Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 юни 2019, 14:36 ч.

Гримът важен ли е?

• 6 510
  • 242
  •   1
Отговори
Здравейте, хора!
Аз съм човек, който се възхищава на естествената красота. Харесвам жените, които се чувстват комфортно да бъдат себе си и се приемат такива, каквито са. Аз се чувствам уверена да изляза без грим, но обичам и да се гримирам, за да подчертая красотата си, не знам дали от собствена потребност,или все се стремя да се вписвам с приетия шаблон за добре изглеждаща дама. Интересно ми е дали гримът е толкова важен и възлов за възприятието на хората.
Гримът е средство, с което може значително да се промени външният вид на една жена. Но не искам да акцентирам върху това, а по скоро върху отношението на хората към грима. В наши дни виждам много повече гримирани и фризирани дами,което малко или много променя идеята и на двата пола, за това как изглежда хубавата жена. Относително е да се каже кой,как вижда красивото. Затова ми е интересно да задам няколко въпроса...
Колко често се гримирате? Как се чувствате със и без грим? Партньорите ви как предпочитат да изглеждате? Гримирате ли се в ежедневието си, а докато сте вкъщи? Какво е мнението ви като цяло?

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 15:47 от Не се сърди, човече

# 1
  • Sofia
Гримирам се всеки ден. Харесвам се с грим много повече, отколкото без грим. Не виждам нищо лошо в това, ако малко козметика може да прикрие дребни недостатъци, да се възползваш. Например имам разширени капиляри по лицето, много грозни. Придават ми вид на алкохолик, какъвто не съм. Не виждам причина да ходя без фдт при това положение. Естествено руса съм, миглите ми са руси и почти не се виждат, устните ми са много бледи. Та за това се гримирам. В къщи в повечето случаи също избягвам да ходя без грим.
Наистина има жени, които изглеждат добре и без грим, но те са много, много малко. Разбира се, говоря за умело положен, подходящ за ситуацията грим, не да се наплескаш като за бал в 9 сутринта. Лично за мен ходенето по принцип без никакъв грим е до голяма степен израз на мързел. Когато не е по еко-био съображения, но вече има и доста веган грим, така че и това не е оправдание. А пък да отидеш примерно на официално събитие без никакъв грим си е като да отидеш с официална рокля и боси крака. За мен е недопустимо. Пък другите да си преценяват за себе си.

# 2
Аз също се харесвам без грим, само че ако има много слънце - не мога да изляза където и да е било, защото ще получа слънчева алергия и хич не се харесвам после. По-скоро ако е мрачно времето или съм у нас - мога да стоя без проблем.

Важното е да се направиш така, както се чувстваш най-добре и комфортно, защото оттам си имаш самоувереността.

Почти всеки ден се гримирам - заради слънцето, не е защото не се харесвам. Как се чувствам с грим и без - ами много ми се иска да съм без, но... пък и гримът те прави по-красива, ако можеш да се гримираш, разбира се. Засега нямам партньор, но им е все тая, защото ме харесват всякаква. Докато съм вкъщи - няма за какво да се гримирам. Освен да се обуча за нещо по-ново, интересно, разбира се.

Не се акцентирай към отношението на който и да е било - важното е да се харесваш и това е.

# 3
Гримът ми се свежда до черен молив за очи и червило. Слагам ги сутрин и до обяд вече са изчезнали  Wink , имам в чантата и мога да си сложа пак, но не го правя или много рядко ако трябва да отида някъде след работа. В къщи никога не бих сложила грим, имам приятелка която го прави и винаги съм се чудела защо Thinking .

Като по-млада/малка  Laughing ползвах още доста неща - фондютен, спирала, цветен молив за горния клепач...извивах си с щипка миглите. Но в годините ми премина това желание и реших, че съм прекалено "наклепана" и затова редуцирах до молив и червило. Как се чувствам без грим - Ами малко съм бозава  хаха , защото съм със светла коса и лицето без грим е малко безлично, но не ме притеснява толкова. Никога няма да ми дойде на ум да питам мъжа си как ме предпочита  Mr. Green , все пак и аз го гледам във всякакъв вид  Wink

А като цяло отношението ми към грима е - не харесвам много гримирани жени, дори и сенките ми идват в повече понякога (говоря за ежедневието не за събитие някакво). Харесвам грима да е такъв, че да не се натрапва и жената да изглежда естествена.

# 4
  • София
Не се гримирам всеки ден. Имам свръхчувствителни очи и от грима се дразнят. Когато имам делови срещи и мероприятия, се налага, но компенсирам през останалото време.
Вкъщи не слагам грим при никакви условия.

# 5
Гримирам се в дните, когато съм на работа или излизам, т.е. почти винаги. Така е откакто бях на 18, че и от по- рано. С годините допълвам по нещо. Прави ми кеф да се гримирам, правя го заради себе си. Ако с грима се прикриват малки дефекти защо не. И според мен жените, които не се гримират са мързеливи. Мъжа ми не съм питала какво мисли по въпроса, според мен му е безразлично.

# 6
  • София
Слагам някакъв минимум - фдт или бб крем, спирала, червило, ако ми се занимава и сенки. Не обичам да излизам без грим.

# 7
  • Бургас
Задължително слагам фдт,глос/червило,руж в къщи не се гримирам.

# 8
  • София
Аз се гримирам изключително рядко,сигурно мога да преброя на едната си ръка пътите,когато съм с грим.Но задължително в силното слънце използвам слънцезащита, в студеното балсам за устни.Повече се занимавам с правене на маски на лицето и косата,на тялото.Моят съпруг не ме харесва с грим-дори и с най-лекия казва,че не съм хубава и затова не залагам много на това.

# 9
  • София
Гримирам се всеки ден.
Мъжът ми ме предпочита без грим. Аз се предпочитам с грим.

# 10
Аз без грим изглеждам болна Grinning
Не си мислете кой знае какво-фон дьо тен използвам на важни събития само, не ме е срам от малки несъвършенства, а и не ми се ще ежедневно омазване на светли дрехи, яки и т.н
Слагам си леки сенки, молив/очна линия, спирала и nude червило.
Без тях се чувствам гола Confused

# 11
По принцип слагам само молив за вежди и спирала, понеже са ми много светли и чертите се сливат.
Фон дьо тен, сенки, червило - за някакъв повод. Вкъщи - абсурд, чак ми се струва смешно. Всъщност аз работя от нас, така че като цяло прекарвам доста време там.
Кожата ми се чувства много добре без нищо отгоре.

Партньорите ви как предпочитат да изглеждате?
Не харесва тежкия грим. Лек до среден по някакъв повод - да. Като цяло счита грима за излишно хвърляне на пари.

# 12
Аз не познавам жена,която изглежда по-добре без грим . Говоря за базисни неща-фдт или бб крем ,спирала и червило.

# 13
Е, то най-добре изглежда след професионален грим, дрехи, шити по мярка от добър дизайнер и обработени снимки, но от толкова губене на време да избяга от истинския си вид, на човек не му остава време да живее...
Когато се приеме и започне да се харесва такъв, какъвто е, става много по-лесно Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 17:23 от Не се сърди, човече

# 14
Определено негримирането се свежда до мързел. Поне от моя опит. Преди да почна на сегашната ми работа и да забременея се гримирах винаги преди да изляза навън. От майка ми съм го „наследила” това. Даже на предната работа трябваше да излизам в 6:30 и пак ставах рано да се нацапотя  Simple Smile После на новата работа с времето осъзнах, че адски ме мързи да се гримирам. Ама то е, защото работя на 5 мин от вкъщи и просто наистина нямам стимул да се гримирам. Не работим с клиенти, 5 момичета в офис. Всяка нова девойка като е почвала и в началото е идвала с грим и после прихваща от общия мързел и си ходим като крокодили на работа Joy
Обаче като забременях и почнах пак да се гримирам, исках да си хубава бременна и наистина всички ми се възхищаваха как винаги съм с прическа и грим.
Сега, особено с жегите, слагам спирала и гланц. Иначе всичко се разтича.
Мъжа ми ме харесва всякак, даже като сложа нещо повече от спирала почва да мрънка, че съм се намазала.
Специално аз държа повече на спретната коса, отколкото на грим и маникюр. Има познати, които се гримират или са с перфектни нокти, но си ходят с мазната коса... ами не го рабирам това, но явно всеки има приоритети.

# 15
  • Бургас
Оф,да и аз често засичам жени с мръсни коси,не го разбирам това миене на косата на седмицата веднъж!!! А иначе нагримирани,а с мазни коси,бляк.Една моя позната е също често с такава коса и е винаги почти вързана на опашка,ми как да и кажа измий си косата?!А иначе забравих и аз ползвам молив за вежди.

# 16
Не се гримирам.
Когато съм била нощна смяна или съм изключително бледа ,слагам сс или бб крем ,хайлайтър ,перли за лице ,нищо повече.
Ако ходя на банкет тогава се гримирам ,но това е един път в годината.

# 17
Аз без грим изглеждам болна Grinning
Хм, аз пък досега не съм чула някой да не прави разлика между негримирана и болна жена.
Нито пък мъжете си мислят, че миглите ни натурално са супер черни и извити, хаха Grinning

# 18
  • София
Гримирам се всеки ден. Имам много продукти. Някои дни избирам само тониращ крем, в други - бб крем, различни видове фдт.
След 40 много, ама много малко жени изглеждат добре без грим. Или поне крем.
Защото пък аз виждам хиляди жени, които даже един крем не са си сложили.

# 19
  • някъде в орбита...
До преди няколко години задължително излизах с грим (основа, сенки, спирала, молив, всички екстри), и винаги съм се харесвала повече така. След това живота ми така се обърна, че името не си знаех дори, но от скоро започнах леко да усещам подобрение, и се отвори възможност за базови неща като спирала, например. Надявам се в един момент да се върна към старото си аз, липсва ми понякога Relaxed

# 20
  • София
Колко често се гримирате? Как се чувствате със и без грим? Партньорите ви как предпочитат да изглеждате? Гримирате ли се в ежедневието си, а докато сте вкъщи? Какво е мнението ви като цяло?
Като бях малка, когато на гости идваше леля ми, имаше сутрешен ритуал. Прави си кафе, пали си цигара и отваря несесера с гримове. Така откарваше по 2 часа, в сладки приказки с майка ми, отпивайки кафе, подръпваше от цигарата, а аз стоях отстрани и я гледах...около15 години по късно, аз бях същата. Сутрин ставах 2 часа по рано, за да се гримирам. До ден днешен съм така, като съм свела този ритуал до 1 час. Ставам, правя си чаша топла вода, след това кафе, паля цигара и отварям "съкровищницата ми". Smile Няма събота, няма неделя, аз съм гримирана, тва е. Спирала, фдт, лек руж, подчертаване на веждите и малко безцветен гланц или балсам за устни. Лятото малко спирала и веждите, толкоз. Ако не си сложа спирала, очите ми лютят, честно. На този етап, вече съм с микроблейдинг, късички и естествени мигли косъм по косъм и сутрин като стана нямам кой знае какво да гримирам, но винаги слагам малко фдт за изравняване на тена. Не съм нелицеприятна без грим, но повече се харесвам като пипна тук там.

# 21
Гримирам се всеки ден. Имам много продукти. Някои дни избирам само тониращ крем, в други - бб крем, различни видове фдт.
Как разбираш, че са без крем?
Иначе аз под грим разбирам декоративна козмерика. Серуми, кремове, маски и подобни са съвсем друго нещо.

# 22
  • София
Ами бръчки, ама дълбоки, суха кожа, повехнала и т.н.

# 23
На този етап и една спирала ми е напълно достатъчна. Не обичам да се гримирам тежко. Най-много малко ФДТ да добавя понякога. Чувствам се добре негримирана.  И не бих казала,  че жена, която не се гримира е неподдържана.

# 24
Смятам, че всеки трябва да ходи както се харесва и не смятам негримираните жени за неподдържани.
Но, ако съм честна, в моето обръжение няма така естествена супер красавица, която да изглежда по-добре без грим отколкото със. Сигурно има и такива, но в повечето случай има несъвършенства, които лесно могат да бъдат прикрити, така че обяснения колко е перфектен е някой и как грим не му отива ми звучи нелепо. Повечето хора с изказване "На мен не ми стои добре да съм гримирана" обикновено просто не могат да се гримират добре и естествено резултатът не им харесва.
Аз се гримирам почти всеки ден и напредъка от едновремешното ми аз с фон дьо тен на Импала два тона до сегашния резултат е видим.

# 25
От ученичка още си слагам спирала на миглите всеки ден, без значение дали ще стоя вкъщи или ще излизам. Друго не ползвах. Един ден закъснявах за работа и не си сложих спиралата - нямаше колега, който да не мине да ме пита какво ми е, болна ли съм, защо изглеждам толкова изморена Grinning
С годините кожата ми вече не изглежда много добре и започнах да слагам и фд, коректор, хайлайтър. Така се харесвам повече и го правя всеки ден. Ако почивните дни стоим с мъжа ми вкъщи - не се гримирам. Не е изказвал мнение как предпочита да ме вижда - с грим или без.

# 26
Как разбираш, че са без крем?
Иначе аз под грим разбирам декоративна козмерика. Серуми, кремове, маски и подобни са съвсем друго нещо.

И аз точно мислех същото да питам и съответно да кажа, че мислех, че говорим за декоративна козметика.
Иначе кремове, серуми и маски ползвам доста, но за мен това не е грим  Thinking

Смятам, че всеки трябва да ходи както се харесва и не смятам негримираните жени за неподдържани.
......

Съгласна  Peace , нито че са мързеливи...защото това мнение искрено ме разсмя  Laughing .

# 27
  • София
Но, ако съм честна, в моето обръжение няма така естествена супер красавица, която да изглежда по-добре без грим отколкото със. Сигурно има и такива, но в повечето случай има несъвършенства, които лесно могат да бъдат прикрити, така че обяснения колко е перфектен е някой и как грим не му отива ми звучи нелепо. Повечето хора с изказване "На мен не ми стои добре да съм гримирана" обикновено просто не могат да се гримират добре и естествено резултатът не им харесва.
Аз се гримирам почти всеки ден и напредъка от едновремешното ми аз с фон дьо тен на Импала два тона до сегашния резултат е видим.
Съгласна. Няма човек, на когото всички черти да са идеални. Целта на грима е да прикрие минусите и да подчертае плюсовете. Ако не стои добре, значе не е направен добре и наистина в този случай е по-добре без грим. Нещо като да ухаеш на парфюм и да вониш на парфюм.

# 28
  • София
На мен обаче ми направи впечатление,че повечето мъже харесват половинките си без грим...Странно обаче защо се заглеждат по гримираните мадами по улицата(моят не,даже се е случвало аз да се зазяпам по някоя жена,пък той изобщо не се впечатлява,дори за видимо много красиви гримирани жени ми е казвал,че са грозни...)Това е малко извън темата,но привлече вниманието ми...

# 29
  • София
За да не заглеждат по улицата техните жени Satisfied

# 30
  • някъде под слънцето...
....(моят не,даже се е случвало аз да се зазяпам по някоя жена,пък той изобщо не се впечатлява,дори за видимо много красиви гримирани жени ми е казвал,че са грозни...)....
Този коментар искрено ме развесели, напомни една ситуация преди години.Съпругът на колежка замина за Венецуела, където има много красиви дами..Обяснявал на жена си как вскчки са много грозни и няма една дори симпатична.След година и се обади че е лудо влюбен и ще се жени  за майка на неговото бебе и иска развод от колежката.
По темата.
Един подходящ  грим винаги прави жената по красива.
Неподходящият определвно не постига същия ефект.
Под подходящ грим разбирам такъв, кокто запазва свежестта и подсилва естествената красота на жената, като умело тушира недостатъците.
Всичко останало ми идва в повече.

# 31
  • Варна
Обичам да се гримирам, правя го с удоволствие. Почти винаги излизам с грим - лек, дневен, дискретен, нощен, по-наситен: зависи от мястото и повода.
И аз не познавам жена, която да изглежда по-добре без грим, отколкото с подходящ такъв.
Мъжът ми оценява усилията ми да изглеждам добре. Предпочита ненатрапчив, семпъл грим от типа "без грим".

# 32
Това е ген.

# 33
На мен обаче ми направи впечатление,че повечето мъже харесват половинките си без грим...Странно обаче защо се заглеждат по гримираните мадами по улицата. Това е малко извън темата,но привлече вниманието ми...

Като съм с грим не обичам да се целуваме и гушкаме много, за да не ми се развали. Това не му се нрави особено, затова предпочита да нямам грим. Иначе ме харесва и по двата начина. Това е обяснението, поне в нашия случай.

Гримирам се почти винаги като излизам. Обичам грима, правя го за собствено удоволствие. Смятам, че се справям добре и подчертавам чертите си, вместо да се загрозявам.

# 34
" Жена, която не се гримира, има прекалено голямо самочувствие." Цитат, мисля че беше Шанел.

# 35
" Жена, която не се гримира, има прекалено голямо самочувствие." Цитат, мисля че беше Шанел.

А ако просто жената не я вълнува толкова външния й вид, или какво мислят хората за нея...т.е. по логиката на този цитат, щом не се гримираш значи си мислиш, че си много красива естествена а не винаги това е причината за неползване на грим  Wink

Сега се сещам по повод коментирането за добър грим. За сватбата ми ме гримира професионален гримьор в салона в който ми правиха прическата. Гримът беше семпъл, свеж и ненатрапчив но като се погледнах в огледалото все едно не бях аз...в първия момент даже се стреснах. Очертаването на очите, подчертаването на скули...абе някакви уж не драстични неща, но аз бях друга. Моя мъж като ме видя също остана учуден и при първата възможност в която си говорехме, каза - Не можах да те позная Simple Smile.

# 36
  • някъде в орбита...
На мен обаче ми направи впечатление,че повечето мъже харесват половинките си без грим...Странно обаче защо се заглеждат по гримираните мадами по улицата
По същата причина, поради която аз се заглеждам на улицата - вижда нещо приятно за окото.
Вкъщи ме предпочита без грим, за да може "да ме мачка на воля".
Навън по принцип не му пука, но знае (и се вижда) че се чувствам по-добре гримирана.

# 37
  • някъде под слънцето...
Това е ген.
По скоро е неправилна или несостатъчна  грижа.
Гена определя как ще изглеждаме на 20, но на 40 изглеждаме така, както сме се грижили  за себе си.

# 38
  • София
Аз ползвам спирала, очна линия и мацвам и веждите, защото са започнали да изтъняват и по краищата съвсем се губят. Не харесвам жени, обилно наслагали фон дьо тен. Прилича ми на маска. Отдалеч изглежда добре, но отблизо ... Това често ме кара да се сещам за една книга на Чандлър, в която главният герой отива на среща с клиентка. Мадамата се е излегнала на шезлонг в  двора. Той я приближава и описва впечатленията си. Когато е на 10-на метра от нея, казва колко добре изглежда. Като я доближава, коментарът е, че е било по-добре да не го прави, а да я съзерцава отдалече. Wink

# 39
Може. Просто това съм виждала. Жени, които винаги са се грижили за лицето си, масажи, скъпа, качествена козметика, препоръчана точно за техния тип и т.н., на 50 вече сбръчкани. А други, които забравят да сложат крем или ползват такива от типа на Нивеа, изглеждат с 10 г. по-млади. Разбира се има и обратните случаи, но това ме кара да си мисля, че каквото и да правиш, не можеш да избягаш от гена.

За грима - нож с 2 остриета, последните моди с фон дьо тен, контур и т.н., за мен не стои добре в ежедневнието. Много от жените си мислят, че са постигнали естествен ефект, но и най-скъпият ФДТ се вижда и разваля визията.
Разбира се, това си е мое виждане, всеки да се носи, както се харесва. Най-важна е свободата да излезеш, както се харесваш Simple Smile

# 40
  • BG
Аз задължително слагам фдт, спирала и червило. Да не говорим, че в повечето дни слагам пудра и сенки, като ми се занимава и очна линия. Според мен е важно жената да се поддържа, това задължително е част от поддръжката. ММ ми прави забележки от време на време, когато съм по-гримирана от обикновеното, но на този етап е свикнал и няма против.

# 41
  • София
О, и аз не обичам грим тип Кардашиян или драг куин, който я имитира. То един пласт, втори, контур, трети, контур, четвърти.....и припадам. 🤣

# 42
Интересно! 😁
Не мисля ,че имам прекалено самочувствие ,само защото не искам да се гримирам.
По - скоро ,че не ме вълнува факта какво си мислят другите за мен ,относно външния ми вид.
Изобщо не мога да се определя като "голямата красавица" ,напротив.
Моето мнение по въпроса е следното:
Винаги ще има по- грозни от мен ,както и винаги ще има и много по-красиви от мен! 😏
Не знам защо трябва да се сравнявам с някоя или някоя ,ако е по- красива от мен да се опитам да се "направя" по-красива....
Кефя се на дамите ,които имат "силите" да се гримират всеки ден ,да се обличат стилно и да се стараят да изглеждат добре! ❤
Адмирации за вас от все сърце! ❤
Но аз лично за самата себе си смятам за абсолютно излишно да хабя време и енергия за да изглеждам още по- добре.
Винаги съм усмихната ,вежлива и положително настроена и това ме кара да се чувствам красива!
Не искам някой да ме харесва!
Изобщо не държа да бъда харесвана..... независимо от пола! 😊

# 43
Мисля си, че е заложено в природата на жената да иска да е хубава, независимо от възрастта. Ето че има и по друг начин мислещи дами. И добре, че е така.

# 44
  • BG
Харесва ми това, което си написала, Мавина. Аз съм на мнение, че не всяка жена има крещяща нужда от грим, та било и то всеки ден. Просто мисля, че има едни малки неща, които могат да подчертаят естествената красота и не отнемат много време - изравняване на тена, издължаване на миглите, понякога и едно бързо червило внася голяма доза промяна. А при мен и при доста други жени има нужда и от подчертаване на веждите - при мен има голяма разлика преди и след. Просто косъмчетата са много спорадични и не са плътни.

# 45
  • София
Аз точно това търся при ежедневен грим - изравняване на тена /даже търся продукт, който въобще не личи/, подчертаване на миглите и устните. Вежди не правя, защото си имам.

# 46
  • BG
Мисля, че продуктът, който най не си личи е BB кремът. Фдт ми идва тежък, особено през лятото, така че се ориентирам натам, пък и си има нужното покритие за заличаване на част от недостатъците. Моят личен избор е този на Bourjois, доволна съм. Simple Smile

# 47
Аз пък много се харесвам без грим. Simple Smile) Преди не бях така, чувствах се “гола”, може би ме е било срам от себе си. Бившия ми обаче ме научи да се обичам, не знам как го направи, но се чувствам еднакво добре гримирана или не. И определено не означава, че една жена е неподържана? Защото съм виждала доста нагримирани дами, а не са отишли на педикюр примерно. Също не мисля, че е до мързел. Няколко дни си се мацвам преди работа, други пък си почивам. За поводи вече правя нещо по-силно. Вкъщи ми е тотално абсурдно да седя гримирана 😂 Замислите се, щом и вкъщи сте с макиаж от вас самите ли ви е срам? Или чак толкова не се харесвате..

# 48
Аз точно това търся при ежедневен грим - изравняване на тена /даже търся продукт, който въобще не личи/, подчертаване на миглите и устните. Вежди не правя, защото си имам.

бб крем или фдт на mac-face and body:)

# 49
Мисля си, че е заложено в природата на жената да иска да е хубава, независимо от възрастта. Ето че има и по друг начин мислещи дами. И добре, че е така.
Не в природата на жената, а на всеки човек. Но всеки по различен начин разбира красотата. Примерно аз не харесвам рокли, токчета и ФДТ. За мен красиво е, когато кожата не е покрита плътно, красива са обувките с големи грайфери и т.н.

# 50
...... Замислите се, щом и вкъщи сте с макиаж от вас самите ли ви е срам? Или чак толкова не се харесвате..

Обяснението на приятелка, която стои вкъщи гримирана - можело да звънне някой на вратата, винаги можела да излезе набързо...  Mr. Green

# 51
...... Замислите се, щом и вкъщи сте с макиаж от вас самите ли ви е срам? Или чак толкова не се харесвате..

Обяснението на приятелка, която стои вкъщи гримирана - можело да звънне някой на вратата, винаги можела да излезе набързо...  Mr. Green

По закона на Мърфи - до магазина ходя страшно неглиже, включително и с влажна коса съм била и как всеки път виждам, точно който не искам ?! 😂 Приятелката ти поне е подготвена 😁😁😁

# 52
  • Асеновград
Аз също се гримирам всеки ден, за работа или излизане, но когато съм вкъщи оставям кожата ми да си почине, колкото и да бързам никога не съм излизала без грим, трябва да е много спешна ситуацията, от малка съм такава, просто гримирането се превръща в навик и рутина и не мога да си представя да изляза без грим! Не говоря да идеш до магазина или да изхвърлиш боклука, а някъде по надалеч, макар че се чувствам много добре и без грим! Мъжа ми ме харесва и по двата начина, но казва че сме вещици защото преди и след грим нямаме нищо общо(при по силен грим за събития) хаха😂😂😂 иначе се харесвам вече и без грим, казвам вече защото като бях на 16-17 имах много акне и черни точки и кожата ми не изглеждаше добре и заради това имах проблем да изляза без грим, но вече кожата ми изглежда много по добре, и въпреки това съм на мнение че ВСЯКА жена изглежа по добре с грим!

# 53
  • Варна
Аз пък съм от хората за които гримирането в досадно, абсолютна загуба на време......съжалявам. Не се чувствам грозна без грим. Единственото което правя периодично е леко да подчертая очите, спирала, червило. Не отричам съответно хубавия професионален грим, но това да си шпакловам с фдт всеки ден лицето, за да скривам "дефектите"......кому е нужно, да не ми диша кожата, да се омазвам, съответно и хората които понечат да ме пипнат или целунат (визирам съпруг и дете). Предпочитам да действам в посока, кожата ми да е свежа и подхранена пред това да го замаскирам. Ако ще и мързел да го нарича някой.....все тая, за това време в което някой се гримира, друг ще предпочете да чете книга, да омеси питка, да направи торта, да отиде на спорт, така че става въпрос за приоритети, не за мързел.

# 54
  • Варна
Сигурно ще ви скандализирам, но се гримирам, чета книги и спортувам. В един и същи живот, представяте ли си?!!

# 55
Хаха, и аз. Само питки не меся, имам хлебопекарна.

# 56
  • Варна
Нямам против хората,за които грима е важен и съчетават успешно гримирането с всякакви други дейности. Надявам се, да не се разбере поста ми погрешно.....просто авторката е поставила така въпроса....дали е важен. Мисля че всеки има правото, за него грима и гримирането да не е важно, без това да го превръща в мързелив, неподдържан и нескопосан човек.
А и дейностите които посочих (четене, спорт и т.н) са просто примери.....не знам защо се хващате за тях. Когато едно нещо не ти е важно, винаги ще намериш с какво друго да се занимаваш пред него.....дали е четене или друго няма значение.

# 57
  • Варна
Аз се хванах за конкретните посочени дейности, защото са част и от моите интереси. Пък и е така тенденциозно написано, сякаш или знаеш кой е Томас Ман, или знаеш що е то Guerlain, но и двете - в никакъв случай!
Ако бяхте дали за пример конна езда и решаване на интегрални уравнения, щях да си мълча по темата и тихо да си слагам очна линия.

# 58
  • София
Аз пък очна линия така и не се научих да слагам.

# 59
  • София
Може човек да се гримира и за 5 минути, и за 50.

# 60
  • Sofia
Аз чета доста книги и спортувам 4-5 пъти седмично. И питки меся. И готвя всеки ден. И се гримирам всеки ден изцяло (фдт, сенки, молив, спирала, вежди, червило). Отнема ми 10 мин. И кожата ми диша чудесно. От 20 год вече не се произвежда фдт, с който да не диша кожата. Даже добрият фдт я пази от мръсотията по улиците. Както и да е. Въпросът е, че не е задължително едното да е за сметка на другото.
За харесването от останалите. Аз го правя заради себе си предимно. Аз се харесвам повече с грим. Съответно, когато съм гримирана се чувствам по-добре. Не защото някой друг ще ме хареса повече, а защото аз се харесвам повече и това ми е приятно.

# 61
Може човек да се гримира и за 5 минути, и за 50.
Може ,никой не казва ,че не може.
Въпроса е дали иска....и защо да го правя....
Има жени ,които не се показват навън без грим ,има и такива на които не им пука дали ще ги хареса някой или не.
Защо трябва да се започва спор дали тези , които не се гримират са подържани жени и дали тези ,които се гримират са кокони?
Всеки решава как да излиза ,как да се облича и какви да бъдат приоритетите му....
Не обичам да се гримирам!
Излишно ми е!
Не виждам никакъв смисъл да го правя!
Но това е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ!
Изобщо не означава ,че го налагам.
Защо нападате Розичка?
Това е нейното мнение....и моето....
Пак ще повторя ,възхищавам се на дамите ,които изглеждат като от каталог!
Поздравявам ги за тяхното търпение ,време и ентусиазъм.
Но ,не нападайте тези ,които си мислят ,че гримирането е загуба на време.
Че не е жизненоважно да изглеждат перфектни.
Просто нека всеки да изкаже мнението си без да се нападаме една друга.🌹😊

# 62
  • Варна
О, аз никого не нападам. Просто защитавам правото си да чета книга с червило.

# 63
И кво се оказа сега, че който се гримира не чете Joy

# 64
  • Асеновград
Да, предполагам че на жените които не им е приятно да се гримират не го правят често, а за мен е удоволствие. Въпрос на гледна точка и предпочитания! Също ми доставя удоволствие и да чета и да готвя, просто темата е за грима и затова се изкавам по нея Simple Smile А в момента работя в салон за красота и съм маникюристка и гримьорка, не съм професионален гримьор но всичко е опит, а когато човек има желание винаги може да се научи, мен просто това ме влече! Simple Smile

# 65
Отнема ми 10 минути, ФДТ, руж, сенки, извиване на мигли, молив долен клепач, спирала, молив вежди, гел вежди, молив устни, червило. В тази последователност. Доставя ми удоволствие.

# 66
Да, предполагам че на жените които не им е приятно да се гримират не го правят често, а за мен е удоволствие. Въпрос на гледна точка и предпочитания! Също ми доставя удоволствие и да чета и да готвя, просто темата е за грима и затова се изкавам по нея Simple Smile А в момента работя в салон за красота и съм маникюристка и гримьорка, не съм професионален гримьор но всичко е опит, а когато човек има желание винаги може да се научи, мен просто това ме влече! Simple Smile
Пожелавам ти да имаш салон за красота и да станеш професионален гримьор наред с другите неща!
Няма нищо по-хубаво от това човек да се развива и да знае какво иска и как да го постигне! 🌹

# 67
  • волно калдъръмче
За мен да. Гримирам се всеки ден. Минимума е фдт, молив за вежди, спирала, червило, контур, понякога хайлайтър и руж. На работа и навън съм и със сенки или очна линия. Напоследък избягвам очната, защото ми се свлякоха леко клепачите и стои странно. Гримът ми не е тежък, избирам естествени земни цветове, които подчертават хубавите ми черти. Нямам проблем да си взема обедния сън гримирана. После леки поправки, ако има нужда и така.

# 68
  • FRANCE
База, ФДТ (много лек)/бб крем и пудра задължително със ставането  . Много харесвам цветни сенки но вече незнам как да си гримирам очите Cold Sweat Силно късогледство (очите стават мънички от лупите), долната половина на стъклото е за наблизо (тоест увеличават) и за разкош не съм с еднакви диоптри. Търся специалист който да ме научи да се гримирам с очила

Аз се впечатлявам повече не дали някоя жена е гримирана , а по-скоро дали са оформени веждите , дали има явно бели корени в косата, ясно изразени "мустаци". Това за мен е мързел

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 17:23 от madame

# 69
  • Асеновград
Пожелавам ти да имаш салон за красота и да станеш професионален гримьор наред с другите неща!
Няма нищо по-хубаво от това човек да се развива и да знае какво иска и как да го постигне! 🌹

Много ти благодаря! Simple Smile

# 70
  • ново
Гримирам се, харесва ми да го правя, пък и така прикривам недостатъци 😀 Сутрин ми отнема не повече от 10 мин., но ми носи удоволствие през целия ден. Нося лек, ежедневен грим - слънцезащитен тониран крем 50 фактор, руж или хайлайтър, спирала, молив и червило, рядко леки сенки. Мисля, че гримът няма отношение към останалата част от ежедневието.

# 71
  • София
Важен е гримът, харесвам се гримирана, но донякъде съм от мързеливитe. Grinning Предпочитам сутрин да поспя още малко, отколкото да слагам грим. И съответно минавам само с крем с фактор и червило. Ако сутрин имам вдъхновение слагам прозрачна пудра, отгоре малко руж и прословутите метеорити, които наистина обожавам и спирала. Ако става въпрос за вечерно излизане - добавям сенки и хайлайтър.
Гримът наистина преобразява. Наскоро една вечер гримирах моя приятелка по  гореописания начин - много, много ми хареса резултатът.

# 72
  • някъде под слънцето...
Да такова внушение усетих.
Не не меся питки и не обичам да готвя.Обичам да чета.
Не разбрах защо се правят генерални обобщения и квалификации.
Всеки си има някакви приоритети и ако иска да уважват неговите, трябва да уважава чуждите.
Който иска да се гримира, който не счита за необходимо, да не го прави.
На който му харесва да меси питки , нека меси , но да не се дразни, от това, че другите  се гримират.
Към дамата с питкиите , определено може да научи много от  Дейл Карнеги. Стига да има желание.

# 73

Никой не е казал такова нещо, някой така си го приема  Peace

Докато Вие директно направихте обобщение по-рано  Laughing

Определено негримирането се свежда до мързел......

# 74
Ама аз ли съм тази с мързела, дето само цитирате? Каква чест! Joy
Ако прочетете по-нататък съм написала, че е от моя опит и съм обяснила едни неща.
И да, мен лично понякога адски ме мързи да се гримирам и не се крия зад клишета „харесвам се без грим” Simple Smile

# 75
Защо да е клише? 😂 Когато човек е лишен от комплекси и обича себе си, повярвай ми - харесва се. Wink) но Вие явно още не сте стигнали до това ментално ниво. Аз не мога да разбера как е поставен ясен въпрос и отново се стигна до Лично Самоизтъкване толкова далеч от темата като например кой меси питки, кой чете книги, кой тренира и тн. или генерални заключения, примерно: ако някой се гримира означава че е много поддържан, а който не го прави е мързелив.Нищо общо с грима. Всичко е въпрос на личен избор?

# 76
На мен обаче ми направи впечатление,че повечето мъже харесват половинките си без грим...Странно обаче защо се заглеждат по гримираните мадами по улицата(моят не,даже се е случвало аз да се зазяпам по някоя жена,пък той изобщо не се впечатлява,дори за видимо много красиви гримирани жени ми е казвал,че са грозни...)Това е малко извън темата,но привлече вниманието ми...

Твоят казва това, което очакваш да чуеш.

# 77
  • някъде под слънцето...
Сега и до менталното ниво опряхме.....
Видях   и квалификация комплексари.....
Ти да видиш....
Ами да грозна съм и упорито се опитвам да замаскирам , но не ми се отдава.
Не мога да меся питки, нито да готвя, да се чудиш как съпругът ми все още е с мен Simple Smile
Blush

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 10:26 от sl

# 78
Ами ти сама се напляска 😄🤦🏽♀ Никъде не съм дала квалификация и думата Комплексар. Написала съм комплекси. Всеки човек може би има такива свързани с външния вид, при някои хора са много, при други почти липсват. Също така къде е написано, че жените които се гримират са грозни и се чудят как да се замаскират? 😂 Аз самата го правя, но не е всекидневно. Просто самочувствието ми не се опира на това.

# 79
Абе, знаех, че ще се стигне до това, че гримиращите се са тъпи (не четат, ниско ментално ниво), пък негримиращите се са над нещата, па умни, па красиви...

# 80
  • някъде под слънцето...
Карай лошо няма .

Освен грозна съм и глупава...
На някого му е важно да бъде прав.Щом това го порави щастлив, няма да развалям илюзията .Blush
Между другото никога нямаме втори шанс да създадем добро първо впечатление, което може да бъде ключово обстоятелство за сключването на сделка или успешни преговори.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 21:05 от sl

# 81
  • Асеновград
Абе, знаех, че ще се стигне до това, че гримиращите се са тъпи (не четат, ниско ментално ниво), пък негримиращите се са над нещата, па умни, па красиви...

Хаха, абсолютно 😂😂😂

Далеч не е вярно че с грима скриваш нещо или прикриваш комплекси, това е една малка част, но според мен с грима (или без него) изразявате себе си и няма нищо лошо да слагате или да не слагате грим, всеки има виждания по въпроса!

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 00:32 от Не се сърди, човече

# 82
  • някъде под слънцето...
Именно.
Всеки сам преценя дали да се гримира.
В живота ми има много по важни неща от това дали Х е гримиран или не
Негова си работа.
Но пък и не позволявам на същия  този Х да  ми налага своето разбиране.

# 83
Аз обичам да се гримирам. За мен това е ритуал, нещо като лична медитация.
Правя го за себе си.
Досега всичките ми мъже са ме харесвали повече без грим (но все пак не са живели с мен до 80, та не се знае).
Не ползвам крещящ грим, но обичам да е изпипано и "както си му е реда".
Ако е важно за някого – правя страхотни десерти.
Въртя манджи, баници, погачи.
Гримирам се и вкъщи.
Минавам за Ентелектуалка.
Не ходя дори до магазина без грим (айде, поне едно червилце).

# 84
  • Асеновград
Аз обичам да се гримирам. За мен това е ритуал, нещо като лична медитация.
Правя го за себе си.
Досега всичките ми мъже са ме харесвали повече без грим (но все пак не са живели с мен до 80, та не се знае).
Не ползвам крещящ грим, но обичам да е изпипано и "както си му е реда".
Ако е важно за някого – правя страхотни десерти.
Въртя манджи, баници, погачи.
Гримирам се и вкъщи.
Минавам за Ентелектуалка.
Не ходя дори до магазина без грим (айде, поне едно червилце).

Разбирам те, аз съм същата 😂 и ми доставя удоволствие да се гримирам, даже се забавлявам и ако имам време пробвам нещо смело и цветно😊😊

# 85
Ама аз ли съм тази с мързела, дето само цитирате? Каква чест! Joy
Ако прочетете по-нататък съм написала, че е от моя опит и съм обяснила едни неща.
И да, мен лично понякога адски ме мързи да се гримирам и не се крия зад клишета „харесвам се без грим” Simple Smile

Цитирах теб, защото ти си тази която се възмути на друга реакция и също лично мнение, както определяш и ти твоето като такова.

Иначе аз съм ок с всяко изразено мнение и не се обиждам, въпреки че аз като гримираща се малко Laughing ...съм малко мързелива явно и средно четяща, това е в кръга на шегата Simple Smile.

По скоро се чудя, защо не може да се проведе нормален разговор с различни позици, без да започнат лични нападки, обобщения и иронични коментари  Mr. Green . И това се отнася за всякакви теми от бебета, хранене, диети, мъже и т.н.

# 86
На мен лично гримът ми е важен. Ползвам минимално количество, но абсолютно винаги слагам като излизам - фтд, спирала и пудра за фиксация. Руса и бледа съм и като съм без хич съм като измита чиния както казва една приятелка. Вкъщи си седя без, но ако примерно звънне някой на вратата тичам да сложа спирала и малко цвят на бузите и се оправдавам с кучето после, че съм се забавила. 🙈 Когато имам време мога да си прекарам час - два, за абсолютно минимален грим само за да отида до магазина. Приятно ми е, доставя ми удоволствие и определено ми дава самочувствие. В повечето случаи слушам книги точно докато се гримирам или се грижа за себе си, по салони рядко ходя всичко си върша вкъщи.

# 87
  • София
Аз се възхищавам на жени, които са майки на малки деца и които сутрин са гримирани и нагласени от-до. Сутрин съм толкова припряна и така бързаме, че много рядко стигам хубав дневен грим, така, както се харесвам. Но пък както казах ставаме малко в последния момент, сънят явно ми е по-важен. Някои хора стават в 6, за да имат време на спокойствие да се оправят.

# 88
Не зная дали е важен за другите. За мен е. Част от сутрешната рутина, като миенето на зъби, например. Въпросът е да е адекватен за съответната част от деня и място, на което се отива. Оттам нататък всичко е въпрос на интерпретация и лични разбирания.

# 89
Аз съм с две малки деца и съм от гримираните майки на площадките 😆 Вярно, че е абсолютния минимум, но пак не съм без. Всеки ден слагам спирала, ФДТ или сега в жегите тониран крем, подчертаването на веждите ми е задължително. Правя го за себе си, защото аз се харесвам и защото искам да изглеждам добре.

# 90
  • София
А,сега четейки коментарите ,ми хрумна един въпрос:до каква възраст смятате,че е удачно една жена да носи грим?Интересно ми е вашето виждане.Аз лично не харесвам породата бабки дето едва вървят из пътя,но пък за сметка на това са здраво нацапотени с ярък грим-смешни са ми.Вие сте...

# 91
  • някъде под слънцето...
Няма възрастови граници за да бъде едма жена гримирана.
Зависи от начина .
Еднакво смешна може да бъде на 20, 30, 40, 50, 60,  или 70  ако е избрала неподходящ грим
Дай Боже всекиму  да изглежда така на 79 (снимката е от 2013година)

# 92
  • Асеновград
А,сега четейки коментарите ,ми хрумна един въпрос:до каква възраст смятате,че е удачно една жена да носи грим?Интересно ми е вашето виждане.Аз лично не харесвам породата бабки дето едва вървят из пътя,но пък за сметка на това са здраво нацапотени с ярък грим-смешни са ми.Вие сте...

Да това с цветния грим наистина е смешно, с цикламено червило и със зелени сенки Grinning но според мен ако има желание защо да не се гримира жената и на 70 примерно? Но в рамките на нормалното, разбира се, нещо леко и по-неутрално

# 93

Аз мисля, (за себе си) след 60-65 просто да не слагам грим, просто така съм се наплашила като ги гледам в градския, колкото и малко да е все личи, и е ужасно. ФДТ дълбоко в бръчките, размазана спирала и молив (най-вероятно от недобро зрение, то след едни години няма как да е като на орел), ярките сенки и червила дори не искам да ги коментирам.

По темата, гримирам се всеки ден - лек ежедневен офисен грим, по повод - както си му е реда, вкъщи рядко, и по никакъв начин не приемам жените, които нямат желание да се гримират, говорим поне един бб крем и червило/гланц да кажем.

# 94
  • BG
Няма ограничение, но според мен е хубаво на една по-голяма възраст гримът да не е толкова фрапантен, колкото си позволяват младите момичета.

# 95
Няма възрастови граници за да бъде едма жена гримирана.
Зависи от начина .
Еднакво смешна може да бъде на 20, 30, 40, 50, 60,  или 70  ако е избрала неподходящ грим
........

Това е и моето мнение, зависи от грима.

Майка ми мина 65г , слага малко черен молив и ненатрапчиво червило съвсем малко по-наситен цвят от естествения й, изглежда нормално според мен.

Жена от съседен блок, ходи с доста ярък грим (сенки и червило) според моите разбирания, над 70г е, но не мога да кажа, че изглежда чак гротеска

# 96
  • София
Има грешки в грима, има и хубав грим. Не зависи от възрастта.

# 97
  • София

... и не меси питки Laughing

# 98
  • София
А гримирана на изпит по литература може ли?

# 99
  • Sofia
И аз смятам, че можеш да се гримираш до края на живота си, ако гримът е подходящ, съобразен с възрастта и ситуацията. Технически как става, ако не виждаш добре, вече не знам. Винаги съм се чудила късогледите, които не носят лещи как се гримират без очила.  newsm78
Много повече обаче ме втрещява и ми е грозно 8-10-12 годишно момиче със спирала и червило.

# 100
  • София
Късогледите виждаме перфектно наблизо, така че гримирането без очила не е проблем.

# 101
  • някъде под слънцето...
Десет дванйсет годишни с червило се ядват , но новите "Лолитки" които се тунинговат за да станат "Сузанитки" ме карат да се чудя има ли организация  за защита на малолетни от родителите им .

# 102

Много повече обаче ме втрещява и ми е грозно 8-10-12 годишно момиче със спирала и червило.

Веднага се сещам за едно предаване по TLC "Детски конкурси за красота " , малки деца с много силен грим , прически , изкуствен тен....извратена работа .

Аз се гримирам всеки ден - фдт и молив за очи , понякога спирала и глос .

# 103
  • Azeroth
Използвам само спирала, понякога молив за очи. Това ми е ежедневният грим.
Ако съм в настроение може да сложа някакъв хайлайтър, за блясък.

# 104
И моята майка е на вече на 61 и се гримира съвсем нормално, черен молив и неутрално червило. Без грим е като призрак, защото е много бяла.
Имам една бивша колежка, която и е набор горе-долу - огнено червена коса, сини сенки, цикламено червило, винаги с неприлично къса пола в жълт или червен цвят. Абе, папагал с една дума. Но и самочувствието е до небесата, а отстрани - гротеска.

# 105
Какъв е проблемът с гримирането на по-възрастни жени? Точно те имат нужда от грим, защото естествената руменина на младостта избледнява, чертите на лицето се поразмиват. Сега, ако на младини е свикнала с някакви фрапантни боички, няма да е подходящо, естествено.
Иначе и аз като всички съм минала през младежки залитания по дебелослойни мацаници, сценичен и телевизионен грим също (не често, но се е налагало), сега съм на 43 и притежавам два артикула, които нося с голямо удоволствие, но далеч не всеки ден - яркочервено червило и тониран CC крем, съобразен с кожата ми.

Ясно ми е, че ме разкрасяват, но и съм тъмен балкански субект с хубави очи и естествено тъмна коса (все още), никога не съм била "измита", така че осъзнавам и че мога и без тях при по-небрежно облекло и ситуация.
Грим на очите не нося от доста години по хигиенни и здравни съображения, а пудра, която да не запушва порите, още не съм видяла Simple Smile

# 106
Не "до", а "от" Simple Smile Използването на грим преди 40-45 според мен е грозно и отблъскващо. Една жена до тази възраст няма дефекти, които да се налага да прикрива. Това е като да боядисваш перата на паун - по-красив няма да стане... След това - може, но трябва да е нанесен така, че да не може да се забележи с просто око.

# 107
Оппа. ^
Имаме някой скаран с естетика и цветоусещане.
Някой не подозира ли, че жените на са пауни и може би правят някакви неща не за мъже, а ей така, за себе си, за кеф. И това включва и грим, смях, забава, гавра с мъже.

# 108
  • някъде под слънцето...
Несъвършенствата се срещат във всяка една възраст.
Друг е въпроса дали грима ги тушира или акцентира.
Дай сега и да не се боядисваме преди 40 защото косата ни не се е обезцветила.Така, де защо да пребоядисваме пауна .
Аз понеже съм паунка(при пауна има ясноизразен полов диморфизъм и женската е сива и невзрачна) имам нужда от грим във всяка възраст

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 07:39 от sl

# 109
  • ново
Използването на грим преди 40-45 според мен е грозно и отблъскващо. Една жена до тази възраст няма дефекти, които да се налага да прикрива.
Де да беше така... Може само аз да съм дефектна, де, но имам какво да прикрия.

# 110
А моля, моля дефекти си имам. Туй значи ли, че ми е позволено да нося грим? 😜

# 111
Добре, че е тая тема 😆 Крайно време беше да науча, че съм грозна и отблъскваща.

# 112
В много хора се чете лекото пренебрежение и подигравателно отношение към гримиращи се жени, понеже едва ли не са празни черупки, държащи да изглеждат перфектно. Че какво лошо има да искаш да си перфектен, в което и да било отношение?
И класиката - противопоставянето на гримирането и разни други занимания. Все едно да кажеш, че понеже някой се къпе, няма време да чете.  Ами, ако някоя негримираща се жена се къпе по час на ден, а аз само по 20-30 минути и останалите ги ползвам за слагане и махане на грим? Тц, направо не знам как ще изчислим коя е по-изкъпана, начетена и гримирана. Отидоха на кино сметките.

# 113
  • някъде под слънцето...
Основавам движение на комплексираните кухи паунки.Набирам сподвижници  Blush

# 114
Аз съм за правото всеки да се гримира или да не се гримира колкото и когато иска.
Оспорвам обаче правото да се пише "преценям" - не е редно Simple Smile

# 115
Да няма зоолог в темата? Усещам, че индиректно ни подтикват да ходим грознички като женските в животинското царството. Или пък някоя мацка си търси мъж и се опитва да ни накара да се засрамим че се гримираме, та да спрем, да станем неугледни и да тя да намаже. А дано, ама надали 😏

# 116
  • София
Аз имам сенки под очите откакто се помня и просто не мога да изляза така. Даже напоследък избледняха малко.
Но като млада пък ги замазвах само тях.

Кудкудяк!
Как още не е излязъл някой да каже, че сме като "магистрални труженички", които непрекъснато си търсят клиенти?!

# 117
В темата има мъж Wink Който съвсем честно ви казва: като видя на улицата жена с естествен цвят на косата, с естествени вежди, която не е шпаклована със сенки, молив, руж и червило и е обула удобни обувки, а не токчета или платформи, върху които пази равновесие с труд - заглеждам се в нея. Защото е естествена, красива и се среща изключително рядко. А като видя нещо нацапотено, оскубано и накъдрено, което с всички сили се опитва да бъде различно и точно заради това се слива с обкръжаващите я себеподобни - тя предизвиква в мен единствено съжаление.

# 118
  • BG
В темата има мъж Wink Който съвсем честно ви казва: като видя на улицата жена с естествен цвят на косата, с естествени вежди, която не е шпаклована със сенки, молив, руж и червило и е обула удобни обувки, а не токчета или платформи, върху които пази равновесие с труд - заглеждам се в нея. Защото е естествена, красива и се среща изключително рядко. А като видя нещо нацапотено, оскубано и накъдрено, което с всички сили се опитва да бъде различно и точно заради това се слива с обкръжаващите я себеподобни - тя предизвиква в мен единствено съжаление.

Това, че се гримираме не означава, че сме "нацапотени", нито пък сме "оскубани", а къдренето се прави според настроението или повод. Нито пък се опитваме да бъдем различни, точно обратното - най-добрата версия на себе си! А, и не сме останали за Вашето съжаление, защото сме достатъчно харесвани, за да имаме мъже до себе си.

# 119
  • София
Тъй като си мъж, просто нищо не разбираш от грим. Това, че ти не го виждаш, не значи че го няма.

# 120
Еее, глупости сега. Не може да се сравнява лек, приятен ежедневен грим с фина шпакловка тип Планета Пайнер.
Абсурдно е, просто.

# 121
  • ново
V12, мен ако ме видиш с естествения цвят на косата, хич няма да ме харесаш 😀

# 122
  • София
А мен вече хората толкова са свикнали да ме гледат руса, че като се направя по-тъмна, се учудват.

# 123
Чак се ядосах, че се разрових в нета. Значи това:

Е същото като това:

??????
Да бе, да. Няма нищо лошо в свеж , лек грим, подчертаващ хубавото лице или скриващ леко дефекти.

# 124
Тъй като си мъж, просто нищо не разбираш от грим. Това, че ти не го виждаш, не значи че го няма.
Ако не го виждам, значи е нанесен правилно Grinning

За вечерния грим мога да се съглася, че при подходяща светлина може да остане незабелязан. Но няма начин под ярко слънце да не си личи една кожа чиста ли е, или е боядисана с нещо.

@Elimelihubaveli
Втората е малко по-ужасна, признавам Simple Smile Но и двете не могат да се сравняват с жена без грим.

# 125
  • София
Може и да не личи.
Пък и колко дни в годината има ярко слънце?

# 126
Около 200 за нашите географски ширини Simple Smile

# 127
Защо се обяснявате на някакъв мъж? Ясен ми е щом казва, че не можели да стъпят на малкия пръст на жена му 😄 Единствено мога да се посмея добре.

# 128
Все ми е тая дали V12 ще се заглежда по мене.
Аз се гримирам и си правя маникюр, понеже на мен ми харесва. Толкова ли е трудно за един мъж да разбере, че една жена прави нещо за себе си, а не за да впечатли мъжете около нея? Да спра да се гримирам, понеже на мъжете не им харесва, е все едно да почна, ако им харесва.

# 129
  • София
Ей, това за бельото е яко! И аз оттам почвам да ги мисля дрехите.
Гримът също - кое време на деня е, къде отивам, в какво настроение съм и т.н.

# 130
  • някъде под слънцето...
А защо мислиш , че целта на  грима е да привлече мъжко внимание..

По абсурден мотив не бях чувала.

Как още не е излязъл някой да каже, че сме като "магистрални труженички", които непрекъснато си търсят клиенти?!
Вече се появи подобен намек
Женате се гримира и тръгва на лов.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 18:35 от sl

# 131
Аз се гримирам и си правя маникюр, понеже на мен ми харесва. Толкова ли е трудно за един мъж да разбере, че една жена прави нещо за себе си, а не за да впечатли мъжете около нея? Да спра да се гримирам, понеже на мъжете не им харесва, е все едно да почна, ако им харесва.
Ако действително вярваш в това, което си написала... няма да кажа нищо, защото доброто възпитание не ми позволява да използвам подобни думички в смесена компания... Grinning

За целите на експеримента - представи си, че пътуваш с кораб, който претърпява корабокрушение и попадаш на необитаем остров, като оцеляваш само ти. Корабът е заседнал наблизо, имаш всичко необходимо за оцеляване - храна, вода, облекло... Но комуникационната система е извън строя. По твоята логика - първата ти работа сутрин ще е да се гримираш, втората - да си оправиш маникюра, а третата - да нахлузиш сандали с 10-сантиметрови токчета, така ли? Simple Smile

# 132
  • София
Ами ако корабът е круизен, значи има магазини! Разбира се, че всичко ще се пробва! От скука...

# 133
Кат си муж явно не ти е ясно, че от грим до грим има разлика. Тия девойки, които заглеждаш по улиците са прекарали най-много време да са "натурални", т.е. Ще изядът и твоето, ако решиш да ги вземеш. И изкуствени мигли и нокти слагаме да сме "естествени" и подплънки пъхаме да сме сочни и въобще много други работи можем да симулираме, като решим, че искаме, if you know what I mean. 😉

# 134
Кат си муж явно не ти е ясно, че от грим до грим има разлика. Тия девойки, които заглеждаш по улиците са прекарали най-много време да са "натурални"
Виж сега, аз нямам проблеми със зрението Wink От три метра през деня мога да различа коса с естествен цвят от боядисана, каквато ще боя да е ползвала. Както и жена с червило и руж от такава без. За удължените и сгъстени със спирала мигли да не говорим... брррр!

Гримиращи се жени, наистина ли не разбирате, че сте се превърнали в жертви на рекламата и бизнеса с козметика?!?

# 135
  • София
Мъжете изобщо си нямат на идея какви арсенали за естествен вид имат жените Simple Smile Сега ако каже, че в банята и в спалнята жена му има само парфюм и шампоан ще повярвам, че си ходи съвсем естествена.

# 136
Леле за мъж бая ги разбираш нещата. Аз пък не мога да съм така сигурна Joy
И то егати индустрията, аз лично ползвам спирала за 5 лв и гланц за 2. И много жени като мен, не е нужно да пръскаш милиони, за да се гримираш Grinning

# 137
Мъжете изобщо си нямат на идея какви арсенали за естествен вид имат жените Simple Smile Сега ако каже, че в банята и в спалнята жена му има само парфюм и шампоан ще повярвам, че си ходи съвсем естествена.
Аз съм от мъжете, които предпочитат да правят много жени щастливи, отколкото една - нещастна Wink Така че при мен такова нещо като "баня и спалня на жена ми" не съществува. Но жените, с които поддържам по-дълги връзки, действително се научават да не използват грим, защото не крия, че това ме отблъсква.

И то егати индустрията, аз лично ползвам спирала за 5 лв и гланц за 2. И много жени като мен, не е нужно да пръскаш милиони, за да се гримираш Grinning
Ти сама си отговаряш Simple Smile Печалби се правят от обороти, не от надценки. Като си купуват 2-3 милиона жени само в България всеки месец по една спирала за 5 лева, в която са калкулирани 2-3 лева надценка върху себестойността... нали се сещаш?

# 138
  • някъде под слънцето...
Но жените, с които поддържам по-дълги връзки, действително се научават да не използват грим, защото не крия, че това ме отблъсква.
Думи присъщи на доминиращ Нарцис, който харесва слабохарактерни жени, готови да  слушкат и да се променят само за да му се харесат.....
Бягам далече от подобни типажи,  уча и дъщеря ми бързо  да ги детектира и игнорира от  кръга на познатите си..

Такава неприязън,  към грима обикновено е резултат от  неприятно преживяване с "наконтена дама" , което е оставило трайни следи в психиката на индивида.
Освен това господинът афишира страх от обвързване,  което потвърждава горното твърдение.

В момента някой се изживява като "месия" , чиято мисия е да научи жените  как да му се харесат, за да ги ощастливи.
И сътответно набира последователки в "дамски форум" подразтел красота и тема грим....
Интересна стратегия.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 08:48 от sl

# 139
  • Асеновград
Кат си муж явно не ти е ясно, че от грим до грим има разлика. Тия девойки, които заглеждаш по улиците са прекарали най-много време да са "натурални"
Виж сега, аз нямам проблеми със зрението Wink От три метра през деня мога да различа коса с естествен цвят от боядисана, каквато ще боя да е ползвала. Както и жена с червило и руж от такава без. За удължените и сгъстени със спирала мигли да не говорим... брррр!

Гримиращи се жени, наистина ли не разбирате, че сте се превърнали в жертви на рекламата и бизнеса с козметика?!?

Хахахахахаха... вие не разбирате ли че мъжкото мнение не е за тази тема, или явно си нямате друга работа по това време?? Няма да убедите която и да е жена в правотата си! Но явно сте доста компетентен за грим и боядисана коса... Grinning И освен това ако си падате по неподдържани  жени без капка грим това си е ваш проблем, не е нужно да си налагате мнението в женска тема, в женски форум! Simple Smile

# 140
Мъж опитващ се да ме отучи да ползвам спирата и ружа, мога да го науча само как да ползва ръката си. 😆 Честно драйфа ми се от такива “мачовци” 😖

# 141
  • някъде в орбита...
Аз съм от мъжете, които предпочитат да правят много жени щастливи, отколкото една - нещастна Wink Така че при мен такова нещо като "баня и спалня на жена ми" не съществува. Но жените, с които поддържам по-дълги връзки, действително се научават да не използват грим, защото не крия, че това ме отблъсква.
От кога жените чакат на мъж да ги прави щастливи? И коя адекватна ще се остави да я "учи" някой как да му се харесва? Бъркаш аудиторията, няма как да не усещаш Rolling Eyes

# 142
От кога жените чакат на мъж да ги прави щастливи?...
Ами откакто пикаят седнали, доколкото ми е известно Grinning макар че с навлизането на едни специфични електроуреди нещата започнаха да се променят... Wink

Темата е: "Важен ли е гримът?". Затова ви обяснявам - не, за нас, мъжете, заради които реално се гримирате, не е важен. Ако за вас е важно да се мацате просто така, заради принципа - продължавайте. Но след това не се оплаквайте, че само разни първосигнални индивиди с двуцифрено IQ ви обръщали внимание...

# 143
Ние не сме оплакваме, че само индивиди с двуцифрено IQ ни обръщат внимание. Напротив, обясняваме ти, че има жени, които се гримират, понеже се харесват така и се гримират заради тях самите. Ти обаче и това не приемаш и те избива на изрази, неуместни за смесена компания, а после говориш за първосигналност. Хм.
На мен това, че съм дама не ми позволява да ти кажа какво мисля за мъже, които "учат" партньорките си да им вървят по гайдата.

# 144
Оххх, а какъв цвят дрехи да носи казваш ли на гаджето си, че и такъв познавам Joy

# 145

Темата е: "Важен ли е гримът?". Затова ви обяснявам - не, за нас, мъжете, заради които реално се гримирате, не е важен. Ако за вас е важно да се мацате просто така, заради принципа - продължавайте. Но след това не се оплаквайте, че само разни първосигнални индивиди с двуцифрено IQ ви обръщали внимание...

ВиШ ся, не знам защо си решил, че заради Вас изобщо нещо правим. Тези от нас, които се гримират го правят за удоволствие, кара ни да се чувстваме добре, със самочувствие. За много по-голям комплимент намирам жена да ме похвали и да ми се усмихне, отколкото някой загорял батка дет' гледа да си вдигне бройката с каквото хване. Така като те чета, имам чувството че подсвиркваш след жените по улицата и си мислиш каква голяма услуга си им направил да им обърнеш внимание. А те да са щастливи от факта, че са хванали нечие мъжко око за деня.

# 146
  • София
V12, много си дразнещ, братко.

# 147
Оххх, а какъв цвят дрехи да носи казваш ли на гаджето си, че и такъв познавам Joy

100%
V12 , съжалявам жените , с които имаш връзки и кривото ти разбиране  за нашия пол като цяло .

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 11:46 от ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥

# 148