Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 829
  • 770
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 563
Аз се бях притеснила, че качва много, но ми казаха, че всичко е пропорционално и расте добре.
Роди се 2480, изписаха ни 2560.
1ви месец: 4330
2ри месец 5400.

# 331
  • Лондон
  • Мнения: 839
Ние излизаме всеки ден ,понякога  и два пъти.Не обичам да стоя вкъщи при хубаво време,затова и все сме по парковете.ММ работи всеки ден по много часове и  почти не ми помага.Предпочитам да съм навън с баткото и бебето,защото иначе баткото прави погром вкъщи.
Имунизациите вчера минаха успешно.Бях мн наплашена,но безпричинно-децата баха спокойни през нощта.Днес ми дойде цикълът за втори път след раждането-няма такива болки,след секциото дори не ме болеше така.Дано не всеки път е така.

# 332
  • Мнения: 988
Нашия има още 2 седмици до 3 навършени месеца и тежи 5,700 почти,та може и за това да не ми е казала,че има нещо притеснително.И все пак качваше по 300 на седмица и сега за 2 седмици е качил 280 и се хванах за главата.Усещан го,че яде малко,зъбките го тормозят,коликите също и купона е пълен.Ревне ли,се чудиш от кое е.Давам му да яде да се успокои и не иска,та по това разбирам кога са зъбките,че ръцете все са си в устата,крачетата все се веят на горе и ходи разбери какво става.На обяд не иска да спи хич,а и не яде много тогава,изморява се и заспива,докато цока.Та днес цедих,успях да изцедя 130 милилитра и горкия гладник нали му беше лесно да ги изцока ги глътна набързо и поспа...От както му мина жълтеницата спрях с режима и е пълен хаос,не се знае кога яде,само се знае,че яде 7 пъти,а кога ще огладнее си е негова работа.Вечер спи по 3-4 часа.Вашите бебоци направиха ли си някакъв режим вече и на колко хранения са?Че се чудя,ако му направя отново режим дали ще яде пак повече или само ще го тормозя и ще гладува още повече.

# 333
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
И аз да се отчета от днес, бихме първата ваксина. Малко е по кривичка бебка и неиска да спи, но иначе засега няма температура.
Относно храненето.... Ние сме на режим от 3 часа, от седмица някъде спряхме нощното хранене в 3 и междувременно започна да си увеличава интервала между хранения, та така имаме 6 хранения на ден. Качила е за 2 седмици 300гр, и педито каза че е ок. Напоследък обаче имаме нещо като криза защото неиска мн да суче, тоест слагам я на едната гърда хапва малко, започва да плаче и е ъпсурд да я сложа на другата после. Затова се цедя и давам от шише и така си яде, но доста трудно става така Sad. Както и да е важното е че качва Simple Smile.

# 334
  • Мнения: 988
Същата работа е и при нас,явно си ги има и тия номера от време на време.Само дето при нас нощните хранения са на 4 часа.А през деня гледам да избутам до 2 часа и 30 минути,че търси понякога и на час,а като му дам и после цял ден е рев от коремче.Яде 7 пъти...а е качил по-малко от твоето бебче.Обаче не цедя де...за да му изцедя ми трябва един свободен час,а като няма кой да го гледа за толкова време абсурд той да кротува.

# 335
  • Мнения: 39
Здравейте! Майчета, да ви попитам, 1вата ваксина , която се прави като стане на 2 месеца, попринцип една ли е или са 2 ?? Малкото ми съкровище всеки ден има сополи... много ми е притеснено точно това. Днес следобяд сме на лекар за ваксината и много съм напрегната за сполоите и тази ваксина, понеже доверие на лекари нямам... с какво бихте ме ппсъветвали? Ако бяхте на мое място щяхте ли да позволите тази ваксина при условие, че има сополи и педиатъра акп каже че няма проблеми.. или бихте казали на педиатъра да отложи??? Помогнете ми , моля ви...

# 336
  • Мнения: 2 836
Здравейте! Майчета, да ви попитам, 1вата ваксина , която се прави като стане на 2 месеца, попринцип една ли е или са 2 ?? Малкото ми съкровище всеки ден има сополи... много ми е притеснено точно това. Днес следобяд сме на лекар за ваксината и много съм напрегната за сполоите и тази ваксина, понеже доверие на лекари нямам... с какво бихте ме ппсъветвали? Ако бяхте на мое място щяхте ли да позволите тази ваксина при условие, че има сополи и педиатъра акп каже че няма проблеми.. или бихте казали на педиатъра да отложи??? Помогнете ми , моля ви...
Това многовалентната ли е, защото има разлика във ваксините в БГ и чужбина.
Но ако бебето е болно, аз бих отложила

# 337
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Ваксините на 2 месеца са две - 6 валентната и тази за Пневмококови инфекции. По принцип повечето ги бият наведнъж, но аз поисках да ги бием поотделно. Според мен ако детето е със сополки, по добре да отложите имунизацията, лично аз бих я отложила. Вчера на нашата имунизация, педито прегледа обстойни бебка  ми каза, че ако одобри състоянието, чак тогава ще бием ваксината, така че предполагам и самия педиатър ще ти предложи да отложите ваксината засега.

# 338
  • София
  • Мнения: 4 011
И ние ги разделихме ваксините. Не бих дала да се сложи ваксина, ако има сополи, но и самия педиатър не би трябвало да иска да я постави при това положение.

# 339
  • Мнения: 1 152
А сигурна ли си, че са сополи? Защото аз всяка сутрин слагам физиологичен разтвор и почиствам секретчета, които са напълно нормални. При всички положения е добре да споделиш притесненията си с педиатъра, за да прецени дали е необходимо отлагане.

# 340
  • София
  • Мнения: 856
Малкото ми съкровище всеки ден има сополи...
В смисъл като болно или като сух е въздуха и живея до бетонов възел? 🤔
Имаче педито трябва да ти е дал картон , където нанася всксините и там са описани мн добре какво и кога слагат
Според мен задължително разкажи за сополите! Аз също се притеснявам от ваксините въпреки че съм верен защитник на конвенционалната медицина 🤫

# 341
  • София
  • Мнения: 5 726
Зависи какви са сополите. Ако е върната храна, реално ме са сополи. Моя си връща храна и ми чистя бели секрети, а от 2 сесмици првз 2-3дни края има и зелен отенък. Брат му е успял да му метне нещо. Но бебето не е болно. Вчера йи биха и на нас ваксините. Споделих на педиатърката за зелените. Каза само ще развие имунитет по бързо заради брат си.
Мен ме притесни,  че вчера вечерта след ваксините леко пожълтя бебето. А се бяхме изчистилинот жълтеницата. Някаква реакция от ваксината ли е?! Ще изчакам още ден два, и ако не мине ще го водя да го водя на доктор.

# 342
  • Мнения: 164
Ех, блазе ви на тези от вас с бабите! При нас такъв лукс няма и досега да сме излезли 2-3 пъти 2мата с бебето на обяд, иначе с 2 деца...и не го броя за "излизане".
При нас минаха първите ваксини,  първия полет със самолет, пътуване с кола из страната и в събота  - първо море. Преди да навърши 3 месеца 3 държави обиколи Joy
Напоследък прави дълги паузи през нощта- 5-6 часа, а веднъж и 8 между 2 хранения. Но тогава аз я будя, че едва се издържаше на болката в гърдите- почти до мастит се докарах.

# 343
  • Мнения: 39
Здравейте отново! Вчера бяхме на педиатър, отложихме имунизацията за 15 август след като обясних на педиатъра и ни изписа корагол 1% тези чеените капки за нос... та бясна съм днес едва се държа да не отида и да го навра където трябва... бебето ми анощи след като му ги сложих тези капки такъв рев удари, че за оърви път рева толкова много 2 часа беееез да спира, нито гърда иска нито нищичко, реших да намокрря клечки за уши и да му почистя носа и тогава се успокои... бебето ми е на 2 месеца и 10 дена, процента на капките трябвало да бъде 0,5 , доколкото разбрах та няма да го мъча с тези капки. Имам друг въпрос, мога ли да сменя педиатъра без изобщо да му се обадя, здравната му книжка вече е в мен от вчвра насам.. при него е само епикризата на бебчето ми , която я имам и аз и детския картон, който си го попълва той там.. мога ли тези 2те неща да ги зарежа при него и със здравбата книжка да отида при др педиатър и всипко да се приключи с моя некадърния педиатър, защото ако отида наистина ще го очеша. Благодаря ви предварително момичета!

# 344
  • Мнения: 2 836
Ех, блазе ви на тези от вас с бабите! При нас такъв лукс няма и досега да сме излезли 2-3 пъти 2мата с бебето на обяд, иначе с 2 деца...и не го броя за "излизане".
При нас минаха първите ваксини,  първия полет със самолет, пътуване с кола из страната и в събота  - първо море. Преди да навърши 3 месеца 3 държави обиколи Joy
Напоследък прави дълги паузи през нощта- 5-6 часа, а веднъж и 8 между 2 хранения. Но тогава аз я будя, че едва се издържаше на болката в гърдите- почти до мастит се докарах.
И ние нямаме този лукс, но и нас ни предстои пътуване.
Как понесе полет със самолет и дълъг път с кола🙄
Ние се чудим с влак за 4 ч пътуване (не бдж) 🤔🤔 и със самолет се чудим кога, дали не е опасно твърде рано или няма проблем

Общи условия

Активация на акаунт