Сицилия - 3

  • 47 542
  • 763
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 861
Ако има по-нова тема се извинявам, но намерих тази и се надявам на малко помощ Simple Smile
Планираме почивка през юли в Сицилия, за 1ви път я посещаваме, знам че за седмица не може да се види всичко, кое смятате, че е най-добрият регион за отсядане и обикаляне? Предпочитаме повече почивка, тоест плажове и заведения, отколкото забележителности (за тях смятаме да отидем като е по-хладно)
Възможно ли е придвижването без кола? Ако не, има ли шанс да се справи жена-шофьор Grinning

# 166
  • Мнения: 620
Ако има по-нова тема се извинявам, но намерих тази и се надявам на малко помощ Simple Smile
Планираме почивка през юли в Сицилия, за 1ви път я посещаваме, знам че за седмица не може да се види всичко, кое смятате, че е най-добрият регион за отсядане и обикаляне? Предпочитаме повече почивка, тоест плажове и заведения, отколкото забележителности (за тях смятаме да отидем като е по-хладно)
Възможно ли е придвижването без кола? Ако не, има ли шанс да се справи жена-шофьор Grinning


Придвижването без кола преди пандемията беше възможно. Не знам сега как е. Ние бяхме в Катания, Таормина, Сиракуза, Ното, Палермо, Мондело и Чефалу. Придвижвахме се с автобус или влак. НО ако искате да обикаляте различни плажове, а не да сте на едно място, ви е необходима кола. Не сме шофирали на острова, но като цяло колите масово бяха ударени и ожулени, та си направете сметка дали това няма да ви притеснява, ако вземате кола под наем. В Таормина специално бяхме щастливи, че сме без кола - завои, тесни пътища, автобуси, с които едва се разминаваш.
На плаж ние бяхме на Изола Белла, в Мондело и Чефалу. Първият е изцяло каменист и е интересно преживяване за еднократно посещение, но не и за цяла почивка. Плажът на Мондело е много хубав, но изключително пренаселен и зле организиран, затова през юли не ви го препоръчвам. Плажът на Чефалу ни хареса. Когато организирах нашата почивка и четох из форумите, много препоръчваха плажовете в югоизточна и южна Сицилия. Аз бях хвърлила око и на Сан Вито ло Капо, но знам, че и той е пренаселен.

# 167
  • Мнения: 606
И ние ползвахме обществен транспорт,напълно достъпен на приемливи цени.Бяха ни предупредили за лудото шофиране и не ни се рискуваше,макар,че не видяхме чак такива шофьори.
Вярно е  ,почти всички коли бяха ударени и ужулени.Не знам обаче в условията на пандемия доколко е безопасно да се ползва обществен транспорт.
Иначе за Таормина и аз съм съгласна ,че си е изпитание за всеки шофьор-изкачването нагоре е толкова стръмно и тясно,че дори на мъжете им се изправиха косите,особено когато две коли на завой не могат да се разминат ,а поглеждайки надолу гледката е уау😊
Имат удобни магистрали ,бързичко карат,е не като в Истанбул😊До Палермо ходихме с влак-града е уникално архитектурно бижу.
На мен източната част на Сицилия повече ми хареса,някак по-цивилизовано ,по-културно и подредено ми се видя-въпрос на гледна точка.
Ако сте там Катания е добра отправна точка за всичко в тази част/все пак и летището е там/.Ако спите там и сте без кола моят съвет е да си изберете място за нощувка в старата част на центъра за да усетите духа на живота ,а не в другите квартали-има страхотни апартаменти,а и всички заведения са там .Цените са повече от добри ,за атмосферата да не говорим.
Иначе плажовете на запад ми изглеждаха по-добри.
За седмица е трудно да се види Сицилия ,преценете дали отиване само за почивка или да видите красотите на градовете,богатата архитектура и кулинарните изкушения.Не е мисия невъзможна-при добра организация стига да не препускате.
Изчетохме доста неща преди да отидем,бяха ни предупредили за мръсотия,за гета и за какво ли още не и тръгнахме със смесени чувства.
Обиколили сме доста места в Италия ,но Сицилия ни остана в сърцето!

Последна редакция: сб, 22 май 2021, 08:34 от macapisa

# 168
  • Мнения: 2 341
Здравейте, има ли хубави пясъчни плажове в района на Таормина, Катания?
Непоносимо горещо ли е там в края на август?
От цяла Италия, само в Сицилия и Сардиния не съм била.
Сънувах Сицилия, много жив сън. Сега тя ми е мечта.

# 169
  • Мнения: 1 665
Здравейте, има ли хубави пясъчни плажове в района на Таормина, Катания?
Непоносимо горещо ли е там в края на август?
От цяла Италия, само в Сицилия и Сардиния не съм била.
Сънувах Сицилия, много жив сън. Сега тя ми е мечта.

Няма хубави пясъчни плажове от Катаня на север. Определено е горещо през Август.

# 170
  • Мнения: 2 341
Мерси.
А къде е по-добре да се отседне - Таормина или Сиракуза? Изключвам Катания, по-малък град предпочитам.
Ще имаме възможност само в тази част на острова да се въртим, Палермо и района ни е далече за петдневен престой.
Таормина, Етна, Сиракуза, Ното, Модика - оптимален план ли е за такъв престой?

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 20:31 от unabella

# 171
  • Мнения: 18 993
По-добре в Сиракуза
Може да отидете до Модика и Ното с влак или автобус.

# 172
  • Мнения: 790
Присъединявам се към препоръката за Сиракуза. Ако сте там, отидете до Ното и се полюбувайте на залеза. Очарователно е!


# 173
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз също съм за Сиракуза Simple Smile
Май най-много там ни хареса.
Спахме в т.нар. Sub-Syracuse, нещо като вилна зона.
В близост имаше плаж (див, бетонен) и един малко по-назапад - с пясък.

До Таормина намерихме плаж - каменист и малко дълбок, но не беше лош. Но там нощувките бяха скъпи.

Аз харесах - Агриженто Simple Smile Имаше и плаж, и история и природни обекти.

# 174
  • Мнения: 5 814
Агридженто, около Ното също е много хубаво и с плажове. Марзамеми е много красиво рибарско село.

# 175
  • Мнения: 606
Сиракуза също е чудесна отправна точка.Старият град Ортиджа е прекрасен-лабиринт от тесни улички ,неподправена атмосфера и много забележителности.
В  новата част има много хубави квартали с модерни блокчета ,с магазини и заведения.
Може да прескочите до Ното ,Модика,Рагуза и т.н.Имайте предвид обаче ,че не е малък град-там е съсредоточена нефтената промишленост на Сицилия и въобще е много голямо пристанище за острова.Самите сицилианци ,с които говорихме го смятат за един от най-добре развитите градове на острова .
За Таормина- прекрасно място ,но е скъпо там ,освен това ако ще се разхождате до други градове е възможно най-неудобният вариант тъй като е в най-северната част от изброените места.Плажове в Сиракуза май не видяхме,но  и ние не сме се интересували-скалист беше на места брега...Но като пътувахме с автобуса на юг в посока  Ното имаше някакви морски туристически  селища с вилни зони и се виждаше голяма плажна ивица .

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 07:20 от macapisa

# 176
  • Мнения: 2 341
Резервирах нощувки в Сиракуза, в старата част. Мисля да не вземаме рент а кар, а да ползваме обществен транспорт. Планирам да се качим и на Етна.

# 177
  • Мнения: 606
Чудесно!Завиждам ви благородно!

# 178
  • Мнения: 910

Това е може би най южната точка Понте Сека, снимката е правена преди седмица точно отпред къщата на комисар Монталбано, много спокойно и красиво градче. В източна посока е Марина ди Рагуза- препоръчвам.

# 179
  • София
  • Мнения: 1 176
Резервирах нощувки в Сиракуза, в старата част. Мисля да не вземаме рент а кар, а да ползваме обществен транспорт. Планирам да се качим и на Етна.

За Етна се подгответе - там имаше дрехи под наем (около 15 евро на човек), т.е. ако не сте си взели - няма проблем. Високо е и е студено, дори през лятото.
Ние се качихме без лифт (спестихме 30 евро на човек), но след това трябва да се вземе бъги и водач (пак 30 евро), до най-високия кратер не ни пуснаха, понеже бяхме с дете (иначе още се доплаща). Но пък си заслужаваше

Общи условия

Активация на акаунт