Отговори
  • София
  • Мнения: 597
Здравейте,скъпи пациенти,създавам тема тук,защото има много хора и искам да достигне до пациентските организации.Българският зъболекарски съюз или няколко пенсионерчета,които нищо не разбират от стоматология искат да приемат закон,според който..:
 ''всички зъболекари без специалност няма да работят с деца, няма да правят усложнени пулпити или зъби с повече от един канал. Много от колегите поставящи импланти, трябва да спрат работа, подобно е положението, с колеги, които за екстрахират зъби, дори при спешност !!!
Забранява се на лекар без специалност да прави пълна промяна на пациенти или определени типове протези.
Друг смисъл можеше да има , ако на всеки му се осигури възможност да запише специалност, но реалността е друга, това няма как да стане, не и в България.По официални данни на НСИ, специалистите в денталната медицина се намират само в големите областни центрове. Възможностите за специализация са ограничени на по 5-6 човека годишно за цялата страна, за всяка специалност на фона , на 10 000 зъболекари в страната"'
   Трагичното е,че това се приема от хора,които не са никакви авторитети-и години наред се въртят едни и същи-ето за пример-напишете в интернет името Д-р Николай Шарков-няма да ви излезне нито един случай,или някакви признания от международни общности-но той ще е там до живот,ако стоматолозите и пациентите го позволят.

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Колега, аз съм съгласна, че правила трябва да има. Сигурна съм, инВиежсте се нагледал на неграмотни лечения, правен с левият крак на някой от улицата. Но въпросът ми е, ние къде дремахме толкова години, ме не направихме ние правила за добра стоматологична практика? Против съм този документ, но съм “за” да се изработи документ, който да урежда правата и задълженията на всички ни.

# 2
  • София
  • Мнения: 597
Колега, аз съм съгласна, че правила трябва да има. Сигурна съм, инВиежсте се нагледал на неграмотни лечения, правен с левият крак на някой от улицата. Но въпросът ми е, ние къде дремахме толкова години, ме не направихме ние правила за добра стоматологична практика? Против съм този документ, но съм “за” да се изработи документ, който да урежда правата и задълженията на всички ни.
Най-точният критерий за добра и лоша практика е ПАЦИЕНТЪТ.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 184
Д-р Шарков беше уредил зъбната профилактика на българските деца с отречен по света начин - искаше да се флуорира питейната вода.
Така че каквото и да предлага той е под съмнение.
Тогава, преди 10 години, бгмамма го спря!

# 4
  • Мнения: 3
 Проблема е сериозен и трябва по- голям отзвук. Може ли да оставят населението без лечение понеже това ,което се прави до момента се приема за "некачествено".И когато няма да можеш да се обърнеш към доверения си зъболекар, а тези със специалност са претоварени , и случаят е спешен, до Македония или Гърция ли ще се ходи?
 Доктори по дентална медицина са изготвили възражения по документа ,но засега от Българският зъболекарски съюз ги смятат за неоснователни.
 Има  и петиция в интернет пространството, който иска може да я намери.

# 5
  • Мнения: 134
Подкрепям напълно! Къде да се подпиша?

# 6
  • София
  • Мнения: 577
Колега, аз съм съгласна, че правила трябва да има. Сигурна съм, инВиежсте се нагледал на неграмотни лечения, правен с левият крак на някой от улицата. Но въпросът ми е, ние къде дремахме толкова години, ме не направихме ние правила за добра стоматологична практика? Против съм този документ, но съм “за” да се изработи документ, който да урежда правата и задълженията на всички ни.
Най-точният критерий за добра и лоша практика е ПАЦИЕНТЪТ.

Така де, но колко съсипани зъби виждате Вие всекидневно в практиката си? Не смятам, че специалността ще направи всички добри, но трябва да има критерии. В моята практика редовно канали се пращат на ендодонтист. И той няма специалност, но за сметка на това е посетил достатъчно курсове и лекции. Та, правила трябва да има, но тези са написани малоумно.

# 7
  • София
  • Мнения: 597
Колега, аз съм съгласна, че правила трябва да има. Сигурна съм, инВиежсте се нагледал на неграмотни лечения, правен с левият крак на някой от улицата. Но въпросът ми е, ние къде дремахме толкова години, ме не направихме ние правила за добра стоматологична практика? Против съм този документ, но съм “за” да се изработи документ, който да урежда правата и задълженията на всички ни.
Най-точният критерий за добра и лоша практика е ПАЦИЕНТЪТ.

Така де, но колко съсипани зъби виждате Вие всекидневно в практиката си? Не смятам, че специалността ще направи всички добри, но трябва да има критерии. В моята практика редовно канали се пращат на ендодонтист. И той няма специалност, но за сметка на това е посетил достатъчно курсове и лекции. Та, правила трябва да има, но тези са написани малоумно.
Правила трябва да има,но е конфликт на интереси Валентин Павлов да е автор,първо защото е супер нагло-той е със спрени права,знаем всички защо.Второ Борислав Миланов,Шарков,Папазян и още няколко от авторите нямат нужната компетенция за да измислят такива правила.Един техен случай няма в интернет.
Българската стоматология са имената:Павел Панов,Пресиян Кръстев,Камбов,Кафелов,Горялов и още няколко човека,които са световно известни.Аз искам хора като тях да определят правилата,а не такива,за които зъболекарският съюз е бащиния и ще са там до живот.
ОСТАВКА!

Общи условия

Активация на акаунт