Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки V

  • 38 601
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 11 551
Аз деца нямам още, но ММ не може да яде доста храни, така че готвя вкъщи постоянно закуска за него - кексове, тестени безглутенови и тн, но съм свикнала и не ям, баничките с оризови кори ме изкушават най-често, по-рядко сладките.

Много ми харесва, че в тази тема много хора сте за балансираното хранене, защото ми писна във всяка тема в раздела внушаването, че друго освен ВМНвх не работи.
Тази година свалих много без да изключвам В и не ги намирам за толкова страшни.

# 601
  • Мнения: X
Закуска- две филийки черен хляб, намазани с пастет от треска.
Обяд- гъбена каша с крутони от бекон.
Снак- протеинова вафла.
Вечеря- сьомга по азиатски, гарнитура- задушен зелен боб, чаша вино.

...има много подходящи рецепти, включително и споделяни в темата.

Ани, аз някои твои рецепти си ги бях записала (сега остава да намеря файла), но друго се сещам- да направим нещо като "готварска книга" на темата, или на първа страница да се постват рецепти? Как ви се струва идеята?

... ми писна във всяка тема в раздела внушаването, че друго освен ВМНвх не работи.
А фаста къде го забрави? Grinning

Тази година свалих много без да изключвам В и не ги намирам за толкова страшни.
Абсолютно подкрепям това мнение!!!

# 602
  • На ръба..
  • Мнения: 2 114
Отчитам менюто за днес:
З: като вчерашната'
О: 150гр Пил филе + 120 гр леща;
Сз: Ябълка + кафе
Протеин след кардиото
В: 200гр замразени зеленчуци с 3 яйца на тиган
ВМП 113/39/115

Рецептите на Ани и другите, които се споделят, аз си ги отделям, снимам, записвам и въобще са ми скритото оръжие, което използвам на макс, за което искрено благодаря!

# 603
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Радвам се ви харесват рецептите, момичета  Hug Като цяло мен това ме спасява да не ям други тестени и сладки неща. Ако нямам нещо домашно приготвено, ям протеинови барове, като за момента - протеиновото брауни ми е фаворит.
Вече една година не съм ползвала никакво бяло брашно и захар.
Днес направих един морковен сладкиш само с фурми и сушени сини сливи, много добре се получи.

Закуска: протеинова каша + 2 малки парчета морковен сладкиш
Обяд: рибен ден с домашен хляб със семена + 1 ч.червено вино
Следобяд: кафе+2 парчета сладкиш
Вечеря: пържен шаран с батати на фурна + червено вино
Не съм много сигурна, но тренировката върви да бъде пропусната.

Р. Р Редактирам се Simple Smile Успях да тренирам и съм много доволна. Тежко ми беше, с по-големи почивки, но си направих предвидените упражнения Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 23:12 от ani_d

# 604
  • Мнения: 3 342
Ани, протеинова каша? Ще споделиш ли как я правиш?
Може би си споделяла, но съм пропуснала.

Много ми допада идеята за тема с изпробвани и сполучливи рецепти, но се опасявам, че ще се превърне в поредното поле за изява на разни нравоучители.
Иначе и аз си запазвам рецепти, които да опитам, и записвам тези, които особено много са ми харесали.
Лошото е, че твърде често импровизирам според наличните продукти и това какво точно ми се хапва в момента, а нямам навика да си записвам тези мои експерименти, и впоследствие ми е много трудно да повторя дори нещо, което се е получило страхотно.

# 605
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Ани, протеинова каша? Ще споделиш ли как я правиш?
Може би си споделяла, но съм пропуснала.
Тони, все се каня аз да си я направя, но засега още хапвам готова https://gymbeam.bg/protein-porridge-1000-g-gymbeam.html . Много ми харесва. При мен също много често се получава да не мога да повторя дадена рецепта и понякога ме е много яд.

# 606
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Да споделя днешната ни закуска Simple Smile
https://www.instagram.com/p/B5zeAnOJDiX3tEShQ75w7Dh3rBjU96oIlwCd … shid=fwohlexatfgq
Скрит текст:
Нямам точна рецепта, но и на око се получава Simple Smile Нещо като щрудел без захар и брашно. Белтъци се разбиват на сняг и към тях се добавят:ябълки, сини сливи, парченца сушен джинджифил, фурми, канела, малко кокосово масло и орехи и се пече върху хартия за около 25-30мин.
Обаче правих и палачинки на децата, та и от тях хапнах 3. По-късно ще правя пица с моцарела, та явно днес се очертава въглехидратен ден Simple Smile

# 607
  • Мнения: 833
По въпроса за кето храненето - не мога повече. Резултати в кг има, за друго не мога да кажа, но за дългосрочно хранене е безобразно трудно. Може би ако не съм семейна и не правя сладкиши за децата ще стане, но сега не. Особено пък преди празниците, то не са меденки, браунита и тикви.
Имате ли мнение за работата на тази инструкторка http://rakelstoicheva.com/ ?
Излиза ми непрекъснато като реклама и се чудя дали да не се обърна към нея, защото до сега съм тренирала само вкъщи. А ми се иска да пробвам в зала, да видя дали ще ми допадне.
Относно фитнес инструкторката, познавам я от дете. Не съм я срещала от години и незнам какви са заниманията и интересите, но едно е сигурно, слаба и стройна си е по природа. Предполагам, че е надградила гена по някакъв начин, но нямам впечатления относно дейността й.

# 608
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
След яко зареждащите въглехидрати вчера, днес съм на малко по-умерени, но пак основно на тях. В цикъл съм и направо гладът е зверски. Обаче пък тренирах мнооого яко и двата дни и дори и цикълът не ми е се е отразил на теглото.

# 609
  • На ръба..
  • Мнения: 2 114
И аз в неделя си похапнах цял бургер без да се почуствам подута, гузна или нещо подобно. Днес съм на 2 парчета от Шоко кекса, на обяд зеленчукова фритата от 2 тиквички + 3 моркова + 3 яйца, вечеря вратна пържола, съответно са малко повече днес мазнините, но съм нещо хремава и реших, че имам нужда да се подсиля Joy

Не обичам да си правя закуска ден за ден, предпочитам в неделя да си я приготвя и да имам до петък или поне до сряда. Рецептата за шоко кекс-а не е моя, пак намерена от нета
Скрит текст:
3 белтъка се разбиват на сняг и се добавя 55гр кокосова (тръстъкова) захар;
3 жълтъка, 20гр какао, 25гр кокосова захар, 20мл зехтин, 55мл хладка вода и 70гр оризово брашно се смесват и се довабят белтъците. Пече се на 150-160 гр около 30 мин, докато излезе суха клечка.

# 610
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
ООО, Дидора, много благодаря, още довечера ще бъде направен  Mr. Green

Днес хич не ми е добре днес Sad
Закуска: овесена баница с извара
Обяд: червени чушки печени на фурна с яйца и сирене
Следобяд: черен шоколад с шамфъстък
Вечеря: пилешки филенца с броколи + салата моркови и цвекло

# 611
  • Мнения: 3 342
Ани, дано по-бързо се почувстваш добре.
Между другото, преди няколко дни направих морковения ти сладкиш със съвсем леки промени - стана страхотен. Благодаря за рецептата!

Обядът ти ми напомни, че вчера хапнах миш-маш, в който обаче сложих и стръкове целина. Чудех се какво да я правя и я накълцах заедно с лука в кухненски робот. Освен тях добавих печени червени чушки, извара от Лидл(в кръглата опаковка) и яйца. Получи се страхотно, защото целината, въпреки че вкусът й не е отчетлив и едва ли някой би заподозрял, че е изобщо е добавена, придава хрупкавина и свежест. Вече май няма да правя миш-маш без целина Blush

# 612
  • Мнения: X
Добро утро и от мен. Разписвам се след 4 дни в Сърбия и + около 2 кг. Усещането е много странно и приятно. И преди писах, че при мен настъпва някаква трансформация в мисленето и възприемането на тялото ми и начина, по който полагам себе си в света през него. Най-важното е, че не изпитвам вина, не се чувствам провал, не се чувствам зле и "изневерила на себе си". Приемам равнодушно фактите и измислям стратегия за промяна на нещата. Не мога да кажа, че съм напълно "дзен" и не ми е неприятно усещането да ми стягат дънките и да прелива коремчето, но не е онази трескава лудост, която ме разклащаше психически и исках да променя нещо на момента, на секундата, ама тутакси.
Зная, че в темата има хора, които не възприемат фастовете, като успешна стратегия за тях, но при мен те работят и работят добре, ако се храня нормално и в дългосрочен аспект не прекалявам с нищо. Отчитам фактът, че вървях всеки ден между 15 и 20 км, отчитам и че при дълъг път с кола задържам вода, НО и отчитам, че се хранех много повече от колкото ми беше необходимо. Не, че съм ходила като преяла хлебарка, но именно фастовете ме научиха от колко точно храна се нуждая и колко дни мога да изкарам със занижени калории, как в деня, в който съм по-гладна след два или повече фаста мога да се храня до засищане и на следващия ден да съм отново -.
Така че възприемам максимата "няколко кила, голяма работа, зная какво да направя" и се захващам да го правя Simple Smile
Успешен ден на всички, днес ще фаствам.
Както казах, войната със себе си не ми донесе нищо хубаво, сега започвам нещо ново, мотивацията ми е нова, различна и честно казано - вдъхновява ме.
Пожелавам вдъхновение и на вас, в този мрачен ден.

# 613
  • На ръба..
  • Мнения: 2 114
Мотивацията е движещета сила, така че давай смело напред по начина, който при теб работи.
Два дни подред почивах, не по желание и се надявам днес вече да втъкмя една тренировка за крака.

Дописвам за храната днес:
Закуска: 150гр скир + 1с.л. мед + 25 гр мюсли
Обяд: вдъхновена от миш-маша на {Тони} се засилих и аз, но свен обичайните зеленчуци, добавих и тиквичка, пуу по - вкусен миш-маш не бях яла;
Сз: Ябълка или мандарина;
Протеин след тренировка
В: Домашно приготвен боб с телешка наденица

Имам питане по една рецепта за мини какаови мъфинчета с банан
Скрит текст:
Рецептата е за 15 мъфинчета
3 с.л. брашно от лимец (Мога ли да го заменя с оризово брашно примерно)
1 с.л. брашно от рожков
1 с.л. какао
1 доза протеин (използвах шоколад)
1 яйце
ванилия
1 ч.л. бакпулвер
1 банан
стевия (или друг подсладител по желание)
1 с.л. скир (или кисело мляко)

Пасирает се продуктите. Консистенцията трябва да бъде малко по-течна от тази за кекс. Изпичат се в предварително загрята до 200 градуса фурна за около 15 мин
 Украсете с кокосово брашно, боровинки, нар и скир (или цедено кисело мляко).

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 12:46 от *DiDora*

# 614
  • Мнения: 268
За вчера храната беше:
з ананас и костен бульон
о парче риба, зелен боб, кисело зеле,  овесена баница
след тренировка протеин с ананас и малко сусамово семе
в свинско с гъби и салата

Тренировка Lower fix ot 21DF  и 15мин каране на вело.
Дойде ми велоергометърът. Не мога да повярвам, че така се потя на най-ниската степен.
Не очаквах, че ще ми е трудно, защото си мислех, че имам издръжливост.
Забелязвам, че свиквам с един вид тренировки и те не ме изпотяват толкова и не качвам много пулса, въпреки че самата тренировка е натоварваща. Като сменя с друго, както сега с колелото, страшно изпотяване и по-висок пулс.

Правих едни курабийки с тиква, фурми, орехи и кокосово брашно. Станаха ужасни. Чудя се как да ги ям, за да не ги хвърля.

За днес още не съм измислила хапването.

Общи условия

Активация на акаунт