Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 781
  • 770
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 574
Julsianaa, заведи я на лекар. Малко бебе с кашлица и сополи не го оставяй. Може бързо да ти отвори проблем. Не искам да плаша никого , но баткото така като беше на 4 месеца и около 20 дена ми се стори, че кашля. Викам внушавам си. То те са толкова миниатюрни и кашличката им е толкова нежна, че не може да разбереш кашля ли, въздиша ли, какво прави. Чак на втория ден наистина разбрах, че кашля. И то само няколко пъти. Вдигна Т, естествено беше на 26 декември , та да не работи нашата педиатърка. (Аз ако не съм по Великден за задържане, ще съм на Нова Година в инфекциозното или малкият на Коледа болен) Водихме го в детското спешно - бронхоспазъм. Първият от поредица бронхоспазми, които се надявам, че вече приключиха. Естествено може и само сополи да са си, но не рискувай.
И при нас е много весело. В събота баткото стана на 4. В неделя се буди с повръщане. На 4-5 повръщане успях да го убедя да ми даде да му сложа свещичка преди да го е хванало и разстройството, че тогава всички входове са out of order.  RelaxedRelaxed Към обяд спря да повръща. Хоп, разстройство. С ММ разделихме децата и всеки пое по едно. Да, ама в понеделник той е на работа и аз останах с двете Уж в отделни стаи, но нали един човек ги гледа. Във вторник тъкмо се оправяме да излизаме на разходка - бебето нещо реве. Отивам - той целия се омазал в ако. С разстройство , всичко излезнало от памперса през гърба, чаршафи, подложни, пижами Мамма миа!. Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed EyesWearyWeary Вдигам го и го нося към банята, след нас пътека. FlushedConfounded  Стана ми ясно,че трябва да бягам към аптеката. Тъкмо го слагам в количката. Чувам от баткото Ръъъц. Викам: Дани, да не се наака?
Не, мама, не съм. Ама си чеше дупето издайнически. SatisfiedSatisfiedSatisfied А той никога не се е нааквал. Свалям му гащите - една цветня пръдня пуснал. Money Айде, и него на чешмата. Пратих го да се облича. Стоя до входната врата до количката и го чакам да дойде. Чувам от към количката мощно бльок, бльок, бльок. Охххх, не може да бъде. Трета серия на чешмата с бебето този път. SmileSmileSmileSweat SmileSweat Smile Тъкмо приключвам миенето на дупето и чувам зад мен: Мама, може ли кукото, малко ми се ака. Взех да се хиля неудържимо като го чух.
Няма излизане от нас, ей! Накрая се обадих на ММ и викам бъди на стенд бай, ако продължават така, ще трябва да си дойдеш, че не мога да отида с тях до аптеката. За щастие се спряха, отидохме. Взех на всеки по един "комплект" запичащо, хидратиращо и пробиотик. И бегом вкъщи. Бебето го пресякох веднага. Баткото днес вече е тип топ. Но с това серийно акане ще го запомня това разболяване. SatisfiedSatisfiedSatisfied

# 421
  • Мнения: 179
Ох, колко е трудно да си сдържаш смеха докато кърмиш Grinning 4 пъти препрочетох историята на На Данито майка му. Трябва да пишеш. Много ти се отдава. И искрено ти завиждам за чувството за хумор. Хубаво е, че са добре момчетата вече, да са ти живи и здрави! Аз ако видя такова нещо сигурно ще припадна.

# 422
  • Мнения: 30
KokoJ в Хасково е отделението.
Ренгенолога, който прави снимката, каза че леко е мръднал, но " ставала"
Днес ни изписаха ...със сополи Grin и капките, които му приготвиха там.
Главният лекар( много добър и с опит) който всеки ден минава лично на визитация констатира : Неговият проблем е  в носа, няма смисъл да стоите повече, ето ви капките и чао! ... Незнам какво да мисля вече, да минава и това е.
Иначе отдавна се каня да ви питам мамите на АМ по колко изяждат и на колко часа вашите мъници?
Моя дребен лакомник е на както казах няма и 3 месеца, и е около 5300 кг , като изяжда на 3 часа по 150 мл ( вода + 5 л. АМ) и реве неистово за още. Минах го няколко дни на 4 часа по 180 мл и той доволен пича спи и гука , но в болницата сестрата каго чу и Scream и аз пак върнах 150 мл ..та аз знам че му е много, но той се роди 3100 и първия месец качи само 600 гр и сега сякаш си наваксва ...много бързо заформи и бузки наай- накрая. Каго го вдигнех от количката и гащите му падаха Sweat Smile няма за какво да се захванат....Е вече  е падат Bowtie

# 423
  • Мнения: 5 563
На Данито майка му, възхищавам се как въпреки ситуацията пак намираш място за хумор. А и разказваш чудесно, отдава ти се да пишеш неведнъж го забелязвам.

# 424
  • Мнения: 529
Аз днес също мислех да питам майките на АМ по колко мл давате и на колко часа,но чак сега намерих време. Днес му бяха ваксините и вдигна малко температура и се наблюдаваме постоянно. Та моят си пие по 120 мл 7 пъти на 24 ч. ,но мисля вече да му давам 150 и да намаля на 5-6 пъти ама да видим. Относно интервала не винаги го спазва ,като отвори устата ,че е гладен и няма млъкване ако ще на челна стойка да застана. Та не му стига със сигурност. Днес стана на 3 месеца и като говорих с педито ми каза да увелича дозата,също така ми каза след 4я месец да започвам лека полека да го захранвам 🤔 Аз не съм много на ясно ама ще ми кажете ли дали е рано или да изчакам 5я месец?

# 425
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз се водя по детето. Баткото захраних ба 4 месеца и половина, но много бавно. Заместено хранене имахме чак на 6 месеца. Сега ще видим, то ще си покаже.

# 426
  • Мнения: 1 150
Julsianaa, заведи я на лекар. Малко бебе с кашлица и сополи не го оставяй. Може бързо да ти отвори проблем. Не искам да плаша никого , но баткото така като беше на 4 месеца и около 20 дена ми се стори, че кашля. Викам внушавам си. То те са толкова миниатюрни и кашличката им е толкова нежна, че не може да разбереш кашля ли, въздиша ли, какво прави. Чак на втория ден наистина разбрах, че кашля. И то само няколко пъти. Вдигна Т, естествено беше на 26 декември , та да не работи нашата педиатърка. (Аз ако не съм по Великден за задържане, ще съм на Нова Година в инфекциозното или малкият на Коледа болен) Водихме го в детското спешно - бронхоспазъм. Първият от поредица бронхоспазми, които се надявам, че вече приключиха. Естествено може и само сополи да са си, но не рискувай.
И при нас е много весело. В събота баткото стана на 4. В неделя се буди с повръщане. На 4-5 повръщане успях да го убедя да ми даде да му сложа свещичка преди да го е хванало и разстройството, че тогава всички входове са out of order.  RelaxedRelaxed Към обяд спря да повръща. Хоп, разстройство. С ММ разделихме децата и всеки пое по едно. Да, ама в понеделник той е на работа и аз останах с двете Уж в отделни стаи, но нали един човек ги гледа. Във вторник тъкмо се оправяме да излизаме на разходка - бебето нещо реве. Отивам - той целия се омазал в ако. С разстройство , всичко излезнало от памперса през гърба, чаршафи, подложни, пижами Мамма миа!. Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed EyesWearyWeary Вдигам го и го нося към банята, след нас пътека. FlushedConfounded  Стана ми ясно,че трябва да бягам към аптеката. Тъкмо го слагам в количката. Чувам от баткото Ръъъц. Викам: Дани, да не се наака?
Не, мама, не съм. Ама си чеше дупето издайнически. SatisfiedSatisfiedSatisfied А той никога не се е нааквал. Свалям му гащите - една цветня пръдня пуснал. Money Айде, и него на чешмата. Пратих го да се облича. Стоя до входната врата до количката и го чакам да дойде. Чувам от към количката мощно бльок, бльок, бльок. Охххх, не може да бъде. Трета серия на чешмата с бебето този път. SmileSmileSmileSweat SmileSweat Smile Тъкмо приключвам миенето на дупето и чувам зад мен: Мама, може ли кукото, малко ми се ака. Взех да се хиля неудържимо като го чух.
Няма излизане от нас, ей! Накрая се обадих на ММ и викам бъди на стенд бай, ако продължават така, ще трябва да си дойдеш, че не мога да отида с тях до аптеката. За щастие се спряха, отидохме. Взех на всеки по един "комплект" запичащо, хидратиращо и пробиотик. И бегом вкъщи. Бебето го пресякох веднага. Баткото днес вече е тип топ. Но с това серийно акане ще го запомня това разболяване. SatisfiedSatisfiedSatisfied


Аз искам да питам дали въпреки ротарикс малкото е хванало лятното вирусче или не е слагана?

# 427
  • Мнения: 574
NewB, за съжаление ротавирусът е един от вирусите, които протичат по този начин. Има и други, както и бактерии - салмонела, ешерихия и тн. Така че малко ми е безсмислена тая ваксина, но съм я сложила. Викам поне в някаква част да го предпазя малкия. Ротата е най-популяният и протича най-тежко и за това я предлагат нея. Но не ти обясняват, че има и други причинители на фонтани от двата края.MaskMask  Съвет от мен (синът ми всяка година кара някакъв такъв летен вирус) - най-важното е да не се дехидратират. Незабавно започвайте да ги наливате с електролитни препарати, за да са хидратирани. Сега му давах на бебето Рехидрато Фитобимби, има и на Хумана за бебета с копър. На баткото Стоперол. Просто нещата ескалират при тях за часове и като се дехидратират - система и болница често. Добре, че бебето го започнах с Хидрасек, + пробиотик + Рехидрато Бимби около час-два след първото наакване и добре, че не повръщаше. В общи линии си остана само с 2-3 нааквания.
Няма да забравя (може и да съм го разказвала това, извинявам се) като беше на 1.5-2 години Дани и така дехидратиран с един такъв пореден вирус. Водя го там по някакви кабинети на контролен. Аз вече съм го започнала лечението в нас, но млада майка, притеснена да го погледнат и лекарите (сега отдавна си ги спестявам тия глупости). И докторката го гледа вика: Лечението е ОК, да му пуснем една система, че е малко дехидратиран.
Аз съответно се изцъклих. До преди 3 месеца на системи с пневмония, айде сега пак. Мозъкът ми взе да маха безнадеждно с ръце в опити да измисли как да го хидратирам и да избегна системата и истерията около нея. От някъде ми щукна: Аз имам Стоперол хидра в нас. Мога ли да му давам.
А, ми щом имате Стоперол, давайте му, няма да пускаме система.
Абе, алоооо това са деца, направо бебета. Като има по-неагресивен начин да се постигне същия ефект, защо не ми го предлагате. Веднага абокати и системи. Ще ме намрази вече. Поуката от тази история е гонете си интереса и питайте за тези "периферни" лечения, защото в бързината да се спре повръщането и диарията тези неща се пренебрегват понякога от лекарите и родителите. И после... А и на тях им е по-сигурно със стистема да се хидратират децата, защото много знаят там какво е изпил, какво не е.
Той как не ме е намразил сега не знам - първо свещичка в дупето, после започнах да му слагам капки в очите докато той крещи Не, мама, страх ме е Scream , нещо много страшно ще стане, не, мама. После пристигам с някакви отвратителни сиропи, които пие със заплахи SatisfiedSatisfied
Autumn magic*, DianaG, Satisfied Благодаря, гледам малко да си вкарвам сама смях. Няма кой да ми го направи. Даже и да не ми е смешно търся смешнния ъгъл, защото иначе работата е много страшна. За съжаление нямам достатъчно въображение да пиша, имам само дар слово да разказвам вече известното ми. И да позабавлявам малко тоя ония. Но тази сутрин нещо вече нямам никакво чувство за хумор след 2 последователни нощи на будуване от 4 сутринта. И баткото като е вкъщи няма как да наваксам през деня. Просто си ставам в 4 и това е. Да е живо и здраво Долче Густото, мятам капсула след капсула и така карам горе-долу.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 08:39 от на Данито майка му

# 428
  • Мнения: 5 563
Аз днес също мислех да питам майките на АМ по колко мл давате и на колко часа,но чак сега намерих време. Днес му бяха ваксините и вдигна малко температура и се наблюдаваме постоянно. Та моят си пие по 120 мл 7 пъти на 24 ч. ,но мисля вече да му давам 150 и да намаля на 5-6 пъти ама да видим. Относно интервала не винаги го спазва ,като отвори устата ,че е гладен и няма млъкване ако ще на челна стойка да застана. Та не му стига със сигурност. Днес стана на 3 месеца и като говорих с педито ми каза да увелича дозата,също така ми каза след 4я месец да започвам лека полека да го захранвам 🤔 Аз не съм много на ясно ама ще ми кажете ли дали е рано или да изчакам 5я месец?

До миналата седмица беше на 120мл вода с 4л мляко, започнах да увеличавам на 130 с 4л, после 140 с 4 и 1/2 и накрая 150 с 5. Педиатърът така ме посъветва и така правя. Ама сякаш не винаги си изпива млякото и пак стават 120мл 😁  Не знам този подход верен или грешен е, но не ми се иска изведнъж да увеличим мл, за да не преяжда и да връща. Така постепенно сякаш е добре. Яде 6 пъти. 9-12-15-18-тук прави пауза-12-пауза-6. Понякога е 9-12-15-18-голяма пауза-3-6.  Не се мъча да махам нощното хранене, смятам, че сам ще се отучи. На 3месеца точно е. За захранването, ще се водя по него, но сякаш ми се струва, че към 5тия ще е по-добре.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 08:57 от Autumn magic*

# 429
  • Мнения: 179
Autumn magic, детето си прави супер пауза 6-9 часа, само че не е през нощта, а вечер. Според мен е супер и или трябва да изместиш хранене или да изчакаш до 5-6 месец да отпадне това в 3 часа.
Относно захранването, като човек който се опитва да вземе навременно и информирано решение как и кога точно да захраня, съм изчела доста статии и книги. Противно на разбиранията от едно време (когато ние сме били захранвани) се препоръчва захранване след 6ти месец, защото тогава се "затварят" червата и храносмилателната система е узряла, така че е по-малка вероятността да се отключи алергия или да се върнат колики и т.н. Естествено всяко дете е индивидуално и се развива спрямо своите темпове и може да е готово по-рано или да му трябва повече време. Аз лично се колебая дали да захранвам с пюрирана храна или с цели парчета, които детето да поднася само къъм устата си (така нареченото ЗВБ). Второто звучи супер, но малко ме притеснява задавянето. Но със сигурност като човек с проблеми със стомаха от дете, ще заложа на захранване около или след 6ти месец. А на педиатъра ще съобщя какво съм решила, за да е информиран.
Бебка за 2 седмици е качила 250 грама, ама май вече е нормално да качват по-малко. Не е гладна, хапва си добре, за това този път не се тревожа. Ако има нещо на консултацията ще кажат.

# 430
  • София
  • Мнения: 4 010
Ако си търпелив човек, ЗВБ е супер. Задавянето не е толкова страшно, то и да не си по ЗВБ винаги има риск от задавяне. Ма е много досадно и цапащо и времеемко...не е за майки с две деца хаха.

# 431
  • Мнения: 2 836
В чужбина за захранване казват от 4 м. нататък, нооо отсега се борим със запек, после знам, че още повече се запичат... Та се чудя от кога още.
Бебка е почти на 3м. И се чудя по колко време да я оставям по корем, че педито каза "докато не ревне" 🙄🙄

# 432
  • Мнения: 5 563
И на мен ми харесва ЗВБ, но за жалост едва ли ще опитам, понеже от след няколко месеца често ще отсъствам през деня..
Иначе аз по корем го оставям често, много се радва, че вдига главата, смее се, но се изморява и отпуска главата. Направи ли така го обръщам обратно.

# 433
  • Мнения: 51
Момичета откриха ни вродена стеноза на клапата на белодробната артерия. С прости думи, клапата която изпомпва кръв към белите дробове е полу затворена. Някой има ли подобни проблеми?

# 434
  • Мнения: 179
 Julsianaa, как точно ви го откриха, има ли някакви по конкретни симптоми?

Да ви споделя горчивия ми опит с приспиването. Значи, ако уцеля момента за приспиване отнема около 5-10 минути. Тъпото е че не разбирам кога е точния момент. Например потъркване на очите или прозяване, значи че й се е доспало, но в повечето случаи не заспива веднага и като я сложа в кревата започва да играе. В ситуациите в които зареве пък, ми отнема много време докато я успокоя и после докаро заспи..и спи супер неспокойно. Как разбирате кога е дошъл точния момент да сложите бебето да спи, така че да не е бодро нито пруморено?

Общи условия

Активация на акаунт