Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 066
  • 812
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 901
Има, да, има и плетени такива. Лично аз съм леко скептична, струва ми се, че поставянето няма да е супер приятно и засега не съм навита да пробвам.

# 526
  • Мнения: 41
Аз се пробвах за първи път с менстурална чашка днес, но беше доста несполучливо Cry С поставянето накак си се справих, но изваждането беше 15-20 минутна борба, в един момент вече си представях как бера срам в спешното Grinning
Накрая, накак си, с леко подръпване, напъване и зор, успях да стисна чашката и да я извадя и тя прелетя цалата баня и падна на пода Grinning Язък за изваряването.
Когато нещата приключиха бях вир вода цялата, от долу ме боли, разтреперих се и ми падна кръвното. Joy Не знам дали ще се престраша пак.
Дано не обезкуража някого, при мен всичко в живота си случва по трудния начин. Пфу!

# 527
  • Мнения: 3 118
Обикновено с клякане и широко отворени крака става по лесно. Ако чашката е направила добър вакум /което е и търсения ефект/ също може да има затруднения. Първия път е страшно, просто трябва смело да бъркаш навътре. Хващаш дръжката и леко придърпваш, докато стигнеш дъното на чашката. Стискаш дъното да освободи вакума и леко вадиш.
Не се отказвай, пробвай пак. Казвам ти го като човек с висок цервикс, който се вдига дори още последните дни и съм ровила там долу, докато намеря чашката. Joy

# 528
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз точно затова и двете чашки, които съм си взимала, все са с пръстенче. Много по-лесно е да се улови и придърпа.

# 529
  • София
  • Мнения: 8 639
На мен върху тоалетната чиния ми е много лесно. Права или приклекнала ми е доста трудно и се кълча  известно време Simple Smile

# 530
  • Мнения: 417
Идвам отново и аз да се похваля!
Пристигнаха ми чашките от Амазон. Лунет-а не съм догледала и съм поръчала по-големия размер, никакъв шанс да влезе това в мен и на ширина и на дълбочина 😬, та язък за готиния розов цвят.
Mooncup-a, обаче, си изглеждаше точно и зс първи път в живота си нямах търпение да ми дойде цикъла.
Та, днес първи ден, най-сетне я изпробвах и въпреки, че ми е първи ден, нямах никакво пропускане. Смених я на около 5-6 час някъде.
Единственото, което забелязах беше 2 от пътите, когато пишках, имаше леко зацапване по тоалетната хартия.
Понеже все още ѝ нямам вяра, ходя и с превръзка, надявам се много скоро да ми спечели доверието изцяло и тотално да разкарам гадните превръзки!

# 531
  • Мнения: 7
Дами, минавам само да споделя първите си впечатления от чашката, защото темата тук много ми помогна да се реша да я пробвам. Поръчях си тези:
Пристигнаха вчера и днес ги изпробвах "на сухо". Голямата е 20мл, малката 15. Струва ми се, че малката ми е по-подходяща. Аз съм на 32, нераждала, не спортувам особено активно - серия домашни упражнения около два пъти седмично. Не съм сравнявала с други, но мисля, че тези спадат към най-меките.
Поставянето е лесно, направих го права, но разгъването изглеждаше невъзможно отначало. Като легнах по гръб и повдигнах таза, за да и отворя място, се разгъна сама. Поносих я около час, не се усеща. Мисля, че може да се окаже "моето нещо" Simple Smile
Благодаря на всички, които вече са споделили преживяванията си толкова открито и конкретно! Бяхте ми много полезни . Simple Smile
Здравейте пак! Връщам се да споделя нови впечатления. Изглежда при тази форма на дръжката ръбът и е всъщност доста твърд, понеже е с плосък профил и силно ми притиска лигавицата на костта, доста е некомфортно. Освен това самата чашка я усещам като балон. Носих я един ден и една нощ и се отказах засега. Май ще си търся нещо с по-скромна форма. Тези не ги препоръчвам.

Странно. Аз си закупих тези чашки и откакто съм с тях нямам грам протичане. Другото странно е, че чашката не всеки път се отваря напълно, но пак се пълни и нямам никакво протичане. С твърда чашка имах успех само през първия ми цикъл. После 4-5 поредни цикъла течеше отстрани, чашката влизаше много навътре и даже дръжката отиваше някъде в страни и я вадех супер трудно. А сега точно с този вид чашки като на дамата, нямам никакъв проблем. Даже не ги усешам изобщо. Само дето понякога като ми се допишка трябва да се напъна за да се изпишкам хубаво до край. Явно дръжката опира в костта леко. Но това не е проблем за мен. Аз в момента съм в майчинство и не е проблем през деня да изсипвам чашката. Особено първите два дни, когато тече по-обилно. Нямам търпение да тръгна на работа и да не изсипвам чашката 10-12 часа. Макар, че нощем съм около 10 часа с чашката и няма протичане. Обаче на мен нощем ми тече слабо.

# 532
  • Мнения: 241
Здравейте момичета. Изчетох темата два пъти. Пробвах всичко, чашката протича и това е... Става въпрос за organicup. Поставих я лесно, от първия път. Пробвах различни начини на сгъване. Разтваря се, защото я проверявам от всички страни. Има течност вътре, но има и извън нея. Слагах по-навътре, по-навън, вече не знам какво да пробвам. Иначе е супер удобна, не я усещам. Много искам да я ползвам, но се отчаях, че няма да се справя. Мисля, че прави вакуум, защото като я махам, се чува звук, точно както се разваля вакуума. Но все пак не съм сигурна за вакуума. Не чувам звук като я поставям. А и от въртенето сякаш се изхлузва надолу. Може ли да е напълно отворена, а да не направи вакуум?  Моля за съвети какво още мога да опитам. Във вас ми е надеждата. Благодаря

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 22:31 от Шийла

# 533
  • Мнения: 917
Възможно е да я носиш твърде дълго и да се препълва.
Възможно е самата чашка да е твърде малка за теб и да се размества вътре.
Аз за по-сигурно винаги набутвам чашката възможно най-навътре, докато самата шийка на матката "влезе" в отвора на чашката.
Може да е отворена и да не е вакуумирана, но тук пак се връщаме на предположението, че е малка за теб.
За колко време протича?
При какви обстоятелства? Когато ходиш, когато сядаш/ставаш, когато си легнала?

# 534
  • Мнения: 241
Не я нося дълго, не се препълва със сигурност. Вътре има да речем 1/5 течност, другото си тече все едно съм без чашка. Като ходя до тоалетната, също виждам, че си тече. Чашката поема някаква част от течността, но остатъкът си е на превръзката. Предполагам, че не се справям добре с поставянето и вакуума, но не знам какво повече да опитам... Тази нощ бях с нея и с превръзка. На сутринта имаше малко количество в чашката, но си имаше и извън нея, и продължаваше да си тече извън нея.
Пропуснах да отбележа, че чашката е размер В. Имам 2 нормални раждания и затова си поръчах нея.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 08:43 от Шийла

# 535
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Най-вероятно не става добър вакуум. Когато има вакуум изобщо не мога да я издърпам, без да съм я стиснала, да се развали вакуумът.
При мен с Мелуна се получаваше протичане, не често, но явно се разваляше вакуумът в един момент. Мерула са по-различни като форма, опитах с тях и досега не съм имала инциденти - лесно се поставя, бързо се отваря, вакуумът е стабилен.

# 536
  • Мнения: 241
Honeybee33, сложих я по-навътре, както ме посъветва, и май стана. Засега нямам протичане. Аз се притеснявах да не подмина цервикса и да застане като тампон, но явно е по-високо. Поне така го напипвам. Сега се чудя дали ще успея да я сложа пак правилно. Явно не ми е малка, а не мога да я слагам правилно...

# 537
  • Мнения: 3 118
Моята като направи добър вакум едвам я изкарвам. Аз съм с висок цервикс и първо трябва да я придърпам по надолу, за да я хвана с 2 пръста и да разваля вакума. Не мога да ти опиша какво дърпане става, чак ме болят пръстите в края на цикъла.

# 538
  • Мнения: 917
Honeybee33, сложих я по-навътре, както ме посъветва, и май стана. Засега нямам протичане. Аз се притеснявах да не подмина цервикса и да застане като тампон, но явно е по-високо. Поне така го напипвам. Сега се чудя дали ще успея да я сложа пак правилно. Явно не ми е малка, а не мога да я слагам правилно...
Ако опипваш винаги целия ръб на чашката дали е хубаво отворена няма как да пропуснеш/подминеш шийката Simple Smile тя остава вътре в ръба на чашката. Ако ти е твърде високо за да стигаш ръба прави го леко приклекнала.

# 539
  • Мнения: 241
Honeybee33, сложих я по-навътре, както ме посъветва, и май стана. Засега нямам протичане. Аз се притеснявах да не подмина цервикса и да застане като тампон, но явно е по-високо. Поне така го напипвам. Сега се чудя дали ще успея да я сложа пак правилно. Явно не ми е малка, а не мога да я слагам правилно...
Ако опипваш винаги целия ръб на чашката дали е хубаво отворена няма как да пропуснеш/подминеш шийката Simple Smile тя остава вътре в ръба на чашката. Ако ти е твърде високо за да стигаш ръба прави го леко приклекнала.
Даа, стана и цял ден нямам протичане. Но и вчера пак опипвах целия ръб на чашката, но беше доста по-ниско, отколкото днес, може би затова не беше направила добър вакуум. Иначе всичките пъти я слагах клекнала. Задължително ли трябва да се чуе звук при отварянето й? Как ще съм сигурна, че съм я сложила правилно следващия път?!
Много благодаря за съвета ти за слагане по-навътре! 😀

Общи условия

Активация на акаунт