Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 юни 2019, 19:38 ч.

Плюсове и минуси на кварталите в София - 6

• 20 655
  • 653
  •   5
Отговори
# 540
  • Макондо
Щурчетата свирят и в моя квартал, подозирам, че така е из цяла София по това време Stuck Out Tongue Winking Eye .

# 541
Попеа, понеже всеки ден дишам прекрасния централен въздух, мога да усетя разликата като се прибера вечер.  За разлика от теб, която идва на екскурзия през уикенда и не е впечатлена, аз всеки ден правя сравнение и то не е в полза дори на Долни Лозенец. Не вярвам всеки ден да идваш и да проверяваш, та да ти кажа. Това с прислугата беше много странно и издава някакъв комплекс - няма никакво отношение към спора. Не може да ме убедите, че живея мизерно, защото съм от "кварталите" и това си е. Та детинско или не - на мен ми е добре, на вас също, какъв е спорът? Да повярвам, че тук е кофти? Ми не става. Аз съм си подредила така нещата, че ми е удобно.
Попея има предвид, че когато човек има деца и живее в къща в подножието на Витоша е много удобно тези деца да имат детегледачка, която да ги води по паркове и всякакви извънкласни занимания докато родителите си правят кефа. Защото със сигурност не е приятно да се превърнеш в шофьор на децата си. Аз споделям това мнение.

# 542
Моят се вози на автобус, там не хапят и не сме ползвали детегледачка-шофьор за тази цел. Като беше по-малък всички занимания бяха организирани от училището, съответно имаше и транспорт до дома. Не сме имали подобни затруднения. Като гледам, доста ученици ползват ГТ в квартала, нормални, добри деца, не им личи да страдат, че са далеч от всичко в центъра.

# 543
На мен лично ми е в пъти по-удобно детегледачката да взима детето след училище, да хапнат и след това  да го води на логопед, в парк или където се налага или му е приятно.

# 544
Може Нико, но аз не бих нарекла детегледачката "прислуга", просто възприех по друг начин поста на Попеа.

# 545
Детето ми си ходи само на училище, а моята работа е пак в квартала. От вкъщи до работа е 3 минути. Сама съм си шеф. Така съм си устроила живота, че всичко ми е тук. Затова не ми пука за центъра. Нека ми е зле. Ей сега така са се разсвирили щурчетата. Рай!
Така става Simple Smile Но да ти споделя, и около нас са се разсвирили, нищо, че е почти в центъра на града. И в Иван Вазов свиреха. Ти да видиш...Wink

Попеа, понеже всеки ден дишам прекрасния централен въздух, мога да усетя разликата като се прибера вечер.  За разлика от теб, която идва на екскурзия през уикенда и не е впечатлена, аз всеки ден правя сравнение и то не е в полза дори на Долни Лозенец. Не вярвам всеки ден да идваш и да проверяваш, та да ти кажа. Това с прислугата беше много странно и издава някакъв комплекс - няма никакво отношение към спора. Не може да ме убедите, че живея мизерно, защото съм от "кварталите" и това си е. Та детинско или не - на мен ми е добре, на вас също, какъв е спорът? Да повярвам, че тук е кофти? Ми не става. Аз съм си подредила така нещата, че ми е удобно.
Ти си в центъра, не в Долни Лозенец, а повярвай ми, разлика има. Цяло лято спим с леки завивки, нощем е приятно прохладно от гората.
Хайде не ми се рови да ти търся постовете как се оплакваше от трафика, времето за  път   и липсата на места за паркиране до офиса ти в центъра.Така че явно не ти е съвсем удобно, ама се примиряваш.  
За мен поддръжката на къща без прислуга не си струва, защото цялото време, през което мога да й се радвам, ще ми отива в поддръжка. Имам идея какво значи поддръжка на къща без помощ. Не виждам смисъл в това. Няма нищо комплексарско, просто здрав разум.
Щурчетата свирят и в моя квартал, подозирам, че така е из цяла София по това време Stuck Out Tongue Winking Eye .
Ха-ха - точно
Моят се вози на автобус, там не хапят и не сме ползвали детегледачка-шофьор за тази цел. Като беше по-малък всички занимания бяха организирани от училището, съответно имаше и транспорт до дома. Не сме имали подобни затруднения. Като гледам, доста ученици ползват ГТ в квартала, нормални, добри деца, не им личи да страдат, че са далеч от всичко в центъра.
Ами те не знаят друго  - как да направят сравнение и да разберат какво губят...
Може Нико, но аз не бих нарекла детегледачката "прислуга", просто възприех по друг начин поста на Попеа.
Как го възприе? И детегледачката е прислуга - идва от "служа", тя служи на Нико срещу заплащане, какво друго да е. Това е просто занятие, няма нищо обидно в него. Може и да се наеме фирма за почистване, все същото е. И съм готова да се обзаложа, че на Нико жена му не чисти сама 60 кв хол, още по-малко ще чисти сама къщата.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 21:37 от Poppea

# 546
На мен лично ми е в пъти по-удобно детегледачката да взима детето след училище, да хапнат и след това  да го води на логопед, в парк или където се налага или му е приятно.

Има си хас. Пък и не виждам някой да спори.

# 547
Абе Попеа, ти някакъв дневник ли си водиш, как знаеш къде работя, какво куче имам, какво знаят или не знаят горките деца в Драгалевци, дето "не са виждали друго".....айде малко да се замислиш, че все пак не се познаваме, не знаеш къде точно съм всеки ден, колко време пътувам и дали се оплаквам или не. Щото и ти се оплакваше от гадните коли на лошите хора от кварталите, дето нямало място от тях за твоята кола или нещо подобно. Вече писах, че всеки си харесва мястото, за това е там. Ама не ме убеждавай, че живея зле, ти си живей твоя живот, без да ми натрапваш твоите представи за удобство. Нали знаеш, че мога да си позволя да се преместя в апартамент веднага, но не го правя, защо ли?

# 548
Абе Попеа, ти някакъв дневник ли си водиш, как знаеш къде работя, какво куче имам, какво знаят или не знаят горките деца в Драгалевци, дето "не са виждали друго".....айде малко да се замислиш, че все пак не се познаваме, не знаеш къде точно съм всеки ден, колко време пътувам и дали се оплаквам или не. Щото и ти се оплакваше от гадните коли на лошите хора от кварталите, дето нямало място от тях за твоята кола или нещо подобно. Вече писах, че всеки си харесва мястото, за това е там. Ама не ме убеждавай, че живея зле, ти си живей твоя живот, без да ми натрапваш твоите представи за удобство. Нали знаеш, че мога да си позволя да се преместя в апартамент веднага, но не го правя, защо ли?
Ти го написа, бе милитана, назад в дискусиите, а аз ти вярвам. И че ГТ е отврат при вас, и че висиш в задръсвтания, и че няма къде да паркираш в центъра, а трябва да си там. Искаш да кажеш, че си лъгала ли? Куче не съм споменавала, Таис говори за куче, ама вероятно пак ти си го написала, и тя откъде ще го знае. Откъде да знам защо, каквото ти пишеш, това знам Simple Smile

Аз оплаквам Джедайя, около тях в синята зона е по-зле, около нас в зелената се ядва.  Даже през деня могат да се намерят места за  паркиране.  Но в синята е ужас, наскоро имах среща там, ами хората от Младост с кола половин час се въртяха къде да паркират, в делник, в 12 на обяд. През август, сезона на отпуските.А моята кола си има паркомясто с ограничен достъп, не че някой се интересува, ама като повдигна въпроса.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 21:51 от Poppea

# 549
Нещо много ти работи фантазията, проблемът с паркирането, който е повсеместен съм го решила като си плащам за платен паркинг, не ти паркирам пред блока. Оплаквам се от условията в центъра, не в тези от покрайнините. И точно ти ме убеждаваше колко е хубав и редовен ГТ, искаш да кажеш че си лъгала ли? А за висенето в задръствания мисля на всеки се случва, освен ако не мърда на милиметър от квартала си , което си е диагноза според мен, ама темата не е за това. През цялото време не обръщам внимание на хвалбите за "тихия и зелен" Лозенец, даже и родителите ми имат имот там, ходя всеки ден и го знам колко е тих и зелен в момента, но само някой да напише, че харесва Драгалевци, тук се изсипва цяла орда, която споделя колко е гадно там. Ми добре, ама пишете за себе си.

# 550
mlittana, родителите ти са в Горен Лозенец, около Семнарията, където наистина е презастроено и изобщо не е тихо, а зеленината полека изчезва с всеки нов строеж, в частта към Златовръх, Стоян Михайловски и Алея Яворов. Много добре го познавам района. Това отдавна сме го уточнили с теб, даже когато търсеше, сме го коментирали какво е било в детството ти, как го о..раха сега. Защото имаше останали доста къщи, сполетя го съдбата на частта над Басейна Спартак. За съжаление. Между другото, на Обербауер е изключение, но това е вече към Бигла и Илия Филипов, в друг район на Горен Лозенец, който е по-зелен и тих, но е далеч от ГТ.

ГТ в Драгалевци е отврат и никога не съм казвала друго - ние затова ходим с такси до там. Повечето стари райони на София са добре уредени с ГТ, Люлин, Дружба и Надежда вкл. Но това не може да се каже за селата от Витошката яка. Ти го написа някога и аз се съгласих с теб, и ти казах, че това е твоят избор и ще си му носиш последиците. Питах те "ти не знаеше ли, че е така, когато си взе къща там?" - точен цитат. За какво спориш сега всъщност? Че не стоиш в задръствания за работа всеки ден, че ГТ при вас е хубав или че нямаш проблеми с паркирането в центъра?
Проблем с паркирането имат само хора, които са принудени заради липса на ГТ да карат всеки ден кола или пък са прекалено гъзари, за да се качат на ГТ. Ти не си от вторите, по твои собствени думи. И всичко, което написах, си го казвала в дискусиите тука. Каква фантазия те гони, не знам. Няма да седна да ти търся постовете сега.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 23:33 от Poppea

# 551
Направо ме хвърли в оркестъра.....даже знаеш и къде са родителите ми.  Пък даже и съм ти се оплаквала, а ти си ме утешавала, божеее, жива да не бях. Твърдя, че ми е добре там където съм, ако някой това го бърка си е негов проблем, но вече прехвърляме границата ако ме разбираш. Понеже си толкова добър хроникьор отново да ти напомня, че имам и няколко апартамента в добър квартал, но не ги ползвам за живеене, сигурно искам да ми е зле. А може да питаш и Нико колко е кофти в Драгалевци, може и него да го утешиш ако се налага.

# 552
Двойният пост не е нарочно, днес има бъг във форума и го изтрих. Извинете ме

# 553
Направо ме хвърли в оркестъра.....даже знаеш и къде са родителите ми.  Пък даже и съм ти се оплаквала, а ти си ме утешавала, божеее, жива да не бях. Твърдя, че ми е добре там където съм, ако някой това го бърка си е негов проблем, но вече прехвърляме границата ако ме разбираш. Понеже си толкова добър хроникьор отново да ти напомня, че имам и няколко апартамента в добър квартал, но не ги ползвам за живеене, сигурно искам да ми е зле. А може да питаш и Нико колко е кофти в Драгалевци, може и него да го утешиш ако се налага.
Направо ме разби.... То бива отричане, ама чак пък толкова...Помниш ли, че писа, че търсиш около тях, около Семинарията, даже линкове беше слагала, имаше един на Галичица в сграда от 2004 някъде, и един на Златовръх, обсъждахме ги. И като почнаха на Обербауер, отидох на място и ти написах, че има телефон на оградата, даже май ти го бях написала, телефона,  да минеш  и да питаш. И ти бяха казали, че е само за вътрешни, не се предлагат. И на Галичица обсъждахме на БЛД сградата, бях ти постнала, че вече са оградили и продават на зелено.... Ти даже се чудеше дали си струва, а аз ти обяснявах, че улицата съвсем ще я задръстят с тези всички коли от тази огромна сграда. Те вече почти я вдигнаха, между другото, и отсреща на Бигла 3 строежа също е много напреднал, а тази на Обербауер наистна е много хубава  и от горните етажи има добра гледка. Не знам докога, обаче, от изток има къща с двор.
И Пчела сме обсъждали също, и Орбита, и трамвая по Черни връх...Утре, ако не ме мързи, ще ти ги изровя и постна.
Не знам защо не се местиш, имаш си причини вероятно, но това, което си писала, си го писала, не разбирам защо го отричаш.
Нико си има пари за прислуга, не го мисля него, а и си има достатъчно имоти в центъра, за да има къде да иде зимата, ако му писне от разкарване с кола. И сам си е шеф, не гони работно време и няма да пътува в час пик. По негова информация, да не вземеш сега да ме питаш откъде знам... Като цяло, хората с много пари нямат никакъв проблем да имат къща в полите на Витоша и апаратмент/и в центъра, и да си живеят,където им скефне, за тях не говорим.
Намерих един цитат, мисля, достатъчно е:
"milittana - Редовен потребител# 1117 ноем. 2017, 11:13 ч.
Е, позволи ми да имам някаква представа за квартала, родена съм там и няма как карето около Семинарията и гората срещу Н.Вапцаров да е скапан район на Лозенец (може да има неподходящи имоти, но има и други). Долни Лозенец не ми харесва толкова, защото е ниско, с по-мръсен въздух  и на практика вече си е съвсем център - с нищо не се отличава от по-удобната локация около баня Мадара и НДК например."
Отговор на мой пост, че търсиш в най-скапаната част на Лозенец, което си е така заради презастрояването и липсата на каквато и да е планировка. А че не харесваш Долен Лозенец, си е твое право, само защо се мъчиш да намекваш, че родителите ти имат имот там,  не разбрах. Те са наистина в една от най-скапаните части на Лозенец, което не е тяхна вина, а на общината, от годините на тотално безхаберие и липса на  правила в застрояването.
Апропо, Семинарията си има вече и онази отвратителна сграда на Диневи, просто прелест...

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 23:20 от Poppea

# 554
  • София
Минавам на пръсти само да обясня за кучето: преди време в една друга тема стана дума за породата, и понеже ми е една от любимите, съм запомнила.

Общи условия

Активация на акаунт