Гримът важен ли е?

  • 8 268
  • 245
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз точно това търся при ежедневен грим - изравняване на тена /даже търся продукт, който въобще не личи/, подчертаване на миглите и устните. Вежди не правя, защото си имам.

# 46
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Мисля, че продуктът, който най не си личи е BB кремът. Фдт ми идва тежък, особено през лятото, така че се ориентирам натам, пък и си има нужното покритие за заличаване на част от недостатъците. Моят личен избор е този на Bourjois, доволна съм. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 192
Аз пък много се харесвам без грим. Simple Smile) Преди не бях така, чувствах се “гола”, може би ме е било срам от себе си. Бившия ми обаче ме научи да се обичам, не знам как го направи, но се чувствам еднакво добре гримирана или не. И определено не означава, че една жена е неподържана? Защото съм виждала доста нагримирани дами, а не са отишли на педикюр примерно. Също не мисля, че е до мързел. Няколко дни си се мацвам преди работа, други пък си почивам. За поводи вече правя нещо по-силно. Вкъщи ми е тотално абсурдно да седя гримирана 😂 Замислите се, щом и вкъщи сте с макиаж от вас самите ли ви е срам? Или чак толкова не се харесвате..

# 48
  • Мнения: 7 570
Аз точно това търся при ежедневен грим - изравняване на тена /даже търся продукт, който въобще не личи/, подчертаване на миглите и устните. Вежди не правя, защото си имам.

бб крем или фдт на mac-face and body:)

# 49
  • Мнения: 46 511
Мисля си, че е заложено в природата на жената да иска да е хубава, независимо от възрастта. Ето че има и по друг начин мислещи дами. И добре, че е така.
Не в природата на жената, а на всеки човек. Но всеки по различен начин разбира красотата. Примерно аз не харесвам рокли, токчета и ФДТ. За мен красиво е, когато кожата не е покрита плътно, красива са обувките с големи грайфери и т.н.

# 50
  • Мнения: 11 836
...... Замислите се, щом и вкъщи сте с макиаж от вас самите ли ви е срам? Или чак толкова не се харесвате..

Обяснението на приятелка, която стои вкъщи гримирана - можело да звънне някой на вратата, винаги можела да излезе набързо...  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 192
...... Замислите се, щом и вкъщи сте с макиаж от вас самите ли ви е срам? Или чак толкова не се харесвате..

Обяснението на приятелка, която стои вкъщи гримирана - можело да звънне някой на вратата, винаги можела да излезе набързо...  Mr. Green

По закона на Мърфи - до магазина ходя страшно неглиже, включително и с влажна коса съм била и как всеки път виждам, точно който не искам ?! 😂 Приятелката ти поне е подготвена 😁😁😁

# 52
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Аз също се гримирам всеки ден, за работа или излизане, но когато съм вкъщи оставям кожата ми да си почине, колкото и да бързам никога не съм излизала без грим, трябва да е много спешна ситуацията, от малка съм такава, просто гримирането се превръща в навик и рутина и не мога да си представя да изляза без грим! Не говоря да идеш до магазина или да изхвърлиш боклука, а някъде по надалеч, макар че се чувствам много добре и без грим! Мъжа ми ме харесва и по двата начина, но казва че сме вещици защото преди и след грим нямаме нищо общо(при по силен грим за събития) хаха😂😂😂 иначе се харесвам вече и без грим, казвам вече защото като бях на 16-17 имах много акне и черни точки и кожата ми не изглеждаше добре и заради това имах проблем да изляза без грим, но вече кожата ми изглежда много по добре, и въпреки това съм на мнение че ВСЯКА жена изглежа по добре с грим!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 728
Аз пък съм от хората за които гримирането в досадно, абсолютна загуба на време......съжалявам. Не се чувствам грозна без грим. Единственото което правя периодично е леко да подчертая очите, спирала, червило. Не отричам съответно хубавия професионален грим, но това да си шпакловам с фдт всеки ден лицето, за да скривам "дефектите"......кому е нужно, да не ми диша кожата, да се омазвам, съответно и хората които понечат да ме пипнат или целунат (визирам съпруг и дете). Предпочитам да действам в посока, кожата ми да е свежа и подхранена пред това да го замаскирам. Ако ще и мързел да го нарича някой.....все тая, за това време в което някой се гримира, друг ще предпочете да чете книга, да омеси питка, да направи торта, да отиде на спорт, така че става въпрос за приоритети, не за мързел.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Сигурно ще ви скандализирам, но се гримирам, чета книги и спортувам. В един и същи живот, представяте ли си?!!

# 55
  • Мнения: 7 261
Хаха, и аз. Само питки не меся, имам хлебопекарна.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 728
Нямам против хората,за които грима е важен и съчетават успешно гримирането с всякакви други дейности. Надявам се, да не се разбере поста ми погрешно.....просто авторката е поставила така въпроса....дали е важен. Мисля че всеки има правото, за него грима и гримирането да не е важно, без това да го превръща в мързелив, неподдържан и нескопосан човек.
А и дейностите които посочих (четене, спорт и т.н) са просто примери.....не знам защо се хващате за тях. Когато едно нещо не ти е важно, винаги ще намериш с какво друго да се занимаваш пред него.....дали е четене или друго няма значение.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз се хванах за конкретните посочени дейности, защото са част и от моите интереси. Пък и е така тенденциозно написано, сякаш или знаеш кой е Томас Ман, или знаеш що е то Guerlain, но и двете - в никакъв случай!
Ако бяхте дали за пример конна езда и решаване на интегрални уравнения, щях да си мълча по темата и тихо да си слагам очна линия.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз пък очна линия така и не се научих да слагам.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 838
Може човек да се гримира и за 5 минути, и за 50.

Общи условия

Активация на акаунт