Отговори
  • Мнения: 22
Струва ли ви се нормално при закупуване на ново строителство и апартамент 130кв м., чистата площ (там където ще се живее) е 91кв м. a общите очевидно 39кв. При цена на квадрат 1250лв, за общи части се плаща 39*1250=48750евро. Това е цената на една боксониера?! Тая заигравка с общите части започва да ми се струва, че прескача границите на нормалното и архитектурата на сградите е с умишлено търсен ефект, с цел изнудване на повече пари, които трудно могат да докажат стойността си...

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 11:45 от Anivas

# 1
  • Мнения: 28 868
Новото строителство е така. Терасите също ти ги смятат с цена като за стая.

На мен лично не ми се струва нормално, ама никой не ме пита.

# 2
  • Мнения: 22
Новото строителство е така.

Това откога е закон, който не подлежи на оспорване и с който трябва да се примиряваме... ТРИЙСЕТ И ДЕВЕТ КВАДРАТНИ МЕТРА ОБЩИ ЧАСТИ НА ЦЕНА 48750 ЕВРО... Сериозно кой адекватен човек с всичкия си би се навил на това без да има ментални изкривявания?

# 3
  • София
  • Мнения: 38 200
И като смъкнат и 30 см от тавана...
Никога няма да си купя нс!

# 4
  • Мнения: 28 868
Ако имаш желание, оспорвай. Строителят/инвеститорът ти казват - цената е такава, условията са такива - ако искаш. Какъв точно закон визираш?

# 5
  • Мнения: 22
Как сте подхождали с пазарлъка при подобна ситуация? Някакви опорни точки?

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
Какво се включва в тези общи части, защо са толкова много? Тераси, тип приземна градина?

# 7
  • Мнения: 22
Какво се включва в тези общи части, защо са толкова много? Приземни тераси, тип приземна градина?

Не знам още, ще питам и това е начало. Накъде другаде мога да задълбая? За какво да се хвана при ситуацията? Мерси предварително

# 8
  • Мнения: 28 868
Аз лично просто не купих ново строителство. Такива пари за тези кутийки, не, мерси! Не мисля, че имаш някакъв ход в пазарлъка, освен ако не ти е близък продавачът и може да се договорите.
Дори в обявите така се промотират - примерно 100 кв.м., от които ЧЖП 85.

# 9
  • Мнения: 22
Аз лично просто не купих ново строителство. Такива пари за тези кутийки, не, мерси! Не мисля, че имаш някакъв ход в пазарлъка, освен ако не ти е близък продавачът и може да се договорите.
Дори в обявите така се промотират - примерно 100 кв.м., от които ЧЖП 85.


Аз разбирам концепцията с общите части идеално и нямам проблем, но ми се струва, че това прескача границите вече.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 980
Ами поискайте разбивка какво точно се включва в тези части. Предполагам, че говорим за апартамент в комплекс от затворен тип, който разполага с допълнителни съоръжения - градини, басейни и пр. Или се включва някаква зелена площ пред самия апартамент, който е на приземния етаж, гадая в случая.
Като цяло процентът общи части е голям, но би трябвало да има логично обяснение.

# 11
  • Мнения: 40 284
Да се плаща за ОЧ е съвсем нормално - тези ОЧ са построени и не може да са безплатни, нали? Разликата между НС и СС е само в това, че на едното място са включени в цената неявно, а в другата явно. От там нататък имаме пазар - ако строителят се е олял с ОЧ недей да купуваш. Така ще му се наложи да свали цената. Никакъв закон няма място тук. Но пък ако искаш имот с много луксозни екстри е нормално да има повече ОЧ.

# 12
  • Мнения: 46 434
Това откога е закон, който не подлежи на оспорване и с който трябва да се примиряваме...
И какво като го оспорим? Просто ще слагат крайната цена, а няма да ни обясняват колко е квадратния метър. Което отдавна трябваше да стане.
Дадено жилище струва еди колко си и това е. Продава се цялото, не на метри и цената е тази. Ако има купувач - плаща, ако не, стои непродадено и строителят има проблем за решаване, дали ще свали цената или ще му остане празно, негова работа.

# 13
  • Мнения: 22
ако не, стои непродадено и строителят има проблем за решаване, дали ще свали цената или ще му остане празно, негова работа.


Именно

# 14
  • Мнения: 40 284
Ама то най-накрая пак стои общата цена, нали? Не четете разбивките между общи ОЧ и ЗС и си гледайте цената, ако предпочитате. Аз така правя като оценявам апартамент, но от друга страна цената на квадрат е просто още една допълнителна информация и според мен е тъпо човек да се оплаква от много информация.

Общи условия

Активация на акаунт