Меню на 8м бебче

  • 429
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте мами, вероятно има такава тема вече. Но бихте ли ми казали менютата на вашите бебчета на 8 месеца. Въвела съм местните (пилешко, пуешко, телешко, рибка хек и сьомга) зеленчуковите и някои плодови. В момента въвеждам глутен. Жълтък още не съм давала , както и млечни още не . Какво хапват вашите бебчета и колко храниния имат на ден ? Моят има 5 хранения, но наддава доста добре .. 10 кг + е .. Моля да споделите и вие вашите менюта, хранения и т.н Simple Smile Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 090
Защо си решила да бързаш със захранването? Педиатърът ли те съветва така?
Аз подкрепям по-късното захранване.
И четирите ми деца на същата възраст ядяха основно кърма или АМ и зеленчукови пюрета. Месни храни не им бях дала още. Въведох ги след 10-тия месец.
Плодовете пак тогава и то не всички, а само местните/регионални. След годинката - банан. Всякакви цитруси, ягоди и възможни алергети - след 18-тия месец. Изключение бяха ябълката и крушата, които давах от по-рано (добавях понякога в зеленчуковите пюрета) при необходимост от регулиране на стомахчетата.
Към 9-10-ти месец давах понякога безглутенова каша. Глутен въвеждах след годинката. Жълтък - на 11 месеца някъде. Млечни храни на около 12 месеца, а прясно мляко след 18 месеца.

# 2
  • София
  • Мнения: 378
Ние сме на 10 месеца вече и ядем плодове-повечето от пюрета, освен банан. Него си го яде сам. Зеленчуци- основните без цвекло. Сирене на Маджаров по БДС си го яде също директно. През няколко дни по 1/4 жълтък в пюрето . А от месата почти всичко без риба и свинско, но другата седмица и на тях им е ред. Глутен яде от няколко месеца във вид на бисквити и спагети. На ден изяжда по две три бисквити или на Хайнц или на Плазмон. Ам си пие сутрин и вечер. През деня каши и пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт