Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте! Някой да има мнение за 30 СУ за прием след 7ми клас с Ае и Ие? Много ли се учи, каква е дисциплината, езикът научава ли се, добри ли са учителите? Ако може да препоръчате и други училища в София с тези езици 😊

# 1
Определено не е с темпото на елитните гимназии (ние това търсехме). Не знам точно как да се изразя, но накратко - ако детето иска, може да научи много. Дисциплината е различна при различните учители, като цяло няма изцепки, агресия и проблеми. Отношенията учител - ученик са много приятни, далеч от насилствените, но от това виждам само добри резултати. Това са ми впечатленията от 1 г., дъщеря ми сега е в края на 8 клас.

П.П. На мното места ще прочетеш, че има проблем със салона по физическо и басейна в двора. Всъщност салонът е съвсем приличен, съблекалните бяха зле. Много години се чакаше ремонт и чак не ми се вярва, че започна преди 1 ден Simple Smile

# 2
  • у дома...
Не се сърди, дъщеря ти с какъв първи език е? Моята дъщеря се е насочила към испански с английски в 30-то училище. Горе-долу имаш ли спомен с какви балове приемат в 30-то?

# 3
Дъщеря ми е с първи - английски, втори - испански.
Нямам спомен за точните цифри (виж в седмокласната трябва да има таблици), като цяло не са високи лесно се влиза Simple Smile
Помня, че АЕ/ИЕ беше с най-висок бал, след това ИЕ/АЕ и с най-малко се влизаше в АЕ/НЕ.
Но имай предвид, че това се отнася за конкретната година. В някои може да има по-голям наплив за немски, примерно.

# 4
  • у дома...
Сърдечно благодаря!

# 5
А някой може ли да ми каже колко паралелки са, по колко деца са в клас?

# 6
Миналата година бяха 3 паралелки по 25-6 деца. На последното класиране май отпуснаха по още 1 бройка, 79 бяха приетите.

Общи условия

Активация на акаунт