Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Поликистозни яйчници - Тема 5

• 25 011
  • 649
  •   1
Отговори
# 645
В моя случай ми беше предписана схема, защото аз съм на голямо количество. Но тези неща лекарите ги казват. Ако на вас не са ви казали, вероятно няма нужда от схема при вас.

# 646
И аз бях  с подобни стойности, като при мен метформина  в доза от 1000 мг на ден, не повлия много добре със спазване на хранителен режим бях стигнала до 45 кг, а съм 158 и ми се виеше свят, но и тогава се движех много по 30-40 км на ден. Смених ендокринолога и ми бяха изписали селен 100 мг и инофолик по две прахчета на ден. Инсулинът при мен падна от 16 на 5 след 6 месеца прием. Изследвания направих 3 месеча след спирането на добавките. На последните прегледи няма и следа от кистите, което е супер. Стресът също беше важен фактор при мен.

# 647
Здравейте,

Ендокринолога ми изписа ГЛЮКОФАЖ таблетки 500 мг 2x1 tab на ден.
Каза,че е много малка доза и щяло да ми помогне за по-добър инсулин,но ме е малко стрaх да ги почна.
Нямам наднормено тегло -  49кг 1,65
Последно кръвната ми захар на гладно преди месец беше 5,39.
Някой пил ли е такава доза и дали е ок

И аз нямам надномерно тегло и с нормална кръвна захар, но имам висок инсулин, т.е инсулинова резистентност. Пия глюкофаж от 3 месеца, 7кг долу съм, инсулина ми се нормализира, имам овулация, каквато преди нямах. В началните 3 дена имах стомашни неразположения и разстройство, но нямах нищо против, регулира ми апетита и глада за сладко. Лично аз съм доволна, приемам 1000мг дневно соед вечеря.

# 648
Здравей, Биджи

Може ли да споделиш какви са ти стойностите на к.з и Инсулин?

# 649
Здравей, Биджи

Може ли да споделиш какви са ти стойностите на к.з и Инсулин?

Здравей, на к.з не помня точно, но ендокринолога каза че са нормални, за инсулин бяха 10.33 това беше преди 3 месеца от тогава съм на глюкофаж, но не съм мерила.

Общи условия

Активация на акаунт