Мента - откъде?

  • 1 951
  • 8
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте!
Не зная в коя тема трябва да си вмъкна въпроса, нека модераторът прецени най-добре.
Откъде мога да си купя мента? До петък, следобяд, най-късно, трябва да я имам.
Мента за напитки - растението мента, листата. Като за мохито, за сокове и летни коктейли.
От един сайт си поръчах 4 саксийки, но се оказа, че не е готова мента, а малка, която тепърва ще расте.
на мен ми тряббва готова, пораснала.
Едно време имаше по Кауфланд и ФФ, но в тоя точно момент - няма, а на мен ми трябва до петък.

# 1
  • Мнения: 35 891
женски пазар
предполагам, че на всеки по-голям пазар има
във ФФ вероятно днес няма или се е свършила в конкретния магазин, купувах преди няколко дни точно от там

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 12 654
В големите хипермаркети обикновено има нарязани пресни листа в опаковка. Вземам почти всяка седмица различни прясно откъснати подправки от Кауфланд, за да не късам само от тези, които отглеждам вкъщи. Стоят при плодовете и зеленчуците. Преди седмица имаше живи растения в Лидл и в Билла, а преди 2 или 3 седмици - в Кауфланд. Питай в темата за Лидл дали няма все още. Всичк растения по магазините са малки, но бързо растат и могат да се ползват дълго време при правилно отглеждане. На пазарите винаги има живи подправки, както и в много от цветарските магазини. В София аз купувам често от загражденията на пазара "Димитър Петков" - търси там, където продават саксии за терасата или за двора (петунии, мушкати).

# 4
  • Мнения: 2 998
Практикер, но трябва да отидеш на място за си я вземеш.
https://www.praktiker.bg/bg/Spices-in-a-pot/%D0%9C%D0%95%D0%9D%D … A2%D0%90/p/466212
Най-добре първо да се обадиш да попиташ, защото пише, че растения са 12см. Не знам твоите колко са.

Поправям се. Сега видях, че не растенията са 12см, а саксията им е Ф12.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 18:01 от YouDontOwnMe

# 5
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На всеки един пазар можеш да намериш както в саксийки така и на връзки.

# 6
  • Мнения: 526
От ebag.com има свежи подправки има и мента... 25грама е към 1лв.и е бързо

# 7
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ebag e онлайн магазина на Фантастико.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Вчера ходихме до ЛИДЛ - нямаше.
Ходихме до Метро - бяха малки (самите листенца)
Ходихме до Кауфланд (за друго нещо) и ... даааа - случайно видях - последната саксийка - перфектната!
Веднага я грабнах Simple Smile

Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт