Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки V

  • 38 606
  • 735
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 536
Ветрена, винаги страхотно меню имаш. Това е най-хубавата комбинация, хем да е вкусно, хем да дава резлутати  Peace Hug

Аз много я закъсах с тренировките напоследък. От четвъртък не съм тренирала. Снощи се бях подготвила, но не успях  Sad Днес вече се надявам да стигна до залата. Дори мисля да направя цяло тяло, че то с тези тренировки от дъжд на вятър си губи смисъла за мускулни групи. Като цяло се чувствам добре, но определено мускулът не е това, което е при редовни и ежедневни тренировки.  Embarassed

Ани, за мен е много важно да ми е вкусно и разнообразно, дори при ограничен избор на храни. И аз самата не знам вече по колко начина мога да направя пилешки гърди Joy
И също внимавам да не пропускам много дни без тренировка, защото наистина смисълът на сплита се губи. А и след всяка пауза над 4-5 дни поне при мен първата тренировка е доста по-трудна. Затова, когато знам, че ще отсъстваме, предварително тренирам по-интензивно (4-5 последователни дни), след пътуването пак така, за да се компенсира пропускът.

Днес ми беше ден за кардио. Изкарах 55 минути на пътеката със 7 градуса наклон и пулс 140-155.
Закуска: парче от вчерашната фритата, няколко резена домат, малка филийка пълнозърнест хляб.
Първи ден цикъл ми е, леко отнесена се чувствам и добавих към кафето две бисквитки Digestive с черен шоколад - просветна ми веднага Blush
Обяд: 150 г пилешки скалопини, 100 г печени картофи, малка зелена салата.
След обяд: 200 г нектарини, 50 г нискомаслена извара Олимпус.
Вечеря: 170 г пуешки гърди на тиган в компанията на малко зеленчуци, соев сос и лъжичка сладко от люти чушки. Салата айсберг, рукола, краставица, сушени домати и леко запечени семки за разкош.

# 121
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 440
В предишния пост нямах идея как ще е храната днес, но май се очертава яйчен ден  Mr. Green
Закуска: смути с извара, чия, банан и овесени ядки
Обяд: 2 оризовки, 200г котижд, 2 яйца и 1 краставица
Следобяд: 1 бонбон мерси + кафе
Тренировка - протеин
Вечеря: 3 яйца на очи + домати с моцарела

# 122
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Добро утро!
Храната за днес ще е:
08.00-08.30-извара 250 гр. Олимпус+250 грейпфрут
12.00-12.30-200 гр. задушен пилешки дроб+салата домати и крастивици 250 грама
16.00-16.30-200 грама кисело мляко, 1с.л. чиа+1 доза протеин
19.00 най-късно-250 грама салата вероятно ще е от чушки+130 грама пилешко филе

Тренировката днес ще е: 40 минути кардио+корем
преди вечеря може да направя и нещо за гръб, защото утре ми предстои крака, които още ме болят от понеделник Mr. Green

# 123
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 440
Снощи - гръб и трицепс, накрая за довършване 10 мин табата за корем.
Храната:
З: смути с извара, чия, овесени ядки и банан
О: Филе от акула със салата зеле с моркови
Сл.з: 5 бисквити Анелия + кафе
Тренировка - протеин, ВСАА
Вечеря: 180г скумрия + салата домати, краставици, чушки и маслини

Днес сутринта: 30 мин/6км бягане на плажа - ВСАА
З: сладкиш с овесени ядки, банан, яйца, кокосова захар и череши
О: 1 консерва риба тон + 3 оризовки и 1 домат
Сл.З: още едно парче от сутришния сладкиш
В: каквото мама и тати са сготвили  Heart Eyes Heart Eyes /не съм си ходила при нашите от 5 месеца и вече ми е много мъчно, та със сигурност ще се отдам на домашни вкусотии два дни/

# 124
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 440
Пак съм аз Simple Smile къде се изгубихте всички Sad
След два дни при мама и тате и яко ядене на какво ли не се чувствам подута, задържала вода и преяла. Днес се прибрах и след малък следобеден плаж отидох да тренирам. Леле, няма такава мъка... едва си направих тренировката. Не знам защо така.... аз не се храня прекалено изчистено или оскъдно, но явно организмът свиква и реагира на необичайни за него неща. Както и да е... беше ми много хубаво, супер вкусно и не съжалявам за нито една изядена хапка Simple Smile

# 125
  • Мнения: 10 010
Аз съм си тук- изцяло не-трансформирана. Все същите 53кг.  Crossing Arms
Нищо ново под слънцето.  Sad Sad В ову съм, и подута отвсякъде вече втори ден. Пия вода с лимон, дано помогне.

# 126
  • Мнения: 3 342
Тук сме, Ани Hug
Черен гологан не се губи Mr. Green

Дези, и аз съм от нетрансформираните Laughing

Но общо-взето не полагам и никакви усилия, така че няма какво да се правя на изненадана. Откъм количества, калории и тренировки го докарвам, но не може да ядеш всеки ден сладолед, поне два-три вида плодове, по нещо сладко(да, домашно приготвено и уж здравословно, но все пак...), и да очакваш да си във върхова форма. Няма да е.

Тази сутрин кантарът пак закова на 50.00 кг.
Цяла седмица, че и повече поддържах килограми около 49, което е добре за мен, макар и за морето и килограм надолу щеше да ми се отрази повече от добре, но дойде втората половина от женския месец, започнах да хапвам повече, да позадържам вода и това е резултатът.
Честно казано, не се и впечатлявам особено.

Единственото, за което се ядосвам, е, че миналата година с идентично хранене, изглеждах малко по-добре в дупето и корема. Сега краката ми определено изглеждат много по-добре от тогава, но тази средна част...
Години, хормони. Хапване. Това е положението.

Днес започнах деня си с любима лека тренировка на Ewa Chodakowska - Ćaly Trening.
Ани, Ева много ми напомня на теб. Прекрасно тяло има!

После ще походя на пътеката, ще греба(и с гребен тренажор се сдобих - мноооого съм щастлива), и така...
Продължаваме.

# 127
  • Мнения: 10 010
Тони, аз не ям никаква захар, никакъв сладолед, плодове почти не ям (ям боровинки в малки количества с овеса (50гр=34гр вгх) сутрин). Да, ядох диня 2 пъти вечер, но беше изключение.
Необяснимо ми е защо не мога да изчистя. Не се храня прекалено малко в никой случай.

Вечер ям месо+салата, вгх на закуска, понякога и на обяд. Следя макроси, изпълнявам всичко.
Мисля, че мазнините ми преди бяха твърде много. Сега съм ги намалила, да видим дали ще имам резултат. Правя въглехидратна ротация, би трябвало да проработи.

Режимът ми от треньора ми е либерален, имам по 4 опции на хранене, и си ги комбинирам както ми хареса. Нямам зададени макроси, а количества. Излиза ми около 1200кал на ден.
 
Такъв задник съм отпрала, че ми тежи като тичам. Нищо не разбирам. Ще ям по списък като робот, пък каквото стане.

На всичкото отгоре заминавам на мечтана почивка- 3 седмици в Щатите. Не искам да съм трътка по бански.
Как ще ям там не знам, но ако кача, ще се обеся.

Толкова се стараят другите жени...аз явно правя нещо недостатъчно, но ми е в сляпото петно и не го виждам.
Алкохол не пия, трева не пуша че да ме избива на ядене после...

Днес ми е ден за дълго тичане, и ще ям вгх преди и след (ориз). За вечеря имам пиле и салата-класика.
Понеделник и вторник обаче ще съм на 0 вгх, със яйца за закуска и пиле на обяд и вечеря. Трябва да тръгне кантара надолу. Сряда и четвъртък ще съм на 50гр вгх, петък събота пак О. После ще променя вълната.


# 128
  • Мнения: 953
Ето ме и мен. Не пиша, защото съм в психическа дупка. Спрях тренировките. Уморих се. Психически съм уморена от диети и тренировки. Детето е при бабите и искам всячески да си отпочина, а от септември ще го мисля отново.

Опитвам като режим да следя въглехидратите. Така наречената Нисковъглехидратна-високомазнинна диета. И определено виждам ефект в тялото, кг-те падат (нужно ми е да сваля 5кг). Чета ви, но вероятно ще пиша по-рядко, че нямам кой знае с какво да се похваля.

# 129
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ето ме и мен. Не пиша, защото съм в психическа дупка. Спрях тренировките. Уморих се. Психически съм уморена от диети и тренировки. Детето е при бабите и искам всячески да си отпочина, а от септември ще го мисля отново.




И аз, обаче не се отказвам. Едното дете е извън града, а другото две нощи подред спи в различни съотборнички и сме сами с мъжа ми вечер, а аз бях и две дена дежурна, и снощи му казвам, че няма да си глася аларма, ако стана, стана. В 5.12 бях станала в 6.00 бях в залата Mr. Green

Тренировката я написах в другата тема, храната днес:
05.20 150 извара+1 грейпфрут
08.00-130 грама хляб със семена намазан с домашна лютеница почти без захар
13.00-250 краставица+200 грама пилешки гърди на тиган
18.30-омлет от 2 яйца и 2 белтъка+1 с.л. чиа+100 грама извара
20.30 протеин

# 130
  • Мнения: 10 010
И аз не се отказвам.
От днес съм на БВД, като ще си спазвам пропоръките на треньора.

Стартирам 55.5кг след мръсен ден. (палачинки от елда за сл. закуска и вечеря. Много бях гладна, а защо не ядох пържоли, не мога да ви обясня, защото имах).

Писах в темата за БВД, и копирам нещо, което е точно за тук
Трансформирам се все пак.

Едит:
Извадих Големите Тефтери.
На 53.5кг на 13.01.2017 съм била по-широчка.
Разликата между тогава и сега е
-6см през пъпа
-6см под пъпа
-5см над коляното
-1см прасец

И съм по-тежка с 2кг.

# 131
  • Мнения: 1 536
Напоследък уж се храня режимно, след цикъл съм, не се усещам подута, а килограмите се заковаха на нежеланите почти 53.
В края на тази седмица трябва да съм под 52, така че никакво отпускане. И никакво вино. Е, без тази вечер - няма да мина без 1-2 чаши, защото съм на бизнес вечеря с партньори от Словения.
Днес тренирах крака, а менюто е следното:

След тренировката - протеин изолат.
Закуска - филийка фитнес хляб "Вита", 50 г шунка с ниско съдържание на мазнини, 100 г домат
Обяд - пилешко бутче без кожа (ок. 150 г), шафранов ориз 100 г (сготвен), зелена салата 200 г
След обяд - пъпеш 200 г, натурален скир 100 г
Вечеря - не зная със сигурност. Ще гледам да е лаврак или ципура и някаква зелена салата или печени зеленчуци. Не повече от 200 мл бяло вино.

Със сигурност калориите трябва да са около 1400, а макросите около 40:30:30.

# 132
  • Мнения: X
Simple Smile Ето ме и мен. Малко трансформирана Grinning но пък удовлетворена и щастлива.
Заминах за почивка 65.400, което беше засечено тегло след 36 часа фаст. В началото на април бях 69, като миналата година съм стигала и до 71 Simple Smile
Върнах се и вчера бяха 66.400, което е прилично. Днес отново се хвърлих на моно диетата на ВЧ.
Хората започнаха да забелязват, че свалям, особено инструктура ми по спининг. Заформила съм симпатичен крак, коремът също лека по лека се изчиства.
Спортувам много. И под много, имам предвид наистина много. Имам дни с почти 3000 калории изгорени, което е спорадично, просто защото се събраха планински преходи и вело походи с между 30 и 50 км по баирите. Вчера пък бях на спининг и после навъртях още 21 км в града в колелото.
Храненето не беше внимателно подбирано, но нямам особено сериозни щети. Продължавам да не ям хляб и глутен.
Захар си позволявам понякога. Въглехидратите са горе долу добре.
Напоследък много, много ми се ядяха картофи и бира и си казах, че на ВМ с картофи и бира няма да се разберем после с кантара, та за това и избрах да направя пак моното на ВЧ и днес се отядох на картофи Simple Smile А и съм съблазнена, признавам си, защото началният тласък в свалянето, дойде именно с този режим. А и там има два дни на плодове, а душата ми жадува за пъпеши и дини Simple Smile  След него планът е отново да се върна към либералното ВМ. Видях, че не е страшно и дори е много вкусно. Не меря нищо, не изчислявам нищо, не смятам нищо. Просто ограничавам въглехидратите, ям много млечни, месо, яйца, зеленчуци. Научих се да харесвам пилешко месо, риба и си признавам, позапържвам я малко с масло, но ми е вкусна така.

Болките в лявото коляно отново се появиха, след като спрях глюкозамина и колагена, явно ще трябва отново да ги почна Simple Smile

# 133
  • На ръба..
  • Мнения: 2 115
Цоп при нетрансформираните, хубава групичка се събрахме тука Joy
Аз пък съм удовлетворена от себе си, че намирам сила и чакам с нетърпение момента да се прибера за да тренирам... но точно тогава се появява дозата мързел. Успявам все още някак си да я превъзмогна и установявам, че вече ми е важно от психологическа гледна точка да тренирам, иначе ще убия колежката преди да е казала даже добро утро.

Все още не въвеждам макроси, въпреки че си казвам за трета седмица почвам пак.
Менюто днес:
Закуска: 200гр кис мляко + 25гр мюсли
Сз: банан
Обяд: 40гр (сурово измерени) макарони + 50гр сирене + домат + консерва риба тон в собствен сос
Сз: протеинов десерт
Вечеря: 1/2 пил бутче с ориз

И аз си оставам една от най - тежките в групата, заковала на 59кг, но на този етап не искам да свалям повече кг (освен мазнини).
Покрай Ани открих Стан и клиповете му, има доста интересни неща, които споделя, проблема е, че много ми се доспива, докато го слушам Joy

# 134
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
TDI, ти по принцип си обичаш веге хранене, от преди си те помня. Щом се чувстваш добре, продължавай. В крайна сметка всички сме различни. Hug

Благодаря Simple Smile Така си е... Първата седмица ми беше терсене, вкл имах и главоболие, което отдавам на факта, че чистих всички захари, които не идват от градина.
После свалих 2кг за първата седмица, добре ми дойде като мотивация, а вчера се наврях в една рокля - права за офиса с ръкави, в която преди 2 месеца не можах да закопчая на бюста, а да я сваля от кръста надолу даже не се и опитах. Е, вчера ми стана, заспа ми както се казва.
Кожата ми се изчисти много - аз никога не съм имала пъпки, белези и т.н., обаче сега сияе Simple Smile През уикенда една приятелка ме пита дали съм сменила крема. Нищо не съм сменяла - карам си на Nux, за които съм ви писала. Отдавам го на факта, че спрях каквато и да е преработена храна за може би месец вече. И спрях да се тегля.

Ето ме и мен. Не пиша, защото съм в психическа дупка. Спрях тренировките. Уморих се. Психически съм уморена от диети и тренировки. Детето е при бабите и искам всячески да си отпочина, а от септември ще го мисля отново.
от време на време по веднъж седмично вкарвам морски дарове или риба.

Най-доброто решение!  Иначе започваш от единия в другия в третия режим, става още по натоварващо психически и накрая изпушваш...

И да не е само ала-бала, ето го вчерашния ден при мен:

З. смути: кокосово мляко, спанак, банан, ленено семе.
О. салата: пълнозърнеста паста с песто, чери домати, микс зеленолистни
С.З. праскова с кафенце Wink
В.: миди с черупка и салата домат, краставица, лук

Днес:
З. правих пудинг: кокосово мляко с чия и 1 банан (от моя любим Дж.Оливър) - обърквам всичко в чопъра, слагам в чашки и в хладилника за 1 вечер
сутринта поръсих с къпини, малини, боровинки, щипка натрошени ядки и лъжица мед.
още не съм го опитала, но вкъщи моите си облизваха пръстите сутринта
аз още кафе не съм пила, след малко първо кафето ще изпия и после ще закусвам

О. ще си търся прехраната из центъра на БС....
имам и диня в хладилника в офиса и праскови и круши Grinning гладна няма да остана

В. предвидила съм гъби (една торба) с мащерка, розмарин и зехтин. ще ги правя на фурна.

Това е от мен. 

Общи условия

Активация на акаунт