Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 808
  • 770
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 39
[video][/video]
Зависи какви са сополите. Ако е върната храна, реално ме са сополи. Моя си връща храна и ми чистя бели секрети, а от 2 сесмици првз 2-3дни края има и зелен отенък. Брат му е успял да му метне нещо. Но бебето не е болно. Вчера йи биха и на нас ваксините. Споделих на педиатърката за зелените. Каза само ще развие имунитет по бързо заради брат си.
Мен ме притесни,  че вчера вечерта след ваксините леко пожълтя бебето. А се бяхме изчистилинот жълтеницата. Някаква реакция от ваксината ли е?! Ще изчакам още ден два, и ако не мине ще го водя да го водя на доктор.

Недей изчака, че като чета в нета с тезк ваксини какви случаи имат родителите съм оплашена, недей да стоиш! Води го на лекар , нищо няма да загубиш! Успех😊

# 346
  • Мнения: 179
И ние преживяваме някакъв тих ужас след ваксините. Дадоха и ротарикс този път, че иначе щяли сме да изпуснем срока. Буди се нощем с крясъци, вчера спа само един час през деня и то преди обяд. Реве жално, на втория ден имаше температура, ама ниска 37,2-3. Дано скоро да се размине Sad И аз не съм доволна от педиатъра и не прилагам ваичко което ми изпише и се съветвам с познати/аптека за всяко нещо. И изследвания си пуснах сама на детето. Днес трябва да излезнат. Ще го сменя като намеря (ако) намеря по-читав. Иначе знам, че може да се смени по всяко време колкото пъти се налага, ама каква е процедурата с картона не знам.

# 347
  • Мнения: 39
И ние преживяваме някакъв тих ужас след ваксините. Дадоха и ротарикс този път, че иначе щяли сме да изпуснем срока. Буди се нощем с крясъци, вчера спа само един час през деня и то преди обяд. Реве жално, на втория ден имаше температура, ама ниска 37,2-3. Дано скоро да се размине Sad И аз не съм доволна от педиатъра и не прилагам ваичко което ми изпише и се съветвам с познати/аптека за всяко нещо. И изследвания си пуснах сама на детето. Днес трябва да излезнат. Ще го сменя като намеря (ако) намеря по-читав. Иначе знам, че може да се смени по всяко време колкото пъти се налага, ама каква е процедурата с картона не знам.

Моя педиатър вече ме изумява, добре не мога да си кривя душата, браво че отложи ваксината след като му казах и обясних какви сополи има, нооо капки за нос с 1% не е било нормално да изпише за 2 месечно бебе, а и когато и да му звъня веднъж не си е вдигал телефона и не е върнал обаждане... търпя го ама, вече съм майка и не мога да се опитвам да съм мила с такива некадърници, както всеки майка би направила и аз убивам за съкровището си..

# 348
  • София
  • Мнения: 5 726
Относно смяната на лекър извън двата месеца, които са определени за това, пак можеше, но мисля редът беше друг. Не знам дали по служебен път се прехвърля информацията.
Виж търсачката какво ще ти покаже, чела съм за други случаи за смяна на педиатър по "никое време", но не помня подробности.

# 349
  • София
  • Мнения: 856
Аз знам, че лекар се сменя юни и декември. Отиваш със синята книжка при новия, той те записва и това е. Не ходиш да се отписваш при стария.
А синя книжка къде и как му издадоха? Преди беше при ЛЛ, а сега ми каза в НЗОК

# 350
  • Мнения: 39
Аз знам, че лекар се сменя юни и декември. Отиваш със синята книжка при новия, той те записва и това е. Не ходиш да се отписваш при стария.
А синя книжка къде и как му издадоха? Преди беше при ЛЛ, а сега ми каза в НЗОК

Педиатъра ми издаде синята книжка , той се занкмава с това аз никъде не съм ходила и вчера ми даде вече е в мен, трябвало да отида някъде си да напиша защо искам да се преместя при друг лекар и така е ставало

# 351
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз първия път като сменях даже нв отидох да си взема картона и епикризата. Но още нямахме направени ваксини и нямаше нищо важно в картона. А от болницата ми дават две епикризи, така че реших изобщо да не се занимавам. От тогава обаче, картона си седи в мен и го нося само, за да нанасят данните от прегледите и ваксините.
Първата педиатърка я смених, защото на консултацията на два месеца ме попита дали детето казва думички...това за мен е крайна некомпетентност.
Втората я смених, защото след всяка ваксина детето (баткото) ревеше с часове. Сега сме при трети...еми разликата е огромна. Не плаче, ходи с желание и като го боцнат само стиска очички и след две секунди пак е весел.

# 352
  • Лондон
  • Мнения: 839
Хехе,двумесрчно бебе питат дали казва думички.Joy Ще падна от смях.Ние тук такова нещо като лични лекари ( педиатри ) нямаме.Тоест имаме,но не и в смисъла да ги търсиш,пък да са запознати със случая на твоето дете.Днес водих Кристин на проверка за тегло,понеже от днес е на 3 месеца.Измериха я точно 6 кг ,и здравната специалистка каза,че е нормално бебето на тази възраст на АМ да изпива 150 мл мляко толкова пъти на ден ,колкото са килограмите на бебето ( в нейния случай 6 ).Та сме горе-долу в нормата.
И аз изтръпвам като чуя за ваксини.По тази причина и забавих на баткото ваксините,които се слагат на 1 г и ги сложих чак тази седмица ( в момента е 2 г и 7 м).И пак не сложих ММР

# 353
  • Мнения: 988
Май е много трудно да си намериш педиатър...Като чета и се хващам за главата,те май всичките са идиоти.
Някой купувал ли е бънджи и от колко месеца започнахте да слагате бебчо вътре,че мисля да не слушам лекарите и да изчакам да стане на 4 месеца,а като започне да си държи сам стабилно главичката.Че след ядене е пълен с енергия и не иска да стои в мен,само рита,подскача и маха с ръцете и от цялата борба да го държа изправен и да не го изпусна си повърне половината мляко...

# 354
  • Мнения: 164
Bella_Mi

Ами никакъв проблем- аз и първото ми дете го качих на 2,5 месеца на самолет. При пътуване със самолет е важно да носиш поне още 2 чифта дрехи + тънко одеалце/пелени с които да го завиваш в самолета. И също така много е важно при излитане и кацане да го кърмиш или даваш да пие от шише. Започваш да даваш, когато самолета започне да ускорява по пистата, а не когато рулира - във втория случай щe се нахрани преди да сте стигнали полетната височина. В краен случай приготви си и биберон залъгалка- трябва активно да смуче нещо за да изравни налягането в ушите.
За пътуването в кола - сложи една пелена в кошчето за кола, че изкуствените материи запотяват в жегите. Пак се зареди с плътни пелени/тънко одеало, за да правиш сянка и да го завиваш. 
И гледай бебето да е било малко будно преди да се качите в колата - така ще заспи по-бързо.
Сега са най-лесни за пътуване така че използвай!

# 355
  • Мнения: 57
Никакво време нямам мамчета да пиша в темата😂Малкия ми заема всяка минута.Сама го гледам, помощ нямам нали живеем в чужбина.Мъжът ми работи от 9ч до 19ч, мама беше при нас за 2 седмици преди месец и това е. Ние преминахме през първата ваксина, вечерта след нея беше кошмар, 39гр темп, много плака, беше много крив, но на другият ден се нормализира всичко.На 14 август ни предстои втората, от сега съм под напрежение.Ще се прибираме до България на 22 август, тогава ще бъде на 3м и 10 дни, надявам се полета да му понесе добре.През деня вече спи по много малко, дремва за по 15-20 мин и скача😂. Поне вечер след баня и ядене заспива към 22ч и се буди чак към 4-4:30ч, набързо папка и заспива до към 8:30-9ч.

# 356
  • Мнения: 529
Здравейте мамчета 🙃 Аз искам да ви попитам за Ротарих. От първата до втората трябва да са минали най-малко 4 седмици,та въпроса ми е точно на 4та седмица или може и 5та и 6та да се повтори. При вас как беше и как е редно да бъде?

# 357
  • Мнения: 39
Как да разбера бебока дали се е разболял.. няма температура, но от както сме се събудили от  1 час насам сигурно 10 пъти поне кихна... и се притеснявам

# 358
  • Мнения: 620
Може да го дразнят сополчета, кихането не е критерий. Промии с физиологичен разтвор и пробвай да изсмучеш с аспиратор, ако не са зелени, всичко е наред.

# 359
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте мамчета 🙃 Аз искам да ви попитам за Ротарих. От първата до втората трябва да са минали най-малко 4 седмици,та въпроса ми е точно на 4та седмица или може и 5та и 6та да се повтори. При вас как беше и как е редно да бъде?
Първият му прием беше на 24/06, а сега казаха, че ще му е на 06/08. Тоест през 6 седмици. Не знам дали така е правилно, но така му го дава ЛЛ.
Вчера му минаха и първите ваксини. Вдигна ми 38 гр, но иначе беше спокоен. Колко са различни децата. Каката никога не е реагирала на ваксина.
А мерките му на 3м и 10 дни са 56см и 5600 гр. Което означава, че за 10 дни е качил само 100 гр. Нали някой питаше и се притесняваше. Явно с жегите и напредването на възрастта ще е така 😁

Общи условия

Активация на акаунт