Шуслерови соли - тема 2

  • 26 707
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 799
Малко се обърках виждам различни схеми...Някой давал ли е Имунокинд за имунитет понеже виждам различна схема +шуслерови соли 3 или 3,6,7 🙄😇Коя е вярната?
3 по 1 т. Нали ?
И в колко вода навсякъде пише малко 🙄примерно 30 мл или повече -цяла чаша и как се пият цял ден на глътки или наведнъж.(Доста въпроси но отскоро ги ползвам за малката)

# 31
  • Мнения: 139
Малко се обърках виждам различни схеми...Някой давал ли е Имунокинд за имунитет понеже виждам различна схема +шуслерови соли 3 или 3,6,7 🙄😇Коя е вярната?
3 по 1 т. Нали ?
И в колко вода навсякъде пише малко 🙄примерно 30 мл или повече -цяла чаша и как се пият цял ден на глътки или наведнъж.(Доста въпроси но отскоро ги ползвам за малката)
Имунокинд съм ползвала с каката. Ефект при нас нямаше. С дребния използвах Биозин преди ясла, определено имаше ефект, в сравнение с каката. Соли за имунитет не съм ползвала, но пък при други симптоми редовно ги употребявам. Сина си ги хруска като солетки от преди годинката. Ако можете така ги давайте. Нашата хомеопатка казва, че по 5 от вид са за профилактика, при тях предозиране няма. Имало е случай да дам по 30 от 3-ката на сина на 1.5г. Спазвам принципа на 15 мин. преди и след на не пие вода и да не яде. Успех!

# 32
  • Мнения: 2 495
Здравейте,дъщеря ми е на 2 год.и 2 мес.и отскоро тръгна на ясла и съответно тръгнаха и сополите.Проблема при нея,е че много трудно приема лекарства и няма вариант да дъвче хапчето...трябва да й го разтворя във водата за пиене.По каква схема да се водя и как да ги давам?Мисля да започна със сол Номер 3

# 33
  • Мнения: 103
Здравейте! Странно е, че отдавна никой не е писал тук Simple Smile Търся мнения за солите след 12, по конкретно за №15. Някой ползвал ли ги е?

# 34
  • Мнения: 85
Здравейте! Странно е, че отдавна никой не е писал тук Simple Smile Търся мнения за солите след 12, по конкретно за №15. Някой ползвал ли ги е?
Здравейте, аз лично не съм ползвала ШС 15, но я поръчвах наскоро за един познат с цел да я комбинира с 2 и 11, за ревматоидни оплаквания. Той е много доволен, казва че отоците и болките в ставите намаляват.
У дома ползваме 21 и 26 - които са цинк и селен - за добро зрение, имунитет и чиста кожа. Пием ги от ковид кризата насам, с почивки разбира се.
Доволни сме Simple Smile
https://lekbook.com/homeopathy/shuslerova-sol-no-15-kalium-yodatum-kalium-jodatum

# 35
  • София
  • Мнения: 3 752
Моля препоръчайте шуслерови соли,които са подходящи за вазомоторен(везикуларен)ринит.Ако може и за подпухнали очи сутрин…

# 36
  • Мнения: 5 563
Здравейте! И аз искам да подсиля имунитета на баткото ни (3г и половина), заради градината. Пресякох една хрема с ШС 3 и искам да ги продължа, но не знам по каква схема да ги давам за подсилване? По колко таблетки на ден и в продължение на колко дни?

# 37
  • Мнения: 139
Нашата хомеопатка е на мнение, че 3-5 таблетки дневно е достатъчно за профилактика. Може постоянно да се дава до пролетта, няма опасност от предозиране. Аз лично, като видя че окапват децата в градината давам по 10 на ден.

# 38
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте! Странно е, че отдавна никой не е писал тук Simple Smile Търся мнения за солите след 12, по конкретно за №15. Някой ползвал ли ги е?
Здравейте, аз лично не съм ползвала ШС 15, но я поръчвах наскоро за един познат с цел да я комбинира с 2 и 11, за ревматоидни оплаквания. Той е много доволен, казва че отоците и болките в ставите намаляват.
У дома ползваме 21 и 26 - които са цинк и селен - за добро зрение, имунитет и чиста кожа. Пием ги от ковид кризата насам, с почивки разбира се.
Доволни сме Simple Smile
https://lekbook.com/homeopathy/shuslerova-sol-no-15-kalium-yodatum-kalium-jodatum
Здравейте, аз съм с артрит и се интересувам от солите.
Може ли да попитате познатият ви от колко време ги пие и кога е усетил подобрението?
И друго пие ли освен тях- вкл. и лекарства.

# 39
  • Мнения: 67
Здравейте търся мнение за сол 5 и 8 ,как се приемат ,като проблемите са ми хиляди.
Най вече увреда на нервната система от лумбална пункция ,психика,всичко ми е разбито

# 40
  • Мнения: 414
Здравейте, аз се интересувам колко време могат да се приемат шуслеровите соли. Моят хомеопта ми е предписал 3,5 и 7 за 2 месеца, а после? Възможно ли е предозиране? Вторият ми въпрос е някой дали е лекувал кисти на яйчниците и гърдите със соли

# 41
  • София
  • Мнения: 864
А някой имал ли е подобрение, облекчение на симптоми на автоимунни заболявания? Интересувам се за артрит.

# 42
  • Мнения: 384
Здравейте, поръчах вносни соли. Имате ли информация дали има вариант да е нещо фалшиво.
Добавям, че започнах с българските и съм доволна! Давам им под езика. Ръководя се от книга за солите при децата
Ползвам 2-ка за слаби капиляри при малкия ми син и за болки на растежа при големия.
3-ка за имунитет, 3+8 при дрезгав глас.
А някой има ли наблюдения върху комбинацията за алкохолна зависимост.

# 43
  • Мнения: 85
От години си поръчвам соли от Германия, според мен за страхотни - нямат глутен и лактоза

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 211
Здравейте. При конюнктивит при дете (6г почти) каква комбинация да направя? Не е много засегнат, но изтича по малко секрет и са му зачервени очичките. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт