Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Цветна снимка и опити за забременяване

• 9 900
  • 164
  •   1
Отговори
Здравейте Simple Smile Днес бях на цветна снимка и всичко мина добре но можете ли да ми кажете кога можем да почнем да правим опити за забременяване Simple Smile Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 17:45 от Не се сърди, човече

# 1
Здравейте,

Моята докторка ми каза, че след цветна снимка вероятността за забременяване е по-голяма, така че да действаме. И аз правих снимка преди 2 дни и мисля да не пропускам този месец.

# 2
Много ви благодаря но каза ли ви ден два да изчакате или да действате Simple Smile

# 3
Аз я направих на 8ми ден и имам още около 3-4 дни до овулация, затова не се сме го обсъждали това, но може би ще е добре да изчакате ден, два. При мен имаше слабо кръвотечение първите 2 дни.

# 4
При мен беше беше кървенето само докато бях в болницата значи е по добре да изчакам ден два Simple Smile

# 5
При мен беше и доста болезнена самата процедура, въпреки че са проходими тръбите. При вас как беше? От колко време опитвате?

# 6
При мен също беше болезнена самата процедура.. Правим опити от близо 2г всичко ми е точно правела съм си всички възможни изследвания и всичко е точно.. днес и снимката ди направих и тръбичките са проходими Simple Smile   

# 7
Отговор може да даде само лекуващия ви лекар. Попитайте го и действайте. Успех!

# 8
Благодаря ви Simple Smile

# 9
При мен беше и доста болезнена самата процедура, въпреки че са проходими тръбите. При вас как беше? От колко време опитвате?

Аз като я правих моята, нищо не усетих. Проходими ми бяха,трябваха ми резултати за инсе.

# 10
Аз направих цветната снимка февруари, беше болезнено едната тръба е добре ,но другата не чак толкова...в изследванета пише че едната е пропусрала 30 секунди след другата ,казаха ми ,че няма да имам проблем със забременяването и в следващите 6м. Вероятно ще стане....уви не....

# 11
Съжалявам за което. А казаха ли ви от тук нататък как да процедирате? Доколкото съм чела само при около 20 на 100 от жените настъпва забременяване в следствие на цветната снимка.

# 12
На мен нищо не ми казаха ,чакам си и това е уж нямало проблем, ама е нищо не се получава вече доста враме

# 13
 Здравейте и аз незнам все още ще правим опити при нас близо 2г не се получава а след тази снимка незнам какво да очаквам дали ще стане или не...

# 14
Малко офф топик, но спермограма за мъжки фактор пускали ли сте? Simple Smile

# 15
Здравейте да пусна ли сме и всичко е наред и при него няма проблеми Simple Smile

Здравейте скоро бях писала за ЦС.. изчакваме вече седмица.. искам да знам дали вече да почнем да правим опити и дали има момичета забременели след ЦС Simple Smile Благодаря ви мн е важно за мен Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 10:20 от bubanka

# 16
Здравейте, вчера правих цветна снимка в Надежда с упойка. След самата снимка нямах оплаквания, но вечерта започнаха силни болки в целия корем, силно къркорене и дигнах температура 37.4. Сега нямам температура, но болките продължават, не боли само като лежа неподвижно, но не мога да се изправя от болката. Не знам какво става, дала съм си още няколко часа да отшуми и ако не стане мисля да хода на лекар. На някой случвало ли му се е

# 17
Здравейте отново съм аз за което се извинявам Simple Smile... някой има ли новини свързани с темата Simple Smile моля споделете

# 18
Здравейте момичета къде си правихте изследването колко време продължава и каква му е цената , благодаря предварително

# 19
Аз го правих в Токуда при д-р Шефкетова - 250 лева, без упойка. Продължава около 10 минути със събличане и обличане.

# 20
Аз го правих този месец в Надежда, 270 лв с пълна упойка. Отне около 30 мин. Но 2 часа по-рано трябва да си там за пускане на ПКК. След това ако имаш час за комрнтар чакаш още около 1 час.

# 21
Здравейте, аз правих цветна снимка във Варна, такава болка не бях изпитвала до сега, но не защото са запушени, а от самите инструменти които се слагат преди пускането на контрастното вещество, на мен ми казаха да изчакаме зацапването да отмине и да действаме, на други момичета пък да изчакат поне месец заради облъчването и вероятността ако забраменеят детето да се роди с малформации.

# 22
Здравейте отново момичета намерих в интернет изследване за проходимост на маточините тръби https://www.omed.bg/Prohodimost-na-matochnite-trybi---hidrotubat … -Sofia-p4445.html някой ходил ли е е в тази клиника , благодаря

# 23
Момичета, днес правих цветна снимка за втори път (първата беше ноември миналата година и тръбите бяха двустранно проходими). Този път ме боля повече, но според мен зависи и от начина, по който се вкарва контрастното вещество.

Въпросът ми към вас е дали е възможно да остане течност в тръбите и да предизвика хидросалпингс или други усложнения? Уж днес всичко изтече, но имам по-голяма чувствителност в една от тръбите?

# 24
Здравейте, момичета, имаше ли ефект от снимката при вас? Simple Smile

При мен нямаше, пак си ми дойде, но този месец беше с минимално зацапване.

# 25
При мен е още рано да се каже. Чакам Ц към 15.

# 26
Здравейте при мен ми дойде отново... но мн по малко първи ден беше както всеки месец а следващите дни почти нямаше цикъл... И незнам  какво вече да мисля или да правя.. явно и от ЦС няма полза... При другите как е ?

# 27
Момичета, днес правих цветна снимка за втори път (първата беше ноември миналата година и тръбите бяха двустранно проходими). Този път ме боля повече, но според мен зависи и от начина, по който се вкарва контрастното вещество.

Въпросът ми към вас е дали е възможно да остане течност в тръбите и да предизвика хидросалпингс или други усложнения? Уж днес всичко изтече, но имам по-голяма чувствителност в една от тръбите?
Аз също имам чуствителност в едната тръба което е много странно,ние правихме опити след цветната снимка, но още нямам закъснение на цикъла за да си направя тест, но от 1-2 дни имам болка в кръста и усещам придръпване в яйчниците, придръпването винаги ми е било симптом на менструация, но тази болка в кръста за мен е нещо ново и нетипично за мен.

# 28
Момичета, а от колко време опитвате?

Успех на всички и да ни държите в течение. Simple Smile

# 29
Здр а колко време мина след ЦС и сега имаш съмнения за закъснение на месечния цикъл ?
Ние опитваме от 2г... без резултат

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 11:49 от AnMary

# 30
Здравейте момичета, аз правих цветна снимка на 08.07 в клиника Надежда, без упойка, на 6ти ден от Ц. Беше малко болезнено защото тръбите се забавиха с пропускането на контраста, най-вече дясната, но заключението е проходими. Др каза да изчакам 2-3 дни и да действаме 🤗🍀❤️
Кървене имах само в деня на процедурата а на следващия много малко зацапване. БТ на 09.7 ден след процедурата, ми беше 37,2 което малко ме притесни, но днес е нормална 36,7. Също така усещах напрежение, придърпване от дясната страна но днес определено съм по-добре. Надявам се скоро да се получат нещата правихме опити от година и половина. При мъжа ми всичко е наред и при мене уж 🤗. Успех на всички ни 🍀

# 31
Здравейте, аз правих цветната снимка в Токуда при д-р Шефкетова - 250 лева е.   Мина бързо за  околко 10 мин. и почти безболезнено(с една свещичка Профенид) . Имах  обилно кървене на същия ден и следващите два съвсем малко. Лошото е че едната тръба е непроходима с хидросалпингс и този месец пропуснахме бебеправенето Sad

# 32
Съжалявам. Sad
Какво ви препоръча д-р Шефкетова от тук нататък. Откога я посещавате?
Аз също съм при нея, мен доста ме боля, въпреки че бяха проходими.

# 33
Лапароскопия за премахване на тръбата Sad От миналия месец съм при нея и съм много доволна, защото е внимателна и търси причините и решения на проблемите. На теб ти пожелавам успех, след като са проходими ти трябва само малко късмет 🍀🍀🍀

# 34
Успех и на теб и дано процедурата даде желания резултат!:green_heart:

# 35
При мен цветната снимка не помогна за забременяване. Ц ми дойде вчера. Миналата година на втория месец след снимката бях забреняла, но се оказа биохична, но тогава бях пила и Дуфастон и то най-вероятно е помогнало.

# 36
Момичета здравейте,

някакво раздвижване при вас? Simple Smile

# 37
Момичета,въпрос!Защо цветна снимка се прави до овулация,какви са последствията около 17ти 18ти ден от цикъла.Благодаря

# 38

Здравейте момичета, и на мене ми дойде днес Ц. 28 дни. Последно време ми закъсняваше 31,32.. дни и един месец 42 дни. Дано вече да си влезне в ритъм и да ми бъде както преди 8 месеца на 28-29 дни.
Успех на всички!

# 39
Здравейте Simple Smile при мен няма нищо... Sad без резултат а при другите?

# 40
Здравейте и при мен няма нищо, но се надявам да станат нещата все пак е минал само месец и половина от снимката. Simple Smile

# 41
И при мен нищо пуснах си хормонални изследвания всичко е наред без счетовидната жлеза мисля че при допустими стойности от 0.27 до 2.5 при мен хормони е 3.89 сега си пия хапчета и така ,но като чета във форума има доста момичета забременели и с по високи стойности на този хормон ....Та за сега няма две чертички Sad

# 42
И на мен пак ми дойде, но да се надяваме, че ще имаме успех през следващите месеци. Simple Smile въпреки че забременяването ми изглежда като чудо в момента, а не като нещо напълно естествено. Но е нормално предполагам след толкова месеци без успех.

# 43
Ако има проблем при забременяването е редно да се обърнете към специалист. Той ще реши дали да се започне със спермограма или да се направи цветна снимка.

# 44
Момичета, как ви е МЦ след цветната снимка? При мене е по болезнен, но се търпи. Също забелязвам съсиреци, доста неприятно. Последните месеци не бях имала такива.

# 45
И моят е доста болезнен след цветната снимка и доста силен. Не знам дали има връзка, но отдавна не в бил така.

# 46
Не знам дали би имало някаква връзка това момичета. Може да е просто внушение, но знае ли човек?

# 47
  • София
Предстои ми ЦС в Надежда при др. Ненов, някой от вас момичета, правила ли е ЦС в Надежда? И поносима ли е болката без упойка?

Благодаря предварително на всички, които ми отговорят!

# 48
Да поносима е ,но при всеки е различно аз понеже не се бях информирала предварително какво означава и как точно протича самото изследване даже не знаех ,че се прави с упойка. Аз пих 2 аулата след нея и вс беше ок след 20 30 мин.

# 49
Да поносима е ,но при всеки е различно аз понеже не се бях информирала предварително какво означава и как точно протича самото изследване даже не знаех ,че се прави с упойка. Аз пих 2 аулата след нея и вс беше ок след 20 30 мин.

А понеже имаше питане от други съфорумки, любопитно ми е да разбера дали след това си имала болки по време на цикъл?

# 50
Аз имам много болезнен цикъл та не мога да сравня ,но не мисля,че при мен беше по-различно от всеки друг мц

# 51
Здравейте така като чета май на всички ни идва цикъл а никой още няма хубава новина...

# 52
А какво ви се установява след цветните снимки? Понякога има нужда от последващо лечение, за да настъпи бременност.

# 53
Че нямам никакви проблеми просто да правим опити ми казват а то просто не става...

# 54
Че нямам никакви проблеми просто да правим опити ми казват а то просто не става...

Спермограма? Правихте ли спермограма?

# 55
  • София
Аз реших да изчакам за ЦС. Все пак шест месеца опити, са си шест месеца. Надявам се, да се получи през следващите месеци! Успех на всички дами! 

# 56
Аз реших да изчакам за ЦС. Все пак шест месеца опити, са си шест месеца. Надявам се, да се получи през следващите месеци! Успех на всички дами! 

Успех ти пожелавам и аз! Но все пак, ако до една година нещата не се получат, трябва да се обърнеш към лекар. Препоръчвам ти доктор Лачев от болница Свети Лазар.

# 57
Момичета при на 2 месец след снимката май се получи. Още не съм на 100 % сигурна, но утре ще ми е 2 ден закъснение, а теста а от днес е с втора бледа черта. Просто не можах да се тествам сутринта.

# 58
Браво! Честито! Дано всичко е наред! Даваш ни надежда Simple Smile
Как е днес положението?

# 59
Ами от сутринта когато хода до тоалетна се вижда зачапване съвсем бледо по хартията. Имам и спазми. Правих тест и пак втора черта.

# 60
Не знам дали лекар би могъл да помогне в такъв ранен етап, но дано да е просто нормалното зацапване в ранна бременност! Стискам палци!

# 61
Желая ти успех дано е станало и всичко да е наред
Ами от сутринта когато хода до тоалетна се вижда зачапване съвсем бледо по хартията. Имам и спазми. Правих тест и пак втора черта.

# 62
Вчера бях в Надежда, всичко е нормално. Разбира се още е рано да се види нещо. Чхг 172, удебелена лигавица като за бременна, казаха ми да дойда след 10 дни за преглед, а до тогава да си живиь живота и да не се вглъбявам в симптоми Blush

# 63
Здравейте момичета, да се включа и аз във вашата темичка за няколко въпроса. Декември преживях извънматочна, трябваше да се пазим 3 месеца и да направим цветна снимка, Март месец като отидох за трети път на преглед след операцията ми каза че всичко е наред но да се пазим още малко, да отидем края на май началото на юни за преглед и цветна. Така отиваме май месец, на прегледа ми каза че всичко е прекрасно да почваме ако не стане до 3 пъти тогава да отида за снимка да видим как е положението. С две тръби съм не ми е махала тръбата, но все пак нищо че е там не функционира и шансовете са ни през месец. За щастие май месец като бях ми видя овуто че е от лявата страна тоест юни да действаме за жалост нищо сега за август силно се надявам да се случи чудото. Мисля да изчакам и Октомври и ако тогава не стане да отида Ноември месец. Много ми е страшно пак упойки, притеснение и най вече да не боли, макар че ще съм с пълна. Прочетох ви всичките и питам как е процедурата с пълна упойка, после стана ли ви лошо, колко време ви държаха и какво ви посъветваха със опитете след колко време?

# 64
Вчера бях в Надежда, всичко е нормално. Разбира се още е рано да се види нещо. Чхг 172, удебелена лигавица като за бременна, казаха ми да дойда след 10 дни за преглед, а до тогава да си живиь живота и да не се вглъбявам в симптоми Blush

Страхотно! Лека бременност Simple Smile

# 65
Ами моята цветна снимка беше с упойка. Въобще не разбрах кога мина:grinning: после няколко часа ти е много спокойно, леко, абе като пияна си малко. След това обаче вечерта дигнах малко температура, имах леко кървене и силни болки. Доста се стреснах, даже звънях в болницата да питам дали е нормално. Казаха ви да пия нещо за температурата и болките и ако сутринта не ми е минало да отида. На сутринта обаче всичко беше ок. А относно опитите май нещо не ми казаха. А и не сме се пазили.

# 66
Аз правих цветна преди повече от година, нито съм била с упойка, нито ме е боляло.
Имаше хора, които така ме бяха уплашили. Тръбите ми са наред с изключение на едната нагънатс заради апендикс.

Успех

# 67
Ами моята цветна снимка беше с упойка. Въобще не разбрах кога мина:grinning: после няколко часа ти е много спокойно, леко, абе като пияна си малко. След това обаче вечерта дигнах малко температура, имах леко кървене и силни болки. Доста се стреснах, даже звънях в болницата да питам дали е нормално. Казаха ви да пия нещо за температурата и болките и ако сутринта не ми е минало да отида. На сутринта обаче всичко беше ок. А относно опитите май нещо не ми казаха. А и не сме се пазили.
Благодаря и ти желая една прекрасна и безпроблемна бременност

Благодаря и ти желая една прекрасна и безпроблемна бременност
А за упойката операцията като ми правиха после се чувствах ужасно докато премине явно не са ми сложили повече от колкото е трябвало, но предполагам за цветната ще е само венозна няма са е с тръбичка

Аз правих цветна преди повече от година, нито съм била с упойка, нито ме е боляло.
Имаше хора, които така ме бяха уплашили. Тръбите ми са наред с изключение на едната нагънатс заради апендикс.

Успех
Благодаря, явно при всеки е различно. Гинеколожката ми каза с упойка че била болезнена процедурата. Дано всичко е наред ако се стигне до там. И на всички по едно хубаво бебче скоро

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 03:24 от AnMary

# 68
Упойката е венозна. Слагат ти абокат, включват ти система и бият упойката в системата. После ми включиха още една система за 20 мин ми изтече, за да се изчистиш от упойката по-бързо. Карат те да седиш 30 мин пред кабинета, да не би да ти стяне лошо и те пускат. Аз цял ден не бях яла и пила нищо, а процедура беше в 16 часа. После се натъпках с боклуци и май заради това се получиха болките.

# 69
Упойката е венозна. Слагат ти абокат, включват ти система и бият упойката в системата. После ми включиха още една система за 20 мин ми изтече, за да се изчистиш от упойката по-бързо. Карат те да седиш 30 мин пред кабинета, да не би да ти стяне лошо и те пускат. Аз цял ден не бях яла и пила нищо, а процедура беше в 16 часа. После се натъпках с боклуци и май заради това се получиха болките.
Много благодаря за подробната информация, аз нали съм си страхлива и все си питам. Добре че ги има тези форуми да си споделяме и помагаме с каквото можем.

# 70
А първата цветна снимка ми беше в Щерев. Там беше без упойка. Не ме боля много. Даже хич. По скоро, когато ти вкарват веществото усетих силен спазъм за секунда и това беше, но пък после имаше болки като при цикъл. А и получих силно кървене и се наложи да пия хапчета. Друг гинеколог ми изписа антибиотик и калцио фосфор мисля че беше за спиране на кръвта.

# 71
Здравейте момичета, искам да ви попитам как вървят нещата при вас, има ли хубави новини? При мен се случва нещо странно с цикъла, попринцип е на 33-35 ден, след цветната снимка даже ми дойде на 29 тия и се зарадвах, на следващия месец обаче закъсня дойде чак на 57 ден, помислих че е станало чудото, но уви не беше, сега отново го чакам 48 ден е днес-вчера имах леко прокървяване и днес нищо, тест мисля да си правя утре.Имам чуството че организма ми полудя откакто почнахме с мъжа ми да си правим всички тези изследвания, лекарите казаха че всичко е наред и не виждат причина да не забременея естествено, пия сега фолиева киселина и добавка Richter cycle balanse, мислите ли че може те да са ми объркали цикъла или тази цветна снимка? Ще съм благодарна да изкажете мнение Simple Smile

# 72
Правих цветна снимка на 1 юни. Само първият цикъл беше с 3-дневно зацапване преди да ми дойде, другите 2 цикъла бяха нормални, както са си. Не ми е закъснявало. Първият месец не опитвахме, все още не се е получило, но сме с лоша морфология.

# 73
И при мен няма промяна в цикъла, иначе вече 3 месец неуспешен след снимката. Цикълът си ми идва като по часовник. Докторите казват, че няма причина да не става, но мисля да не чакам повече и да обсъдя следващите варианти с моята лекарка, защото напрежението идва повечко вкъщи вече. При вас как е?

# 74
При нас няма напрежение все още, сега смятам края на лятото да отида за второ мнение, предложиха ми инсеминация още на втория месец след цветната снимка според мен това е прекалено кратък период при положение че няма видима причина да не се получава, повечето лекари съветват до 6 месеца след снимката да се изчака и след това ако нищо не е станало да се премине на следващ етап.

# 75
При нас няма напрежение все още, сега смятам края на лятото да отида за второ мнение, предложиха ми инсеминация още на втория месец след цветната снимка според мен това е прекалено кратък период при положение че няма видима причина да не се получава, повечето лекари съветват до 6 месеца след снимката да се изчака и след това ако нищо не е станало да се премине на следващ етап.

А от колко време опитвате и на каква възраст си? Аз сега ще правя 33, правим опити от година и 1 месец и д-та иска да изчакаме до края на годината.

# 76
И при мен няма промяна в цикъла, иначе вече 3 месец неуспешен след снимката. Цикълът си ми идва като по часовник. Докторите казват, че няма причина да не става, но мисля да не чакам повече и да обсъдя следващите варианти с моята лекарка, защото напрежението идва повечко вкъщи вече. При вас как е?
Аз съм на 38, съпругът ми на 48, имаме едно дете на 10. Вече 2 години опитваме, излезе проблем с морфологията, имаме час чак за ноември в инвитро клиника. Докато чакаме часа този месец ходих на фоликуметрия, а другия решихме да пробваме стимулация.

# 77
Здравейте и при мен нищо... Не е се е получи обдействаме по въпроса но без успех и аз вече се замислям за инсеминация... но ми казват че е доста скъпо... а като цяло не съм се интересувала искахме да стане по естествен път но уви...  Sad

# 78

А от колко време опитвате и на каква възраст си? Аз сега ще правя 33, правим опити от година и 1 месец и д-та иска да изчакаме до края на годината.
Здравей, аз съм на 26г. , съпругът ми на 27г.,опити правим от година,една от главните причини поради които искам да изчакаме още е възрастта ни и другага е че искам и второ мнение, но още не сме решили дали да се посъветваме с друг специалист от Варна(ние посещаваме Майчин дом Варна) или да се насочим към София.

# 79
И аз съм на 26г а мъжа ми на 30г и ни дават че нямаме никакви проблеми и двамата ходили сме на 2 3 мнения но казват да правим опити... А то като не става и Вече нз как да действаме....незнам при вас как е?

# 80
Това са мойте изследвания лекаря от Белгия каза,че всичко  е нормално ,но някой който ги е правил има ли си на идея ок ли е всичкото правени са на 3ти ден от цикъла

# 81
Здравейте момичета, аз продължавам да имам закъснение вече стана един месец, имам си типичните предменструални симптоми ама не и цикъл, ходих на гинеколог не се видя бременност, тестовете и те са отрицателни.Изписаха ми дуфастон за предизвикване на цикъла и днес започнах да го пия, някоя от вас пила ли го е има ли някакви странични ефекти? АГ ми иска другия месец да правим инсеминация,като цяло се изплаших и малко се депресирах защото само за инсеминация ми се говори пък има толкова неясни неща и толкова изследвания които прочетох във форума че се правят, а на мен не са ми направени, преди да се стигне до каквато и да е процедура, за това вече съм го решила на 100% края на месеца отивам за второ мнение ако трябва да ми направят на ново всички изследвания може пък да излезе нещо което сегашното АГ не е видяло и тогава ще пристъпим към следващата стъпка. А сега се надявам от този дуфастон да не ми дойде, а да се окаже че съм имала късна овулация и съм забременяла и като съм ходила на Аг да е било прекалено рано и за това да не е видяла нищо Grinning

# 82
Ами Дуфастона според мен може само да ти помогне. Миналата година след моята цветна снимка имах силно кървене, пих калций и фосфор за спиране на кървене то, а след това и Дуфастона за регулиране на цикъла. След това забременях, за съжаление беше биохична. Но ако при теб нещата са нормални може да се стигне до нормална бременост

# 83
Ами Дуфастона според мен може само да ти помогне. Миналата година след моята цветна снимка имах силно кървене, пих калций и фосфор за спиране на кървене то, а след това и Дуфастона за регулиране на цикъла. След това забременях, за съжаление беше биохична. Но ако при теб нещата са нормални може да се стигне до нормална бременост
Здравей, дуфастона ми го изписа само за 5 дни за да може да ми дойде цикъла, каза ми после да спра да го пия. Попринцип след цветната снимка се установи че тръбите не са криви и са напълно проходими,само че матката била двурогова което било проблем за износването на бебето и трябвало повече да се лежи.Моят цикъл е дълъг на 33-35 ден и според моето АГ причината да е дълъг е че нямам овулация,но аз не мисля така имало е месеци в които съм я усещала,пък и откакто имам цикъл той все е бил в такъв период как никой лекар не откри че нямам овулация за всичките тези 13 години(сега съм на 26г), почнахме на следим овулацията на 14тия ден,отидох видя много фоликули ,но не и доминантен и ми каза ти този месец няма да имаш овулация, ела чак на следващия цикъл на 14ти ден, не ме викна да кажем на двайсет и някой ден да видим какво става при положение че знае че цикълът ми е по-дълъг и по пътя на логиката овулацията няма да е на 14тия, а след това. Реално следващия месец беше август, но тогава въобще не ми дойде и до днес, след като ходих при нея да видим защо не ми идва, въобще не ми спомена да продължим със следенето на овулацията, директно си ми каза ти нямаш овулация трябва да правим стимулация и инсеминация(не мога да разбера защо толкова напира на я правим тази инсеминация) , а аз знам че трябва минимум 3 месеца да се следиш и чак тогава да се прави каквото ще се прави, на мен по никакъв начин не ми е доказано че липсва овулация това е и една от причините да не искам още следващия месец да правим каквото и да е и за това ще ходя и на второ мнение.Иначе хормоните ми бяха в норма.
Пак много се разписах Grinning, но пък нали това е сайт за споделяне на опит,силно се надявам че всички най-скоро че видим двете чертички.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 20:11 от Ifka_

# 84
Здравей, не знам къде е това АГ но много ми прилича на клиниката на Щерев.Там така без изследвания те насочват към инсеминации и ти пълнят главата с липса на овулация и други недоказани и неясни глупости. На мен ми ги говориха същите неща, имам чувството че знам коя ти е докторката не само клиниката,но както и да е, моят съвет е отиди за второ мнение, направи си изследвания и тогава правете каквото и да е. Така е най-правилно и логично.Аз загубих години без да ми е направена цветна снимка на тръбите, което е едно от първите неща. Пожелавам ти успех и дано скоро видиш двете чертички 🍀

# 85
Здравей, не знам къде е това АГ но много ми прилича на клиниката на Щерев.Там така без изследвания те насочват към инсеминации и ти пълнят главата с липса на овулация и други недоказани и неясни глупости. На мен ми ги говориха същите неща, имам чувството че знам коя ти е докторката не само клиниката,но както и да е, моят съвет е отиди за второ мнение, направи си изследвания и тогава правете каквото и да е. Така е най-правилно и логично.Аз загубих години без да ми е направена цветна снимка на тръбите, което е едно от първите неща. Пожелавам ти успех и дано скоро видиш двете чертички 🍀
Става въпрос за гр. Варна, попринцип ако не успеем във Варна мислехме да се насочим точно към Щерев. Днес ми е 3ти ден от приема на дуфастона и вече имам кафеникаво зацапване като начало на цикъл и сега не знам дали да продължа приема му до 5тия ден или да го спра?

# 86
  • Пловдив
Здравейте, девойки! Влизам да побутна малко темичката! Simple Smile Аз вчера правих цветна снимка и ми е интересно има ли вече забременели след нея? И също така, пропуснахте ли месеца на цветната снимка или и тогава правихте опити?

# 87
Здравейте, девойки! Влизам да побутна малко темичката! Simple Smile Аз вчера правих цветна снимка и ми е интересно има ли вече забременели след нея? И също така, пропуснахте ли месеца на цветната снимка или и тогава правихте опити?
Здравей, при мене няма резултат, но от два месеца съм на метформин заради ИР. Казаха ми щом спре кървенето след 2 - 3 дена да действаме. Успех

# 88
  • Пловдив
Здравей, при мене няма резултат, но от два месеца съм на метформин заради ИР. Казаха ми щом спре кървенето след 2 - 3 дена да действаме. Успех

А тази ИР как я открихте, симптоми имаше ли? Аз имам вторична май, понеже на първия час инсулинът ми се вдига много, на гладно е екстра и КЗ е ок

# 89

А тази ИР как я открихте, симптоми имаше ли? Аз имам вторична май, понеже на първия час инсулинът ми се вдига много, на гладно е екстра и КЗ е ок
Обременяване с глюкоза. Имам излишни кг. Според АГто нямам ПКЯ или поне така беше лятото от тогава не съм ходила. Ендото ми назначи хапчетата като каза диагноза СПКЯ 🙄 На мене на 120 мин КЗ е ниска инсулина висок над нормата.

# 90
И при мен няма нищо, а мина половин година, но пък поне за сега намериха някакъв проблем-много късна или липсваща овулация

# 91
И при мен няма нищо, а мина половин година, но пък поне за сега намериха някакъв проблем-много късна или липсваща овулация
До колкото съм чела, инсулина влияе зле на яйцеклетката и като цяло на хормоните. Надявам се вече да е влезнал в норма и да се оправят нещата. Ние бебе правим от година 6 месеца. Скоро дано видя 2 чертички. Пожелавам ти успех 🤗

# 92
Здравейте, момичета, при мен се получи 4 месеца след снимката, но и първият, в който пиех Агнес и масло от вечерна Иглика. Стана след повече от година.

# 93
Здравейте, момичета, при мен се получи 4 месеца след снимката, но и първият, в който пиех Агнес и масло от вечерна Иглика. Стана след повече от година.
Страхотнооо 🤗 Тихичко честито и до финал 🤰👶🍼

# 94
  • Пловдив
Честито, Сиска Simple Smile Безпроблемна бременност и пухкав финал! Ти си вторият човек, който споделя, че вечерната иглика помага. Една позната забременя, след като я пи 2-3 месеца
Скрит текст:

Обременяване с глюкоза. Имам излишни кг. Според АГто нямам ПКЯ или поне така беше лятото от тогава не съм ходила. Ендото ми назначи хапчетата като каза диагноза СПКЯ 🙄 На мене на 120 мин КЗ е ниска инсулина висок над нормата.
И аз нямам ПКЯ, имам си овулация, но имам и Хашимото, а то често върви за ръка с ИР. Не пия нищо, спазвам диета, доколкото мога ... сега идват празници, не знам как ще я спазвам Laughing

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 17:44 от AnMary

# 95
здравейте вчера бях на цветна снимка и ми казаха,че няма нищо страшно всичко е ок...та въпроса ми е дали е опасно да се предприеме веднага бебеправене понеже съм чела,че трябва да се пазим 1месец след цветната снимка,тази подробност или доктора я е пропуснал или това което пише в нета е грешно? може ли малко съвети

# 96
Здравей!
На мен всички лекари ми казаха да пропуснем месеца, в който е правена цветната снимка.
До колкото знам теориите са противоречиви.
Действаш по твоя преценка или се допитваш до няколко лекари за мнение. Flowers Four Leaf Clover

здравейте вчера бях на цветна снимка и ми казаха,че няма нищо страшно всичко е ок...та въпроса ми е дали е опасно да се предприеме веднага бебеправене понеже съм чела,че трябва да се пазим 1месец след цветната снимка,тази подробност или доктора я е пропуснал или това което пише в нета е грешно? може ли малко съвети

# 97
  • Пловдив

Мен ме посъветваха да пропуснем, така и направих. Не казвам, че е правилно. Simple Smile

# 98
jesi99 На мен ми казаха да не пропускаме месеца, заради ЦС.  Различни лекари, различни мнения. Успех Simple Smile

# 99

Този въпрос трябваше да го отнесеш към лекаря. Имам приятелка, която посещава д-р Лачев за ин витро. Имам някакъв спомен, че тя се въздържаше от бебеправене след направена цветна снимка.

# 100
благодаря момичета за бързите отговори Simple Smile

# 101
  • София

На мен док ми каза в никакъв случай да не пропускаме месеца. Тръбите са разширени след ЦС.

# 102
Но пък качеството на яйцеклетката е нарушено, сигурно и за това и докторите си противоречат за ефекта в месеца на ЦС

На мен док ми каза в никакъв случай да не пропускаме месеца. Тръбите са разширени след ЦС.

# 103
Не съм много наясно какво фактически се случва случва след цветна снимка. Реално, наистина ли се отразява на качеството на яйцеклетката?

# 104
Лекарите, при които аз бях твърдят, че се нарушава.
Но именно за това си противоречат: едни казват действайте, други отложете за следващия месец.
При мен така се случи, че в месеца на цветната снимка овулацията ми беше по-рано и изпуснахме момента така или иначе.. съдба.
Но и не се чувствах 100% фит след цветнага снимка, защото ми бяха убили всички полезни бактерии с промивките и не беше добре.

Не съм много наясно какво фактически се случва случва след цветна снимка. Реално, наистина ли се отразява на качеството на яйцеклетката?

# 105
Според мен е по-логично, ако наистина се нарушава баланса, то тогава да не се бърза с бебеправенето. Щом като настъпват такива промени след цветна снимка, по-скоро бих се въздържала. Не си спомням моята близка приятелка, като ходеше да ми е споделяла за подобно въздържане ( тя посещаваше д-р Лачев за ин витро процедури).

# 106
здравейте,преди месец бях на така наречената Цветна Снмика,но мойта не беше на ренгинова а ултразвукова...та малко след това ми беше ОВ-та 1,2седмици някъде и не сме се въздържали продължих опитите,но уви днес съм в МЦ дори подраня Sad та въпроса ми е веднага след ЦС се забременявало а при мен не стана защо така?! Sad

# 107
  • София
здравейте,преди месец бях на така наречената Цветна Снмика,но мойта не беше на ренгинова а ултразвукова...та малко след това ми беше ОВ-та 1,2седмици някъде и не сме се въздържали продължих опитите,но уви днес съм в МЦ дори подраня Sad та въпроса ми е веднага след ЦС се забременявало а при мен не стана защо така?! Sad

И аз също правих ЦС този месец, и при мен също няма бременност.
Никой не обещава, че 100% след ЦС ще станат нещата, просто статистиката е, че често има успех точно след нея.

И аз имах някакви надежди /макар че гледах да не се самонавивам/, ама уви.

# 108

И аз също правих ЦС този месец, и при мен също няма бременност.
Никой не обещава, че 100% след ЦС ще станат нещата, просто статистиката е, че често има успех точно след нея.

И аз имах някакви надежди /макар че гледах да не се самонавивам/, ама уви.

дано защото,вече почти нямам надежда казват че до 6месеца след нея може да стане

# 109
Добре де, ама нали казват, че не е препоръчително след цветна снимка да се правят опити?

# 110
попринцип и аз така знам...но тази течност имала добър ефект така съм чела и ставало по-бързо след нея

# 111
попринцип и аз така знам...но тази течност имала добър ефект така съм чела и ставало по-бързо след нея

А реално има ли някакви рискове, заради веществото което се влива преди цветна снимка?

# 112
Няма никакви рискове. Моят съвет е да не отлагате цветната снимка, защото дава отговори на много неща. Аз лично закъснях с нея, понеже вместо година и половина напразни опити, можех да разбера, че едната тръба ми е напълно запушена много по-рано и да не си губя времето. За "ставането по-бързо" не съм убедена. Много фактори има и дето се вика - Божа работа най вече.

# 113
Тази течност се нарича контраст.
Не “помага“ той, а налягането под, което се прави процедурата.
Това е рентген, за това казват, че се влошава качеството на яйцеклетката.
Има доста из интернет по въпроса.

След предварителна подготовка на пациентката (саниране на влагалището) и поставяне на спекулум, през цервикалния канал, посредством тънък метален катетър се впръсква контрастно вещество.
То преминава през маточната кухина, навлиза във фалопиевите тръби и при тяхната проходимост се излива в коремната кухина, където се абсорбира по естествен път от тялото.
Ако тръбите са запушени, контрастната материя не преминава свободно през тях. След вливането на веществото се правят няколко последователни рентгенови снимки, които показват в динамика изпълването на маточната кухина и фалопиевите тръби.

# 114
Добре, след като това е контрасно вещество, това реално наистина създава среда в която е препоръчително да не предприема полов акт. Защо тогава някои жени казват, че няма проблем?

# 115
Здравейте, момичета! След 8-месечно бебеправене и минаване по каналния ред (консултация с репродуктивен специалист, изследване на всички хормони, спермограма, микробиология, хормонално лечение), дойде ред и на цветната снимка. Направиха я 8 дни след началото на цикъла. Нямах вече менструално кървене.
Но по време на самата снимка изпитвах брутално силни болки, едвам се сдържах да не мърдам и след като станах от рентгена малко прокървих. Доктора каза, че не съм се изчистила от мензиса. Тръбите са супер! Проходими, добре разположена матка, без полипи и всякакъв вид изменения. Абе да се каже всичко е наред с изключение на хормоните пролактин и прогестерон (за които пия бромокриптин и дуфастон и в момента са в норма).
Правихме опити за бебе този месец (първия след цветната снимка) и силно се надявам този месец да видя двете чертички.
Всеки месец правя тестове и плача, чудя се къде е проблема. Обмислях ако не стане и този месец да ходим на инсеминация, защото разочарованието от едната чертичка всеки месец ми идва в повече. Не знам вие дали сте толкова емоционални или приемате нещата по-великодушно, но това ходене и чудене ме побърква.

# 116
Здравейте, момичета! След 8-месечно бебеправене и минаване по каналния ред (консултация с репродуктивен специалист, изследване на всички хормони, спермограма, микробиология, хормонално лечение), дойде ред и на цветната снимка. Направиха я 8 дни след началото на цикъла. Нямах вече менструално кървене.
Но по време на самата снимка изпитвах брутално силни болки, едвам се сдържах да не мърдам и след като станах от рентгена малко прокървих. Доктора каза, че не съм се изчистила от мензиса. Тръбите са супер! Проходими, добре разположена матка, без полипи и всякакъв вид изменения. Абе да се каже всичко е наред с изключение на хормоните пролактин и прогестерон (за които пия бромокриптин и дуфастон и в момента са в норма).
Правихме опити за бебе този месец (първия след цветната снимка) и силно се надявам този месец да видя двете чертички.
Всеки месец правя тестове и плача, чудя се къде е проблема. Обмислях ако не стане и този месец да ходим на инсеминация, защото разочарованието от едната чертичка всеки месец ми идва в повече. Не знам вие дали сте толкова емоционални или приемате нещата по-великодушно, но това ходене и чудене ме побърква.

Трябва да се успокоиш, защото, за да стане бебето трябва да си спокойна емоционално. Когато го мислиш постояно, това не те отпуска и въздействаш на процеса негативно.

# 117
Здравейте, мили момичета. От доста време се каня да си направя регистрация тук и да споделя моя опит, който звучи страшен, но пък е за добро и се надявам да помогна на някоя от вас. След година и половина ходене по мъките, ревове, тръшкане и депресии, след хиляди изследвания на хормони, накрая реших да направя прословутата цветна снимка, отлагах я дълго, тъй като бях чула, че контрасното вещество повреждало влакънцата намиращи се в тръбите. Благодарна съм на себе си, че спрях да отлагам, тъй като проблема се оказа точно в тръбите. Като се замисля, ако бях започнала с това изследване, колко мъки и негативни емоции щях да си спестя... Звучи много страшно, но диагнозата ми се оказа " две запушени тръби с хидросалпингс" - което означава, че нямам шанс да забременея по естествен път и тръбите ТРЯБВА да се отстранят, ако искам да започна опити инвитро (може да прочетете за хидросалпинса и какви са последствията от него). Естествено изживях си го... много плаках, беше ми много трудно да приема факта, че не мога да забременея по естествен път НИКОГА, но се изправих и реших да действам и да не се отказвам от моята мечта, та ако трябва да я сбъдна по заобиколен път - ВАЖНОТО Е ЧЕ ИМА ТАКЪВ!
Момичета, целта на тази регистрация е да няма момичета като мен, които отлагат ли отлагат тази цветна снимка, а накрая да се окаже, че проблема е бил там. На никоя от вас не пожелавам такива резултати!!! Може при вас проблема да не е там, но ако чувствате, че трябва да го направите - ДАВАЙТЕ!  Пожелавам ви да имате по две здрави тръбички и както съм чувала, след цветна снимка бебета стават по-лесно, така да стане и при вас! Успех!

# 118
Успех и на теб! Вярвай, че ще се сбъдне и твоята мечта. Щом сте открили проблема ще действате по него и скоро всичко ще завърши с щастлив край. 🍀

# 119
Здравейте момичета. От доста време се каня да пиша. Преди 2 дни и аз правих ЦС, след година отлагане. Отлагах, защото ме беше страх от всичко, което прочетох в интернет за самата процедура. След 2 год. опити без резултат и перфектни изследвания (хормони, спермограма, ИР, яйчников резерв и какво ли още не) нямаше как да отлагам вече. Правих я на 30.03.2020 на 9ти ден от МЦ в Майчин Дом Варна с пълна упойка. Цената на ЦС е 180лв без упойка и 270лв с упойка. Резултатът при мен е проходимост и на 2те тръби. Сега прочетох, че шансовете за забременяване са по-големи и мисля да пробваме. Дано да се получи. ❤️

# 120
  • София
Аз в началото на февруари правих ЦС и съвпадение или не, след месец забременях. Сега съм в края на 4 г.с.
Тъй като не сме правили почти нищо различно, мисля, че ЦС има роля.
Преди това опитвахме година и половина без успех и два дни преди да видя положителния тест, получихме одобрение за инвитро по Фонда.

Успех !

# 121
Здравейте момичета. От доста време се каня да пиша. Преди 2 дни и аз правих ЦС, след година отлагане. Отлагах, защото ме беше страх от всичко, което прочетох в интернет за самата процедура. След 2 год. опити без резултат и перфектни изследвания (хормони, спермограма, ИР, яйчников резерв и какво ли още не) нямаше как да отлагам вече. Правих я на 30.03.2020 на 9ти ден от МЦ в Майчин Дом Варна с пълна упойка. Цената на ЦС е 180лв без упойка и 270лв с упойка. Резултатът при мен е проходимост и на 2те тръби. Сега прочетох, че шансовете за забременяване са по-големи и мисля да пробваме. Дано да се получи. ❤️
Здравейте, кой ви прави снимката?

# 122
Здравейте, кой ви прави снимката?

Др. Бейлерян, като  имаше 2 млади момичета (мисля, че бяха сестри), анестезиоложка и още една сестра.

# 123

Пожелавам ти успех! Казват, че наистина шансовете за забременяване след цветна снимка са по-големи.  Стискам палци.

# 124

Пожелавам ти успех! Казват, че наистина шансовете за забременяване след цветна снимка са по-големи.  Стискам палци.

Благодаря ❤️

# 125
Здравейте, искам да попитам. Започвам лечение със Золадекс  но моя док иска да провери с лапаро за тръбите, правиха ми лапаро на 22.05 за отстраняване на кисти. Предстои лечение. Та искам да попитам, с цветна снимка и лапаро не е ли един и същ начина? Нали и при двете пускат някакво вещество. Според мен ще е най добре първо цветна снимка от колкото да ме отварят пак при положение че не съм раждала все още.
Бихте ли споделили и лекар от който сте доволни, не ви е боляло и сте имали добри резултати. Благодаря 🤩

# 126
Здравейте! И аз се включвам по темата с цветната снимка. От много време искам да си направя такава, но все отлагам, защото открихме проблем при него, но вече спермограмата му е в норма, та дойде и моя ред да я направя. Мислех, че не ме е страх, но май не е точно така. Имам час за цветна снимка във вторник. И мен ме интересува дали можем да си ползваме месеца за бебеправене, ще питам и доктора естествено. Питам понеже засичам овулация през месец с тестове, а този месец се пада такъв, в който трябва да имам положителен тест за овулация, която по прогноци ще е 2 дни след снимката. Какво мислите? На някоя друга бъдеща мама предстои ли й такава снимка?

# 127
Здравей,

Няма нищо страшно в цветната снимка. Просто реши с упойка или без искаш да я направиш.
Аз бях с- и не съжалявам за избора си.
Темата е само 9 страници и сме обсъждали защо не е редно да се правят опити в месеца, когато е правена снимката. Мненията на докторите си противоречат, но ако човек се интересува ще намери достатъчно информация защо да се въздържим.
Мисля, че по назад бях копирала една извадка даже.
Успех!

Здравейте! И аз се включвам по темата с цветната снимка. От много време искам да си направя такава, но все отлагам, защото открихме проблем при него, но вече спермограмата му е в норма, та дойде и моя ред да я направя. Мислех, че не ме е страх, но май не е точно така. Имам час за цветна снимка във вторник. И мен ме интересува дали можем да си ползваме месеца за бебеправене, ще питам и доктора естествено. Питам понеже засичам овулация през месец с тестове, а този месец се пада такъв, в който трябва да имам положителен тест за овулация, която по прогноци ще е 2 дни след снимката. Какво мислите? На някоя друга бъдеща мама предстои ли й такава снимка?

# 128
може ли да ви попитам честно толкова ли е ужасна тази снимка?всички лекари ми казват,че е много неприятна...всички използват тази дума. Fearful

# 129
  • София
може ли да ви попитам честно толкова ли е ужасна тази снимка?всички лекари ми казват,че е много неприятна...всички използват тази дума. Fearful

Привет, аз правих преди 1 година в Щерев. Не е приятна, това си е факт. Като доста болезнен цикъл е усещането, но за 1-2 минути се изтърпява. Аз 2-те вечери преди това слагах свещички Профенид (тук в темата го бях видяла,че препоръчват) и 30 мин преди снимката, изпих един аулин.
Аз на болка не издържам и преди и при взимане на кръв припадах, едната ми тръба пропусна с голямо закъснение и под доста налягане. Мисълта ми е,че щом аз издържах, споко всичко ще е наред  Simple Smile

# 130
Здравейте!
Днес направих снимката. Болка няма никаква, само едно неприятно усещане в самото начало преди вкарването на контраста. Никой да не се плаши от снимката, стресът ми беше повече от необходимото. Не ме боли и сега, направих я преди 3 часа. Казват, че когато е запушена тръбата боли, но и това не е вярно, защото едната ми тръба е запушена напълно, но болка нямаше, а бях без упойка. Пих но шпа 40 минути преди процедурата, може би и от него е имало ефект. Не се плашете и направете снимката без страх и излишно чудене. Аз я отлагам вече 6 месеца и сега съжалявам. Успех на всички!

# 131
Здравейте, да ви кажа честно за мен цветната снимка беше доста травмиращо преживяване. Отидох без страх и притеснение,бях без упойка, влязох в рентгена, даже ми биха и обезболяващо и противовъзпалитено венозно, но никой не беше предупредил сестрите, че моята лекарка е влязла в раждане и след 10 минути чакане ми казаха ставай и се обличай ще чакаш.Имаше друго момиче което беше при друг лекар влезе и излезе за няма и 10 мин и си замина. Аз чаках 2 часа, даже и бяха ме позабравили защото се оказа че лекарката ми е излязла от раждането и си преглежда пациенти в кабинета.И двете ми тръби са напълно проходими, но изпитах такава болка че не знам дали имам с какво да я сравня вмомента,кръвното ми падна и ми стана лошо, имах кръвотечение все едно съм в първитв си дни на цикъла два дни след снимката. Не знам да какво се дължи всичко това, дали защото се изнервих от самото чакане или просто защото бързаха понеже работното им време приключваше. Сега ако пак трябва да си правя цветна снимка бих избрала с пълна упойка, въпреки че вече посещавам друг лекар и самата снимка може да протече по съвсем различен начин.

# 132
Здравейте , извинявам се ако моят въпрос не е конкретни по темата , но го публикувам да бе отварям напълно нова тема . Интересувам се след цветна снимка трябва ли да се въздържаме от басейни или море , да бъдем на плаж и ако да колко дни ? Мета че се изписват антибиотици , идеята ми е дали тотално трябва да се пазим от басейни , море , даже и от пясък на плажа поне 15 дни или след 3 дни всичко е ОК ?

# 133
Здравейте , извинявам се ако моят въпрос не е конкретни по темата , но го публикувам да бе отварям напълно нова тема . Интересувам се след цветна снимка трябва ли да се въздържаме от басейни или море , да бъдем на плаж и ако да колко дни ? Мета че се изписват антибиотици , идеята ми е дали тотално трябва да се пазим от басейни , море , даже и от пясък на плажа поне 15 дни или след 3 дни всичко е ОК ?
Аз бях на море 8 дни преди цветната снимка, не мисля, че има проблем.

# 134
Здравейте! Аз си прави преди няколко дни цветна снимка в Болница Надежда при до-р Цветков, с упойка и след това се чувствах много добре. Около 20 Мин ми беше замаяно, след това нямах никакви болки или дискомфорт!
Успех на всички! Дано скоро имаме по две черти на тестовете!

# 135
Моля дайте ми съвет може ли есвени да забременея с тези резултати

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 13:16 от AnMary

# 136
Винаги е възможно, въпросът е с колко време разполагаш и колко време искаш да чакаш да се случат нещата.
Ако чакаш вече дълго време, помисли и за ин витро. Намери твоя репродуктивен лекар и действай.

Моля дайте ми съвет може ли есвени да забременея с тези резултати

# 137
На дъщеря ми и предстои да направи цветна снимка на тръбите,къде във Варна е за предпочитане

# 138
На дъщеря ми и предстои да направи цветна снимка на тръбите,къде във Варна е за предпочитане

Здравейте, моята я направих в Майчин дом. Там може да изберете дали да е с упойка или без.

# 139
Явно при всеки е различно усещането от цветната снимка , аз нямах болки - и двете тръби бяха проходими. Самата нагласа и страха от снимката са по- големи от доскомфорта , който усетих за 5 минути, бих го сравнила с малко по-болезнен цикъл. Не знам дали е съвпадение или има общо , но забременях 4 месеца след ЦС , след 2 години опити. За съжаление диагностицираха плода с генетична аномалия и се наложи да прекратя бременността.
Снимката правих в клиника Щерев

# 140
Здравейте! Препоръчайте ми моля при кой лекар да си направя цветната снимка, става въпрос за Варна. 2 коментара по-нагоре видях, че препоръчват Майчин дом, но може ли да насочите и към лекар? Задължително искам да е с упойка. Благодаря

# 141
Здравей те може ли да ми кажете  има ли забременели след цветна снимка и след колко време забременяхте

# 142
Аз забременях 4 месеца след цветната снимка. Докторката ми каза, че тръбите ми трудно са пропуснали, въпреки че бяха проходими. Бебчо е вече на почти 5 месеца. 💙

# 143
  • Пловдив
Минаха 10 месеца, откакто правих цветна снимка. Тръбите ми се оказаха напълно проходими, но няма резултат за съжаление. Дано при Вас има Simple Smile

# 144
  • София
Здравей те може ли да ми кажете  има ли забременели след цветна снимка и след колко време забременяхте

Аз забременях на следващия цикъл
след ЦС. Flowers Four Leaf Clover

# 145
Благодаря ви за отговорите
Аз я направих на 9.10.2020 едтата търбичка беше трудно проходима но ги отпушиха за моя радост все още не сме започнали със бебе правенето но от утре почваме нямам търпение да видя 2 чертички повече от всичко мечтая за рожбичка💝💝💝

# 146
Здравейте!

Аз направих цветна снимка на 12.10.2020 в Щерев без упойка (не са ми предлагали друг вариант) Усетих много неприятна болка от едната страна, където в последствие се установи, че тръбата е силно нагъната и трудно проходима. След увеличено налягане и двете тръби пропуснаха, но в заключение докторът дава добра прогноза само за едната тръба, поради лошата структура и сраствания на другата. За мен процедурата беше неприятна и няколко дни след нея чувствах силно неразположение и болка ниско долу.
Със съпруга ми правим опити от началото на тази година. След ЦС докторът ме посъветва да правим опити още този месец и така в продължение на 6 поредни. Ако до тогава няма резултат ще преминем към инсеминация, защото за жалост при нас има и мъжки фактор. За мъжкия фактор мога да кажа, че се установи чак сега след направена спермограма. Мъжът ми трябва да мине терапия в продължение на няколко месеца.
Мога да дам един личен съвет от собствен опит - не виждам смисъл една двойка да прави опити месеци наред и чак тогава да се започва с изследванията. За мен спокойно някои неща могат да се изследват още в началото, за да не губите време, да намалите разочарованието и тъжните моменти, когато виждате една черта на теста. При мен поетапно се откри, че имам синдром на Хашимото, запушена (вече отпушена) тръба, което буквално преди това е обрекло всички опити на неуспех. Отделно имам и полип, който обаче е с много малки размери и ми казаха, че на този етап няма да се премахва.  В общи линии продълажваме с опитите, макар че с мъжкия фактор, шансовете ни са по-малки в момента.
Има едно нещо, с което ми е трудно да се справя на този етап: стресът на работа -  изчетох хиляди статии от типа "Намаляване на стреса", "Как да подготвим тялото си за забременяване" и т.н, но не намирам формулата.  Преуморявам се постоянно и се чувствам изцедена и стресирана. На работа се очаква от мен да постигам резултати като на супергерой (работя в аутосорс компания, където искат 1 да върши работа за 3-има) и в общи линии не знам как да НЕ СЪМ стресирана. И след дълъг и интензивен работен ден, когато съм рухнала, ми е трудно да намеря сили да правя любов с мъжа си и да се настроя на тази вълна. Тук бих се радвала някой да сподели дали е имал подобни премеждия и да даде съвет.  

Мерси и желая успех на всички бъдещи майки Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 10:51 от Yoana Pavlova 679429