Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Добре дошли в новата ни тема! Да споделим за успешните ни покупки, за магазини и сайтове, в които можем да намерим красиви и удобни дрехи и обувки.
Тема 1; Тема 2; Тема 3;Тема 4; Тема 5

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 08:57 от Анонимен

# 1
Благодаря за новата тема! Two Hearts

catty m, вчера гледах в Orsay блузи и топове, които стават според мен, за официален случай - с много дискретни декорации бяха и с любимия ми V-neck. И аз съм този размер, който си посочила и има  избор, стига да имаш време да търсиш.

# 2
  • София /Абсурдистан
И аз при вас. Благодаря за новата тема.

# 3
Здравейте дами, с настъпването на лятото на мен ми трябва съответно бански..
Кажете от къде си намирате вие с голяма чашка а с талията не толкова голяма на по приемлива цена..
Търся цял, един цвят.
Благодаря предварително и спокойна вечер 😘

# 4
Случайно открих във фейса група Дрехи в големи размери - макси мода - там продават дрехи по еконт, като очевидно са магазини и/прекупвачи - пускат цели партиди големи размери, а не единични бройки. Купила съм експериментално няколко неща - нямаше проблеми.

# 5
  • Пловдив
Да попитам и тук, вчера писах и в друга тема, но нямам отговор. Някой пазарувал ли е от Кристиа, пише, че са само в България произведени дрехите. Започват от М и са до 3 или 4 ХЛ. Две рокли съм си харесала в електронния им магазин, но се чудя като материя как са им нещата.

# 6
  • Русе
Здравейте,

аз имам също няколко сполучливи покупки на Маски дрехи от Англия от тази страница във фейса

https://www.facebook.com/MaxiFasionUK/?ref=bookmarks

Доставката е по Еконт и е до 2-3 дни

# 7
Здравейте дами, с настъпването на лятото на мен ми трябва съответно бански..
Кажете от къде си намирате вие с голяма чашка а с талията не толкова голяма на по приемлива цена..
Търся цял, един цвят.
Благодаря предварително и спокойна вечер 😘
Ако си от София разгледай Дензъл. Преди седмица или две имаше много модели бански, на прилични цени. Видя ми се, че има и големи размери и не толкова изрязани и тн.

# 8
  • София
Днес видях, че има много бански в немските магазини, намалени до 60%, може да проверите, там има големи размери.

# 9
  • Русе/София
Случайно открих във фейса група Дрехи в големи размери - макси мода - там продават дрехи по еконт, като очевидно са магазини и/прекупвачи - пускат цели партиди големи размери, а не единични бройки. Купила съм експериментално няколко неща - нямаше проблеми.
Може ли линк към страницата,защото търсейки,ми излизат 5 страници със сходни имена?

# 10
Дайте предложение от къде да си взема  рокля за сватба по-официална ? Може и да не се води официална попринцип, но поне да е в светли цветове и приятна материя ?

# 11
Може ли линк към страницата,защото търсейки,ми излизат 5 страници със сходни имена?
https://www.facebook.com/groups/maksi.moda/

# 12
Дайте предложение от къде да си взема  рокля за сватба по-официална ? Може и да не се води официална попринцип, но поне да е в светли цветове и приятна материя ?
Мога да препоръчам, ако си в София - на Раковски, от Дондуков нагоре по стръмната част в ляво, срещу операта, има 2-3 магазина, с много добри консултантки, единия е "Надя" /това е вторият/, има официални неща големи размери. Не мога да преценя цените, не са евтини, но са интересни, стилни и цветни.

# 13
Мерси да, от София съм.

# 14
  • В царството на игрите:)
И тук мернах интересни неща.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100015352147647&__tn__=%2Cd*F*F-R&eid=ARAVV1PpeqcFG7dPT09mNWMDsG-yuQ1ljijraByanB1jPBjICenjrcr8yZutRcvMT8YSItQWikxDfJYh&tn-str=*F
Големи дамски дрехи

# 15
  • Русе/София
сирена плюс

# 16
  • София /Абсурдистан
Точно зад Халите на гърба им, има магазин на ъгъла с хубави дрехи, има и големи размери.
Също така, на спирката на Графа на автобусите, в магазина за перуки има и дрехи, които са хубави и подходящи за целта и имат и големи размери. Имат и дрехи от естествени материи.

# 17
  • София
Посетих Бианка вчера и нищо Sad Има дрехи до 54 немска номерация. Една единствена блуза харесах и ми беше голяма, нямаше моя номер.

# 18
Момичета, от къде си купувате по-широки обувки?
Намирам си само удобни маратонки. И боти с връзки... А ми се носи нещо по-така...

# 19
  • София
Момичета, от къде си купувате по-широки обувки?
Намирам си само удобни маратонки. И боти с връзки... А ми се носи нещо по-така...

Амазон.

# 20
В меркари и фешън галери има обувки от чужбина и има добри попадения, даже в ремикс. Също и в скечърс, но са наистина по-спортни.

# 21
  • Някъде около Пловдив
Аз да попитам носите ли гащеризони по морето? И ако да, откъде си намирате големи номера?

# 22
В групите във фейсбук за дрехи големи размери съм виждала да предлагат.

# 23
Днес гледах в уайкики Simple Smile Но не ми се затрупва с дрехи
Провери там

# 24
  • Русе
От тук https://www.facebook.com/MaxiFasionUK/?ref=bookmarks

си купих си тази официална рокля. Отговаря на размера. Понякога има повече от 1 бройка. В страницата редовно има и обувки точно за широк крак. Стоката  е нова, с етикет и от Англия. Има преглед и тест и доставката е до 2-3 дни по Еконт.

Ето и официални:

# 25
Момичета, откъде да си намеря рокля от трико, средно дълга, с къси ръкави? Никъде не намирам, обикновено са къси или пък без ръкави... Около 3 XL

# 26
Пробвай в H&M.

# 27
Скоро не съм ходила, но от там никога не съм си харесвала нищо. Гледах преди някакви рокли, които ми приличаха на пеньоари. Може би са модерни, де😁

# 28
Уайкики виж
Имат модела и размера, но вече в кой магазин какво да заредили...не се знае

# 29
Имам няколко неща от ХМ, от които съм доволна, но си харесвам нещо сигурно средно по веднъж на година. Иначе, не са им лоши кройките. Никога не съм си харесала нещо от българска фирма или от магазините за големи номера. Лоши български, турски и китайски кройки. Да не говорим, че имат модели, които те правят да изглеждаш троен.

# 30
А за  банските на ХМ какво смятате? Наблюдавам едни оформящи и много  се колебая!

# 31
Не са лоши, но номерацията е особена, трябва да се пробва. Имам хубаво горнище с номерация за сутиен и го харесвам. Другите не ми стават. Имам долнище, което при мокрене се отпуска...доста кофти ефект

# 32
Ще се откажа, тогава! Няма как да пробвам, само онлайн.
Препоръчайте сайтове с качествени макси бански.

# 33
Аз пък всички хубави неща, които имам от H&M са от ВУ. От Англия, ако съдя по номерацията на етикетите. От тукашните им магазини и от интернет само за децата намирам подходящи дрехи, за себе си съм с два неуспешни опита, трети път май няма да има.

# 34
Аз от H&M последно си купих един много симпатичен летен панталон https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0751273001.html Има го от Л до 4ХЛ като размери.
Доволна съм и е супер за летни, небрежни разходки .

# 35
  • София
Хубави дрехи има в едно магазинче по Раковска отдясно, тръгвайки от Дондуков нагоре и още едно на Раковска, пак в дясно след светофара с цар освободител.

Бански намалени има в Неските магазини.

Н&М не ми харесва изобщо на мен.

# 36
Някой пазарувал ли е от тук?
https://smilewear.eu
Харесах си бански, но това, че не мога да върна, ако не ми хареса или не ми стане ме спира да поръчам.

# 37
Момичета вижте сайта на Монте Червино
Дрехите са италиански, аз от там се обличам напоследък, коректни  са , таблицата с размери отговаря и се връща без проблем.

# 38
  • София
Някой пазарувал ли е от тук?
https://smilewear.eu
Харесах си бански, но това, че не мога да върна, ако не ми хареса или не ми стане ме спира да поръчам.

До сега не съм видяла сайт, който да приема връщане на бельо и бански. От хигиенна гледна точка ....

# 39
Някой знае ли реален магазин за палта и елеци от естествена кожа в София?

# 40
До сега не съм видяла сайт, който да приема връщане на бельо и бански. От хигиенна гледна точка ....
За това не ми се хвърлят стотина лева на вятъра. Ще си обикалям пак реалните магазини. Съгласна съм за хигиенната гледна точка.

# 41
Аз да попитам и аз за официални рокли (събитие тип сватба, като гост) - но за Варна, някой магазин?

# 42
Момичета вижте сайта на Монте Червино
Дрехите са италиански, аз от там се обличам напоследък, коректни  са , таблицата с размери отговаря и се връща без проблем.

Благодаря ти, че сподели за Монте Червино. Купих си един панталон оттам, много приятна материя, още не съм го носила, но като го пробвах ми се стори удобен и с хубава кройка. Цените им са много добри и са точни, за 1 ден си получих панталона.

# 43
Аз да похваля сутиените от Лидълската промоция тази седмица. Наистина са минимайзъри. Удобни и приятни за носене, цената няма да я коментирам въобще.

# 44
Аз да похваля сутиените от Лидълската промоция тази седмица. Наистина са минимайзъри. Удобни и приятни за носене, цената няма да я коментирам въобще.
Може ли линк или снимка ?

# 45
  • София
Може ли линк или снимка ?

В брошурата за миналата седмица са. Не са в постоянния асортимент. Периодично правят седмица за дрехи ХХЛ, трябва да се следи.

# 46
Любимият ми магазин за  качествени дрехи https://www.c-and-a.com/de/de/shop/sale-damen-grosse-groessen?so … &pagenumber=1
Цените е момента са без коментар.

# 47
Да
Видях, че имат магазини в Румъния
У нас що не отворят!

# 48
Ах, откога ги чакам и тук С&А! Всичко им е много качествено и хубаво. Heart Eyes

# 49
Аз от Гртмания-та пазарувам. По- изгодно неше от Франция, амааа..

# 50
И да дойдат в България - все тая! И качеството им ще е като за нас, и цените. Всички най-евтини магазини по света, като дойдат у нас извисяват цени като за световно. Да давам ли примери - Икеа, Лидл, ХМ и т. н. Ще ни пробутват кой знае откога залежали модели на бутикови цени. Особено пък за по-едра фигура, където са безскрупулни.

# 51
  • Русе/София
Любимият ми магазин за  качествени дрехи https://www.c-and-a.com/de/de/shop/sale-damen-grosse-groessen?so … &pagenumber=1
Цените е момента са без коментар.

Как пазарувте от сайта?

# 52
Както от другите немски сайтове. С превозвач. Пращаш поръчката на техен адрес  и ти  я доставят до твоя адрес.

# 53
  • София /Абсурдистан
За пазаруване от Англия и Германия - с Габко.

# 54
Здравейте!
А обувки от къде купувате? Започнах нова работа и се налага да ходя по- официално облечена. Айде дрехи се намират-шият, но обувки за широк крак, които да са малко по елегантни 😅😅😅😅, голям зор виждам.

# 55
Аз имам обратния проблем - имам тесен крак и трудно намирам обувки, които да не хлопат. Но съм виждала в онлайн магазини - дават и размер на ширината на обувката.
https://www.obuvki.bg/obuvki-r-polanski-1000-marynarski.html
Линка е случаен, но има и пункт "пълнота на крака"

# 56
Имам и кокалче като екстра и вече два пъти връщам обувки. Ще ми се магазин, че да пробвам  на воля( то пък един избор:stuck_out_tongue_winking_eye:)
 Желая Ви прохладен ден!

# 57
Може би трябва да се ориентираш към подобни магазини https://ortos.bg/damski-obuvki/damski-oficialni-elegantni-obuvki
Не са особено елегантни и няма особен избор, но поне са удобни. За цените да не говорим...
Другото, което мога да препоръчам е да следиш магазини като Меркари и Фешън Галери, появяват се хубави обувки, понякога и wide fit, можеш да мериш и цените по биват, но е на късмет, все едно ВУ

# 58
Благодаря, ще следя.

# 59
Здравейте,търся си обувки 42 номер, предпочитам да меря,че крака ми е ши рок. Магазин в Пловдив или Сандански,без Дайхман.

# 60
  • София
Аз съм с 43 номер и до сега където съм гледала, все няма този екзотичен размер Simple Smile
Да живее Амазон Simple Smile

# 61
Евентуално по Главната има няколко магазина за немски обувки (Rieker, Jana, т.н). Имат вариации с по-широки подметки - обозначени с G (широк) и H (много широк). Иначе амазон и немски/английски сайтове...

# 62
  • Plovdiv
Корона( korona shoes), мисля имат само фейсбук, но пак може да добиете някаква представа. Повечето им модели пасват на широк крак, може да им звъннете и да проверите номерацията, да не ви разходя излишно Simple Smile В Пловдив са, до заведението Графити, преди новия Практикер

# 63
Корона( korona shoes), мисля имат само фейсбук, но пак може да добиете някаква представа. Повечето им модели пасват на широк крак, може да им звъннете и да проверите номерацията, да не ви разходя излишно Simple Smile В Пловдив са, до заведението Графити, преди новия Практикер
Бях до магазина, но предлагат до 41 номер и са за тесен крак.

# 64
  • Стара Загора
Вижте обувките на Габина.
Номерацията им е уголемена.На 41 стелката е 27 см.
https://www.gabinashop.com

# 65
  • София
Здравейте,търся си обувки 42 номер, предпочитам да меря,че крака ми е ши рок. Магазин в Пловдив или Сандански,без Дайхман.

Разгледайте Ремикс. Не знам около вас има ли Меркари.

# 66
Аз носех 42. Не съм напълнявала, но почнах да поръчвам XXL серията на Дайхман. Хубавото е, че доставката е безплатна, ако не ти пасне номера връщаш във физически магазин без абсолютно никакъв проблем. До сега не съм имала гаф, но поръчвам 44. Удобни са ми, със широк крак съм и аз. Магазините в Пловдив са два, но е политика на фирмата, само в електронния магазин да има над 42 номер. Ако има случайно в магазина нещо над този номер, то обувките са върнати  от клиент.

# 67
  • Plovdiv
Бях до магазина, но предлагат до 41 номер и са за тесен крак.
съжалявам Sad Flowers Bouquet

# 68
Аз също купувам от ремикс, меркари, фешън галери, но от София.
За спортни обувки препоръчвам скечърс, от останалите нося 42, а от тях 41, а от някои модели може и 40. Не всички са подходящи за широк крак, но повечето- да. И са много удобни. Имат и модели специално по широки, но аз не си взимам от тях, а от обикновените маратонки.

# 69
Здравейте, а някой пазарувал ли е от twiggyshop.bg? Имат страхотни модели рокли. Чудя се дали да поръчам една официална, трябва ми скоро за повод.

# 70
Честно казано, тоя сайт ми се вижда чиста гавра с пухкавелките. Ако си с манекенски размери може би нещо ще ти застане добре, но не и на пухкава жена.

# 71
  • Пловдив
Момичета имаше един бг сайт,но от два дни не се сещам за името .
Помощниците се наричаха елфи-тоест тези които отговаряха на лайф чата.Ако някой се сеща за името моля да го сподели

# 72
  • Балчик
Момичета имаше един бг сайт,но от два дни не се сещам за името .
Помощниците се наричаха елфи-тоест тези които отговаряха на лайф чата.Ако някой се сеща за името моля да го сподели
Ефрея.

# 73
  • София /Абсурдистан
Ефрея - шият от ужасни материи вече. А преди не беше така.

# 74
И десените са им ужасни, за сметка на цените, които са уау!

# 75
  • Кърджали
Другата седмица в ЛИДЛ ще има якета и др. дрехи ХХЛ.

# 76
  • Пловдив
Благодаря момичета,Сетих се и аз вчера ,но нищо не харесахв Ефреа. Трябва ми туника или блуза за годежно парти. Панталона го взех от Стилна жена-добра кройка,перфектната дължина за мен.Обаче с горната част виждам зор.Днес обиколих центъра на Пловдив-е нищо хубаво.Трябва ми нещо стилно и изчистено.Моля за съвет.
И още един въпрос.Винаги съм взимала сутиени от Англия,но сега нямам това време.Сайт да ми препоръчате?Валеа ,Астратекс?И тук приемам съвети

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 20:29 от renydent

# 77
Завърти се и из Гранда, Форума. Понякога, от малки, "квартални"  магазинчета съм имала попадения.

# 78
Хубави и стилни неща има в магазина на Бианка. Не зная дали има такъв в Пловдив - в София има в Сердика център и в ЦУМ (поне аз знам тези два магазина). Ще погледна има ли онлайн и ще пиша.
https://serdikacenter.bg/shop/39

# 79
  • Берлин
Renydent,  на Отец Паисий имаше един магазин Денис мисля и до него друг,в който се намират големи размери. Едни от най-оригиналните ми дрехи са от него. Също Кенсол (до х-л Санкт Петербург)- имат фб и можеш да им пишеш и питаш
Денис

Марияна

Кенсол

# 80
  • София /Абсурдистан
Здравейте! Тук има и големи размери дрехи, но не знам какво е качеството. Ао някой е поръчвал, моля да сподели. https://www.tomall.bg/collections/h%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B … D1%88%D0%BB%D0%B8

# 81
Здравейте! Тук има и големи размери дрехи, но не знам какво е качеството. Ао някой е поръчвал, моля да сподели. https://www.tomall.bg/collections/h%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B … D1%88%D0%BB%D0%B8
В никакъв случай - това е копие на Алиекспрес - снимките са взети от там, познавам ги, защото ровя редовно Алито. Очеизвадно препродават. Проблемите на купувачите в Алито:
1) дрехите не са големи по принцип, въпреки разните "макси", "плюс сайз" в заглавията, като отвориш да четеш, се оказва че  уж 9хл (девет хикса) означават ханш 110  Wink
2) снимките като цяло са ориентировъчни - най-често кройката е същата, а материята не отговаря на това, което е на снимката - гледаш плътен шал с описание "зимен", получаваш тензухен, гледаш сако от грубо тъкана материя според снимката в близък план, а получаваш същото на вид от найлонова материя за дъждобран.
2) ако не е нещо на цени като в Европа, ако не се окаже умалено и изтънено, значи след около месец-два ще се съсипе  Wink

Единствено чанти и портмонета, поръчани и платени като за истинска кожа, са ми били сполучливи покупки.

# 82
  • София /Абсурдистан
Много благодаря! Аз също познах една червена туника от там и си помислих същото. А иначе изглеждат много добре на снимка.

# 83
Аз пък до сега не съм имала проблем с Али то. Преди да поръчам разглеждам снимките на вече направени поръчки. Проблемът ми е, че 1 или 2 път дойде по - голям размер, но, когато е голям има начин да се оправи.

# 84
  • Пловдив
Благодаря момичета.Дайте съвет и за сутиена.От къде да го взема?

# 85
  • Берлин
Благодаря момичета.Дайте съвет и за сутиена.От къде да го взема?
На малката главна, страната срещу халите. В една от уличките продават чанти,магазинът след това е за бельо. Намират се добри неща и продавачката е много компетентна. Май в същата уличка имаше някакъв магазин за китайски обувки, после за разни спортни стоки. Не съм минавала скоро и не съм сигурна за адреса (ако знам как се казва уличката на малката главна,бих пробвала да го намеря със стрийт вю,ама...)

# 86
Аз пък до сега не съм имала проблем с Али то. Преди да поръчам разглеждам снимките на вече направени поръчки. Проблемът ми е, че 1 или 2 път дойде по - голям размер, но, когато е голям има начин да се оправи.
Аз съм рискувала и без да има снимки. Моят проблем е, че вече два пъти попадам на търговец, които лъже в собствената си таблица за мерки. И то за якета. Първият път беше със зашит етикет за размер, които според таблицата трябваше да е с 25 см по-голям, сега получих яке, което бях поръчала пак според таблицата на търговеца, но със 17 см по-малко отколкото той самият е посочил. Те винаги пишат, че може да има 3-4 см разлика, но 20 е прекалено. И трето яке със зърниста материя на снимките, което пристигна в абсолютно гладък найлон.
Иначе редовно си пазарувам всякакви дреболии и съм доволна. За дрехи - не.

# 87
  • Пловдив
Момичета аз пак за сутиените.Поръчвали ли сте от Астратекс?От Англия поръчвам 95 Е,тук по тяхната таблица излизам Н .Какво да правя се чудя,точен номер ли поръчвате от тях?

# 88
Аз съм поръчвала по стандартната номерация без да се съобразя с тяхната таблица.Бяха умалени и ги върнах.Два месеца бавиха връщането на парите.Няма да повторя.

# 89
  • София /Абсурдистан
Хах и аз поръчвах, но при мен пък бяха уголемени. Мога да шия и си ги оправих, не ми се занимаваше с връщане.
Само на фирма Рим поръчвам онлайн, иначе вече само от физически магазин и трябва да се мери, преди да се плати.

# 90
На Рим ми изпратиха определено дефектен сутиен. Едната чашка беше С, а другата Д. От 10 години поне купувам от тях сутиени, само веднъж имаше гаф.

# 91

Само на фирма Рим поръчвам онлайн,
Може ли линк Simple Smile

# 92
# 93
  • Бургас
Малко не по правилата, но май няма тема за неуспешни покупки и разменки в нашите размери, подобни на амазонската, редутската и пр.
Скрит текст:
Та имам артисали дънки от Marks&Spencer, на които се оказа че не ми пасва кройката. Памук с лен, без еластичност, приятни и леки, 18 по английската номерация

10 паунда ми излязоха с намаление

# 94

Има ли подобни поли за по-едри фигури на нормални цени?

# 95
В х и м по 50на лева. По добре онлайн.

# 96
https://www.ree.bg/collections/%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0 … EYASAAEgJ0B_D_BwE

Някой пазарувал ли е от този сайт? Много сладки неща има, но се притеснявам дали отговарят на снимките и как са размерите.

# 97
Poni69 ,мои колежки пазаруваха от сайта нищо общо с изглеждащото

# 98
Като на Алиекспрес нещо подобно. Щом и "брекети" продават.

# 99
https://www.ree.bg/collections/%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0 … EYASAAEgJ0B_D_BwE

Някой пазарувал ли е от този сайт? Много сладки неща има, но се притеснявам дали отговарят на снимките и как са размерите.

Аз си купих лятна рокля оттам. Чаках, колкото се чака от Алито - около 25 дни. Получих огромно нещо, а все пак и аз не съм малка. Разликата със снимката  бе в големината на точките. Но никак не беше лоша. Пооправих я и я носих.Плаща се ,когато я получиш с наложен платеж. Остава ви за си прецените от таблицата точно! Същото ми се случи и с този уж фалшив сайт- Roze Gal. Взех на огромна промоция- шал, който го ползвам и като парео. Е, много качествен и красив! Беше около 2 долара!

# 100
Благодаря ви за отговорите. Има едни разкроени палтенца от полар, които миналата година ги харесах в един бразилски сайт, но не посмях да взема. Хора с повече опит ме посъветваха да не купувам от такива екзотични места.  Като гледам, кройката е популярна, дано се появят и на по-читаво място.

# 101
Момичета, от къде мога да си купя нощници/ пижами-
Размер над 52 EU? Предпочитам онлайн.

# 102
Аз си купувам поотделно клинове и тениски с дълъг или къс ръкав и така си правя пижамите.

# 103
  • у дома
https://direct.asda.com/george/women/nightwear-slippers/navy-hea … l?cgid=D1M1G20C18

# 104

Не знам дали си в България, но ако искаш погледни макси моделите на Vienetta - https://vienettasecret.bg/

# 105
Споделете от къде си намира удобни и добре изглеждащи сутиени ?? Аз търся и такъв с твърда чашка и да си има банели.

# 106

Не знам дали си в България, но ако искаш погледни макси моделите на Vienetta - https://vienettasecret.bg/

В България съм, но при българските ме притеснява неясната номерация. И в този сайт е така няма таблица с размери.
Пише 4XL и ще се окаже за ханш 110см..

# 107
Моделите им не са умалени в никакъв случай. Признавам си - аз съм им фен и имам доста (нося пижамите като домашни дрехи), съветът ми е - звънни им или им пиши, отговаря една много приказлива госпожа, мен ме е ориентирала за размери, според мен няма да ти откаже да ти измери с точност нещо, което си харесаш.

# 108
    Здравейте, пухкавелки. Не знам защо не съм видяла тази тема преди, но започнах да ви чета и имате интересни предложения.

Здравейте, а някой пазарувал ли е от twiggyshop.bg? Имат страхотни модели рокли. Чудя се дали да поръчам една официална, трябва ми скоро за повод.
    Разгледах този сайт и си харесах доста нещица, но после отворих таблицата им с размери и... изненада 6XL е с някаква уникални мерки (Б118/Т98/Х126).

Вижте обувките на Габина.
    Номерацията им е уголемена.На 41 стелката е 27 см.
    https://www.gabinashop.com
    Пазарувала съм от този сайт и не съм доволна. И не бих казала, че номерацията им е уголемена. Имат доста екстравагантни обувки, но не бих казала, че си заслужават.

Местата, от които основно пазарувам са gang.bg, maxifashion.bg и fashionchoice.bg. Понякога и от maximoda.bg

Иначе да похваля малко Алиекспрес Grinning В самото начало на пролетта си поръчах от там едно яке. Бяха дадени едни размери и се чудех дали наистина ще отговарят. Якето беше някакви смешни пари около 15/20 лева. Реших да рискувам и го поръчах. Не е нещо шикозно, но е чудесно за пролет/есен, просто удар в десетката.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 00:59 от PePiNkAUtD

# 109
    Здравейте дами!
    Търся си разкроено палто, но навсякъде са до Л, най-много хл
    Да сте виждали някъде по-големи размери?

# 110
    Момичета, някой пазарувал ли е от https://www.modlily.com/? Не намирам мнения за сайта. Надеждни ли са?

# 111
    Стоки от Алиекспрес.

# 112

Благодаря! Което за мен означава, че не мога да разчитам на снимките.

# 113
    • Враца
    Здравейте момичета,
    някой поръчвал ли е от Evans? Харесах си рокля и се чудя с доставка до Англия и превозвач или имат направо до Бг, но май без проследяващ номер и ако иминава през БГ пощи...не знам дали ще я получа.
    И като качество ме интересува?
    В момента имат много добри намаления, до 70% и се намират доста добри попадения.

Благодаря

# 114
    Направи си сметка и където е по-евтино, според мен. Иначе намаления има навсякъде, само да подсетя за Маркс и Спенсър, ук, докато още може 😇

# 115
    • София
    Сдобих се с две доста големи якета.
    Ако някой има интерес, тук съм ги обявила.

# 116
    Здравейте, момичета!

Понеже в миналото сте ми помагали с ценни съвети и насоки, реших за пореден път да се допитам до вас. Налага ми се да си купя цял бански. С голям и поувиснал бюст съм, нося приблизително чашка "E".

До момента винаги съм залагала на такъв тип бански, с банел и мека чашка. Подобни модели са ми страшно удобни и държат бюста ми на място.
    Но сега, както споменах, съм решила да си купя цял бански - ходих в един магазин, предлагащ голямо разнообразие, и ми казаха, че целите бански, с банели и мека чашка, не се предлагат чак в толкова големи размери на чашката (май споменаха, че само до около "D"). Всичките им налични варианти бяха с една пристягаща еластична лента, която минава точно под бюста, нещо като спортен бански. Не знам дали се сетихте какво визирам. За нещо такова говоря.
    Някой има ли опит с този тип бански костюми? Справят ли се със задачата да поддържат бюста в стабилна позиция, в случай че е голям и сравнително отпуснат? Удобни ли са, като цяло?

Аз се бях ориентирала към нещо такова, но както казах, обясниха ми, че целите бански, снабдени с банел и мека чашка, не се предлагат в супер големи размери. Поне този конкретен магазин, който посетих, не разполагаше с такива.

Искам да направя уточнението, че в никакъв случай не бих поръчала онлайн. Искам да отида в някой софийски магазин, да пробвам и да купя, ако ми хареса.

Поздрави!

# 117
    Единствено бра клиник ми идва на ум, но напоследък нищо няма. Аз си купих такъв преди години от едно магазинче в Сандански, още го нося. Като търсения от теб е. Абсолютно случайно. Много е трудно. За другия тип- на мен не ми седи добре. Аз съм 85 Е или ЕЕ по номерацията на триумф.

# 118
    Благодаря ти за мнението! Simple Smile

Знам за "Bra Clinic", ходила съм там веднъж, но консултантката им беше ужасно нахална, освен това - не си харесах никакъв модел и просто си излязох. Сега ще хвърля една око на сайта им, все пак.

И аз се чудя защо има такъв дефицит на подобен тип бански в България. Не ми се вярва и в чужбина да е така, но както споменах, не искам да поръчвам онлайн, защото нито имам време, нито бих взела бански, без да мога да го пробвам преди това.

Все още не съм тествала споменатите цели бански с еластичната лента. Дано са удобни и ми стоят добре. Ако ли не, ще се принудя пак да си взема половинки. То се е видяло.

На малък и стегнат бюст всеки тип бански му "лепва". За съжаление, при мен е налице проблем с увисването, така че определено трябва банският да предлага стабилен "support", да оформя... Сложна работа. Simple Smile

# 119
    Че е сложна, сложна е. Но мисля всеки бюст над Д увисва рано или късно. Нормално е, уви. Що е такова предлагането ...и аз се дразня.

# 120
    • София
    Здравейте, момичета!

Понеже в миналото сте ми помагали с ценни съвети и насоки, реших за пореден път да се допитам до вас. Налага ми се да си купя цял бански. С голям и поувиснал бюст съм, нося приблизително чашка "E".

До момента винаги съм залагала на такъв тип бански, с банел и мека чашка. Подобни модели са ми страшно удобни и държат бюста ми на място.
    Но сега, както споменах, съм решила да си купя цял бански - ходих в един магазин, предлагащ голямо разнообразие, и ми казаха, че целите бански, с банели и мека чашка, не се предлагат чак в толкова големи размери на чашката (май споменаха, че само до около "D"). Всичките им налични варианти бяха с една пристягаща еластична лента, която минава точно под бюста, нещо като спортен бански. Не знам дали се сетихте какво визирам. За нещо такова говоря.
    Някой има ли опит с този тип бански костюми? Справят ли се със задачата да поддържат бюста в стабилна позиция, в случай че е голям и сравнително отпуснат? Удобни ли са, като цяло?

Аз се бях ориентирала към нещо такова, но както казах, обясниха ми, че целите бански, снабдени с банел и мека чашка, не се предлагат в супер големи размери. Поне този конкретен магазин, който посетих, не разполагаше с такива.

Искам да направя уточнението, че в никакъв случай не бих поръчала онлайн. Искам да отида в някой софийски магазин, да пробвам и да купя, ако ми хареса.

Поздрави!

Вижте в Ulla Popken в Сердика Център и онлайн.

http://ullapopken-bg.bg/category/97/banski-kostyumi.html

# 121
    Здравейте, от няколко години поръчвам бански и плажни рокли от bonprix. Удобни, разкошни материи, много добро качество. Препоръчвам.

# 122
    Здравейте, от няколко години поръчвам бански и плажни рокли от bonprix. Удобни, разкошни материи, много добро качество. Препоръчвам.

А как е номерацията? Добри ли са кройките за по-едрите фигури?

# 123
    • у дома
    Аз към сголям бюст и пищна фигура и такъв тип бански ми стои дабре

Въпросът е,че нямам идея къде наживо да видите такъв...
    Моят е от тук https://global.direct.asda.com/george/women/swimwear/plus-size-b … l?cgid=D1M1G20C15

# 124
    Моделите са много разнообразни и от всички има големи номера. Стоят перфектно.

# 125
    • София
    Моделите са много разнообразни и от всички има големи номера. Стоят перфектно.

А номерата отговарят ли си? Май са по немската номерация.Има интересно неща.

# 126
    Избирам номера според тяхната таблица. Абсолютно точни са. Има по-стягащи модели, на които е отбелязано че са такива.

# 127
    • Бургас
    А какво производство са артикулите в този сайт?

# 128
    Пише, че са по италианска номерация - т. е. мерките са умалени. Има таблица с размери. За себе си горе-долу се ориентирах. Има много хубави неща, бих пробвала първоначално с нещо по-малко, за да видя как са като размер и след това бих си поръчала доста неща.

# 129
    Моят размер според тяхната таблица е 58 (заради бюста, надолу съм 56). Когато си купувам бански-рокля или танкини поръчвам 56. Когато си взимам пола (пак от плажните артикули) поръчвам 54. Материите стоят стегнато, цветовете са много красиви. Някои са произведени в Китай, има в Бангладеш, има и в Гърция. Смея да твърдя, че такъв избор по други сайтове няма.

# 130
    • София
    Моят размер според тяхната таблица е 58 (заради бюста, надолу съм 56). Когато си купувам бански-рокля или танкини поръчвам 56. Когато си взимам пола (пак от плажните артикули) поръчвам 54. Материите стоят стегнато, цветовете са много красиви. Някои са произведени в Китай, има в Бангладеш, има и в Гърция. Смея да твърдя, че такъв избор по други сайтове няма.

Можеш ли за ориентир да кажеш кой размер си по немската номерация? Италианската е доста различна и нямам опит с нея, харесах си няколко неща и ми е иска да пробвам, ама не искам съвсем да рискувам, че вече съм вътре заради едни обувки от Англия...

# 131

Наистина, дрехите са много красиви и артистични. Аз също си харесах доста неща.

# 132
    • у дома

Можеш ли за ориентир да кажеш кой размер си по немската номерация? Италианската е доста различна и нямам опит с нея, харесах си няколко неща и ми е иска да пробвам, ама не искам съвсем да рискувам, че вече съм вътре заради едни обувки от Англия...
    Мен ме интересува същото,но спрямо англ номерация,защото пазарувам най-вече от там,но всъщност се сетих че  имам дрехи от Лидъл и ще ми свърши работа и спрямо немската.

# 133
    Немската номерация май е най-точна и поне при мен без грешка.

# 134
    Много неща ми харесват от там, но нямат доставка до БГ. Как поръчвате?

# 135
    Навсякъде пише за доставка - 19 лв. Предполагам, че е за България

# 136
    • София
    Много неща ми харесват от там, но нямат доставка до БГ. Как поръчвате?

Гледай българския сайт.

Дано Аналекс се включи за номерацията (английска или немска, и двете ме устройват), че се мерих уж, ама се изкарвам много по-голям размер от обичайния.

Скрит текст:
    Ако някоя от вас е с 42 номер обувки, имам чисто нови сандали и балеринки, които са ми малки, за съжаление

# 137
    • Sofia
    Аз съм с такъв номер.
    Може ли балеринките да видя?

# 138

Гледай българския сайт.

Дано Аналекс се включи за номерацията (английска или немска, и двете ме устройват), че се мерих уж, ама се изкарвам много по-голям размер от обичайния.
    И аз от това се интересувам. Дори писах на analexx на лични, но явно не го е видяла. И нещо друго да питам, за колко време пристигат поръчките?

# 139
    Аз към сголям бюст и пищна фигура и такъв тип бански ми стои дабре

Въпросът е,че нямам идея къде наживо да видите такъв...
    Моят е от тук https://global.direct.asda.com/george/women/swimwear/plus-size-b … l?cgid=D1M1G20C15

Точно такива видях в Уайкики, има ги в черно и в червено и имаше и големи номера.

# 140
    • София /Абсурдистан
    Италианската номерация е като нашата от соц.времената. Не съвпада с приетата европейска. Номера отговаря на половината гръдна обиколка. Ако номера е 44, то той отговаря на гръдна обиколка 88 см.
    За доставка от Англия и Германия поръчвам през Габко. Излиза 4лв/кг  доставката и до 7-10 дни е при мен.
    Аз от известно време поръчвам от Ганг https://gang.bg/products/maksi-kolekciya  и съм доволна.
    Поръчвам и от Руен https://ruen.bg/%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%BE/%D0%BC%D0%B … D0%BE%D0%B4%D0%B0  Повечето им дрехи са от естествена материя и съм доволна и от тях.
    А като не ме мързи, сядам и си ушивам каквото искам, но напоследък все по-рядко се случва.

# 141
    Здравейте отново, сега влизам 😀. Когато проучвах за мен, според немската номерация съм 52/54, италианската - 52, а английската - 24/26. Дано тази информация е от полза. Но мерих и със сантиметъра за всеки случай 😊. Бельо не съм поръчвала. Купувам само на Триумф от физическия им магазин на Красно село - аз съм 95/100F🤭 .

# 142
    Мерси! А за колко време пристигат поръчките? Simple Smile

# 143
    • София
    Здравейте отново, сега влизам 😀. Когато проучвах за мен, според немската номерация съм 52/54, италианската - 52, а английската - 24/26. Дано тази информация е от полза. Но мерих и със сантиметъра за всеки случай 😊. Бельо не съм поръчвала. Купувам само на Триумф от физическия им магазин на Красно село - аз съм 95/100F🤭 .

Оф, аз се обърках. Немска съм 46-48, английска - 18, а сега с мерки се докарах 58 италианска. Ами сега?!

# 144
    catty m, ако по сантиметри си този размер, поръчваш 54. Имаше уточнение в секцията за въпроси, че ако си между 52 и 64 - поръчваш два размера надолу. За по-маките също имаше - с един надолу, но не запомних за кои размери.
    Погледнете ги.
    Пише също така, че поръчките пристигат за около 7 дни.

Аз ще поръчам за проба, къде е бил досега този сайт? Joy

# 145
    Може ли линк на сайта и благодаря за споделеното!

# 146
    • София /Абсурдистан
    catty m Измери си гръдната обиколка и раздели на 2. Полученото число ти е номера по италианската номерация. Ако не е точен номер, закръгляваш към по-голямото. Ако поръчаш с 2 размера по-малко, дрехата ще ти е малка. Руската номерация е същата като италианската, освен ако не използват европейската номерация.
    Може ли линк към сайта и за мен моля.