Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 юни 2019, 19:27 ч.

Майчинство в Чехия

• 393
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да попитам как стоят нещата с майчинство в чужбина. Живеем и работим в Чехия повече от половин година и наскоро разбрах, че съм бременна. Изчетох много за раждане и прочие не ми стана съвсем ясно. Въпросът ми е, ако родя тук в Чехия, но след няколко месеца се приберем в БГ ще ми спрат ли майчинството и може ли да се прехвърли примерно в БГ?
Извинявам се, ако вече има такава тема, но за първи път ползвам форумът ви. 🙂#👶

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 19:48 от Не се сърди, човече

# 1
Майчинството може да се прехвърля в рамките на ЕС. Но това не значи, че ще получаваш едни и същи пари. Просто си спираш едното  и  подаваш молба, за останалия ти период според българските закони.  Важно е в коя страна живее майката и бебето.
Ако някоя държава от ЕС установи, че някой е по майчинство при тях, а реално не живее, тогава глобяват и изискват връщане на сумите.

# 2
Zdraveite Mamcheta izvinete me che pisha na latinica no taka sum sviknala .Iskam da popitam nqkoi znaeli dali ima shans da mi vurnat maichenstvoto mi poneje go sprqha deto mi e rodeno tuk v Grad Most  trqbvalo da napravim ptehoden pobit i pasport  oshte chakame na  prehodniq pobit ne e gotov intersuva me dalj  shte mi go vurnat

Общи условия

Активация на акаунт