Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 834
  • 770
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 826
Колкото лекари - толкова мнения. На една лекция, на която бях, казаха за кърмените бебета до 5 дни, седмица макс. На мен ми звучи много неприятно и за детето, и за родителите... Мен и 3 дни ми звучат гадно. Моята е на АМ изцяло, първоначално акаше на всяко ядене, после разреди и в момента (2 месеца и половина) ака между веднъж и три пъти, като всеки път малко се напъва и пръцка здраво. Ще питам педиатърката дали е нормално това, но ми се струва, че не е проблем Rolling Eyes

# 316
  • София
  • Мнения: 5 726
Моя също разрежда нещо акането, но след два дни неходене буквално преля памперса. Иначе пръцка доста, много лесно се оригва.
Почти не давам Лефакс, само биогая

# 317
  • София
  • Мнения: 4 011
Моя ака по веднъж на ден или през ден. Лефакс давам само сутрин и вечер тогава има газове.
Обаче рязко спря да спи. Нощем спи, но през деня няколко пъти за по 15 минути. Постоянно иска да е изправен и да се разхожда. Скок в растежа ли е, реакция след ваксина ли е... не знам. Макар че ваксината я сложиха преди седем дни.

# 318
  • Мнения: 5 563
На АМ сме изцяло. Ака веднъж на ден или през ден с много пъшкане, плач и напъване, а веднъж изака ли се е с нормална консистенция мека, гъсто и течно, не е на пастет, но не е й като вода. Преди да се изака пръцка страшно много и звучно, известно време след като изпусне газовете успява и да се изака.
Иначе за съня и моя много рязко спря да спи през деня, иска само да оглежда наоколо.

# 319
  • Мнения: 2 826
Ако е с много пъшкане и плач, може би да пробваш с друго АМ? Ние сме с Хипп Комбиотик, давам капки Линекс бебе следобяд, и Колииф за коликите. Трябва да започна да ги намалям, тъй като педиатърката ни посъветва вече да ги разреждаме и намаляме с цел спиране.

Момичета, как сте с излизането вечер? С мъжа ми се редуваме, той с приятели някоя вечер, друга вечер аз с приятелки. Но с детето сме излизали на заведение 2 пъти, на един обяд и една вечеря супер набързо в заведения на една ръка разстояние от вкъщи. Това много ми тежи, ние сме градски и нощни птици, преди много излизахме, вечер петък-неделя никога не сме се заседявали вкъщи, по цял ден пък сме били също нанякъде... А сега всичко е супер сложно като организация и изпълнение, плюс ме е страх да я кача в метрото и съответно трябва все да сме с кола... Дори до мола за кафе ми е сложно, докато я оправя, подготвя чанта, мляко, вода, всичко да имам и то стане време за следващо хранене и памперс... абе мъка... Frowning1

# 320
  • Мнения: 5 563
Моето АМ е Нан комфортис, добре му понасяше и коликите понамаляха, но два пъти ми го направи това с акото. Консистенцията му си е напълно нормална, но тия газове го мъчат, излязят ли газовете няма проблем. Капки давам Линекс бебе сутрин и БиоАмика, през деня когато се сетя давам БиоАмика, а вечер задължително БиоАмика, газ капки и Лефакс 2 помпички. Почти съм спряла с капките.

# 321
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз също бях спряла Колийф,но резултата беше плачевен-още повече плачеше,не си изпиваше цялото мляко,пръцкаше постоянно ( между другото газовете са нормални за този период).Та започнах отново да й давам.Днес бяха вторите ваксини (12 седмици ), днес водих и баткото на ваксини,та имам две ваксинирани деца вкъщи.Ще бъде весело нощес  Disappointed Relieved
Относно излизането-сега са най-лесни.Пият само мляко,не трябва да се мъкнат пюрета,пък да търсиш къде да подгряваш манджи и тн.Стоят мирно в количките и спят /плачат/гледкат.След това идва веселото Stuck Out Tongue Winking Eye

# 322
  • София
  • Мнения: 856
Излизаме, ходихме на море, а дано и втори път. the doors, ти си с адаптирано, още по-голяма свобода имаш 😀 Не ставайте роби на децата, защото родителството и без това е тежко.
Мен пък и тази прекалена еманципация и свобода малко ми тежи. Днес например бях с него на маникюр и след това пазар, с колата взехме кака му от тренировки и всички заедно на неговата рехабилитация. Ама избор нямам. И да мрънкам ММ е безумие да излиза от работа, за да ми е шофьор и шерп на катуна 😜

# 323
  • Мнения: 5 563
Ние през деня сме навсякъде заедно: пазар, кафе с приятелки, обяд на заведение. Нося АМ в термочанта и като стане време го храня. Вечер излизаме само двамата обаче, малчо остава при една от бабите си. Ходим на кино, на заведение или се виждаме с приятели. Също, ММ ходи на фитнес, а аз съм с малкия и обратното - аз съм на фризьор или маникюр, а той е с детето. Гледаме както да прекарваме време тримата, така и всеки да има време за себе си и време за нас двамата като двойка. Но тук трябва да благодаря на това, че имаме и две баби близо до нас.

# 324
  • Мнения: 72
Не сме излизали от раждането на детето само двамата и много ми тежи и на мен. Преди всеки ден бяхме нанякъде театри, кина, заведения... Сега ходим тримата дамо до близкия парк, защото наистина ми е голяма хамаложия и на мен това с колички, памперси, млека.

# 325
  • София
  • Мнения: 4 011
Изобщо не ходим никъде с бебето..То, както и баткото не стоят мирно. Спре ли количката и се почва екшъна. И баткото беше така, а сега търчи на всякъде и не стои мирно, че дори едно кафе не можеш да изпиеш. Сега оставям бебето на двора при майка ми и с баткото ходим на плаж или ма игра с другите деца. Приятелките ми тук имат и те двегодишни деца , та поме има с кой да си приказвам по градинките. Мм си е в София на работа, а когато идва, излизаме с баткото, я да караме колела, я на плаж и тн. С ММ няколко пъти сме излизали сами, но предпочитаме с децата. Не сме от най-излизащите хора, особено вечер. По-скоро предпочитам да сме я на някоя вила, я в парка.

# 326
  • Мнения: 2 836
Момичета,
Как да разбера дали започват зъбки 🙄 На 65 дни е малката или е твърде рано за зъби и болки 😁
Ехх като ви чета как си обикаляте, завиждам... Няма на кого да я оставя, ММ до късно е на работа--така че абсолютно сама, а и контакти още нямаме тук в чужбина (няма с кого на кафе) . За басейн се точим от 2 седмици, но сложно с бебка... Все по-често навън е неспокойна (и вкъщи де).

# 327
  • Мнения: 988
Момичета тия дни усещам,че малкия не яде много заради зъбките...и днес бяхме на консултация и е качил за 2 седмици 280 грама.Педиатърката вика супер е,ама на мен ми се струва малко.Вашите по колко наддават?

# 328
  • София
  • Мнения: 856
Този месец е качил 700 грама. На 3 месеца е 5500 гр. Те с напредване на възрастта качват по-малко. Може и жегите да го тормозят. Лекарят сигурно е преценил, че детето изглежда добре и щом ти е казал, че е ОК, не се тревожи

# 329
  • София
  • Мнения: 4 011
На два месеца на консултацията моя младеж го измериха 5700. Не знам по колко качва на седмица честно казано. На първата консултация също не си спомням колко беше, но честно казано не се затормозявам с това.  Щом доктора казва, че е добре, значи е добре.

Общи условия

Активация на акаунт