Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 805
  • 770
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 988
Моя нещо го боли коремчето,нали съм стръвница и хапнах боб...и за последно ще ми е тази година...Моя го научихме да спи във възглавничка против обръщане и сега където и да я сложа усещането му е еднакво и заспива.Снощи реших да го уча да си спи в неговото легло.Единия дълъг сън беше там,а на втория пак си го взех при мен,че ми липсваше,после като се научи при нас сама ще съм си виновна,ама за сега не ми е проблем да си спинка при нас.
Julsianaa,ако трябва давай насила водичка,че аз като съм повръщала жълто,това са стомашните киселини и значи,че коремчето е празно,при бебетата не знам дали е по същия начин,но ако е така бебчо е повърнал всичко,което е изял и ако не го наливаш с течности ще се обезводни.Не знам дали можеш да дадеш панадолче,може да му поразкара.Ние като бихме ваксините Криси имаше температура,но по думите на лекарката не беше висока и нямаше нужда от нищо,е да ама го гледах,че се мъчи и му давах на 5 часа Панадол и беше добре след това,заболя го корема,но с това по-лесно се справих от колкото с мъките от температурата.

# 451
  • Мнения: 529
И аз да се включа относно въпросите на дневен ред 😄 Със спането ,като ви чета направо си мисля ,че моето нещо не е наред 🤪 той през деня почти не спи. Събуждаме се всяка сутрин между 6.30-7.30 изпива си млякото и вече кипим от енергия 🙃 около 12.00 ч му се приспива ,но аз междудругото междиното спане преди обяд се опитвам да го премахна с цел като го сложа да ми спи на обяд да е по дълго и добре се получава. Вечер заспива 22.00-22.30 и до сутринта не се буди. Спи в кошарата си. Само по корем!
 Ваксините му бяха 3 в един ден,защото щяхме да пътуваме и нямаше как. Чак вечерта покачи до 38.2 ,но педито каза до 38.5 да не му давам нищо,така и стана той сам си я свали и повече не покачи. Цяла нощ го следях,но всичко беше еднократно.
Проблема му е само ръцете,постоянно са в устата му ,както лигавчета ,а и пелените като го завия,бибероната я отказва категорично 🤭 почти не ползваме. Не знам това с ръцете как ще го премахна и как мога да разбера дали е от венците не знам 🤔

# 452
  • Мнения: 620
А като стана въпрос за температура - какви термометри ползвате? Искам да си взема инфрачервен, но не знам колко е надежден. Имам такъв с мек връх, ама му нямам доверие, защото един път ми показа 5 различни температури в рамките на няколко минути. А и ми се иска да меря докато спи. Ваксините още не сме ги били, но се подготвям за момента. Ще слагам симфлорикс и 6-валентната заедно, а ротарикса седмица-две по-късно.

# 453
  • София
  • Мнения: 856
Чета как въдворявате дисциплина и дълго се чудих дали да пиша 😉
След първото нощно ставане си го взимам на спалнята. Гушкам си го, люлея си го, цица му давам. Аз страдам от голяма носталгия по онова малко русо момиченце, което спеше На гърдите ми, а сега е на 9 и почти 1,5 м
Този ще си го гушкам докато мога, защото тези времена бързо отминават. А повярвайте ми после те сами искат стая, искат самостоятелност , вие кога за последно прегърнахте майка си или баща си?( а да не говорим да искате да спите при тях 😂😂)
Не казвам да ги превърнем в лайненца, но този бебешки аромат и беззъба усмивка скоро ще изчезнат  и смятам да не изпускам и секунда от тях

# 454
  • Мнения: 529
Термометъра ,който ползвам аз е на Браун за ухо. При нас са много разпространени,в болницата видях ,че ползват такъв и за това си го взех.

# 455
  • София
  • Мнения: 856
Аз имам несесер на Томи типи, в който има ел. термометър, но За проверка слагам и един спиртен под  мишницата. Сега докато не шават много и докато спят още може да слагам стъклен

# 456
  • Мнения: 620
А тогава и друго да питам - ректално ли мерите темп.? Пробвах под мишницата, но шава и всеки път различно показва, а в устата не ми се бърка, че лесно се замърсявят термометрите.

# 457
  • София
  • Мнения: 856
В дупето меря само на кучето 😂😂
Децата като ги гушна и особено ако са болни са кротички и под мишницата е ОК. Те сегашните термометри са бързи.

# 458
  • Мнения: 2 224
А тогава и друго да питам - ректално ли мерите темп.? Пробвах под мишницата, но шава и всеки път различно показва, а в устата не ми се бърка, че лесно се замърсявят термометрите.

Аз - да. Имам и такъв за ухо, но на ректалния имам повече доверие. Винаги преди и след употреба го дезинфекцирам.

# 459
  • Мнения: 5 563
И аз имам повече доверие на ректалния.. а колкото до спането, аз също го взимам при нас и му се радваме, но стане ли време за сън или покаже ли, че му се спи го залюлявам/пея и го приспивам. Заспи ли го слагам в кошарката му. Държа да научи, че мама и тати си имат легло и бебчо си има свое. При мен има риск той да се научи да спи при мен, понеже баща му ще пътува и после като се върне какво правим? Моя приятелка направи точно така и малката й не иска да спи никъде другаде, а таткото се прибира скоро. През деня го оставям да спи където иска, но вечер задължително в кошарата. Много зле го бяхме свикнали в количката, удобно е, лесно заспива, не ставам от леглото даже, но до кога? Скоро ще сменяме коша и няма да е така удобно както е сега. Трети ден спи постоянно в кошарката и нямаме проблеми, даже и сам заспива понякога. Е, днес го преместих в количката, но на сутринта чак, какво да го правя. Simple Smile

# 460
  • Мнения: 179
И наша бебка се научи да си спи в кревата, като я сложа, та съм доволна. Иначе през цялото време в което не спи, вниманието ми е на 100% към нея. И на мен ми е мъчно, че растат бързо, ама аз още си гушкам мама Heart дано и моето дете да е обичливо.
Зъбите май я почнаха серизоно. Долният венец е бял точно на двата резеца, направо сякаш прозират в предната час и леко се е деформиран венеца отгоре, ама сякаш не е надут. И цял ден пищи и иска да суче. И хапе що добара. Направи ми смучка на десния бицепс, едва се откъснах от нея. Направо ми е чудно как зърната ми издържат на тази смукателна сила. Дано, ако са зъби да избият бързо,  че не изглежда да е весело преживяване.

# 461
  • Мнения: 813
Здравейте мами имам нужда от помощ! Детето ми вчера беше на врорите ваксини и анощи вдигна температура 38 гр, която бързо свали. Но сега температурата му е 35 гр тъкощо я мерих и много се притесних, а днес доста плака. На какво ли се дължи много се притеснявам.

# 462
  • София
  • Мнения: 4 010
Измери с друг термометър по-добре.

# 463
  • Мнения: 5 563
И наша бебка се научи да си спи в кревата, като я сложа, та съм доволна. Иначе през цялото време в което не спи, вниманието ми е на 100% към нея. И на мен ми е мъчно, че растат бързо, ама аз още си гушкам мама Heart дано и моето дете да е обичливо.
Зъбите май я почнаха серизоно. Долният венец е бял точно на двата резеца, направо сякаш прозират в предната час и леко се е деформиран венеца отгоре, ама сякаш не е надут. И цял ден пищи и иска да суче. И хапе що добара. Направи ми смучка на десния бицепс, едва се откъснах от нея. Направо ми е чудно как зърната ми издържат на тази смукателна сила. Дано, ако са зъби да избият бързо,  че не изглежда да е весело преживяване.
И при нас ситуацията с венеца в същата. Побелял е изцяло отгоре и отпред и то само където ще са първите зъби. Има 2 като местенца вече за зъби оформени, но не е надуто още. Зъби ли ее, не е ли?

# 464
  • Мнения: 179
Зъби е, ама доколкото разбирам може да се забавят доста време. Дано да не се мъчат дълго. Твоето дете крещи ли? Чудя се дали го прави, защото сега се е научила или щото я боли и дразни...
И наша бебка се научи да си спи в кревата, като я сложа, та съм доволна. Иначе през цялото време в което не спи, вниманието ми е на 100% към нея. И на мен ми е мъчно, че растат бързо, ама аз още си гушкам мама Heart дано и моето дете да е обичливо.
Зъбите май я почнаха серизоно. Долният венец е бял точно на двата резеца, направо сякаш прозират в предната час и леко се е деформиран венеца отгоре, ама сякаш не е надут. И цял ден пищи и иска да суче. И хапе що добара. Направи ми смучка на десния бицепс, едва се откъснах от нея. Направо ми е чудно как зърната ми издържат на тази смукателна сила. Дано, ако са зъби да избият бързо,  че не изглежда да е весело преживяване.
И при нас ситуацията с венеца в същата. Побелял е изцяло отгоре и отпред и то само където ще са първите зъби. Има 2 като местенца вече за зъби оформени, но не е надуто още. Зъби ли ее, не е ли?

Общи условия

Активация на акаунт