Каква раница за първокласник? Тема №2

  • 40 443
  • 777
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 22 343
Бях харесала комплект раница на Херлиц за сина за 1ви клас, но се оказа че ще го запишем предучилищна.
Бихте ли препоръчали някаква малка раничка, но все пак качествена.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 276
Херлиц имат и по-малък размер ранички, макар че нашият син от 2-ра група в детската е със стандартен размер, същият като на батко му, който сега ще бъде втори клас. И пак - едва побира дрехите му, кимоното за карате, тетрадка, несесер и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 493
И аз мисля, че по-добре стандартна раница и да си я ползва и в първи клас след това

# 4
  • София
  • Мнения: 3 704
Включвам се само, за да благодаря за линка в предната тема към комплекта на Херлиц от един немски сайт. Днес пристигна раницата заедно с торба и несесер за 36 евра и съм повече от доволна. Благодаря!
https://www.wow-buerobedarf.de/herlitz-schulranzen-midi-plus-universe.html

# 5
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Трябва да са 2 несесера. Един плосък, пълен с моливи и един окръглен празен. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 704
Така де, два са Simple Smile

# 7
  • на земята
  • Мнения: 4 092
Здравейте,тези ранички тип куфар,удачни ли са за първи клас?
Все си мисля,че не са удобно,пробвах на дъщеря ми,огромна е,не че тя ще я носи,но не ми допадна никак.И като е полупразна хлопа всичко вътре.Копчетата се разваляли?Дали всичко това е така.
Чудя се каква да бъде от този тип куфар или с ципове с три прегради Габол примерно?

# 8
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
https://www.molivko.com/skr/ranitsi-za-1-klas/ranitsa-belmil-vintage-338-35-10
Дъщеря ми използва такава раница в трети и четвърти клас, догодина ще е със същата. Първи и втори клас беше с подобна, друга марка, но после и омръзна и я сменихме. Кутиите на нас лично не ни харесват, а раница над 100 лв. не бих купила.

# 9
  • Мнения: 4 731
700 грама раница?! Кутията на сина ми е толкова с всичките уплътнения, колани, закопчалки и подробности. Иначе раницата ми изглежда стабилна.

Да се оплача, че май ще трябва да купувам нова раница за БГ училището. От есента детето ще ходи в неделите на скаутски събирания и смятам да ползва раницата, с която досега ходи на БГ училище. Тоест за училището ми трябва друга, ако не искам всичко да е в кал и трева.

Ще се върна малко назад в темата да поразгледам какви раници точно сме коментирали. Имаше няколко много симпатични.

Натали, Люмар тази година няма да ни се размине. Дано в магазина да имат толкова голям избор, колкото на сайта им.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Някъде към кило ги пишат кутиите по сайтовете, доколкото помня... 700 грама ми се вижда доста добре. Ще почваме да обикаляме скоро и ние, да видим какво има по магазините и да мерим на живо.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 907
От месец ви чета и разсъждавам, разглеждам, набелязвам и т.н., насочих се към Gabol, отидохме в близка до училището книжарница, премери я на живо, хареса си разцветка и я поръчах от сайт с намаление, заедно с мешка и несесер в същият десен и това е.
Доволна съм защото хич недолюбвам разходките по магазини.

# 12
  • Мнения: 1 338
А може ли линк към сайта?

# 13
# 14
  • Мнения: 28 874
Нединка, от миналата година не съм ходила до там, въпреки че ми е близо. Принципно трябва да ходя за бутилка за вода, че имат избор, но все отлагам.

Общи условия

Активация на акаунт