Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 160 191
  • 1 455
  •   2
Отговори
# 900
  • Мнения: 774
На какво може да се дължи това?
На внезапното спиране на лекарството се дължи. Кръвната захар се качва и после бързо пада, за това не ти е добре. В такъв случай се консумират по няколко по-малки ястия дневно и да са балансирани, примерно: сладък картоф+месо; овесени ядки с протеин на прах (или виокопротеиново кис.мляко) и плод. Трябва да си изчислиш колко грама протеин ти трябват на ден и да се стараеш да си ги набавяш, така кръвната захар ще се стабилизира.

# 901
  • На север
  • Мнения: 1 377
На какво може да се дължи това?
На внезапното спиране на лекарството се дължи. Кръвната захар се качва и после бързо пада, за това не ти е добре. В такъв случай се консумират по няколко по-малки ястия дневно и да са балансирани, примерно: сладък картоф+месо; овесени ядки с протеин на прах (или виокопротеиново кис.мляко) и плод. Трябва да си изчислиш колко грама протеин ти трябват на ден и да се стараеш да си ги набавяш, така кръвната захар ще се стабилизира.

Направо огладнявам зверски тогава. Спрях инжекциите понеже и без това ми се гади по цял ден… Като ми мине ще ги почна пак. Дано да е от това понеже четох и че диабет можело да е. Освен това се потя много напоследък. Облива ме една гореща вълна все едно.

# 902
  • Мнения: 774
Ми то си е вид краткосрочен диабет. Аз съм медицинска сестра и знам колко лесно някой може да се влоши. Консумиране на достатъчно протеин е антидота. Тялото всъщност търси протеин.

А има ли тук тема за Оземпик? (без да от еди кой си доктор)

# 903
  • София
  • Мнения: 19
Аз съм много разочарована, почти изхабих трите писалки и резултат нулев. Странични ефекти имам като виене на свят, разстройство, газове, подуване, болки в стомаха, гадене. Поне да си заслужаваше 270 лева на боклука...Сутрин като стана вълчи глад, сякаш не съм яла от дни. Подведох се по ендокриноложката ми и хора които са отслабнали уж със Саксенда. Явно не при всеки действа и аз съм късметлийката на която не действа, а имам огромна нужда, защото съм 102 кг. и с преддиабетно състояние. Не очаквах чудеса, но определено не очаквах ибда не ми подейства а съм на доза от 3.0мл. Успех на другите дано да им свърши работа!

# 904
  • София
  • Мнения: 310
Аз съм много разочарована, почти изхабих трите писалки и резултат нулев. Странични ефекти имам като виене на свят, разстройство, газове, подуване, болки в стомаха, гадене. Поне да си заслужаваше 270 лева на боклука...Сутрин като стана вълчи глад, сякаш не съм яла от дни. Подведох се по ендокриноложката ми и хора които са отслабнали уж със Саксенда. Явно не при всеки действа и аз съм късметлийката на която не действа, а имам огромна нужда, защото съм 102 кг. и с преддиабетно състояние. Не очаквах чудеса, но определено не очаквах ибда не ми подейства а съм на доза от 3.0мл. Успех на другите дано да им свърши работа!

И аз така 2-3 опаковки с някакъв минимален ефект. Дори последната писалка от дъжд на вятър я слагам. А откакто не я слагам свалих 3 кила 🤭.
Та изхабя ли я, приключвам закупуването й, разочаровах се много. В началото имах впечатляващ ефект върху апетита, но приключи за броени дни.

# 905
  • Мнения: 774
В една медицинска лекция казаха, че след клинични опити са установили, че сатурацията на медикамента в кръвта при субект от 57кг и друг 127 кг е много различна. Така, че началното тегло има значение върху апетита. Аз ще опитам и по-високата доза и ако не ми действа, ще приключа.
Естествено намаляване на апетита има при ниско-въглехидратна диета, движение (като ходене и не интензивни упражнения) и хранене веднъж или най-много два пъти дневно.

# 906
  • Мнения: 243
Аз май съм една от малкото, които развиха странични ефекти от Саксенда. Изобщо не можах да стигна до много висока доза. Още на 1,8 започна П и Р като при вирус

# 907
  • На север
  • Мнения: 1 377
Аз съм много доволна. От септември до сега -16 кг. Вече свалям по-бавно, но и на това съм доволна. Само напоследък имам подуване на корема, но не знам дали е от това понеже доста и боледувах.

# 908
  • Мнения: 22 414
От 4месеца съм без саксенда и задържам сваленото тегло.
Общо 22кг.

# 909
  • Мнения: 2
Здравейте търся Саксенда

# 910
  • Мнения: 275
И аз се отчитам- след един месец - 6 кг,  не съм качвала дозата на повече от 1.2 и то само за няколко дни, ставаше ми много лошо и се върнах на 0.6 + 3 клика, абсолютно достатъчно ми е за овладяване на вълчия глад, взимам и Глюкофаж 1000 мг.

# 911
  • Vienna
  • Мнения: 266
Здравейте, може ли да ми кажете актуална цена на Саксенда опаковка от 5 пена в София и ако знаете някъде са налични. От чужбина съм, тук 3 са 171Е, 5 не се продават въобще. Ще идва племенника ми и искам да ми донесе от БГ. По здравословни причини са ми ги изписали, но моята каса не ги поема. Благодаря

# 912
  • Мнения: 22 414
За Европа няма в кутия по 5бр, само в САЩ, Канада и Австралия мисля.
При нас са по 3бр.

# 913
  • Vienna
  • Мнения: 266
За Европа няма в кутия по 5бр, само в САЩ, Канада и Австралия мисля.
При нас са по 3бр.
Здравейте в Щвейцария има 203ф за 5.
А за 3 каква е цената в БГ?

# 914
  • Мнения: 15
И аз съм така, от три месеца взимам 1мг. Саксенда и 3×1000мг глюкофараж и нямам никакъв апетит. Храня се веднъж на ден и съм свалила някакви килограми, защото дрехите вече ми седят по-добре 🤗 само със саксенда нещата не се получават, но заедно с хапчетата е страхотен резултатът! Много се радвам, че успях да намеря решение на този гаден апетит 😁



И аз се отчитам- след един месец - 6 кг,  не съм качвала дозата на повече от 1.2 и то само за няколко дни, ставаше ми много лошо и се върнах на 0.6 + 3 клика, абсолютно достатъчно ми е за овладяване на вълчия глад, взимам и Глюкофаж 1000 мг.
За Европа няма в кутия по 5бр, само в САЩ, Канада и Австралия мисля.
При нас са по 3бр.

В Софармаси цената е 256лв за 3 писалки!

Здравейте в Щвейцария има 203ф за 5.
А за 3 каква е цената в БГ?

Общи условия

Активация на акаунт