Здравейте,може ли да ми кажете според вас ниски ли са стойностите
Прогестерон- 7.450
Лутеална фаза  - 1.70 - 27.00

# 91
Лия,по препоръка на дерматолог ,от няколко месеца ,пия Анакапс-прогресив.Доволна съм,косопадът ми намаля на 10-15 косъма при къпане,но новите растежи са малко.Та и аз да се включа с въпрос-Какво ползвате за допълнително израстване на коса?

# 92
Гела на Давинес и Сериоксил на Лореал. И от двата имам поникнала страшно много коса.

# 93
Ioli,от  Сериоксил на Лореал имаше ли като страничен ефект засилено окапване на коса?Като чета и той съдържа миноксидил,а много момичета се оплакват от това.

# 94
Ioli,от  Сериоксил на Лореал имаше ли като страничен ефект засилено окапване на коса?Като чета и той съдържа миноксидил,а много момичета се оплакват от това.
При мен нямаше. Къде пише, че съдържа миноксидил?
Със Stemoxydine ® 5% е.

# 95
Не съм забелязала такъв ефект честно казано. Но аз по принцип всякакви мазила и ампули нанасям обилно вечер и на сутринта мия косата, защото и без тях ми се омазнява много бързо и едвам се стърпявам да не я мия всеки ден. Само Давинес нанасях след измиване. От него съм много по-довона отколкото от Сериоксила, а и е по-евтин и по-икономичен. Постоянно го хваля в темата  Grinning

# 96
От тоя гел на Давинес съм изхабила минминум 6 опаковки за 2 години. Абсолютно никакъв ефект при мен.

Единствено в момента нещо му повлия на тоя косопад и се чудя какво може да е - или са маслата, или магнезия, или двете заедно, или просто случайност. До този момент нищо на този свят не ми помогна. Нямам търпение есента да видя дали ще се запази тоя ефект. Забравих да спомена прогестероновия крем, но него го ползвам от две седмици, така че не е той. Но пък в дългосрочен план може да повлияе благоприятно и той.

# 97
Момичета споделете, тези които ползват Еукапил, дали ви се оцветява скалпа от слънцето в жълто.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 22:55 от LennyGF

# 98
Да, на мен ми се оцвети от слънцето след Еукапил. То го пишеше някъде , оказа се после прочетох, на опаковката мисля - след ползване да се избягва пряка слънчева светлина. Прибрах си ампулите за есента....

# 99
  • Бургас
Ходих на преглед при дерматолог.
Предписа ми:
http://www.dslabs-bg.com/products/22/Spectral.DNC-N.html - 2 дневно за третиране на засегнати участъци

и витамини: Nanophane - по две капсули на ден - 3 месеца.

Някой от вас използвал ли е посочените продукти и има ли е ефект от приложението им?

# 100
Здравейте, при мен ситуацията е доста сложна, но последната случка с косата ми ме притесни. Винаги съм имала много гъста коса, дори когато е капала при сямана на сезоните, пак не е имало изстъняване.
От 2-3 години имам проблеми с акнето, ходих при дерматолози, правих изследмания, пих антибиотик, но няма особен резултат. Сега ще ходя при гинеколог.
Много ме притеснява косата, защото от едно извистно време я усещам по-малко. Не съм усетила толоква да капе, колко ми се вижда изстъняла. Имам области от скалпа, където усещам сърбеж, но пак не е нещо, което да е ненормално.
Моля ви, дайте някакви мнения, случвало ли ви се е? Дали е обратим този процес, заато смятам, че веднъж като си развалиш косата, няма как да се оправи.
Мисля и на ендокренолог да отида. Ако знаете добър срециалист в София или Пловдив, препоръчайте.
Ще съм благодарна, ако дадете някакви насоки.

# 101
Здравейте,момичета!!!Купих си лосиона   Сериоксил на Лореал.Пише ,че се нанася на суха коса ,но колко често -не рабрах.Помагайте,някоя от вас ползвала ли го е??

# 102
  • Близко съм
Здравейте момичета, моя ендо ми каза,че високия адростендион било от самата лаборатория 4 малко по висок било грешка на лаболаторията. Не знам вече какво да кажа продължавам същата терапия и декември пак същите изследвания. Хормоните ми били наред.

# 103
И при мен щитовидната се оказа ок след многото изследвания и преглед при ендокринолог.Сега повтарям изследването за пролактин и B12.Чудя се дали да не почна витамините на Alive за коса ако B12 вече ми е ок.Те големи и твърди капсули ли са,че не мога да пия твърди таблетки. Кожният лекар ми откри лишей, при който лечението започва от главата и мажа с лечебен шампоан. Но ако някой е пил тези витамини моля да каже.

# 104
  • Близко съм
дами,здравейте, тези които са от Пловдив да ми препоръчате дерматолог? И прекрасно лято ви желая. Здраве и усмивки

# 105
дами,здравейте, тези които са от Пловдив да ми препоръчате дерматолог? И прекрасно лято ви желая. Здраве и усмивки
Д-р Матева, квартал Христо Смирненски

# 106
Да похваля този шампоан https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&ve … ictx=3&uact=3  ,страхотен обем и лъскавина придава на косата ми ,по-малко капеща ,отскоро го ползвам точно този модел на Ревиталид.До сега всякакви шампоани за косопад съм ползвала ,ефект никакъв .Този си го взех от аптека  Peace

# 107
  • София
След като на последните 4-5 пъти при  миенето на косата падаха около 200 косъма се престрашиха да направя маска с мас, газ и оцет. Надявам се да има ефект за косопада, иначе косата стана страхотна, гъвкава, подвижна, тежка.

# 108
  • в огледалото на живота
След като на последните 4-5 пъти при  миенето на косата падаха около 200 косъма се престрашиха да направя маска с мас, газ и оцет. Надявам се да има ефект за косопада, иначе косата стана страхотна, гъвкава, подвижна, тежка.
Добре де,не остава ли миризма след измиване?!
Имам далечни спомени от детските си години,когато майка ми превантивно ме мажеше с такава смес преди у-ще.
Е,няма такава смрад  Sick

# 109
  • София
Добре де,не остава ли миризма след измиване?!
Имам далечни спомени от детските си години,когато майка ми превантивно ме мажеше с такава смес преди у-ще.
Е,няма такава смрад  Sick
Психически се бях подготвила .... но в момента не улавям миризма по крайщата на косата.... в корените не успявам да се подуша....,  но не, определено няма воня .... сложих по-малко газ, отколкото трябва, а може би оцета играе някаква роля, след това сложих маска с много силен аромат и стоях около 30 мин.
Определено я предпочитам тази маска пред сока от чесън ....Grinning

# 110
  • Близко съм
Момичета, здравейте пристигам с лоши новини, бях на дерматолог и казва че имам алопеция андрогенна, предписа ми и Ревалид 5% мисля че беше не и в моен рецептата че съм на работа, предполагам това няма лечение. Но ме накара  ида изследвам половите хормони не знам защо. Кажете ми тези, които са от София добър дерматолог и ендокринолог да ида в софия да се прегледам и някаква тел за връзка. Препоръчаха ми Катя Тодорова за ендо в София, някокви наблюдения имате ли?  И магазин за перуки щото май и на там отивам да има разнообразие от къдрави коси и качествени да са извинете ме за дългия пост. Извинавайте за дългия пост и обърканост но треперя цялата от диагнозата.

# 111
Важното е сега да си спокойна,защото няма нужда от повече стрес.А за Катя Тодорова съм чела  добри отзиви в темата за хашимото ,лично аз не съм я посещавала .

# 112
  • Близко съм
Тооттук на работа добре вечерите са тежки и живот и всичко отиде .....27г

# 113
Успокой се, първо си направи необходимите изследвания. Не е сигурно, че това е диагнозата ти. Посети и други лекари, чуй второ мнение. Ако се окаже андрогенна алопеция, животът продължава, няма да си нито първата, нито последната. Има различни средства, за които съм чела във форума. Ще намериш своето. Има къде по-страшни болести. А и според мен не е сигурно, че е андрогенна алопеция.

# 114
  • Близко съм
Какви други изслидвания аз се побърках вече, само полови хормони пускам и тва е другато го имам. Препоръчаха ми Борисов дерматолог в София какво ще кажете? Ами поръчах си от гърция миноксил 5%

# 115
  • София
aloevera_, на базата на какво ти поставиха тази диагноза?Дерматолога взе ли ти натривка от скалпа и гледа ли косми под микроскоп?Тази диагноза не се поставя с прост поглед, причините за косопад може да са хиляди, а в твоя случай има проблем с ЩЗ и ИР, а те водят до косопад.Не ти трябва дерматолог, те не разбират от косопад!
И защо са ти изписали 5% Миноксидил, той е за мъжко оплешивяване, за жени е 2%.Подготви се за зверски косопад ако започнеш да го използваш, защото това е първоначалния страничен ефект...
За Катя Тодорова съм чела добри отзиви, аз не съм ходила.Тя приема и в Плевен.

# 116
  • Близко съм
Не ня ми е, но е това тя отговаря на всички "изисквания" а и тук добре дерматолози няма затова попитах за София за още едно мнение да имам. Нняма маски няма ампули постоянно капе коса,ввежди.....

# 117
  • София
Ама те и в София са същите, нищо не разбират.Ходила съм при 4 или 5 дерматолози, загубих им бройката вече..Дюкре, Миноксидил, Алпикорт Ф това е, което изписват всички.Спести си парите и времето.
Лосиони и ампули няма да помогнат докато не ти се оправят хормоните на ЩЗ и ИР.
Аз в момента не ползвам нищо освен един бъркоч от масла, който си смесих като грижа за скалпа, че от алкохола в ампулите му разказах играта...

# 118
  • Близко съм
Всичко е  вкарано наред е,но ефект с косата няма. Каза ми полови хормони да пусна пускам ги и тях последно и вдигам ръце от всичко. Ами поне да потвърдят казаното отттук.

# 119
  • София
Ти не ги ли беше изследвала половите?Какво ти казаха да изследваш сега?
При мен има проблем с хормоните на хипофизата, щитовидната и надбъбречните, но косопадът ми отново спря и в момента ми падат по 10-15 косъма.Защото се оказа, че при мен той не е хормонален, а идва от бактериален свръхрастеж в тънките черва и кандида, когато ги постабилилизирам косата ми спира да пада и хормоните се наместват.
Андрогенната алопеция е “най-лесната” диагноза, която докторите хвърлят когато не знаят за какво става въпрос.
Недей да вдигаш ръце, ами си търси причината.Твърде млада си, за да се отказваш.

# 120
aloevera_,
домъчнява ми всеки път, като прочета как се чувстваш по отношение на косопада си. Искаше ми се да се вмъкна да кажа някоя окуражителна дума, та ще опитам.

Нищо не е 'отишло'. Животът не е свършва с имането или нямането на коса. Може да свърши, единствено ако е базиран на повърхностни отношения, споделящи представата, че жените трябва да са лъскави трофеи с (извинете, моля) 'коса и цици'. А даже и тогава не е задължително, има начини за всичко.

Напълно разбирам колко ти е трудно и безутешно и ще отнеме време да се успокоиш, събереш, да намериш нова гледна точка за нещата и да намериш твоя начин да продължиш напред. Но имай вяра, че ще стигнеш дотам. И когато стигнеш, ще ти се иска да не си се самоизмъчвала толкова. Млада си, здрава си, имаш безброй възможности пред себе си, въпреки че в момента не го виждаш точно така. Ще ти се наложи да потърсиш самочувствие по-дълбоко от външния си вид, но, когато го намериш, никой и нищо няма да може да ти го отнеме.

Надявам се да имаш някаква подкрепа около себе си и някого, с когото можеш да поговориш за всички тези чувства. Хора, които не са жени, минали през това, малко трудно разбират ситуацията и малко трудно дават адекватно рамо. Но пък ние те разбираме. Yellow Heart

Надявам се да не разводнявам темата, но психоемоционалното състояние в подобни моменти също ми се струва важно. Чета ви постоянно и сте безкрайно полезни с информацията, която споделяте (особено с взаимовръзките между нещата в биохимичен контекст).

# 121
Ти не ги ли беше изследвала половите?Какво ти казаха да изследваш сега?
При мен има проблем с хормоните на хипофизата, щитовидната и надбъбречните, но косопадът ми отново спря и в момента ми падат по 10-15 косъма.Защото се оказа, че при мен той не е хормонален, а идва от бактериален свръхрастеж в тънките черва и кандида, когато ги постабилилизирам косата ми спира да пада и хормоните се наместват.
Андрогенната алопеция е “най-лесната” диагноза, която докторите хвърлят когато не знаят за какво става въпрос.
Недей да вдигаш ръце, ами си търси причината.Твърде млада си, за да се отказваш.

Как го контролираш и въобще как се справяш с кандида? Мой близък има кандида, но при определена диета е под контрол и си има много коса.

# 122
  • Близко съм
Не полови не съм,благодаря ви за подкрепата. Не нямам си никото като подкрепа и семейството ми не ми подкрепя. Благодаря ви. Събирам сили да се приема ш да живея някак си.

# 123
  • София
Vessita13, строгата диета е основното плюс пребиотик, пробиотик и ензими.
Кандидата сама по себе си не е свързана с косопада, но пък ако се остави да се множи безконтролно удря в червата, и в хормоните доста сериозно.
Аз още в началото на косопада се бях насочила интуитивно в тази насока и към естрогеновата доминантност, и при мен те се оказаха факт.Но много време, коса и нерви загубих докато се ориентирам...

# 124
  • Близко съм
Magnifica, какви са изследвания за Хипофизата, и червата? Какво се пуска

# 125
  • София
Пролактин, FSH и LH са хормоните на хипофизата, които съм изследвала.Аз имам проблем с Пролактина.
А кандидата и паразитите ми излезнаха на изследване с биорезонанс, което не ме изненада защото от дълго време имам проблеми със стомаха и множество симптоми.

# 126
  • Пловдив
Алое вера, ако не е твърдо лично, може ли да си снимаш скалпа и да пуснеш снимка. Може и на съобщение. Много ми е интересно на база какъв вид на косата са поставили диагноза андрогенна алопеция. И ако не е тайна, кой е лекарят?

# 127
  • Близко съм
По късно ще ви пиша че съм на работа да ще пусна.

# 128
  • Близко съм
Здравейте, извинете че се забавих, та сега малко да ви разкажа. Бях при Жанета Матева както ми я препоръчаха оттук тя ме диагностицира с андрогенна алопеция. Но не знам дали си спомняте, бях споменала за най-добрата приятелка  на моята зъболекарка -ендокриноложжка, която работи в Англия, бях и преснимала всичките си изследвания, и й написах състоянието си абсолютно всичко. Онзи ден тя ми отговори и каза,че явно става въпрос за надбъбречна корова хиперплазия или ПКЯ. И в следствие на това съм получила и окапването на виждите и най-лошото е че тя потвърди андрогенната алопеция, посъветва ме да закупя този продукт Minoxidil. Описа ми много неща просто не съм в нас и листовете не са в мен, и каза,че за нея да допуснала съм грешка,че съм спряла сама лечението. И че на този етап моя ендокринолог ми е дал най-адекватното лечение и че преднизолоня е в нищожни количества.

# 129
  • Близко съм
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 17:36 от aloevera_

# 130
  • Близко съм

# 131
  • Близко съм

# 132
  • Близко съм
Ще извинявате, но не знам как се прави в скрит текст и снимките на едно. Cry

# 133
Имаш си коса не се притеснявай!Не казвам да не търсиш причината и да не се лекуваш,но да не изпадаш в паника и да си вредиш повече.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 20:40 от didabs

# 134
За косопад, предизвикан от употреба на лекарство, моят гастроентеролог ми изписа топ левюр, хранителна добавка, преди 11 години. Тогава ми свърши работа.Сега отново ми капе косата, защото взимам същото лекарство, но нямало внос на хранителната добавка. Моля ,ако някой види някъде, да се обади, независимо в кой град, ще намеря начин да се снабдя.
Мерси!
Това е:

https://apteka.framar.bg/30000264/%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D0%BB%D0%B … D0%B8-yves-ponroy

# 135
Пролактин, FSH и LH са хормоните на хипофизата, които съм изследвала.Аз имам проблем с Пролактина.
А кандидата и паразитите ми излезнаха на изследване с биорезонанс, което не ме изненада защото от дълго време имам проблеми със стомаха и множество симптоми.
S.Magnifica, ти къде си прави биорезонанса ?

Общи условия

Активация на акаунт