Случи ми се нещо странно XX

  • 57 731
  • 703
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 721
Може ли някоя страшна история вече. Стига с тия кокошки. Едва ли някой зъл дух ще ги отвлича и обезглавява.

# 361
  • Мнения: X
По-напред се обсъждаше сънната парализа и преживяванията по време на нея. Много интересна тема. Ако някой има преживявания по време на ОИТ, нека сподели. Струва ми се, обаче, че много хора спряха да пишат тук. Чела съм старите теми, поне една част от тях и имаше доста интересни случки.

Между другото защо тази тема е в Клюкарника, а не в Паранормалното?

# 362
  • Мнения: 1 735
Както се каза и по назад- тези неща не се случват постоянно и затова в темата се пише по рядко. Повечето пишеха в старите теми и явно не искат да се повтарят. Пък и 'странно' за всеки е различно понятие и много често почват заяждания, сигурно за това и много не смеят да пишат.

На мен най ми беше интересно когато назад (тема 9-12 някъде) говорехме за съществата от българския фолклор- самодиви и т.н. Ако някой има да каже нещо по темата бих го прочела с най голямо удоволствие, дори да го е писал назад

# 363
  • Мнения: 1 918
Имаше една книга за същества от българския фолклор, за вили и самовили и тн. Не мога да се сетя обаче името на книгата - моля, ако някой се сети да каже заглавието Simple Smile

По повода самодиви, има едно село Шишенци, Видинско за което има предавания даже. Интересно е, но съм ходила и нищо не чух и видях. Освен запустелите къщи ...

# 364
  • Мнения: X
Ходила съм в Шишенци. Най-странното бяха сините очи на хората (всички, които видяхме бяха синеоки) и по пътя до мястото всички храсти бяха покрити с големи паяжини.

# 365
  • Мнения: 1 747
Като заговорихте за Опитност извън тялото (ОИТ), някоя от вас дали го е преживяла случайно или пък нарочно? Точно в момента чета една от трите книги на Робърт Монро. Там той описва подробно какво се е случвало по време на излизанията му извън тялото. Джек Лондон също има една книга, в която се говори за това изцяло. Казва се "Скитникът между звездите". Моите преживявавания извън тялото се ограничават до това, че при раждането на сина ми изпаднах в безсъзнание. Излязох извън тялото си, вдигнах се нагоре под тавана на реанимацията, преминах през стената по дългия коридор и в следващото помещение витаейки над главите над анестезиолога и мъжа ми чух следния разговор:

"Направихме всичко възможно да я спасим, преливаме кръв непрекъснато, но тя изтича отдолу и не може да се задържи. 48 часа никой от колегите не си е ходил вкъщи. Нищо повече не можем да направим."

Мъжа ми гледаше и мълчеше. На мен ми стана леко смешно и осъзнавах, че тоя живот долу не е реален, а там където съм е истинския живот. Не ми се връщаше, но си помислих за новороденото ми дете и реших, че трябва да се върна, но не исках много. Беше ме обзело супер спокойствие и ми беше много хубаво. След този разговор аз се върнах в тялото си и се събудих. Оправих се адски бързо все едно нищо ми е нямало и на другия ден вече ме преместиха извън реанимацията. Не съм виждала тунел и светлина. Може би не съм умирала наистина, а съм си излязла извън тялото просто. Не знам. Точно това не мога да си обясня.

# 366
  • Мнения: 1 925
Преди години, когато на майка ми са й правили някаква операция, не помня вече за какво. Ми е разказвала, как е започнала да пада в много черен тунел, с адски силна скорост надолу и на края му е видяла много ярка бяла светлина и точно тогава е чула как лекарите казват "Бързо, бързо, губим я" и изведнъж се е събудила на операционната маса Expressionless

# 367
  • Мнения: 2 990
И аз съм чувала за много такива истории, в които хората "виждат светлината" и след това си спомнят за случилото се

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 16:23 от Tamarau

# 368
  • Мнения: 1 747
Preslava, майка ти е умирала щом е пътувала през тунела. Не ѝ е било времето и затова се е върнала. А тя казвала ли ти е дали се е върнала по собствено желание или не са ѝ позволили да премине? Дали помни? Третия вариант е молбите на близките на човека да го издърпат обратно, независимо той дали иска. Този вариант при вас не е бил, защото не сте знаели на момента, че тя се бори за живота си. Не сте били в операционната.

# 369
  • Мнения: 1 925
Не знам, това се е случвало още преди аз да се родя. Казва, че щом е видяла светлина, изведнъж е започнала да чува гласовете и се е събудила. Или не помни какво точно е чувствала и мислила или не иска да ми казва, като знае каква съм пъзла Grinning

# 370
  • Мнения: 5 846
2003 та ми махнаха бучка от крака. Болката беше толкова силна след като дойдох в съзнание, че изпих един течен аналгин и два на таблетки. По принцип съм с ниско кръвно, а тогава особено и заради анемията. Заспала съм и се събуждам от шум. От силни, груби вибрации около цялото ми тяло и се виждам до прозореца, във въздуха хоризонтално. И прозореца стана един такъв еластичен и аз тръгнах да преминавам през него, и в този момент осъзнах, че умирам. Не можех да помръдна нищо, ни ръце, ни крака. Само ужасът от смъртта ме върна в съзнание.

# 371
  • Мнения: 3 699
Като заговорихте за Опитност извън тялото (ОИТ), някоя от вас дали го е преживяла случайно или пък нарочно? Точно в момента чета една от трите книги на Робърт Монро. Там той описва подробно какво се е случвало по време на излизанията му извън тялото. Джек Лондон също има една книга, в която се говори за това изцяло. Казва се "Скитникът между звездите". Моите преживявавания извън тялото се ограничават до това, че при раждането на сина ми изпаднах в безсъзнание. Излязох извън тялото си, вдигнах се нагоре под тавана на реанимацията, преминах през стената по дългия коридор и в следващото помещение витаейки над главите над анестезиолога и мъжа ми чух следния разговор:

"Направихме всичко възможно да я спасим, преливаме кръв непрекъснато, но тя изтича отдолу и не може да се задържи. 48 часа никой от колегите не си е ходил вкъщи. Нищо повече не можем да направим."

Мъжа ми гледаше и мълчеше. На мен ми стана леко смешно и осъзнавах, че тоя живот долу не е реален, а там където съм е истинския живот. Не ми се връщаше, но си помислих за новороденото ми дете и реших, че трябва да се върна, но не исках много. Беше ме обзело супер спокойствие и ми беше много хубаво. След този разговор аз се върнах в тялото си и се събудих. Оправих се адски бързо все едно нищо ми е нямало и на другия ден вече ме преместиха извън реанимацията. Не съм виждала тунел и светлина. Може би не съм умирала наистина, а съм си излязла извън тялото просто. Не знам. Точно това не мога да си обясня.

Как 48 часа са те спасявала, а само няколко минути си видяла отгоре, през останалото време какво е било?

# 372
  • Мнения: 1 747
Не знам. Когато преживяваш опитност извън тялото, земното време и това, в което се намираш нямат нищо общо. Била съм в безсъзнание. Да не кажа кома, че не съм много наясно кога е едното и кога другото. Не помня нищо друго. То може и нищо друго да е нямало. Никой не е казал, че като си 48 часа в кома или нещо подобно, все си някъде и нещо правиш, че и помниш. Дано съм успяла да обясня добре.

# 373
  • Мнения: 3 699
Да да, и аз това си помислих за времето, както когато сънува човек цял филм, а всъщност е 10 минути

# 374
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не знам. Когато преживяваш опитност извън тялото, земното време и това, в което се намираш нямат нищо общо. Била съм в безсъзнание. Да не кажа кома, че не съм много наясно кога е едното и кога другото. Не помня нищо друго. То може и нищо друго да е нямало. Никой не е казал, че като си 48 часа в кома или нещо подобно, все си някъде и нещо правиш, че и помниш. Дано съм успяла да обясня добре.

Много интересно! Съпругът ти потвърди ли после дали наистина я е имало тази ситуация и този разговор с лекарите?

Общи условия

Активация на акаунт