Каква раница за първокласник? Тема №2

  • 40 439
  • 777
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28 869
На мен ми изглежда хубава, но не е ли малка?!? Всъщност трябва да се види наживо, иначе е малко котка в чувал....
Преди време така си поръчах чанта през и-нет. Дойде, точно каквато беше на снимката, но двойно по-малка, отколкото си я представях....хахахаха

# 46
  • Варна
  • Мнения: 298
Здравейте!
Записвам се и аз да ви следя.
Тази година си имам и аз първолаче:))
И да си призная идея си нямам, каква раница да търся за дъщеря ми... кой вариант е най-добър? Ще и се налага да я носи. Първоначално обмислях за модел на Габол, но после ме разубедиха познати, че моделите тип куфар (твърдите раници-незнам как се водят) били по-удобни за децата.
Примерно както ги подмятат и ди ги оставят до масата, по-удобни били за вадене и прибиране на нещата, по-подредени стоели....
Очаквам вашите предложения:)
Какво трябва да търся?

# 47
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
И аз съм в кюпа. За втори път имам първокласник, със сина ми беше много по-лесно преди време нито избор имаше голям, нито претенции. С дъщеря ми е друго- харесала е около 50 модела раници онлайн и май ще трябва наживо да ходим да гледаме.
Тя много иска да е кутия, но на мен като на една препатила вече майка, ми се струват неудобни. Ето тази и тази е харесала най-много. Събирам отзиви и полезни съвети от опит за раниците тип кутия.

# 48
  • Мнения: 4 731
И аз съм в кюпа. За втори път имам първокласник, със сина ми беше много по-лесно преди време нито избор имаше голям, нито претенции. С дъщеря ми е друго- харесала е около 50 модела раници онлайн и май ще трябва наживо да ходим да гледаме.
Тя много иска да е кутия, но на мен като на една препатила вече майка, ми се струват неудобни. Ето тази и тази е харесала най-много. Събирам отзиви и полезни съвети от опит за раниците тип кутия.

Според мен тази с хамстера за 139,90 лв. е по-добра, защото има презрамка през гърдите. Освен това е показана вместимостта 25 литра, което означава, че раницата е доста голяма. За сравнение тази на сина ми е 21 литра. Другата раница с миещата мечка ми допада повече на външен вид, но пък тя нито има презрамка през гърдите, нито през таза. И никъде не са посочени литрите, т.е. няма начин да се разбере колко е голяма в действителност. Най-добре отидете и ги вижте.

Кутията е удобна единствено ако дъщерява ви си я носи сама. То това е идеята й - всичките уплътнения и презрамки са направени за удобство на детето, на възрастните само пречат. Ако вие ще носите кутията (било то на ръка или на гръб), изобщо няма да ви е удобно.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 139
Здравейте и ние ще си имаме първокласничка и се оказа, че и избора на раница никак не е лесна задача, харесахме тази
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … roducts_id/108849
Но днес попаднах на тази
https://www.estilbags.com/p/ranici/ranica-estil-rd-lucky/
И сега дилемата е коя от двете, да допълня че и двете не сме ги виждали на живо

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Не съм ги виждала, ама от втория сайт и аз си харесах, ще ходя да ги търся наживо, гледам, че имат магазини във Варна Laughing

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Месечинке, да кажеш после как са на живо, моля! Simple Smile
И аз харесах на бъдещия седмокласник една.

# 52
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Скрит текст:
И аз съм в кюпа. За втори път имам първокласник, със сина ми беше много по-лесно преди време нито избор имаше голям, нито претенции. С дъщеря ми е друго- харесала е около 50 модела раници онлайн и май ще трябва наживо да ходим да гледаме.
Тя много иска да е кутия, но на мен като на една препатила вече майка, ми се струват неудобни. Ето тази и тази е харесала най-много. Събирам отзиви и полезни съвети от опит за раниците тип кутия.

Според мен тази с хамстера за 139,90 лв. е по-добра, защото има презрамка през гърдите. Освен това е показана вместимостта 25 литра, което означава, че раницата е доста голяма. За сравнение тази на сина ми е 21 литра. Другата раница с миещата мечка ми допада повече на външен вид, но пък тя нито има презрамка през гърдите, нито през таза. И никъде не са посочени литрите, т.е. няма начин да се разбере колко е голяма в действителност. Най-добре отидете и ги вижте.

Кутията е удобна единствено ако дъщерява ви си я носи сама. То това е идеята й - всичките уплътнения и презрамки са направени за удобство на детето, на възрастните само пречат. Ако вие ще носите кутията (било то на ръка или на гръб), изобщо няма да ви е удобно.
Изключително изчерпателна и полезна информация, много Ви благодаря! Flowers Four Leaf Clover
Месечинке, да кажеш после как са на живо, моля! Simple Smile
И аз харесах на бъдещия седмокласник една.
Имат магазин и в двата мола в Бургас.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Да, видях, но не ми се очертава ходене в мола скоро.
Ако са хубави ще го закарам направо да си избере.

# 54
  • Мнения: 14 989
Здравейте!
И аз тази година съм с първокласник. Много ми хареса тази раница, но се чудя няма ли да е малка. Исках да избегна ходенето по магазините и да я поръчам, но явно няма да мога да преценя така.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Как малка 45 на 35 см... Изобщо не мисля, че е малка, даже голяма ми се вижда.

# 56
  • Мнения: 14 989
То по-скоро е въпрос на разпределение и как могат да се подредят учебниците.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Малко прекалено много ми се виждат отделенията на мен, от един момент нататък колкото повече прегради има в чантата ми толкова по-трудно ми е да си намеря нещата. Иначе като десен е хубава, но аз нещо се мятам на по-детски, малкият и той. Ще ходим на оглед в края на седмицата, харесала съм от тоя сайт тази със състезателната кола и една от Буктрейдинг, интересно ми е обаче на живо какво представляват. Лошото е, че са в двата края на града и ще пада голямо обикаляне Crazy

# 58
  • Мнения: 14 989
Аз категорично мисля да избягам от по- детските. Като го гледам как се променя, след година може ни лего, ни ниджи да харесва, образно казано.

# 59
  • Мнения: 28 869
Харесва ми раницата, но не видях точно какъв е гърбът. Гледайте да е анатомична.

Поправям се, видях и гърбът, че е анатомичен. Според мен е хубава, особено за тази цена.

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 16:48 от Natali_

Общи условия

Активация на акаунт