⭐България търси талант⭐ - сезон 6

  • 23 175
  • 715
  •   1
Отговори
# 690
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Голям гаф с Георги Георгиев - математикът не е направил нито една грешка, а софтуерът! 

Дани Петканов в сутрешният блок на BTV обяви, че геният Георги Георгиев не е направил никаква грешка, а софтуерът, който е същият използван на математическите състезания!
Сгреши - Не Георги Георгиев, а компютърът!

От предаването се извинявали и му желаели успех! 

# 691
  • София
  • Мнения: 4 884
Георги е любимецът на всички и трябва да бъде оценен!

# 692
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Всички видяха това,но грешката която направи бе само в частта на деленето на осемцифрени на четицифрени,а за там не се е изисквал софтуер.В останалата част нямаше грешка.Двете неща са различни.И още нещо.Софтуер не може да прави грешки,освен ако не е направен от калпав програмист.А този софтуер,който използват е със сигурност на 100 процента проверен.
Това че, софтуер "не се е изисквал" си е чисто Ваше виждане. Факт е, че го използваха - визуализацията на задачата през цялото време беше на видеостената. Стана ясно, че това са задачи за време. Както се вижда - Георги пише резултатите цифра по цифра, като всяка цифра е в отделна клетка. Нормално е за това да има разработен софтуер.
Освен това на самия интерфейс има и лого - това на Memoriad. Ако бяхте се поразровил малко, щяхте да разберете какво е и щяхте да видите същия този интерфейс и в страницата на организацията.
И последно - грешка наистина има. След края на изчисленията софтуерът отбеляза като неправилен резултата на първата задача от долния ред. В крайна сметка не е трудно да проверите, че реално резултатът, написан от Георги, е верен.
Да, на мен също ми е чудно как така лицензиран софтуер може да греши, но ето че се получи.

# 693
  • Мнения: 423
Не разбрах какъв е талантът на победителя. Скечът, който изнесе въобще не ми беше забавен. Не успях да се усмихна, пък какво остава да се засмея.
Тотална пародия! Имаше много по-заслужели.

# 694
  • Мнения: 507
Стига бе, Андриян наистина има талант. Дайте да видим коя от вас може да имитира гласове толкова перфектно. Момчето заслужено спечели наградата. То много лесно така. Колко ли му е трудно...

# 695
  • Мнения: 7
И последно - грешка наистина има. След края на изчисленията софтуерът отбеляза като неправилен резултата на първата задача от долния ред. В крайна сметка не е трудно да проверите, че реално резултатът, написан от Георги, е верен.
Да, на мен също ми е чудно как така лицензиран софтуер може да греши, но ето че се получи.
DamaPika, хайде да си направим един експеримент, искаш ли? Изгледай клипчето от "България търси талант" отново. Напиши тук в коментар какви бяха числата, които трябваше да раздели състезателят. Напиши какъв отговор даде Георги. Напиши също така какво е числото, което компютърът посочи за верен. Сега вземи един калкулатор и сама сметни какъв е резултатът от делението на тези две числа.

Нека да работим с факти и наистина да се уверим в правотата на това, което твърдим!

# 696
  • Мнения: 5 900
Kris, никоя от нас не може да смята като Георги, надали танцува като украинеца или свири на цигулка като Свет.
Имитатори : Венци Мартинов, Шкумбата, Ненчо Балабанов. Не е лесно, да. Но не е уникално неговото изпълнение.

# 697
  • Мнения: 5 436
Васко Василев и мнозина други свирят по-добре от Свет. Той си е създал комерсиален образ- нищо лошо. Танцьори много и все талантливи- един такъв беше печелил ферари при Слави. Да и имитатори- но и това не е лесно и не е за всеки...Нека не подценяваме никой талант. Иначе започваме да приличаме на вица на Петканов за гимнастичките и бухалките. Форматът е такъв, че само един печели. Който и да беше щеше да ми е криво за другите. Техниката на Георги се изучава в някои азиатски училища. Особено в Китай.

# 698
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 149
Стига бе, Андриян наистина има талант. Дайте да видим коя от вас може да имитира гласове толкова перфектно. Момчето заслужено спечели наградата. То много лесно така. Колко ли му е трудно...
ако не беше незрящ може би нямаше да премине и кастинга.

# 699
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Така.
Извинявам се, че се подведох от кадрите, на които видях САМО ето това:

Явно и твърдението на Даниел Петканов се е основавало на него.
Както е видно, за всички задачи отговорите на Георги са написани в сините полета като под верните има отметка. И точно това ме е заблудило, защото останах с впечатление, че в синьото поле отново е отговорът, даден от Георги - 6818, а под него, в червено, е "поправката", нанесена от софтуера - 6918. Сега чак, след забележката на _doodle_, върнах да видя какво се е случило още докато Георги смята - резултатът, който е написал, е 6918, което е грешното, да.
_doodle_, благодаря!
Извинявам се и на alex_bg, но само в частта за грешката. Относно софтуера - очевидно е, че го има и дори и да не се изисква в БТТ, явно е неизменна част от състезанията по скоростна калкулация.

# 700
  • Мнения: 7
... Сега чак, след забележката на _doodle_, върнах да видя какво се е случило още докато Георги смята - резултатът, който е написал, е 6918, което е грешното, да.
_doodle_, благодаря!
Моля Simple Smile Както по-горе казах, обичам да се борави с факти и изводи, а не да се доверяваме сляпо на нещата, които се опитват да ни пробутват. Особено в дни като днешните, в които фалшивите новини ни заливат отвсякъде.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 23:12 от _doodle_

# 701
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
_doodle_, принципно също боравя с факти и не съм повярвала сляпо на това, което е казал/написал Даниел Петканов, естествено. Грешката ми е, че се предоверих само и единствено на кадъра, който постнах, но преди това някак си набързо прегледах и не обърнах внимание какво точно е написал Георги като резултат.
Иначе го смятах, разбира се, няма как да не го направя. И всъщност - не че съм се предоверила, просто грешно съм изтълкувала видяното. Relaxed

# 702
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 049
Така.
Извинявам се, че се подведох от кадрите, на които видях САМО ето това:

Явно и твърдението на Даниел Петканов се е основавало на него.
Както е видно, за всички задачи отговорите на Георги са написани в сините полета като под верните има отметка. И точно това ме е заблудило, защото останах с впечатление, че в синьото поле отново е отговорът, даден от Георги - 6818, а под него, в червено, е "поправката", нанесена от софтуера - 6918. Сега чак, след забележката на _doodle_, върнах да видя какво се е случило още докато Георги смята - резултатът, който е написал, е 6918, което е грешното, да.
_doodle_, благодаря!
Извинявам се и на alex_bg, но само в частта за грешката. Относно софтуера - очевидно е, че го има и дори и да не се изисква в БТТ, явно е неизменна част от състезанията по скоростна калкулация.
Е за грешката става въпрос я,за какво друго.Нямаше да си правя труда да пиша за тази грешка,ако не бях проверил предварително как стоят нещата и кой я е направил.Апък и тази публикация/ако изобщо е реална/на онова недоразумение Петканов,който така обича да се прави на интересен,допълнително наля масло в огъня.А че софтуер че има има.Аз това не съм отричал.Първоначално предположих че деленето на осемцифрени на четицифрени е нещо отделно,но като се замислих си рехох защо пък да е отделно,а не един общ софтуер.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 23:28 от alex_bg

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Питам се - дали Георги, ако все пак беше предпочел, вместо на финала на БТТ, да отиде на Световното в Истанбул, щеше да допусне подобна грешка?
Като гледам в сайта на организацията, там задачите са още по-сложни, пък и е нормално да е така. Но със сигурност нямаше да го има Даниел Петканов с неговото неистово крещене. Което е много стресов фактор.

# 704
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 049
Никой не е застрахован от грешки.Георги можеше да не направи грешка на Световното,както и можеше да направи и повече грешки.Ако не грешеше,нямаше да е човек.Петканов направи всичко възможно за да направи той грешка на финала.Може би даже го е направил нарочно,например ако друг му е бил фаворит за спечелване.Със сигурност ако искаше Георги да спечели,щеше да мълчи като риба.Нещо подобно на това което може Георги съм виждал преди време като дете наживо от един уж многоуважаван господин,който умножаваше многоцифрени числа.Но "бедата" бе там че нямаше как да проверим дали казваше истината за сумите,защото тогава още нямаше смартфони,пък и май и калкулаторите не бяха така общодостъпни.

Общи условия

Активация на акаунт