Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 161 243
  • 1 460
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 22 430
Anonimka23, за цялото това време аз съм на доза 0.6 и няколко клика.
А как се свалят...с калориен дефицит, внимание към въглехидратите,  здравословно хранене...и до 1200-1300ккл дневно.
Много рядко алкохол...веднъж на 3-4седмици зимата...20мл ракия или 150мл вино.
Лятото не пия нищо.

# 301
  • Мнения: 26
Аз бях една от най-големите превърженички на Саксенда май в началото, но това беше само тогава определено.
След свалени 15кг за 45 дни, сега вече нещата не седят така.
Вече един месец съм в пълен застой, гладът се Върна, поддух се отново цялата, абе вдякаш нищо не е било.
А си позволявам да си слагам и по-висока доза от 3.0 защото реших, че организмът се е наситил.
Да ама... Не 😔 за съжаление  действието на магическата Саксенда изчезна.



От години се храня два пъти на ден и не съм променяла тава при приема на Саксенда.
Аз отслабвах в началото по 3-4кг на месец.
После 5месеца бях в пълен застой...и сега отново от 2седмици свалям отново.
Целта ми е да сваля още 10кг. Надявам се до есента да се получи.
Но...никога човек не може да си прави планове с отслабването и кога точно ще достигне целта.
Имайте предвид че може да имате и застой за известен период от време.

Кайсия, просто продължаваш здравословното хранене и след спирането. Иначе...е ясно какво ще се случи.
Аз вече я приемам година...и ще я приемам поне още 6месеца до достигане желаното тегло.
Нямам проблем или отклонения в изследвания.
Реално ние сме първите пациенти ползващи препарата. Всички лекари дават съвети на база листовката,  а не толкова реална практика с пациенти ползващи препарата.

# 302
  • Мнения: 22 430
Amaya, това е изключително нездравословно сваляне на килограми, дори не съм убедена че е възможно това изобщо да са всичкото мазнини за толкова кратко време.
И не е трябвало да превишавате максималната доза. Нито пък толкова бързо за форсирате организма.
Не знам лекарите къде спят...а ако не сте правили консултация с лекар...на своя глава е изключително несериозно това.

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Днес на обяд ме боднаха с първата доза. За момента не усещам нищо различно от обикновено, дано няма странични ефекти.
Силно мотивирана съм този път да проявя воля и спазвам режим, ако не го направя лятото, после ще е по-трудно.
Преди години свалих с диетата на Дюкан 12 кг за месец и половина, при това без лекарства, но и аз се убедих че ударно отслабване не е добре.

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 18:08 от *Дорис*

# 304
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Тъкмо се връщам от лекар. Изписа ми Оземпик. Питах го за Саксенда, но ми каза че била по-скъпа, трябвало да се бода всеки ден, а резултатите били същите.Той имал опит с Оземпик , та това ми изписа.
Цената е 103 евро . Не съм решила да го вземам от тук или от БГ(Турция). Имам рецепта -обикновена, но колко ще ми я признаят в БГ -не знам. Имам и електронна,която ми излиза направо като се сложи ID kaртата в четец, ама тя е за тук.Казах му че ще пътувам,и ще имам едно 8 часа път, но ми каза че не е проблем да пътувам-нямало да му стане нищо на лекарството.
Та така. Имам рецепта,от тука нататък трябва да реша от къде да го купувам и кога да го започна.

# 305
  • Мнения: 910
Някой прави ли фастинг заедно с НВХд и Саксенда? Огладнявате ли много ?

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
За мен днес е трети ден Саксенда. Наблюдавам нещо много странно, като ям зеленчуци или шунка/луканка, стомаха ми веднага се разбърква. За мое щастие мога да ям млечни и риба.
Дано с времето организма свикне и изчезне проблема със зеленчуците.

# 307
  • Мнения: 237
Днес съм 3 ден на доза 0.6, -1кг., определено не усещам глад, като страничен ефект малко киселини, но нищо друго за момента. Слагам си я сутрин 08.00 часа. Имам 2 хранения за деня, като хапвам и плодове. Ще се опитам да мина на НВ режим. От 2 седмици не ходя на фитнес,че ме хванала алергията, но при първа възможност тръгвам...
Хубав ден на всички!

# 308
  • Мнения: 2
Здравейте от 4 дни съм на Саксенда, за сега има като оплакване само гадене и намален апетит (което май е добре),с метаболитен синдром съм хиперинсулинемия в допълнение пия и Сиофор 1000мг.3x1.За момента не съм свалила и 1 кг.и това почва да ме притеснява.

# 309
  • Мнения: 1 600
След 5 седмици на Саксенда вече не ми се гади. Отслабнала съм с 4 кг и съм качила 1 кг (!!!), равносметка е -3 кг. Апетитът ми се увеличил зверски, посред нощите се събуждам от глад. А пък относно сън, както ми се спеше, нещо се случи, сега въобще не мога да спя. Пия мелатонин 10 мг (!!!), и не мога да спя. И така вече поне 5 дена. Това така ме изцеди, и физически, и психически, че се чудя, дали ми трябва въобще това нещо. А как качих тоя кг идея нямам, защото продължавам да ограничавам храна, но, за разликата от преди, сега постоянно съм гладна. Нещо при мен не върви както трябва май. Ще пиша на лекарката да чуя нейното мнение. За капак на всичко, се оказа, че имам и надбъбречна недостатъчност, и сега ще трябва да вземам други хормони, и грам идея нямам, как ще се съчетаят със Саксендата, нали също е хормон. Ще умувам, и ще се консултирам с лекарите.

# 310
  • Мнения: 2
Аз се отчайвам чета стари кометари за 1 месец свалени 10 кг, свалени 5 кг, при мен няма и 100 грама. Това ми е последния шанс за отслабване Cry

# 311
  • Мнения: 4 029
Равносметката при мен е за един месец 3,5-4 кг. Все още съм на 0.6 доза. Симона Георгиева, споделете, от колко време сте на препарата, как ви действа на апетита, по колко хапвате?

# 312
  • Мнения: 22 430
Тези които свалят по 10кг на месец са над 120-130кг.

Аз стартирах от 92кг и свалях по 3-4кг на месец в началото.
После бях в застой 5месеца. 
Повече от 4кг ако сте само с наднормено тегло не очаквайте. И това е максимума според мен.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 926
Здравейте от 4 дни съм на Саксенда, за сега има като оплакване само гадене и намален апетит (което май е добре),с метаболитен синдром съм хиперинсулинемия в допълнение пия и Сиофор 1000мг.3x1.За момента не съм свалила и 1 кг.и това почва да ме притеснява.

Ами тя не е вълшебна пръчица, несериозно е да чакате резултат за 4 дни.

# 314
  • Мнения: 2
Здравейте!

Може ли и аз да помоля за координатите на момичето на лично.

Благодаря Ви много! 🙏🏻☺

Не. Не изисква предварително плащане. С наложен платеж ги изпраща.
Трябва да се разберете с нея. Възможно е и с лично предаване навярно, Но както вече писах тя ги изпраща краят на деня, и ако го вземете на другият ден сутринта дори още охладителното блокчета не е разтопено.


Amayaa, а това момиче също ли иска предварително плащане или може след опция преглед в Спиди? И знаеш ли в кой град е, аз лично бих предпочела лично предаване на лекарството, че не го знам колко ще оцелее в Спиди.

Общи условия

Активация на акаунт