А английски няма ли да учим? - 3

  • 58 890
  • 472
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 140
Децата как се учат на език само като го слушат без учебник с нива?
Приучаването на първичен език е едно, ученето на допълнителен нещо друго, особено при възрастен.
Виждала съм дете тежко объркано от родителите си - чужденец и българка. Говореше на английско-български сякаш е един език.
Всеки човек си има предпочитан подход за него самия. Аз лично не мога без да си обясня граматиката от учебник, без да направя един куп упражнения и без някой да упражнява надзор над мен.
Доста интересен ми изглежда метода “сугестопедия”. Иска ми се да науча още един език и бих опитала. Може би и с преподавател, който не говори български е добре.

# 271
  • Мнения: 5 820
За мене граматиката е много важна част в изучаването на един език. Без граматика, нито можеш да разбереш какво има предвид, когато отсрещният човек ти говори, нито пък да говориш правилно, защото не знаеш как да се изразиш. Все още уча усилено граматика по английски език. Доста неща още са ми неясни. Също уча граматиката с разбиране. Една жена по телевизията преди 3 дни в "Стани богат", която живее в Белгия и знае френски език. В момента учи английски език. Тя се изрази, че английският език няма граматика и затова е предпочитан език за говорене по света. Също така английският език не трябва да се води като език според нея. Не съм съгласна. Има си граматика и тя е доста сложна за разбиране.

# 272
  • Мнения: 5 277
На мен точно затова ми е труден английския - защото граматиката е някак различна, опростена и трябва доста въображение, за да разбереш какво точно се опитват да кажат. Rolling Eyes

# 273
  • Мнения: 226
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добра школа за изучаване на английски в гр. София. Направих тест и нивото ми е А2. Работя в сферата на строителството и ми се иска да изучавам освен основните неща и по-специализиран в това направление - технически английски.

# 274
  • Мнения: 1 846
АфРоДиЗиаЧкА   Къде го прави този тест? Имайте впредвид, че онлайн тестовете към различни "школи" не са достоверни, правиш тест и винаги излизащ А2,за да може да се запишеш да учиш. Аз живея е САЩ, накарах една амаериканка да направи един такъв тест онлайн към школа и познай А2, много се смяхме. Пробвахме още няколко същата работа.Така, че правте тестовете някъде в неутрални сайтове.

# 275
  • Мнения: 226
Скрит текст:
АфРоДиЗиаЧкА   Къде го прави този тест? Имайте впредвид, че онлайн тестовете към различни "школи" не са достоверни, правиш тест и винаги излизащ А2,за да може да се запишеш да учиш. Аз живея е САЩ, накарах една амаериканка да направи един такъв тест онлайн към школа и познай А2, много се смяхме. Пробвахме още няколко същата работа.Така, че правте тестовете някъде в неутрални сайтове.

https://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/general-english/

От този линк си направих тест, не знам колко е ок, беше цитиран тук.

# 276
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Това, че американка е изкарала А2 не е нито смешно, нито невъзможно. Напълно възможно е native speaker да има ниско ниво на владеене на езика - зависи от образованието, ерудицията, произхода и т.н. Както и в България има хора с лош правопис, беден речник и пропуски в граматиката, така ги има и навсякъде.

# 277
  • Мнения: 40 832
Хората с роден език го владеят практически, но често не знаят/не помнят теорията. Това не им пречи да си служат с езика безпроблемно, но ще им попречи да получат висока оценка на изпит.  Дъщеря ми в Англия често е бивала молена от колеги англичани да им коригира курсовите работи например, защото знае повече граматика.

# 278
  • Мнения: 12 681
Точно този сайт не вярвам да изкара всички на ниско ниво и да ги праща на училище... макар че ей сега нацъках набързо теста от линка 2 поста нагоре и ми се струва че ме "поизчетка" леко Grinning

Скрит текст:

Последните години поддържам английския главно с четене на книги (романи, рядко нещо по-научно) и разговори на ежедневни теми, та със сигурност граматиката ми бяга леко тук-там. А и като учене когато го учех по курсове, най-високото което стигнах беше С1, всякакви подробности по учебниците за С2 просто не съм стигала до тях че спрях тогава.
Въпросите ми се виждат малко на брой за да се хване достатъчно добре нивото, макар че пак може да се поориентира човек.

# 279
  • Мнения: 1 745
Здравейте на всички !
Бихте ли препоръчали сайт, от който мога да принтирам тестове по английски за упражнения ?

# 280
  • София
  • Мнения: 8 638
Здравейте. И аз пристигам с търсене на идеи за школа или начин на учене. Учила съм английски през всички години в училище, ходила съм и на частни уроци(индивидуални) може би година и нещо преди десетина години. Гледам филми(понякога се затруднявам да следя какво казват, но като цяло разбирам), чета книги(чела съм романи, но също така и специализирана литература), курсовете, които карам от няколко месеца са ми почти само на английски. Понякога комуникирам на английски писмено, за което обаче използвам редактори, нямам увереност да съставя изречението сама. Успявам да забележа грешка, ако google translate превежда нелогично и променям изречението така, че да е благозвучно.
Т.е. имам запас думи, хващам някакъв контекст, но убийте ме, не мога да го говоря, на фона на тези години, в които уж съм го учила.
Имам дълбока психологическа граница да кажа и три думи на езика(попадала съм сред чужденци, налагало ми се е много пъти и просто си мълча и чакам мъката да свърши 🤣 т.е. нищо не успя досега да ме отпусне). Много ми е трудно с граматиката, да зауча фрази, да знам кое време да използвам.
Та искам да запиша курс, в който да мина отново през граматиката, което да ми даде увереност, че мога да кажа правилните неща. За думите все ще се сетя или заобиколно ще обясня какво имам предвид. Просто ми трябва граматика и някак с учител/група да се отпусна да казвам някакви изречения.
Тези с повече опит, какъв курс биха препоръчали? Не ми е вариант със самоучители и сама.
Гледах кабината, тъй като работя и същевременно уча други неща и ще ми е много трудно да ходя някъде физически. Малко ми е трудно да им разбера структурата на курсовете.
Заглеждах сугестопедичните курсове, но си мисля, че те са вариант за след един курс с граматика.
Крайно време е вече, не мога повече да живея без да говоря този пуст език Satisfied

# 281
  • Мнения: 230
Здравейте. И аз пристигам с търсене на идеи за школа или начин на учене. Учила съм английски през всички години в училище, ходила съм и на частни уроци(индивидуални) може би година и нещо преди десетина години. Гледам филми(понякога се затруднявам да следя какво казват, но като цяло разбирам), чета книги(чела съм романи, но също така и специализирана литература), курсовете, които карам от няколко месеца са ми почти само на английски. Понякога комуникирам на английски писмено, за което обаче използвам редактори, нямам увереност да съставя изречението сама. Успявам да забележа грешка, ако google translate превежда нелогично и променям изречението така, че да е благозвучно.
Т.е. имам запас думи, хващам някакъв контекст, но убийте ме, не мога да го говоря, на фона на тези години, в които уж съм го учила.
Имам дълбока психологическа граница да кажа и три думи на езика(попадала съм сред чужденци, налагало ми се е много пъти и просто си мълча и чакам мъката да свърши 🤣 т.е. нищо не успя досега да ме отпусне). Много ми е трудно с граматиката, да зауча фрази, да знам кое време да използвам.
Та искам да запиша курс, в който да мина отново през граматиката, което да ми даде увереност, че мога да кажа правилните неща. За думите все ще се сетя или заобиколно ще обясня какво имам предвид. Просто ми трябва граматика и някак с учител/група да се отпусна да казвам някакви изречения.
Тези с повече опит, какъв курс биха препоръчали? Не ми е вариант със самоучители и сама.
Гледах кабината, тъй като работя и същевременно уча други неща и ще ми е много трудно да ходя някъде физически. Малко ми е трудно да им разбера структурата на курсовете.
Заглеждах сугестопедичните курсове, но си мисля, че те са вариант за след един курс с граматика.
Крайно време е вече, не мога повече да живея без да говоря този пуст език Satisfied
@Дези бих ти препоръчала сугестопедичен курс,  карах такъв преди 5 години, много интензивен обаче и незнам дали ще намериш време за него, по тази система е всеки ден/работен/ по 3 часа астрономически. Супер бързо се напредва за говорене, дори и с малко речников запас, а ти имаш очевидно доста, след като толкова много години го ползваш. И след курса ти препоръчвам една екскурзия в чужбина за няколко дни за да го използваш веднага.

# 282
  • София
  • Мнения: 9 918
В търсене на частен учител попадам основно на онлайн такива убеждавайки ме че е същото ...
Вие какво мислите? Аз съм предубеден, а и не съм дисциплиниран като цяло да седна в нас да уча

# 283
  • Мнения: 2 461
За мен е Ок онлайн учител, имам напредък.

# 284
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
накарах една амаериканка да направи един такъв тест онлайн към школа и познай А2, много се смяхме.
Понякога хората които говорят перфектно езика просто не разбират какво се изисква в теста или дават отговор който е диалектен или разговорен и на тях им звучи верен, докато тестът ще го отметне като грешка защото не е като в учебника ¯\_(ツ)_/¯

В търсене на частен учител попадам основно на онлайн такива убеждавайки ме че е същото ...
Вие какво мислите? Аз съм предубеден, а и не съм дисциплиниран като цяло да седна в нас да уча
Ами сега има толкова много апликации за видеоразговор, няма разлика дали ще сте в една стая или ще сте пред екран. Иначе без учене у вас сам няма да стане, не защото не е възможно, а защото никой учител няма да ти задели толкова много часове, колкото са необходими да научиш нещата докато си "в час". Пробвай сугестопедията, пък после ще разказваш как върви Smiley

Общи условия

Активация на акаунт