Отговори
# 75
  • Мнения: X
Скрит текст:
Спекулативни цени са, когато се наговарят фирми от отрасъла, че няма да продават под ХХХ лв. И, когато няма друго предлагане на пазара, ще купиш на висока цена.

Да, не е задължително, но се налага. Не е задължително и да се возим с коли, ама зареждаме бензин по 2,30 лв., возим се в мръсни автобуси по 1,60 лв. билетчето, но то не е задължително също.... като цяло нищо не е задължително, само данъците и смъртта.

Не вярвам някой да смята, че един квадрат жилищна площ струва 1500 евро, каквито и разходи да има насложени вътре.

Ама, щом на вас не ви се струват завишени тези суми, няма лошо.  Peace

ПС:

Няма ЧЖП или ОЗП - има ЗП (застроена площ) и светла площ, която е ЗП без квадратурата на стените, сметната по определени правила в зависимост дали са външни или не, има и % общи части, които са извън ЗП на конкретния апартамент. В нот. акт фигурира ЗП. Балконите влизат в ЗП на 100 % в момента, но преди 1989 са влизали по други начини, затова и от там идват разлики. Мазета и таваните също са отделно от ЗП.
Не че наистина няма и обяви за СС с включени всякакви неща извън ЗП, ама нали и те искат да излизат нагоре в търсачката.
Как точно се наричат и изчисляват, не смятам, че е от съществено значение.  Peace
Ами ако искаш сама да си сметнеш какво купуваш - има голямо значение. Ако не искаш и вярваш на това, което ти казват брокери, инвеститори и продавачи - тогава наистина няма. Изборът си е твой Simple Smile

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
В чужбина също е така при новото строителство.
Който, иска купува, който не иска, не купува.

Сигурно зависи в коя чужбина си. В Австрия не е така. Тук е като за пример на това, което ми се иска да е в Бг. Няма общи части. Цената е ужасна на квадрат. Новото строителство се предлага със завършеност, до каквато в Бг са ти нужни още 30 000 евро да го "стегнеш" след купуване - с баня, паркети, боя и т.н. едни мебели си носиш и точка. И ако човек се чуди дали му харесва банята , предварително те питат за всеки материал и цвят, има си изложба на материалите няколко месеца преди да стане готово и избираш, по вкус. Ех...

# 77
  • София
  • Мнения: 38 211
От маркетинг и реклама гледна точка - това са долни трикове.
За да излиза жилището във филтъра за 70 кв /най-търсените/ се пише, че е 70 кв.
А то има 20 кв о ч.
Също така повечето хора търсят нещо до 1000 е/ кв, че и надолу. И пак трика със скритата цена.
И така.... Ако има балъци, да налапат въдицата.

# 78
  • Мнения: 5 047
Купувайте си ново строителство,заповядайте.Също така ми се смейте като си търся панелка Wink
За съжаление това е действителността.А още по-ужасното е,че явно живеещите там приемат твърде лично тези общи части(и как иначе,на тази цена) и разполагат по тях всякакви вещи от личен характер.Виждала съм такива коридори в новите блокове,че е трудно да си стигнеш до апартамента,без да бутнеш или да се одереш на някое колело,шкаф,детска количка и тн...
Решението е лесно-старо строителство , ще плащате за това,което ползвате ...е, или иначе казано-няма да ви се налага да ползвате стълбището Grinning

# 79
  • Мнения: X
Купувайте си ново строителство,заповядайте.Също така ми се смейте като си търся панелка Wink
За съжаление това е действителността.А още по-ужасното е,че явно живеещите там приемат твърде лично тези общи части(и как иначе,на тази цена) и разполагат по тях всякакви вещи от личен характер.Виждала съм такива коридори в новите блокове,че е трудно да си стигнеш до апартамента,без да бутнеш или да се одереш на някое колело,шкаф,детска количка и тн...
Решението е лесно-старо строителство , ще плащате за това,което ползвате ...е, или иначе казано-няма да ви се налага да ползвате стълбището Grinning
Купуват си хората ново строителство. Новото строителство в София е с дял около 70 процента. Ако не си разбрала в коментирания по-горе случай, половината от квадратите, за които се плачеше, се губиха от стените. Предполагам знаеш, че и в панелката, която търсиш квадратурата няма да е чиста, а ще включва и стените.

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 21:54 от Анонимен

# 80
  • Мнения: 4 577
Проблемът е именно в невъзможността за съпоставка преди да си видял апартамента. За съжаление вече и за СС масово се надписват квадрати и никой не носи отговорност. Точно за подвеждаща реклама става дума. Аналогично е и да пише тихо и спокойно място, а две стаи да са към булевард. Случвало ми се е последното. Нямам обяснение каква е логиката на подобни заблуди.  Ако твърдо не искам спалня 9 кв.м., като се запозная с чертежа или го видя на място, пак няма да купя. Само изгубено време и на двете страни.

# 81
  • Мнения: 969
Купувайте си ново строителство,заповядайте.Също така ми се смейте като си търся панелка Wink
За съжаление това е действителността.А още по-ужасното е,че явно живеещите там приемат твърде лично тези общи части(и как иначе,на тази цена) и разполагат по тях всякакви вещи от личен характер.Виждала съм такива коридори в новите блокове,че е трудно да си стигнеш до апартамента,без да бутнеш или да се одереш на някое колело,шкаф,детска количка и тн...
Решението е лесно-старо строителство , ще плащате за това,което ползвате ...е, или иначе казано-няма да ви се налага да ползвате стълбището Grinning
Купуват си хората ново строителство. Новото строителство в София е с дял около 70 процента. Ако не си разбрала в коментирания по-горе случай, половината от квадратите, за които се плачеше, се губиха от стените. Предполагам знаеш, че и в панелката, която търсиш квадратурата няма да е чиста, а ще включва и стените.
Успокой се, всеки влак си има пътници. Май изпусна момента да се включиш в бизнеса... за този цикъл... ако може да се нарече цикъл сегашното...
Това, за което става дума в последните страници са некоректни търговски практики. При това за продукт, струващ стотици хиляди лева. Несъпоставимост, пари под масата, свързани надзорни фирми, съответно въпросително качество (включително носещата конструкция).

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 13:14 от bachkator

# 82
  • Мнения: 40 316
А то да не би да има коректни? Вземи шампоан против косопад - гарантира ДО 98% намаляване на косопада. Ама ДО може да значи и 97% и 1%... Или пък данните за разхода на гориво при колите - ще го постигнеш, ама друг път... Или пък измиването на чинии с препарат Х - трък с гъбката и загорялото го няма. А опитай вкъщи дали ще стане така...
Та коректни рекламни практики няма, всичко е витиевато усукване. Чудно защо толкова се впрягат някои баш за апартаментите.

# 83
  • София
  • Мнения: 38 211
Ами защото при козметиката или храните, да кажем, разликата е 2 лв има-няма.
Докато тук говорим за 20 хил евро поне. Как да не се ядосаш?

При старото строителство брояха ли се балконите?

# 84
  • Мнения: 969
А то да не би да има коректни? Вземи шампоан против косопад - гарантира ДО 98% намаляване на косопада. Ама ДО може да значи и 97% и 1%... Или пък данните за разхода на гориво при колите - ще го постигнеш, ама друг път... Или пък измиването на чинии с препарат Х - трък с гъбката и загорялото го няма. А опитай вкъщи дали ще стане така...
Та коректни рекламни практики няма, всичко е витиевато усукване. Чудно защо толкова се впрягат някои баш за апартаментите.
Очевидната разлика е в мащаба. Колко струва едно шише с препарат за миене? А колко струва един апартамент?
Аз лично обсъждам строителството и в частност НИ защото от това разбирам. Май и форума/темата са такива. Препарати за миене не познавам. Рядко купувам и рядко ги ползвам. Миялната не работи с тях. Ако те интересуват хапчетата с които я ползвам, мога да ти напиша, доволен съм от тях.
За автомобилите - ми да, има проблем. И май глобиха някои компании, май пратиха чисто нови автомобили да гният в Африка...
Това, че някой прави нещо нередно, трябва ли да извинява останалите? Не ми звучи като морално. Хайде наточи се, ЧС, всички знаят че можеш! Откога са заели местата и чакат да гледат сеира! Намери аргументи защо аджеба обсъждаме нередни и мошенически практики.

# 85
  • София
  • Мнения: 38 211
Все едно да ти рекламират семеен ван 120 коня, а на място откриваш двуместна 95 коня.😁😁 Останалите коне пазят паркомястото.

# 86
  • Мнения: 40 316
Стига си дрънкал за сеири и не се прави, че не схващаш - рекламата има за цел да привлече внимание, независимо от цената и подходите са еднакви и за козметика, и за имоти. Един шампоан може да струва малко, ама целият пазар на шампоани е по-голям от пазара на имоти.
Има и друго - шампоан или кола не можеш да ги оцениш преди да ги купиш, но с апартамента не е така. Никой не купува апартамент само заради реклама, а си мери и проверява. Рискът е само да загубиш малко време за оглед. А даже и това не е така, защото като изчетеш цялата обява се разбира за какво става дума. А това, че в търсачката излизали и ненужни имоти, не е проблем. По-добре да излязат 10 неставащи, отколкото да бъде пропуснат един добър, за загубеното време от преглеждането е 15 минути.

Та пак не разбирам какво толкова се оплаквате, наистина не разбирам. Малко е досадно, ама се свиква.

# 87
  • Мнения: X
Скрит текст:
Купувайте си ново строителство,заповядайте.Също така ми се смейте като си търся панелка Wink
За съжаление това е действителността.А още по-ужасното е,че явно живеещите там приемат твърде лично тези общи части(и как иначе,на тази цена) и разполагат по тях всякакви вещи от личен характер.Виждала съм такива коридори в новите блокове,че е трудно да си стигнеш до апартамента,без да бутнеш или да се одереш на някое колело,шкаф,детска количка и тн...
Решението е лесно-старо строителство , ще плащате за това,което ползвате ...е, или иначе казано-няма да ви се налага да ползвате стълбището Grinning
Купуват си хората ново строителство. Новото строителство в София е с дял около 70 процента. Ако не си разбрала в коментирания по-горе случай, половината от квадратите, за които се плачеше, се губиха от стените. Предполагам знаеш, че и в панелката, която търсиш квадратурата няма да е чиста, а ще включва и стените.
Успокой се, всеки влак си има пътници. Май изпусна момента да се включиш в бизнеса... за този цикъл... ако може да се нарече цикъл сегашното...
Това, за което става дума в последните страници са некоректни търговски практики. При това за продукт, струващ стотици хиляди лева. Несъпоставимост, пари под масата, свързани надзорни фирми, съответно въпросително качество (включително носещата конструкция).
Ооо, аз съм си доста спокоен. Прочети началото на темата и ще разбереш за какво говоря. “Струва ли ви се нормално при закупуване на ново строителство и апартамент 130кв м., чистата площ (там където ще се живее) е 91кв м. a общите очевидно 39кв.” В случая общите части не са 39 м2, а двайсетина и съвсем коректно са описани от строителя. Схемите са ясни и информативни. Остатъка до 39 м2 са стените на имота. П.П.
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 14:51 от Анонимен

# 88
  • Мнения: 40 316
Освен, че всичко е описано точно, и апартаментът е много добре проектиран. Болката на авторката на темата е, че и се налага да плаща за нещо, което не смята за полезно и мисли, че не е нейно. И опонентите и възразяваме, че е съвсем нормално да си плаща и общите части. А дали е нормално имотите да се рекламират така или онака е вторичен спор, различен от темата. И там отговорът е, че да се подлъже някой може само, ако идва от чужбина и не е срещал тази практика. Обаче такива май на практика няма и всеки знае как се обявяват имотите НС. Тогава за каква измама говорим, особено когато всичко е описано от ясно по-ясни, има и схема с размери. Ей това не разбирам - всичко е написано, нищо не е скрито, ама било некоректно Shocked

# 89
  • София
  • Мнения: 38 211
Може ли линк за обявата?

Общи условия

Активация на акаунт