За края не мисли, в 10 клас си вече ти

  • 41 898
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 425
От учебниците този става долу-горе:

# 706
  • столицата
  • Мнения: 3 792
И моето дете май учи по този учебник, но дали става не мога да взема отношение.
Нали не забравяте да гласувате за българчетата?

# 707
  • Мнения: 1 230
Може ли някой да препоръча учебник по история за 10 клас? Без този на Просвета, който намирам за ужасен.
Призма, нашите са с този, но не знам дали е ок:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s& … y6fkoW-E0fMmeFUlP

# 708
  • София
  • Мнения: 13 204
Всички учебници по история са меко казано ужасни. Аз няма да препоръчам! Нашите са по учебника на Булвест

# 709
  • България, София
  • Мнения: 1 753
Призма, наборката е на Просвета.
Дори не съм го поглеждала.

Не знам при вашите наборчета как е, но госпожата им по БЕЛ ги залива с някаква терминология и моята девойка си прави едни таблици с обяснения на термините. Щели да бъдат част от контролно. Няма лошо да си обогатяват и в тази посока, но ми стана странно.

Пожелавам хубав ден на всички и отивам да гласувам отново Simple Smile

# 710
  • Мнения: 40
Здравейте!
Получих информация от школата, в която се готвеше детето в 7. клас, че организират подготовка и за 10. клас. Наясно съм, че това НВО едва ли е от значение. Но пък това е начин да го накарам да прави нещо смислено поне 12 дни до края на учебната година. Как мислите, има ли смисъл от такава подготовка?

# 711
  • столицата
  • Мнения: 3 792
Аз ще разчитам на учителите. Поне засега мисля, че се отнасят сериозно, макар и  НВО в 10 клас да няма значение /както се твърди/. Но съм обявила на наборката, че очаквам резултат, не по-нисък от този в 7 клас Simple Smile
И пак да напомня да гласуваме.

# 712
  • Мнения: 5 425
Всички учебници по история са меко казано ужасни. Аз няма да препоръчам! Нашите са по учебника на Булвест
Съгласен. Просто изказах мнение за най-малкото зло (от учебниците).
Прочее, Булвест са вече Klett (както и Анубис). Снимката, която постнах е всъщност на учебника на Булвест.

# 713
  • Мнения: 8 047
Аз ще разчитам на учителите. Поне засега мисля, че се отнасят сериозно, макар и  НВО в 10 клас да няма значение /както се твърди/.
Аз ще разчитам на здравето на си нерви Smiling Imp (ако се наложи и успокоителни ще приложа)

ПП: Има/няма значение това НВО, к'вото е т'ва е! В момента съм го оставила на "мускули" каквото направи сам...

# 714
  • Мнения: 5 425
Аз ще разчитам на здравето на си нерви Smiling Imp (ако се наложи и успокоителни ще приложа)

Съчетава маточина и спирт (2 в 1). При изразходване може да се попълни от селския казан:


ПС Не изисква замонашване Wink

# 715
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Вече гледам да не си създавам нерви по темата училище. Преди всичко съм наблюдател с право на мнение, на което не се обръща особено внимание.Така или иначе съм отстранена от водещата роля. Тикам си математиката само, ама като върза 4 първия срок, се надяваме че ще отика и годината. Пък и в дневника за втори срок  има 2 по физическо и 5 по математика. Какво има да се тревожа.  
   Учебниците - не знам колко ги гледа. По история са на въпросния на Просвета. Бях свидетел, как един следобед го гледа в продължение на час и така и не разбра за какво иде реч. И аз го погледнах. И мен ме хванаха нервите .Но така или иначе сега имат някакви проекти и не се налага да го гледа.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 13:07 от A m b e r

# 716
  • София
  • Мнения: 13 204
Абмър, това с 2 по физическо и 5 по математика за мен не е учудващо. От интересен човек като Светльо може да се очаква Simple Smile))))))))))))))

Моята девойка по нищо не учи отново. Не знам как успява да изкара само със слушане в час, ама на! Имаха патронен празник на гимназията със спектакъл. Тя участваше, подготовката беше сериозна и участниците отсъстваха в някои дни преди самото представление. Пропуснала е доста, но не виждам нещо да сяда да навакса. Мисли се само за разни такива инициативи, рисуване  и летни лагери и екскурзии. Училището е второстепенно. За НВО пък изобщо не става дума, честно казано само вие тук ме подсещате. Профилирането в НПМГ още не е ясно изобщо. Освен известните ни профили от 8 клас ще има и още, чиито избор е неясен.

# 717
  • столицата
  • Мнения: 3 792
Ох, какво мислите за коронавируса? Аз съм планувала/предплатила частично едни пътувания в чужбина за следващите месеци  и сега съм в чуденка. Отделно детето трябва да ходи на обмен в Германия. Не зная какво ще решат от училището, но самолетните билети са закупени.
Разбира се пари се печелят, здравето е по-важно , но не мога да преценя дали журналистите в Бг не  преекспонират нещата.

И да гласувате за децата от стр.47 на темата. Венсеремос!

# 718
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Аз се отказах от чужбинска разходка по Великден. У нас все още няма нищо но из Европа върлува вече. Всичките ни чуждестранни клиенти са подивяли по темата.

Моите и двамата са болни. т.е. подсмърчат, хрема... Алекс вече и покашля Sad Явно втората грипна вълна се оказа истина.

# 719
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз всеки ден отварям и гласувам, ама нещо сега не ми се отварят линковете.

Тук още няма стрес относно коронавируса, но точно в момента не бих пътувала никъде из чужбина.
От училището на децата ми пращат имейли какво са решили да правят ако нещата станат сериозни. Обмислят затваряне на училището и онлайн обучение. Дано не се налага. Единственото, което е свършило по магазините и онлайн са маските за лице.

Иначе и тук май започва втора вълна на грипа. Този път тип В. Преди Нова Година и малко след това беше тип А. Ние успяхме да го пропуснем него и сега ядем витамини на корем с цел да пропуснем и тази вълна, ама да видим.

За ученето не знам какво става. Идват ми някакви оценки - повечето шестици и даже и не питам. Бяхме на родителска среща миналата седмица - при който и учител на Дени да влезнахме все едно и също - много са доволни, старае се, добре се справя, по повечето има шестици, добре се държи със съучениците й. Не бяха толкова скучни срещите с учителите на сестра й, ама това е друга тема. Все трябва да има някой в семейството да те държи на тръни. От другата седмица й започва пролетния футболен сезон на Дени. Пак ще е вратар и е много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт