Гримът важен ли е?

  • 8 199
  • 245
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз чета доста книги и спортувам 4-5 пъти седмично. И питки меся. И готвя всеки ден. И се гримирам всеки ден изцяло (фдт, сенки, молив, спирала, вежди, червило). Отнема ми 10 мин. И кожата ми диша чудесно. От 20 год вече не се произвежда фдт, с който да не диша кожата. Даже добрият фдт я пази от мръсотията по улиците. Както и да е. Въпросът е, че не е задължително едното да е за сметка на другото.
За харесването от останалите. Аз го правя заради себе си предимно. Аз се харесвам повече с грим. Съответно, когато съм гримирана се чувствам по-добре. Не защото някой друг ще ме хареса повече, а защото аз се харесвам повече и това ми е приятно.

# 61
  • Мнения: 1 091
Може човек да се гримира и за 5 минути, и за 50.
Може ,никой не казва ,че не може.
Въпроса е дали иска....и защо да го правя....
Има жени ,които не се показват навън без грим ,има и такива на които не им пука дали ще ги хареса някой или не.
Защо трябва да се започва спор дали тези , които не се гримират са подържани жени и дали тези ,които се гримират са кокони?
Всеки решава как да излиза ,как да се облича и какви да бъдат приоритетите му....
Не обичам да се гримирам!
Излишно ми е!
Не виждам никакъв смисъл да го правя!
Но това е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ!
Изобщо не означава ,че го налагам.
Защо нападате Розичка?
Това е нейното мнение....и моето....
Пак ще повторя ,възхищавам се на дамите ,които изглеждат като от каталог!
Поздравявам ги за тяхното търпение ,време и ентусиазъм.
Но ,не нападайте тези ,които си мислят ,че гримирането е загуба на време.
Че не е жизненоважно да изглеждат перфектни.
Просто нека всеки да изкаже мнението си без да се нападаме една друга.🌹😊

# 62
  • Варна
  • Мнения: 5 883
О, аз никого не нападам. Просто защитавам правото си да чета книга с червило.

# 63
  • Мнения: 10 681
И кво се оказа сега, че който се гримира не чете Joy

# 64
  • Асеновград
  • Мнения: 1 354
Да, предполагам че на жените които не им е приятно да се гримират не го правят често, а за мен е удоволствие. Въпрос на гледна точка и предпочитания! Също ми доставя удоволствие и да чета и да готвя, просто темата е за грима и затова се изкавам по нея Simple Smile А в момента работя в салон за красота и съм маникюристка и гримьорка, не съм професионален гримьор но всичко е опит, а когато човек има желание винаги може да се научи, мен просто това ме влече! Simple Smile

# 65
  • Мнения: 7 172
Отнема ми 10 минути, ФДТ, руж, сенки, извиване на мигли, молив долен клепач, спирала, молив вежди, гел вежди, молив устни, червило. В тази последователност. Доставя ми удоволствие.

# 66
  • Мнения: 1 091
Да, предполагам че на жените които не им е приятно да се гримират не го правят често, а за мен е удоволствие. Въпрос на гледна точка и предпочитания! Също ми доставя удоволствие и да чета и да готвя, просто темата е за грима и затова се изкавам по нея Simple Smile А в момента работя в салон за красота и съм маникюристка и гримьорка, не съм професионален гримьор но всичко е опит, а когато човек има желание винаги може да се научи, мен просто това ме влече! Simple Smile
Пожелавам ти да имаш салон за красота и да станеш професионален гримьор наред с другите неща!
Няма нищо по-хубаво от това човек да се развива и да знае какво иска и как да го постигне! 🌹

# 67
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
За мен да. Гримирам се всеки ден. Минимума е фдт, молив за вежди, спирала, червило, контур, понякога хайлайтър и руж. На работа и навън съм и със сенки или очна линия. Напоследък избягвам очната, защото ми се свлякоха леко клепачите и стои странно. Гримът ми не е тежък, избирам естествени земни цветове, които подчертават хубавите ми черти. Нямам проблем да си взема обедния сън гримирана. После леки поправки, ако има нужда и така.

# 68
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
База, ФДТ (много лек)/бб крем и пудра задължително със ставането  . Много харесвам цветни сенки но вече незнам как да си гримирам очите Cold Sweat Силно късогледство (очите стават мънички от лупите), долната половина на стъклото е за наблизо (тоест увеличават) и за разкош не съм с еднакви диоптри. Търся специалист който да ме научи да се гримирам с очила

Аз се впечатлявам повече не дали някоя жена е гримирана , а по-скоро дали са оформени веждите , дали има явно бели корени в косата, ясно изразени "мустаци". Това за мен е мързел

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 17:23 от madame

# 69
  • Асеновград
  • Мнения: 1 354
Да, предполагам че на жените които не им е приятно да се гримират не го правят често, а за мен е удоволствие. Въпрос на гледна точка и предпочитания! Също ми доставя удоволствие и да чета и да готвя, просто темата е за грима и затова се изкавам по нея Simple Smile А в момента работя в салон за красота и съм маникюристка и гримьорка, не съм професионален гримьор но всичко е опит, а когато човек има желание винаги може да се научи, мен просто това ме влече! Simple Smile
Пожелавам ти да имаш салон за красота и да станеш професионален гримьор наред с другите неща!
Няма нищо по-хубаво от това човек да се развива и да знае какво иска и как да го постигне! 🌹

Много ти благодаря! Simple Smile

# 70
  • ново
  • Мнения: 5 884
Гримирам се, харесва ми да го правя, пък и така прикривам недостатъци 😀 Сутрин ми отнема не повече от 10 мин., но ми носи удоволствие през целия ден. Нося лек, ежедневен грим - слънцезащитен тониран крем 50 фактор, руж или хайлайтър, спирала, молив и червило, рядко леки сенки. Мисля, че гримът няма отношение към останалата част от ежедневието.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 049
Важен е гримът, харесвам се гримирана, но донякъде съм от мързеливитe. Grinning Предпочитам сутрин да поспя още малко, отколкото да слагам грим. И съответно минавам само с крем с фактор и червило. Ако сутрин имам вдъхновение слагам прозрачна пудра, отгоре малко руж и прословутите метеорити, които наистина обожавам и спирала. Ако става въпрос за вечерно излизане - добавям сенки и хайлайтър.
Гримът наистина преобразява. Наскоро една вечер гримирах моя приятелка по  гореописания начин - много, много ми хареса резултатът.

# 72
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И кво се оказа сега, че който се гримира не чете Joy
Да такова внушение усетих.
Не не меся питки и не обичам да готвя.Обичам да чета.
Не разбрах защо се правят генерални обобщения и квалификации.
Всеки си има някакви приоритети и ако иска да уважват неговите, трябва да уважава чуждите.
Който иска да се гримира, който не счита за необходимо, да не го прави.
На който му харесва да меси питки , нека меси , но да не се дразни, от това, че другите  се гримират.
Към дамата с питкиите , определено може да научи много от  Дейл Карнеги. Стига да има желание.

# 73
  • Мнения: 11 783
И кво се оказа сега, че който се гримира не чете Joy

Никой не е казал такова нещо, някой така си го приема  Peace



Докато Вие директно направихте обобщение по-рано  Laughing

Определено негримирането се свежда до мързел......

# 74
  • Мнения: 10 681
Ама аз ли съм тази с мързела, дето само цитирате? Каква чест! Joy
Ако прочетете по-нататък съм написала, че е от моя опит и съм обяснила едни неща.
И да, мен лично понякога адски ме мързи да се гримирам и не се крия зад клишета „харесвам се без грим” Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт