Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 юни 2019, 11:50 ч.

Име за куче

• 377
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Бих изчакала децата да навършат поне годинка или пък две.
За порода - пудел, козината не се сменя, но ще трябва да го водите на фризьор или вие да го подстригвате. Едни от най-умните породи, чудесни с деца, лесни за дресировка. Бих търсила обаче вече обучено куче, също на възраст след 6 месеца. Просто с пале и две бебета ще ви дойде много. А от опита ми с две грамадни кучета и бебе - започнаха да изграждат връзка като детето проходи. И сега вече си играят и се гушкат. Но кучетата ми не са палета и в последната година хич не им обръщам достатъчно внимание, именно заради бебето. А една животинка,в нов дом - има нужда от много внимание и обич.

# 16
Няма куче, което да не пуска косми. Освен това влачат мръсотия, заравят се в екскременти и леш, проявяват характер, вдигат шум, искат разходки и внимание. Сигурна ли си, че наистина искате куче точно в този момент? Не е играчка и не е за украшение, а дългосрочен ангажимент.

Има две породи, които не пускат никакви косми и не сменят козината си, козината им е като човешка коса...това са йоркширски териер и щи цу.

# 17
  • София
Няма куче, което да не пуска косми. Освен това влачат мръсотия, заравят се в екскременти и леш, проявяват характер, вдигат шум, искат разходки и внимание. Сигурна ли си, че наистина искате куче точно в този момент? Не е играчка и не е за украшение, а дългосрочен ангажимент.

Има две породи, които не пускат никакви косми и не сменят козината си, козината им е като човешка коса...това са йоркширски териер и щи цу.

Има и други. Не бих могла да ги напиша изчерпателно.
Сещам се за пудел.

# 18
Името е най-лесното.
Колко са големи децата?

На три дена са децата, близнаци.

към авторката :
Забравете идиличната картинка. Не  ви е време за куче. Няма да смогнете. Отложете,за да не е поредното ненужно животно на улицата/при близки на синджир.

# 19
Абсолютно подкрепям мненията напред
-> ако вече нямах куче в къщи, нямаше и да си помисля тепърва да взимам. Обучението и дресировката си изискват време, което няма да имате на разположение. Искат си и внимание и разходки, хигиената е ясно че трябва да е безупречна. Моето на 2г.и знам колко време ни е било нужно и нерви също за да се научи. Може би малко като поотраснат бебоците ще е по-добре. Иначе с животинче наистина си е друго, сега не си представям какво щеше да е без него.

# 20
  • София
При наличие на новородени близнаци да се вземе куче е все едно да гледате тризнаци. Абсолютна лудост да си го причиниш доброволно. Хем себе си ще измъчите, хем животинката. А тя на е като да я вземеш и да я захвърлиш след няколко месеца.
Някой по-назад предложи френски булдог. Аз съм с френчи. Ако знаех през какво ще премина, никога нямаше да взема куче от тази порода. А ако бях и с новородено бебе - директно бих се гръмнала.

# 21
  • Враца
...
Някой по-назад предложи френски булдог. Аз съм с френчи. Ако знаех през какво ще премина, никога нямаше да взема куче от тази порода...

Защо?  newsm78

# 22
  • София - Рим и обратно
Предполагам, защото породата е изкуствено селектирана и имат доста деликатно здраве. Специално Тонка мина през доста перипетии с нейния сладур. А вземайки куче, наистина отговорността е като към още едно човешко бебе - ни повече, ни по-малко. Затова и немалко "стопани" изхвърлят кученцата си или ги пращат на някое село на синджира в двора "за тяхно добро".
Бих изчакала децата да навършат поне годинка или пък две.

Аз бих изчакала да станат на поне 12-13 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт