С бебе на море

  • 8 240
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами, аз си имам син на един месец, който кърмя и обмисляме с таткото да се впуснем в смъртоносно приключение да отидем на море. И искам да попитам майките с опит, с бебета родени през лятото, впускали ли сте се в подобни предизвикателства? Но за мен е важно да знам от майките кърмачки, бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти. Имаме идея да отидем с едната баба, да го гледа, а ние “да си почиваме”. Звучи ми адски невъзможно, вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 4 660
Не ти препоръчвам да мъкнеш баба, повечето вместо да гледат бебето гледат морето и забавленията. Щом си кърмиш детето ще го гледате насмени с бащата докато ти хапнеш или се топнеш в морето.

# 2
  • Мнения: X
"Смъртоносно приключение"!?
Някой казал ли е на това младо мамче, какви са последиците от прегряване на новородено? Гърчове.

# 3
  • Мнения: X
"бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти." GrinningLaughingJoy Щом кърменето ви затруднява- по-добре си стойте вкъщи. Завинаги. Или поне за следващите 10 години. Hands V

# 4
  • Мнения: 4 660
gerda1 авторката така или иначе ще отиде на море каквото и да кажем.
Една година ходихме с 3 месечното бебе на една приятелка която също кърмеше и беше домъкнала бабата да гледа бебето. Какво става всъщност бабата облече банския и се топна в морето, а приятелката ми така и не можа да излезе от хотелската стая. Тъкмо накърми то взе се наака, сменя пелена заспива и така.
Егати приключението....

# 5
  • Мнения: 7 776
Тя щото се изтипоса с новородено бебе под жаркото слънце на обяд, нали...

Бабата наистина няма как да ти помогне, да го кърми не може. А то сега само това прави + сън. Съобразявате часовете за плаж, на сянка, чадърче, измивате гърдите след морето с вода (без сапун,просто вода да отмие солта от морската вода). Може да си вземете един слинг за разходки (в него може и спокойно да кърмите) и една преносима кошарка и готово.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Аз не бих си го причинила. Не за друго, бих се страхувала някой от нас да не лепне вирус или бактерия. Които хич не липсват по морето.

# 7
  • Мнения: 11 073
В България вероятно не бих го завела, иначе в Гърция си го водим от -месечна възраст. Кърмаче се гледа много по-лесно на път от бебе на адаптирано мляко. Нужни са само майка и памперси Simple Smile
Бебето не се вади на жегата между 12 и 16 ч. и не се излага на директно слънце и през останалото време, поне докато не навърши 2-3 години. Това е, друга голяма философия няма.
Моето обаче ревеше при вида и шума на голямото море и чак на 10 месеца склони да "поплува" Simple Smile

# 8
  • Мнения: 10 598
Голяма работа, ако пропуснете една година ходенето на море...

Новородено бебе не се води по квартири, тъй-като на вас няма да ви прави впечатление, но на съседите ви по стаите, като ревне през нощта, хич няма да им е приятно.
Аз една година се излъгах да ходя бременна на море и пък случайно в съседната стая бяха отседнали семейство с бебе. Малее, от това бебе почивка, сън не видях, като ревнеше посред нощите, аз подскачах, моето в корема и то подскачаше, почваше да ме сритва... Вместо да си почивам на море, аз се стресирах с чуждото бебе.

Последна редакция: пн, 24 юни 2019, 23:41 от Не се сърди, човече

# 9
  • Мнения: 46 508
Щом се чувстваш добре, защо не.
Аз лично имам бели петна от тези месеци, бебето ми беше кротко, но ядеше нон стоп, нямах непрекъснат сън и това ме убиваше. Исках само да лежа и да спя всяка една минута от денонощието.

Във Варна съм виждала майки на плажа, които отскачат в Морската градина да накърмят бебето, което си седи на сянка с някоя баба. Не ми се вижда лоша идея...

# 10
  • Мнения: 8 237
Смъртоносното приключение малко ме стресна...
Отидохме за първи път на море с бебе на 6 месеца. Имаме къща така че нямахме проблем с шум, съседи или пък отскачане до плажа. Не се хранехме навън именно от страх да не лепнем нещо. Детето беше изцяло кърмено....е....лепнахме. Една нощ почнах да повръщам аз и след половин час и детето. След две повръщания повисна като парцалена кукла.
От там цъфнахме директно в болницата. Обезводняването е опасно за бебетата.
Та от позицията на времето....мисля си че идеят с дете на месец на морето хич не е добра.

# 11
  • Мнения: 46 508
Това с повръщането ние си го лепнахме и вкъщи, на 500 км от морето, тези вируси са навсякъде...

# 12
  • София
  • Мнения: 11 470
Никакъв проблем, и не е нужно да има баби с вас. Ако сега е на 1 месец детето ви, изчакайте да стане на 3 - т.е, в началото на септември някъде, и заминете спокойно. Това беше най-спокойното ни море. Бебето беше само на кърма, и нямаше досег до пясъка, плажа и морето. Спеше си през повечето време в количката или беше на ръце. Спеше и в стаята (бебефон ползвахме). Бебето нямаше досег с храна и вода от хотела/морето, така че - не виждам защо да се лишавате. Нито хходи, нито пълзи/лази, обръща се, че да имате нужда от баби. Та то все още спи през повечето време или е щастливо само да е гушнато в някой от вас.

Сега, вирусите с повръщане може и зимата в София да хванете, гаранция няма - ние две зими караме този вирус (през декември!). Спазвайте хигиена и идете на по-чисто място някъде през септември, не че има гаранция - но все пак....

# 13
  • Мнения: 485
Не бих го направила. Ние сме на морето, имаме две деца, нито едно не сме водили на "море" на такава възраст. Първото лято и на едното, и на другото, го пропуснахме. И двете съм ги кърмила. Отделно колко часа ще пътувате, знаеш че не е добре малко бебе да прекарва в кошче прекалено дълго. Каква ще е хигиената в хотела, където ще отседнете, за летните вируси вече ти писаха. Наистина, има ги навсякъде, обаче по морето има по-голям риск. Много лета са пред вас, ще ходите пак. По-добре да запазиш детето си здраво, на тази възраст са много крехки още...

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Разбира се, че вируси има навсякъде, само че там, където има големи струпвания на хора вероятността да хванеш нещо е по- голяма.
И не става дума само стомашно- чревни вируси.
Бебе на 1 месец трябва да се пази много.

# 15
  • София
  • Мнения: 39 758
Моят син го водих до Бургас когато беше на 2м. Спахме в приятелка, не сме ходили на плаж. Само каката се къпа.
Ние стояхме по капанчетата по плажа.
Кърмех на поискване.

# 16
  • Мнения: 500
Без баби и всичко ще е наред!! Heart Eyes
Но трябва да сте наясно, че почивката няма да има нищо общо с предишните почивки.
Препоръчвам ви :
-да изчакате до септемви, така бебо ще е на 3 м. Юли и авгистбе адска жега за възрастни и за бебета. Ние бяхме сега в юни с 3м бебе и пак си беше горещо.
-гърция а не българия. Възможноста да хванете някакъв вирус вие или бебо е много по-малка.
-хотел/вила на плажа, да няма нужда да се разкатвате много. Имайте предвид че ако сте в хотел и искате да ходите сутринта на море ще пропуснете закуската.
-ние си направихме график: сутринта до 13 часа ходеше мъж ми, след това аз, след 18 часа ходихме заедно.
-ако бебо обича слинг, много ще ви е по-лесно ходенето до плажа отколкото с количка.
-сгъваемите кошари за плаж са много хубави, препоръчвам ви тази на babymoov, имат ув защита.

# 17
  • Мнения: 22 842
Водила съм бебета-кърмачета на море и никакви проблеми.Без баби! Баби съм взимала като бяха по-големи вече.
Децата ми са спали в количката на дебела сянка или в ставта,където сме отседнали.Редувахме се с мъжа ми на обяд кой да стои с него в стаята.
Аз обичам жегата,той не и предимно таткото ги е гледал ,а аз на плаж.
Отскачах за кърмене:)

# 18
  • Мнения: 3 269
Аз също бих се притеснила да водя където и да е бебе на 1 месец. Ние ще водим нашето на 6 месеца и пак ме е страх. Едно време водихме каката като беше на година. Аз хванах вирус, тя Слава Богу не. Е, тогава достигнах кг, които исках. Цяла седмица разтройство и отпадналост.

# 19
  • Мнения: 90
Ще ти споделя моя опит с моите две деца. Първото го зададохме на Албена в началото на септември тогава беше на 2+месеца, в зависимост от времето и темперамента на бебето можеш да стоиш на плажа около 1 час като избягваш часовете когато слънцето е най-силно и задължително на сянка под чадъра. Второто ни детенце го закарахме сега в началото на юни в Гърция, п-ов Ситония тогава беше на 3 месеца и действахме така както правихме с кака му. С разликата че аз стоях малко на плажа а таткото и каката изкараха по цял ден на плажа. През другото време се разхождахме с количката и двете ми бебета спяха чудесно на почивката. Най-вече се наслаждавахме на общите ни разходки и времето прекарано със съпруга ми, защото вкъщи се виждаме основно вечер заради работата му  а и той не може да види децата така че на почивка всички печелим. Не вземайте никакви баби само ще ви изнервят, но не и да ви помогнат. От кърменето по лесно няма можеш да си го кърми навсякъде вземи си от тези летните полупрозрачни шалчета и си ги мятай ако все пак се притесняваш. И за финал съветвам ви избирайте правилно мястото си за почивка в България останаха много малко чисти плажове, проверете и прочетете внимателно по южното ни черноморие още няма развита канализация и всичко което излиза от туристите отива в морето мисля че се досещате за какво говоря.  Не ви трябва вируси от тези особенно за малкото е много опасно. Щом кърмите трябва и да внимавате какво ядете. Приятна почивка!

# 20
  • Мнения: 6 148
"бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти." GrinningLaughingJoy
Такава глупост не бях чела. Joy
Бебе на 1 месец не бих завела на море.

# 21
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Катуна с бебе на плаж е голям - чадър, количка, мазила, памперси и т.н. за бебето, така че избирайте удобно място до плажа за настаняване. Също и ходенето на плаж с бебе си е тегаво, няма как да стоите много и да се отпуснете.
Общо взето какъвто ви е режима сега, такъв ще е и на морето.
Моето дете е зимно бебе, чак на 9-10 месеца като стана го топнахме в морето. Доста критики отнесох от роднини за това. Нищо му нямаше на детето.

# 22
  • Мнения: 8 934
Бих отишла с бебето на море, дори без бабата. Кърмените бебета са по-лесни за гледане, не е нужно да му приготвяш млякото и да миеш шишета.
Ходете сутрин рано на плаж и вечер след 17-18 часа, бебето в количката, но не покрита количката, че вътре стана парник.
През деня разходки в сенчест парк или в хотел с климатик.
Не виждам нищо смъртоносно или проблемно. Ходила съм на море с петмесечно бебе само на кърма.

# 23
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Че какво лошо има да се заведе бебе на 1 месец в някой морски град? Та в такива градове бебета не се ли раждат и отглеждат?
Вече на място ще си преценят дали и колко ще стоят с бебето на плажа, не е задължително да се къпе то е морето. Може да си стои и спи е количката на плажа. Само да не се прекалява със стоенето там. Също и бебето е на кърма, което намалява съществено риска от Рота вирус.  Wink

# 24
  • Мнения: 3 269
Да, "смъртоносно" е много неуместна дума. Морето има много ползи за здравето. Каката поне 20 дни лятото е на море и мисля, че това оказва влияние за по-рядкото и боледуване. Морският въздух, морската вода са изключително полезни.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 758
Катуна с бебе на плаж е голям - чадър, количка, мазила, памперси и т.н. за бебето, така че избирайте удобно място до плажа за настаняване.
Първото "голямо" море на моят син беше когато стана на 1,3г. Катунът беше голям Simple Smile

Една приятелка заведе майка си с тях на море. Връщала се е в квартирата само за хранене.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 470
Ще ти споделя моя опит с моите две деца. Първото го зададохме на Албена в началото на септември тогава беше на 2+месеца, в зависимост от времето и темперамента на бебето можеш да стоиш на плажа около 1 час като избягваш часовете когато слънцето е най-силно и задължително на сянка под чадъра. Второто ни детенце го закарахме сега в началото на юни в Гърция, п-ов Ситония тогава беше на 3 месеца и действахме така както правихме с кака му. С разликата че аз стоях малко на плажа а таткото и каката изкараха по цял ден на плажа. През другото време се разхождахме с количката и двете ми бебета спяха чудесно на почивката. Най-вече се наслаждавахме на общите ни разходки и времето прекарано със съпруга ми, защото вкъщи се виждаме основно вечер заради работата му  а и той не може да види децата така че на почивка всички печелим. Не вземайте никакви баби само ще ви изнервят, но не и да ви помогнат. От кърменето по лесно няма можеш да си го кърми навсякъде вземи си от тези летните полупрозрачни шалчета и си ги мятай ако все пак се притесняваш. И за финал съветвам ви избирайте правилно мястото си за почивка в България останаха много малко чисти плажове, проверете и прочетете внимателно по южното ни черноморие още няма развита канализация и всичко което излиза от туристите отива в морето мисля че се досещате за какво говоря.  Не ви трябва вируси от тези особенно за малкото е много опасно. Щом кърмите трябва и да внимавате какво ядете. Приятна почивка!
Напълно подкрепям! Както написах по-горе - и двете дестинации са изпробвани с бебе.
Търсете хотел буквално на плажа, или студио в Ситония, разположено на плажа, с ползване на чадър, за да не мъкнете. Количката на пясъка, покривало с uv фактор и разбира се, не повече от два пъти по 1 час на плажа, сутрин и следобед. Избягвайте времето от 11 до 16 ч., особено ако пече силно. Най-добре през септември, ако сте на Албена, е много вероятно повече от 26 градуса да не стане:)

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Ако ще прекарвам по 2 часа на ден на плаж, изобщо няма да се нагърбвам с тая хамалогия. 😀 ще си сътворя "море" на балкона и толкоз.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 470
Не, Вики тейлър - говорим за бебето. На 3 м. основно бебета спят (е, не всички, но повечето). Докато то спи - Вие сте на плажа, затова е хубаво хотелът/студиото да е на плажа, за да има обхват бебефона. Когато е будно - сменяте се, заедно с него на плаж или разходки.

# 29
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Да разбирам ли, че сте оставяли бебе на 3м самò в хотелската стая? 🤔

# 30
  • Мнения: X
Бебе на 1м новородено на море..."супер идея", успех

# 31
  • София
  • Мнения: 11 470
Да разбирам ли, че сте оставяли бебе на 3м самò в хотелската стая? 🤔
Да, разбира се, в вкл. бебефон. Държа да подчертая, че хотелът е на самия плаж и разстоянието до балкона (към плажа гледа) е 10 м.
2 деца "оцеляха" по този начин Simple Smile

# 32
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
😵😵😵
Не искам да влизам в ролята на съдница, всеки отглежда децата си както прецени. Но това го намирам за леко безотговорно, никога, никога не бих го направила и то пък за едно пикливо море.

# 33
  • Мнения: 8 237
Интересно е че тук коментират само спокойни бебета.
Ами ако го хванат колики...и реве непрекъснато ?Ами ако се разболее? Ами ако майката и бащата хванат дрислив вирус?  Ами ако времето се развали?

Вярно е че бебета живеят на морето. Но са си у дома. А не в някой гмеч.

# 34
  • Мнения: X
Сетих се за случая на изчезналата Маделин, отвлечена от хотелската стая, докато родителите си гледали кефа в ресторанта на хотела..не ми го побира ума с какъв акъл ще си оставиш бебето в стаята...само

# 35
  • Мнения: 6 148
😵😵😵
Не искам да влизам в ролята на съдница, всеки отглежда децата си както прецени. Но това го намирам за леко безотговорно, никога, никога не бих го направила и то пък за едно пикливо море.
Леко ли? Направо си е тежко.

# 36
  • София
  • Мнения: 11 470
😵😵😵
Не искам да влизам в ролята на съдница, всеки отглежда децата си както прецени. Но това го намирам за леко безотговорно, никога, никога не бих го направила и то пък за едно пикливо море.
Напълно разбирам какво имате предвид. Позволихме си го, тъй като познавахме мястото (12 г. ходим), затворен комплекс е, голямото дете често отскачаше от стаят, а и както казах балконът на първи етаж се виждаше от плажа. Бебефонът е доста чувствителен апарат, така че и най-малкото отваряне на врата се усеща, респ. чува, дори на плажа.Дали е могло бебето на 3 м. да избяга? Съмнявам се, то не можеше да се обръща още. И колики е имало, и будуваше повече, но някак шума на морето добре му действаше. Както казвам, когато бяхме ние температурите рядко надвишаваха 25 гр.Спеше от време на време в стаята, но и често при нас на плажа, в количката с ув фактор. Следобедният сън всички спяхме заедно в стаята.
Искам да кажа, че има ли желание - има и начин. За съжаление софийските градинки хич не ми се виждат по-чисти или по-малко горещи....

# 37
  • Мнения: X
😵😵😵
Не искам да влизам в ролята на съдница, всеки отглежда децата си както прецени. Но това го намирам за леко безотговорно, никога, никога не бих го направила и то пък за едно пикливо море.
Напълно разбирам какво имате предвид. Позволихме си го, тъй като познавахме мястото (12 г. ходим), затворен комплекс е, голямото дете често отскачаше от стаят, а и както казах балконът на първи етаж се виждаше от плажа. Бебефонът е доста чувствителен апарат, така че и най-малкото отваряне на врата се усеща, респ. чува, дори на плажа.Дали е могло бебето на 3 м. да избяга? Съмнявам се, то не можеше да се обръща още. И колики е имало, и будуваше повече, но някак шума на морето добре му действаше. Както казвам, когато бяхме ние температурите рядко надвишаваха 25 гр.Спеше от време на време в стаята, но и често при нас на плажа, в количката с ув фактор. Следобедният сън всички спяхме заедно в стаята.
Искам да кажа, че има ли желание - има и начин. За съжаление софийските градинки хич не ми се виждат по-чисти или по-малко горещи....
Това изобщо не е "начина"за мен, пък и въобще не става дума да "избяга", доста безотговорно...

# 38
  • София
  • Мнения: 11 470
Това изобщо не е "начина"за мен, пък и въобще не става дума да "избяга", доста безотговорно...
Zuzi90, най-добре споделете за Вас кой е начинът, и така помогнете на авторката, вместо да оценявате другите:)

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 11:22 от Не се сърди, човече

# 39
  • Мнения: X
😵😵😵
Не искам да влизам в ролята на съдница, всеки отглежда децата си както прецени. Но това го намирам за леко безотговорно, никога, никога не бих го направила и то пък за едно пикливо море.
Напълно разбирам какво имате предвид. Позволихме си го, тъй като познавахме мястото (12 г. ходим), затворен комплекс е, голямото дете често отскачаше от стаят, а и както казах балконът на първи етаж се виждаше от плажа. Бебефонът е доста чувствителен апарат, така че и най-малкото отваряне на врата се усеща, респ. чува, дори на плажа.Дали е могло бебето на 3 м. да избяга? Съмнявам се, то не можеше да се обръща още. И колики е имало, и будуваше повече, но някак шума на морето добре му действаше. Както казвам, когато бяхме ние температурите рядко надвишаваха 25 гр.Спеше от време на време в стаята, но и често при нас на плажа, в количката с ув фактор. Следобедният сън всички спяхме заедно в стаята.
Искам да кажа, че има ли желание - има и начин. За съжаление софийските градинки хич не ми се виждат по-чисти или по-малко горещи....
Това изобщо не е "начина"за мен, пък и въобще не става дума да "избяга", доста безотговорно...
Zuzi90, най-добре споделете за Вас кой е начинът, и така помогнете на авторката, вместо да оценявате другите:)
Че аз споделих! Морско чадо съм, на година и нещо го заведох на море за 1 час...няма да умре мацката, ако пропусне една година...на новородено не му е мястото на жаркия пясък, нито само в някоя стая в незнам си къв хотел....да си гледа бебето, догодина ще навакса ...тва по хотелите всичко крадат, ти детето ще си оставиш...както каза съфорумка "за едно пикливо море",това е незаконно...не знам дали знаеш и си чел Закон за закрила на детето...

# 40
  • Мнения: 6 148
Zuzi90, най-добре споделете за Вас кой е начинът, и така помогнете на авторката, вместо да оценявате другите:)
Споделяш - оценяваме. На авторката не може да се помогне. Бебе на месец мястото му е вкъщи, без да се буквализира.

# 41
  • Мнения: 22 842
Това изобщо не е "начина"за мен, пък и въобще не става дума да "избяга", доста безотговорно...
Защото аз като живея в къща. и съм на двора и слушам бебето с бебефон не е същото ли??!! Малко параноята е в излишък!

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 11:33 от Не се сърди, човече

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Начинът е, ако не си готов да поемеш рисковете със здравето, ако не си готов да се нагърбиш с хамалогията и неудобствата, ако не си готов да прекарваш повече време в хотела или барчето,да си стоиш вкъщи.
Лично мнение. Аз обичам да ми е удобно, комфортно и спокойно, все пак се води почивка, а не постоянно да мисля за пясъци, вируси, алергии и слънце. Затова бих отложила морето за догодина.

# 43
  • София
  • Мнения: 11 470
Zuzi, по-полека, не се вълнувай толкова:) И на планина сме водили бебето, хем пък беше на 2 м. тогава.
Апропо, за да спре спама, който се задава от теб, ще споделя, че познавам доста добре законите, макар да не  намирам касателство в случая. Предлагам повече да не се обясняваме с теб, и да оставим другите да изкажат мненията си Simple Smile

Вики Тейлър, те като отраснат децата, но не прекалено големи, а към 2-3 г., едно спокойствие.... ум да ти зайде Simple Smile Явно си имала късмет!

# 44
  • Мнения: 46 508
Ние също не сме оставяли бебе си само на тази възраст.
Ако се задави няма как да си до него веднага.
Ако стане земетресение/пожар започва паника, всички тичат и се бутат, пак не можеш да стигнеш бъдро до него, за да го изнесеш.
Предвид, че е стая/апартамент, който се дава под наем, достъп имат и външни хора. Затвореният комплекс дава фалшива сигурност. Не са сравними с двор на собствен дом.

За моето дете конкретно, понеже се роди средата на август, тази година я писахме дъждовна, нямаше как.
Понеже сами си я гледахме, без да има и секунда на кого да я оставим, на следващото лято решихме да си поемем малко въздух и заминахме сами, тя беше с майка ми. Не ме е било страх от вируси и бактерии, чисто егоистично го решихме, просто имахме нужда.
От 2-годишна възраст е плътно с нас.

# 45
  • Мнения: X
Zuzi, по-полека, не се вълнувай толкова:) И на планина сме водили бебето, хем пък беше на 2 м. тогава.
Апропо, за да спре спама, който се задава от теб, ще споделя, че познавам доста добре законите, макар да не  намирам касателство в случая. Предлагам повече да не се обясняваме с теб, и да оставим другите да изкажат мненията си Simple Smile

Вики Тейлър, те като отраснат децата, но не прекалено големи, а към 2-3 г., едно спокойствие.... ум да ти зайде Simple Smile Явно си имала късмет!
Мии значи нищо не познаваш...щом не намираш касателство
На двора с бебефона, не е като в хотелска стая, за която има и дубликат ключове, къдете всеки може да влезе и да ти грабне детето пък ти си гледай кефа

# 46
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Защо хората да не сменят обстановката с ходене на море, ако имат възможност? Пък дори и почти да не стъпят на плажа или да го посещават по-рядко? Едва ли родителите ще изложат бебето цял ден на слънце и киснене във водата. А дали бебето ще спи в количката на плажа или в количката в парка, дали ще е в хотелската стая или в дома си - все му е тая.

# 47
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Роланд, на 2-3 години детето искрено се забаелява на морето, та и ние покрай него. Освен това режимът е по- свободен, прибираме се само за следобеден сън. Няма гаранция, че няма да се разболее, но имунитетът му не е като на новородено.
Никога не съм оставяла бебето без надзор, винаги съм се страхувала да не се задави, или нещо такова. Този американски тертип с бейбифона хич не ми допада.

# 48
  • Перник
  • Мнения: 435
И аз съм в подобна дилема за тази година. Миналата бях бременна и не ходих на море, а тази година с бебо се чудим. Той навършва 6 м през август. Май по-скоро клоним към някаква горско-планинска почивка с него, в някой приятен комплекс с басейн за нас и достатъчно сянка и спокойствие за него. На последното море не знам от вирус ли, от храна ли се сдрах да повръщам + диария, обезводних се, бях като парцал. Ако пак ми се случи подобно нещо, със сигурност не бих била в състояние да си гледам бебето и да го кърмя, та представям си, не дай Боже, на него да се случи това...
За Гърция имам две основни притеснения:
1. Доколкото знам, там не се ваксинират п-в морбили; там почиват и много сърби, те също не се ваксинират. Бебче под 13м няма ваксина ии..да. Не ми се рискува.
2. Наскоро съобщават за някаква нилска треска, причинявана от комари.
Та да се чудиш какво да избереш - ентеровирус, морбили или нилска треска?!? Наречете ме параноичка, ама не ми се играе с детето на руска рулетка.

# 49
  • Мнения: 46 508
Защо хората да не сменят обстановката с ходене на море, ако имат възможност? Пък дори и почти да не стъпят на плажа или да го посещават по-рядко? Едва ли родителите ще изложат бебето цял ден на слънце и киснене във водата. А дали бебето ще спи в количката на плажа или в количката в парка, дали ще е в хотелската стая или в дома си - все му е тая.
Особено, ако са по-близо. Че от другия край на страната си е доста път. А при малко бебе може да има и колики и какво ли не. 5 часа, прекъсвани от спиране за кърмене, рев от колики и неразполоижения, могат да се удължат до 3 дена път с камили. Но ако са на 2-3 часа е ок. За другите градове - хотелче с басейн.

За къпане на майката не знам дали е препоръчително толкова скоро след раждане, но това предполагам е съгласувано с доктора.

Но им се възхищавам искрено на силите и желанието. Ние бяхме смазани от едно непрекъснато хранене и не бихме си причинили никакво допълнително усилие, камо ли събиране на багаж и път.

# 50
  • Мнения: 4 959
Ами отидете, просто на плажа ходете рано сутрин до 10 и после след 16 часа. Много е силно слънцето и е горещо. Организирай таткото да ти помага със смяната на памперси, оригване и т.н неща, в които може да се включи. Просто ви трябва добра организация. А защо не отидете и през септември? Времето е все още хубаво, но не е такава жега, бебчо ще е малко по- голям, няма да има толкова туристи...
Повярвай ми, с АМ е още по- сложно! Трябва да имаш преварена вода постоянно, да мъкнеш шишета, термоси, да стерилизираш...

# 51
  • София
  • Мнения: 5 726
Пазиш бебето повече, съобразявате се предимно с него. На плаж след 12ч до 16ч забравяте или поне бебето не, защото и под чадър се изгаря. Толкова рано не може да се маже с слънцезащитни или поне аз не знам за такива.
На нашето черноморие,  аз също не бих завела бебе.
Ние ще ходим на Гръцкото,  когато бебето е на месец и половина. Водили сме батко му на 7м възраст на море. Само в БГ имам чувството, че върлува бебе до 40дни само в къщи и на балкона и родителите забравят за всякакви по-дълги дестинации, докато не проходи детето.
В Гърция съм виждала много малки бебета по плажовете, кърмят си ги там. Даже някой чудженки не се и покриват с нещо.
Повече пазене и внимаване.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 11:53 от trikitil

# 52
  • Мнения: X
И аз чух за тази западно нилска треска в Гърция от комарите, затова ще пропуснем там...

# 53
  • Мнения: 90
Леле, с тази тема авторката все едно е отворила кутията на пандора. Реплики, отговори за чудо и приказ😂. Не мога да разбера защо има хора в този форум, които вместо просто да помогнат като отговорят в темата влизат в спор и критикуват всеки, не виждам логиката.  Хора всякакви, ако можете да помогнете на авторката споделете и до там, предполагам че жената е зряла и може да прецени кое ще и е полезно и кое не😉.
Усмихнат и слънчев ден на всички!

# 54
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Какъв е проблемът, че хората я запознават с реалните рискове?
За мен лично е странен такъв ищях за море с бебе на 1м. Аз в този период исках да съм постоянно до него, дето се казва, още не се бяхме опознали както трябва и го разглеждах и наблюдавах постоянно.

# 55
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Защо хората да не сменят обстановката с ходене на море, ако имат възможност? Пък дори и почти да не стъпят на плажа или да го посещават по-рядко? Едва ли родителите ще изложат бебето цял ден на слънце и киснене във водата. А дали бебето ще спи в количката на плажа или в количката в парка, дали ще е в хотелската стая или в дома си - все му е тая.
Особено, ако са по-близо. Че от другия край на страната си е доста път. А при малко бебе може да има и колики и какво ли не. 5 часа, прекъсвани от спиране за кърмене, рев от колики и неразполоижения, могат да се удължат до 3 дена път с камили. Но ако са на 2-3 часа е ок. За другите градове - хотелче с басейн.

За къпане на майката не знам дали е препоръчително толкова скоро след раждане, но това предполагам е съгласувано с доктора.

Но им се възхищавам искрено на силите и желанието. Ние бяхме смазани от едно непрекъснато хранене и не бихме си причинили никакво допълнително усилие, камо ли събиране на багаж и път.
Моето беше така по-ревличко бебе, а Варна е далечко.
Като беше малко бебе - до 3 месеца, спеше като пич в колата на 3 часа, а у нас не искаше. Като попорасна вече повечко ревеше, но свикна. Важното е ентусиазма и нервите на родителите.
Сега вече е голямо дете и много се кефи да пътува. Явно го прие като нещо нормално да се лънгъркаш няколко часа в кола.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 726
И аз чух за тази западно нилска треска в Гърция от комарите, затова ще пропуснем там...
Всяка година измислят някоя стряскаща новина, за да намалят бягащите българи от нащо Черноморие. Специално слушах специалиста поканен за темата с комарите. Човека се изпусна, че в Гърция доста били организирани по въпроса и пръскали. Че при нас също ги има такива комари. Много често не се разбирало летен грип ли караш или нилска треска, протичат по един и същи начин..
Нямам познат, който през последните години да не се е върнал от нашето море с чревен вирус, на някой децата до болница стигаха, хем на по няколко години, не бебета на месеци.
Аз лично, не бих стъпила повече на нашето море, камо ли бебе да заведа. Но за друга държава стои иначе въпроса.
За Гърция нападнахте Роланд, но явбо не сте били изобщо там. Много често в затворените комплекси, когато са малки частни такива, никой освен наемателите и собственицире не влиза. На приземен етаж в Гърция сме спали, не на отворени прозорци, а на отворена врата към верандата и си спокоен.

# 57
  • Мнения: X
Имам познати в Гърция, въпросната треска при малки деца протича изключително тежко...какво става за новородено, но всеки сам си решава, докато не ти дойде до главата, все е преувеличено..

# 58
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Моят син също е лятно бебе,но за пръв път го заведох на море на 2 години.Когато се роди такава следродилна депресия ме беше треснала,че дори и не съм мислила за морето.На следващата година с ММ решихме,че е много малък да го мъкнем от София чак до южното черноморие и го оставихме при свекърите.На първото ходене нямаше проблеми,на второто се разболя от вирус и от тогава избягваме да ходим август на море (още веднъж ,като беше на 5  г.се разболя,след това не сме имали проблеми).

# 59
  • Мнения: 892
Никога не бих завела бебе на 1 месец на море, камо ли пък на нашето. Моите имаха ужасни колики денонощно, също кърмени бебета. Дълъг път, жега, климатици, вируси, хигиена под въпрос, не са най-доброто за новородено. Разбира се, колкото хора, толкова мнения. Всеки е склонен да поема различни рискове, но е добре авторката на темата да се запознае с какво може да се сблъска, за да вземе решение.

# 60
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
От мнение на мнебие стигнахме до бебе с гърч на плажа. Някакви други ужасяващи състояния и инциденти да очакваме ли?

# 61
  • Мнения: X
Аз заведох бебето на 3-4 м. на море.
Не става на хотел.Задължително в апаптамент с кухненски бокс и да ти е чиста банята.

# 62
  • Мнения: X
От мнение на мнебие стигнахме до бебе с гърч на плажа. Някакви други ужасяващи състояния и инциденти да очакваме ли?

Топлинен удар, ротавируси, прегряване, дехидратация, изгаряне, ухапвания от насекоми..алергични прояви

# 63
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Най- доброто, коетожможе да направи авторката е да се консултира обстойно с педиатър.
На нашата ако й сервирам нещо такова, най- много да ми вдигне скандал.

# 64
  • Мнения: 46 508
Изредените опасности може да получи и при разходка в градинката зад блока.

Най- доброто, коетожможе да направи авторката е да се консултира обстойно с педиатър.
Това е най-добре да направи. Консултация с педиатъра, а за нея - с гинеколога. Спрямо здравословното им състояние и всички особености, те ще дадат най-добри съвети.

# 65
  • Мнения: 2 352
По темата с бейбифона, както и очаквах, сте се разгорещили. Разбира се, много обичам да чета мненията на майките-защитнички на здравето и благополучието на поколението. И разбира се, да се доизкажа, че нашето дете от първия месец спеше самостоятелно в стая, а до главата ми беше бейбифон. И ще кажете че не е същото като да го зарежеш в хотела пък ти да си почиваш. Да, ама ако сме в друга тема ще ме разкритикувате че ако се задави, ако се обърне, ако се отвие..... Сякаш ако спите с него в една стая има гаранция че ще се събудите в момента, в който се е отвило. И изобщо, може ли да сте нон-стоп до бебе на един месец? Вие нужди нямате ли? Да, бебето е малко и трябва да бъде обгрижено, но все пак имате евентуално поне мъж до себе си, както и дете/деца. А и все пак, докато бебето спи, няма да седите и само да го пазите на коя страна ще се завърти, щото пине понякога ви се налага да се изкъпете, хапнете, сготвите и с извинение, изпикаете.
Нашата дъщеря се роди лятото, в края на август, та я носих бременна на море за малко. На първата година егоистично я оставихме на баба й, защото не ми се занимаваш с хамалогията по ходенеъо с нея. На следващата година си хо причинихме-най ужасното ни море. Като видеше брега и водата и събираше плажа от рев. На следващата година беше по добре. Бих казала че на пет години вече й харесваше.
Извинявам се за дългия пост, при това не съвсем по темата. Аз бих избрала варианта за море септември, с малко по голямо бебе.

# 66
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Инциденти и застрашаващи здравето ситуации, бацили, вируси има навсякъде.
По-вредно е да страдаме за „Нероден Петко””

# 67
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Всеки да си гледа бебето както намери за добре.  Аз пък много обичам независими майки да се перчат със самостоятелността на новородените си. Айде нЕма нужда.
Не е за това темата. Съжалявам за спама.

# 68
  • Мнения: X
Инциденти и застрашаващи здравето ситуации, бацили, вируси има навсякъде.
По-вредно е да страдаме за „Нероден Петко””
Така е, ама като изтипосаш едномесечно на плажа, после и да "страдаш" файда няма....

# 69
  • Мнения: 46 508
Нямам нищо против бебефона, стига да съм достатъчно близо, за да мога да реагирам. Това включва и достъп без препятствия, като например заключена врата или по-голямо разстояние.

# 70
  • София
  • Мнения: 11 470
От мнение на мнебие стигнахме до бебе с гърч на плажа. Някакви други ужасяващи състояния и инциденти да очакваме ли?

Топлинен удар, ротавируси, прегряване, дехидратация, изгаряне, ухапвания от насекоми..алергични прояви
Че това е не по-малко опасно, ако се случи и на дете на 1г. и на 2 г. Даже топлинният удар е много по-възможно да "удари" дете на 2-3 г., което само щъка и не го свърта под чадъра, отколкото бебе на 3 м, което излиза за по час.
Ужас! Авторката да знае - а е отишла на море, а й се сринал света! Пък в маймунарника в София ни кърлежи не дебнат, ни нищо! Само цветя, рози и прохлада Grinning

# 71
  • Мнения: 3 608
По темата с бейбифона, както и очаквах, сте се разгорещили. Разбира се, много обичам да чета мненията на майките-защитнички на здравето и благополучието на поколението. И разбира се, да се доизкажа, че нашето дете от първия месец спеше самостоятелно в стая, а до главата ми беше бейбифон. И ще кажете че не е същото като да го зарежеш в хотела пък ти да си почиваш. Да, ама ако сме в друга тема ще ме разкритикувате че ако се задави, ако се обърне, ако се отвие..... Сякаш ако спите с него в една стая има гаранция че ще се събудите в момента, в който се е отвило. И изобщо, може ли да сте нон-стоп до бебе на един месец? Вие нужди нямате ли? Да, бебето е малко и трябва да бъде обгрижено, но все пак имате евентуално поне мъж до себе си, както и дете/деца. А и все пак, докато бебето спи, няма да седите и само да го пазите на коя страна ще се завърти, щото пине понякога ви се налага да се изкъпете, хапнете, сготвите и с извинение, изпикаете.
Нашата дъщеря се роди лятото, в края на август, та я носих бременна на море за малко. На първата година егоистично я оставихме на баба й, защото не ми се занимаваш с хамалогията по ходенеъо с нея. На следващата година си хо причинихме-най ужасното ни море. Като видеше брега и водата и събираше плажа от рев. На следващата година беше по добре. Бих казала че на пет години вече й харесваше.
Извинявам се за дългия пост, при това не съвсем по темата. Аз бих избрала варианта за море септември, с малко по голямо бебе.

А ти какво очакваш с бебе да спиш и хъркаш по цяла нощ и да нямаш ангажименти ли?Като не ти се занимава с приготовление към бебето за морето утре ше напишеш, че и за училище не ти се занимава.Просто по лесния вариант е баба и да си гледаме кефа.

# 72
  • Мнения: 1 326
От няколко години много се говори за вредата от слънчевите лъчи. Затова:
1. Задължително се консултирай с педиатър - какво да имаш под ръка в аптечката, какви дрешки са подходящи.
2. Не знам дали вече е споменато, но бебета до годинка не трябва да се излагат на пряка слънчева светлина. На сянка, под чадър или стряха. Моите големите са родени в Гърция и изкарали първите си години там, но на плаж сме ходили само от 8 до 10 сутринта. За разлика от гърците, но те са си местни и не им пречат жегите.
3. Поинтересувайте се за педиатър, близо до мястото на почивка. Или болница, в случай на спешност.

# 73
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
И друго ми хрумна. Малките бебета не е добре да се мажат с много козметика, имам предвид слънцезащитни кремове и прочее. Колкото по- малко неща се слагат по кожата, толкова по- добре. Затова мисля, че плажът не е добра идея.

# 74
  • Мнения: 4 660
До една годинка не се мажат със слънцезащитен крем питала съм педиатър относно това.

# 75
  • София
  • Мнения: 11 470
До една годинка не се мажат със слънцезащитен крем питала съм педиатър относно това.
Така е, не се и пуска чисто голо; евтл. само крачета и лице може, има и някаква такава козметика за малки, в случай, че е някакво нечувано слънце в часовете, в които го извеждат.

# 76
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Какво значи да изтипосаш бебе на плажа? Едва ли ще го изтипосат в най-голямата жега и ще го държат цял ден там.
Ако искат родителите могат така да направят, че хем те да имат плаж и море, хем и на бебето да му е добре. Няма да е като на море без деца или с големи такива, но ако някой иска да смени обстановката, няма защо да се плаши, че като отиде в морски град и хоп, веднага на бебето ще му стане нещо.

# 77
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Чувано, нечувано, всеки знае, че морският бряг и водата привличат слънцето, аз съм изгаряла и на сянка, даже. Какво остава за свръх чувствителната и нежна кожа на едно новородено?

# 78
  • Мнения: 2 352
А ти какво очакваш с бебе да спиш и хъркаш по цяла нощ и да нямаш ангажименти ли?Като не ти се занимава с приготовление към бебето за морето утре ше напишеш, че и за училище не ти се занимава.Просто по лесния вариант е баба и да си гледаме кефа.
Няма да обяснявам мотивите за решенията си във форум на някой, дето ди слага медала майка-героиня. Не е за това темата. Все пак не съм пуснала тема с въпроса-да преместя ли детето си в самостоятелна стая, или пък, да оставя ли детето си на една година и да отида без него на море. Решенията в жовота си ги вземам сама.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 13:56 от Не се сърди, човече

# 79
  • Мнения: 3 269
Ами от 8 до 10.30 на плажа и после след 16. 30. На морето е по-прохладно от София. Аз без децата си не искам да ходя на море. Тяхната радост е преди всичко. Каката на една година ревеше като си затръгвахме от плажа. Толкова пясък изяде с лопатката, ама ей го на, порасна хахаха.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 14:01 от неви86

# 80
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Чувано, нечувано, всеки знае, че морският бряг и водата привличат слънцето, аз съм изгаряла и на сянка, даже. Какво остава за свръх чувствителната и нежна кожа на едно новородено?
Ако си извън водата тя няма да привлече слънцето под чадъра ти на сянка. Не знам как си ги измисляте.

Доста мнения се събраха по темата, вече авторката да решава какво да прави.

# 81
  • Мнения: 10 598
Всъщност, като оставим слънцето на страна, по-важната причина да не се ходи с новородено на публични места, е че НЯМА ВАКСИНИ. Такъв риск кой как го претегля, не знам...

# 82
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Не съм водила бебе на море, защото бебето от море е нямало нужда. Започнахме да го водим около 2г. с цел закаляване и разбира се, забавлвние.

# 83
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Разбира се, че се хваща тен на плажа, ама как така водата привлича слънчевите лъчи върху теб, докато си под чадъра?

Всеки си избира кога и дали да си води бебето на плаж. Обаче не е нужно да се изпада в истерия като се спомене, че не всички чакат да минат години, за да си заведат детето на плажа.

# 84
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Изгаря се и под чадър и в облачно време. Казвам го от опит и далеч не ми е целта да споря. Айде, мир. ✌

# 85
  • Мнения: 2 224
Аз това с милионите ограничения с малко бебе само в България съм го чувала. Тук (Италия) хората си водят бебетата на море без проблеми. То си стои на сянка, ходи се рано сутрин и за малко. За бебето не е проблем да е на море. За родителите е проблем понеже не е истинска пълноценна почивка. Аз не съм кърмила, когато заведохме дъщеря ми на море, беше на 8 месеца, но мисля че и с кърмено бебе не е невъзможно. Под чадър и със защита 50 никога не съм изгаряла. А аз държа не само да не изгарям, но и да не почернявам. Бебето пък трябва да е облечено и на сянка, така че ако се пази, няма как да изгори. Освен това се ходи рано сутрин до към 11:00-11:30 и късно следобяд след 17 часа.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 497
Но за мен е важно да знам от майките кърмачки, бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти.
Не е ли абсолютно обратното? Ние за пръв път отидохме на море малката като беше на 2м. Смея да твърдя, че няколкото морета, които направихме тази година, бяха най-релаксирашите. Като изключим първото, защото още нямахме тренинг, организация и тн, после беше супер лесно. Бебето в раница, количка, нищо не прави освен да спи и да яде.... По цял ден бяхме навън. Но и не сме от тези, които се пекат, ходехме  на плаж късния следобед, малката нямаше достъп до пясък, вода...
Баба замъкнахме едва на следващата година с идея като вашата, но не успяхме много да си починем.. Simple Smile След като спрях да кърмя просто започнахме да си правим морета и само двамата, отделно от семейното, за разнообразие.

# 87
  • Мнения: 2 224
Точно! С бебе е много по-лесно отколкото с 1– 2 годишно.

# 88
  • Мнения: 2 352
Между другото и ние сме ходили на почивки с баба, не сме имали проблеми. И на море, и на планина с басейн сме били, но си зависи бабата какъв човек е. Както и вие, естествено.

# 89
  • Мнения: 3 269
Вече много деца нямат ваксини и на 10г. Поне около мен са 10 поне. Но това е друга тема. Ние в бг сме много наплашени от всичко и така ни минава животът в страхове. Слагам себе си в това число.

# 90
  • Мнения: 3 608
А ти какво очакваш с бебе да спиш и хъркаш по цяла нощ и да нямаш ангажименти ли?Като не ти се занимава с приготовление към бебето за морето утре ше напишеш, че и за училище не ти се занимава.Просто по лесния вариант е баба и да си гледаме кефа.
Няма да обяснявам мотивите за решенията си във форум на някой, дето ди слага медала майка-героиня. Не е за това темата. Все пак не съм пуснала тема с въпроса-да преместя ли детето си в самостоятелна стая, или пък, да оставя ли детето си на една година и да отида без него на море. Решенията в жовота си ги вземам сама.
Написал съм го през моя прочит (на млад татко)за гледане на бебе.Аз нямам нужда да ми се обясняваш, на детето си ще го правиш един ден.Естествено ,че написаното от мен няма да ти хареса ще ти споделя,че ще ти се налага занапред да отделяш от времето си за приготовление на детето за почивка,което вече вероятно правиш с нацупени устни и сбръчкани вежди.

# 91
  • Мнения: 46 508
А ти какво очакваш с бебе да спиш и хъркаш по цяла нощ и да нямаш ангажименти ли?Като не ти се занимава с приготовление към бебето за морето утре ше напишеш, че и за училище не ти се занимава.Просто по лесния вариант е баба и да си гледаме кефа.
За мен двете неща нямат място за сравнение.
Едно е да си посреща човек отговорностите и да е наясно с тях, а съвсем друго да си усложнява живота.
Училището и други сериозни ангажименти не са въпрос на избор, а точно отговорност.
А събирането на багаж и море с едномесечно си е точно избор.
В периода на новородено гледахме да покрием минимума - хигиена, хранене, разходки в близките райони + някое филмче, излегнати на дивана.
И да, на всеки 6 месеца егоистично си взимахме по няколко дни за нас двамата. През другото време дори за секунда не сме я оставяли, нямахме никакви роднини около нас. Не виждам нищо лошо.

Но щом на авторката не ѝ пречи оправянето на багаж и пътя, защо не?
Явно още ѝ е прясно и не ѝ пречи, като се понтрупа умората няколко месеца и тя ще започне да си пести силите.

# 92
  • Мнения: 1 788
Зависи наистина от бебето. Дъщеря ми до 6-ти, 7-ми месец ревеше много и силно! Не преувеличавам.
Не съм си помисляла да я водя някъде.
На море не бих я завела преди 3 по лекарска препоръка.
Но след годинката си я впдим по почивки и си прекарваме наистина добре. Тя засега е спокойно дете, но още е на 2 г. и 3 месеца, та да не се изказвам прибързано.
Ако бебето на авторката е по-спокойно, може би ще се случат нещата.

# 93
  • Мнения: X
Е то бебе на 1 месец няма още никакви ваксини, аз мойто си го пазех и изобщо не го водех сред хора. А за оставяне само в стаята с бебефона направо... и като видиш, че  някой ти грабва детето от стаята, какво? "Дръжте му петите!" Как вървяха момченца и момиченца, нали понякога пише цените по вестниците. Просто за да си оставя невръстното бебе без надзор за да лежа на плажа, плажа трябва да ми е по-важен.А няма още измислен плаж, който да ми е по-важен от детето. И то буквално, защото се присетих, че моят мъж ходи по работа на Хаваите първата година, пък аз си останах с детето вкъщи Simple Smile.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 17:50 от Анонимен

# 94
  • Мнения: 7 776
Страшно се преекспонира в тая тема. То не бяха кражби на бебета, не бяха болести, гърчове, простотии. То тия деца не ги извеждате навън, не ги разхождате, бебефони не ползвате, българското Черноморие с черен печат, въобще...като ви чете човек да не посмее носа да си подаде от вкъщи, какво остава за море.

Малко по-спокойно. Много родители си водат децата на плаж, друго пък не. Въпрос на избор и собствено усещане. Ама не, трябва да има нападки и осъждане. Спрете се малко със сценариите.

# 95
  • Мнения: 11 073
Потребителката да беше си пуснала темата в "На път", да й е мирна главата... тука я изядоха с парцалите Simple Smile

# 96
  • Мнения: X
Страшно се преекспонира в тая тема. То не бяха кражби на бебета, не бяха болести, гърчове, простотии. То тия деца не ги извеждате навън, не ги разхождате, бебефони не ползвате, българското Черноморие с черен печат, въобще...като ви чете човек да не посмее носа да си подаде от вкъщи, какво остава за море.

Малко по-спокойно. Много родители си водат децата на плаж, друго пък не. Въпрос на избор и собствено усещане. Ама не, трябва да има нападки и осъждане. Спрете се малко със сценариите.
Е още от първия месец не ги водим ...егати усещането, чудно ми е педиатъра дали е във възторг, хич не се преекспонира нищо...даже е доста смекчено

# 97
  • Мнения: 10 795
С бебе на 1 месец ми беше адски трудно да отида до центъра и на направя 20 мин разходка, а живея на 10 мин от центъра. Направо не мога да си представя да се хванеш от единия край на България до морето с толкова малко бебе, но то си зависи от бебето. Може пък да спи по пътя. Но после не се знае как ще му понесе смяната на мястото, жегата. Общо взето съм "за" такива изживявания, но не с 1 месечно бебе, прекалено рано е според мен.
Честно казано и аз се впечатлих от оставянето на бебето само в хотелската стая. Като се сетя моето как се давеше както си лежи, от нищото, все се притеснявах да ходя до тоалетна в малкия ни апартамент, а какво остава да съм на плажа... Но всеки си поема рисковете и отговорностите, децата да му мислят....
Нали скоро имаше тема за пътуване с 4 месечно от Бургас до Враца с влак. Последно майката писа, че са стигнали благополучно.
Едни познати пък наскоро пътуваха с 4 месечното си бебе до Франция с кола. Завидях им на ентусиазма и непукизма.
Аз съм луда на тема почивки и екскурзии и преди да родя ходех поне по 3 пъти/ годишно някъде. Сега душичката ми плаче да забегне на някъде, но никоя почивка не ми е по-важна от детето. Всичко с времето си Simple Smile

# 98
  • Мнения: 7 776
Дали ще си заведа детето на плаж, на планина или на палатка в гората, е моя и на баща му работа. Какво е личното мнение на педиатъра (е или не във възторг) изобщо не ме касае. Има елементарни правила за безопасност, които важат навсякъде, дори и на разходка в парка.

Аз пък не съм във възторг от 90 процента от практикуващите педиатри, които дават безумни съвети. Ако целта беше да наплашите една майка, съм сигурна, че успяхте. Няма да смее на разходка да го изведе това дете.

# 99
  • Мнения: X
Аз питах един педиатър, според бг мама един от най-добрите в града, какви лекарства да взема на морето за всеки случай, тя каза- ее, водите ги тия деца само да ги разболеете Simple Smile. Всички се били изпоразболяли. То мойто тогава беше на 1,5 години и беше добре де. 

# 100
  • Мнения: 775
Изчетох всички коментари и се отчаях честно ви казвам! Моето дете е на 2 месеца, след две седмици ще ходим на планина, септември сме на море, а вече имаме и едно пътуване, когато беше на 1 месец, а имаме и куче:) Болестите са навсякъде и не може децата ни да живеят в стъклен похлупак. Не ми тежи да събирам багаж, да подреждам, да стерилизирам, да разхождам дете и куче, и каквото се сетите още. Детенцето ми имаше зверските колики, които не са му минали напълно, но с гушкане и разходки минаваше. Когато спи навън се чувства добре, за това излизаме за минимум 3 часа, ако времето позволява сме стояли и по 6,7 часа. Избягвам големите жеги. Тогава сме си вкъщи и почиваме. Не виждам какво ще е различното на морето. Просто избягваме навалицата. Сутрин рано на плаж и след 18,19 ч на плажа няма никой почти, а тогава са най-приятните часове. Искам да можем да пътуваме заедно 4мата и от време на време да си “крадем” с таткото време за нас.
Всеки сам взима решението за детето си и няма грешно такова! Но прочетох много осъдителни коментари и ми стана доста тъпо!
Ще посъветвам семействата, които все пак се решат на пътуване с бебешок да проверят къде е най-близката болница. За всеки случай. Дори, когато нямахме още дете това беше важно за мен.
И последно! Не е страшно да се гласи багаж за бебе. Даже си беше доста приятно;) успех на всички пътуващи и не пътуващи.
А и въздуха в сф е повече от ужасен и също така вреден. Тук също има всякакви вируси, а надявам се си разхождате бебчетатс, защото това е много важно:) а и педи няколко пъти ми каза, че бебетата не са толкова кекави колкото си мислим. 

# 101
  • Мнения: 3 269
Изчетох всички коментари и се отчаях честно ви казвам! Моето дете е на 2 месеца, след две седмици ще ходим на планина, септември сме на море, а вече имаме и едно пътуване, когато беше на 1 месец, а имаме и куче:) Болестите са навсякъде и не може децата ни да живеят в стъклен похлупак. Не ми тежи да събирам багаж, да подреждам, да стерилизирам, да разхождам дете и куче, и каквото се сетите още. Детенцето ми имаше зверските колики, които не са му минали напълно, но с гушкане и разходки минаваше. Когато спи навън се чувства добре, за това излизаме за минимум 3 часа, ако времето позволява сме стояли и по 6,7 часа. Избягвам големите жеги. Тогава сме си вкъщи и почиваме. Не виждам какво ще е различното на морето. Просто избягваме навалицата. Сутрин рано на плаж и след 18,19 ч на плажа няма никой почти, а тогава са най-приятните часове. Искам да можем да пътуваме заедно 4мата и от време на време да си “крадем” с таткото време за нас.
Всеки сам взима решението за детето си и няма грешно такова! Но прочетох много осъдителни коментари и ми стана доста тъпо!
Ще посъветвам семействата, които все пак се решат на пътуване с бебешок да проверят къде е най-близката болница. За всеки случай. Дори, когато нямахме още дете това беше важно за мен.
И последно! Не е страшно да се гласи багаж за бебе. Даже си беше доста приятно;) успех на всички пътуващи и не пътуващи.
А и въздуха в сф е повече от ужасен и също така вреден. Тук също има всякакви вируси, а надявам се си разхождате бебчетатс, защото това е много важно:) а и педи няколко пъти ми каза, че бебетата не са толкова кекави колкото си мислим. 
Всичко това ми хареса, без това за болницата. Недай Боже бързо се научава всичко.

# 102
  • Мнения: 787
Прочетох отгоре,отгоре..
Ми правете си какво искате бе мами,бебе не се води на море до 2г.възраст..ама какво щяло да му стане,ама то на сянка било,ама то т'ва онова..."в дебелите учебници на някакви си там професори в педиатрията пише 1г.и 8м.,айде...те па к'во разбират,мойто си го познавам най-добре"....
Вода не се давало според СЗО(ама к'во като не сме в Африка),ваксините били еди си к'ви..
Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 775
добре де, без да се заяждам. Бебетата родени на морето какво правят? Не излизат през лятото ли?

# 104
  • Мнения: 10 795
Излизат, на 11 месеца сме,почти всеки ден на плажа, под чадъра до 11.
Но сме на плажно заведение, на кафе по-скоро, отколкото на плаж. Облечени сме си, не по бански. Но така да се хванем някъде на истинско „море” както се казва, да се печем, да се къпем и т.н., няма да е това лято.

# 105
  • Мнения: 775
Някак така си го представям и нямам търпение!
Излизат, на 11 месеца сме,почти всеки ден на плажа, под чадъра до 11.
Но сме на плажно заведение, на кафе по-скоро, отколкото на плаж. Облечени сме си, не по бански. Но така да се хванем някъде на истинско „море” както се казва, да се печем, да се къпем и т.н., няма да е това лято.

# 106
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Чудя се моето как е пораснало след като от 8 месечно го водя на море всяка година и с това не съм спазила написаното в дебелите книги.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 726
Прочетох отгоре,отгоре..
Ми правете си какво искате бе мами,бебе не се води на море до 2г.възраст..ама какво щяло да му стане,ама то на сянка било,ама то т'ва онова..."в дебелите учебници на някакви си там професори в педиатрията пише 1г.и 8м.,айде...те па к'во разбират,мойто си го познавам най-добре"....
Вода не се давало според СЗО(ама к'во като не сме в Африка),ваксините били еди си к'ви..
Rolling Eyes

Може ли линкове към достоверни източници как дете до 2г не се води на море.
Не знам защо рисувате картини как бебето стои на пряка слънчева светлина цял ден, хваща тен. По няколко часа стои във водата, въргалят го на пясъка и от 2 до 4 спи под чадъра.

# 108
  • Мнения: 2 224
Да де ама тук като питаш те обявяват за тъп, неграмотен, недочел. Аз това за първи път го чувам за неводене на море до 2-годишно 🤣 Не познавам и хора, които спазват такава глупост. Просто много малко бебе се води рано сутрин и късно следобед и първите месеци не се мокри. Тоест къпане в морето и пържене на слънце не става, но едва ли някой с новородено си го представя точно така. Пък на който не му се ходи на море, да не ходи. За някои хора ходенето на море явно е толкова странно, колкото космическа разходка.

# 109
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Бебетата, родени на морето, едва ли ги водят на плаж, а си стоят вкъщи, или в близкия парк 😀
Ох, ще ме уморите 😀

# 110
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Спазват го, спазват. Вече се отчетоха такива в темата. Лошо няма, ама защо искат и другите да са като тях?

# 111
  • Мнения: X
Ние едва тази година ходим спокойно на море с 3годишно...до преди това, рев, страх (пясъка парел), страх от водата,пищене и бягане към колата плюс дерматит..ми не сме го мъчили детето, пък и сме си целогодишно на море, разходки не сме пестили.

# 112
  • Мнения: 10 795
И моето реве от водата, няколко пъти умихме крачката в морето, голяма драма настана Grinning Ревеше и от пясъка, ама от няколко дена взе да му „дава шанс”.

# 113
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Няма лошо да си по-чел, даже да си най-чел човек. Всеки да си гледа детето както намери за добре, но да не размахва пръст или дебела книга на другите.

# 114
  • София
  • Мнения: 7 990
Водила съм бебе на море, но беше на 10 месеца, втората половина на септември и в Турция.
Честно казано, не знам дали бих имала смелостта да водя 1-месечно на нашето черноморие в разгара на лятото. Най-вече вирусите биха ме притеснили. Останалото е въпрос на хигиена и здрав разум, но вирусите трудно да ги предвидиш кога и как.

# 115
  • Мнения: 367
Здравейте мами, аз си имам син на един месец, който кърмя и обмисляме с таткото да се впуснем в смъртоносно приключение да отидем на море. И искам да попитам майките с опит, с бебета родени през лятото, впускали ли сте се в подобни предизвикателства? Но за мен е важно да знам от майките кърмачки, бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти. Имаме идея да отидем с едната баба, да го гледа, а ние “да си почиваме”. Звучи ми адски невъзможно, вие какво ще кажете?

Не съм съгласна, че бебетата на АМ са по-лесни за хранене в такива моменти... Ние ходихме до Гърция, когато бебето ми беше на 5м. и тъй като е на АМ, носихме един куп шишета, стерилизатор, уред в който се топли мляко,  препарат за миене, кутии с мляко и бебешка вода.. При нас всичко мина добре, тук съфорумки ми бяха дали доста добри съвети, които изпълних... но и малката беше тогава на 5м.. ако беше на месец едва ли щях да я водя на море, при последния ни рутинен преглед при педиатърката, тя ме пита изрично дали планираме да стоим по-продължително по нашето Черноморие и ако да, каза че задължително трябва да се приемат пробиотици въпреки, че малката има ваксината срещу рота вирус.

# 116
  • София
  • Мнения: 2 995
Поне на 5 места попрочетох и навсякъде пише, че бебетата под 6 месеца трябва да са на сянка на плажа. И толкоз.
Може ли заглавия на дебелите книги. Мерси.

# 117
  • Мнения: 367
Ех, сега прочетох какъв е спора...деца не се водили на море до 2г.? По-хубаво и полезно от морето и морския климат няма, даже морският климат има доста повече предимства от планинския примерно, аз самата съм морско дете, израстнала буквално на метри от морето...Ако говорим за плаж, когато се ходи в по-разумно време, 9-11 или пък 17-19ч, когато температурите не са над 30 градуса, приемат се много течности и се ползва надеждна слънцезащита, не виждам къде е проблема да се води бебе или много малко дете на плаж... и под бебе нямам в предвид на 1м.... там вече си е малко лудост.

# 118
  • Мнения: 3 269
Прочетох отгоре,отгоре..
Ми правете си какво искате бе мами,бебе не се води на море до 2г.възраст..ама какво щяло да му стане,ама то на сянка било,ама то т'ва онова..."в дебелите учебници на някакви си там професори в педиатрията пише 1г.и 8м.,айде...те па к'во разбират,мойто си го познавам най-добре"....
Вода не се давало според СЗО(ама к'во като не сме в Африка),ваксините били еди си к'ви..
Rolling Eyes

Може ли линкове към достоверни източници как дете до 2г не се води на море.
Не знам защо рисувате картини как бебето стои на пряка слънчева светлина цял ден, хваща тен. По няколко часа стои във водата, въргалят го на пясъка и от 2 до 4 спи под чадъра.
Същото щях да пиша и аз. Как пък точно 2г? Мисля, че не е вярно това. Няма смисъл от тази тема. Всеки сам преценява за детето си. Начетох се на простотии. На Албена рускините водят бебета на 2,3 месеца. Пекат се по монокини, то под шезлонга писне, даде му цицата, както е права и се разхожда между шезлонгите, и без драми. Или пък в пълно заведение, вдига блузата и дава цицата. Събраха ми очите миналата година. За пореден път. Те са пътували толкова с бебето от Русия. И хич не им дреме. Като заключение и в отговор на темата на авторката - не бих завела бебе на 1 месец, наистина е изключително малко.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 23:34 от неви86

# 119
  • Мнения: 609
Лелеее на какви неща се на четох! Ами аз съм с бебе на 1 месец и скоро се върнахме от 7 дневна почивка на нашето море. Еми оцеля детето. Изобщо не виждал какъв е проблема, нито съм го мъкнала на плаж, нито съм го държала на слънце,живеехме си двамата живота както и преди! Само, че беше в пъти по - спокоен отколкото попринцип. А и започна там да спи цяла нощ без да се буди и нервничи! Единственото, което за мен е задължително е да имаш добри условия, ние си наехме чудесен широк апартамент, на хубаво място. И да добавя, че имаме и кака на 5г,която не излезе от морето и басеина. Изкарахме чудесна почивка. Естествено аз рядко ходих на плаж и се редувахме с таткото, но това е ясно, с толкова малко бебе няма как иначе. Кърмя и дохранвам с ам да отбележа. Ако става на въпрос въздуха из големите градове е в пъти по - зле от морския, дори няма какво да го коментираме. Болестите също са навсякъде, гаранция нямаш ако го държиш в къщи, че няма да лепне нещо.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 23:54 от Съни*

# 120
  • Мнения: 500
Всеки може да си каже каквото си иска тук, но не на всеки е за вярване. До 2 год да не ходим на море? Питах двама педиатри преди да отидем на 3м. ДАЖЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА да се ходи, така ми казаха. Предпочитам да вярвам на педиатрите отколкото на някой който разчира май само на бг мама.

# 121
  • Мнения: X
В момента на мода е да си млада тъпа и с претенции.. майка, да не правиш забележки на детето си, когато бие бебе по главата на пясъчника -  в градината и училище да казваш, че го възпитаваш без да му правиш забележки и държиш и там да е така.
Да ме прощават изключенията, не слагам всички под общ знаменател.
Та в този моден ред на мисли би могло да се очаква и нещо екстремно от родителите при ситуацията с бебе на море, а аз само бих препоръчала без крайности и да се носи синята книжка от НЗОК на бебето.
Да се има предвид, че при диария толкова малко бебе се влошава светкавично, виждала съм от претопляне бебче с гърчове, ужасно е.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 07:10 от Анонимен

# 122
  • Мнения: 3 269
Пак се почва с глупостите - претопляне и ала бала. Че аз голямата си дъщеря я претоплих и в София едно време. Беше с температура една вечер и се оказа, че е от това. Нали от толкова дъвкане на темата стана ясно, че се ходи на плаж сутрин и привечер.

# 123
  • Мнения: 8 237

В училище децата от 1 клас имат учебник : Четене с разбиране. Ей в тази тема го няма.
Никой не отрича ползите на морето. Никой не твърди, че деца не живеят там. Никой не смята че детето трябва да отиде на море в 1 клас. Почти всичките коментари са под един знаменател....не си струва риска за бебе на 1 месец.

Колкото до един от последните коментари. Майка която е била с две деца едното на месец. Със сигурност когато имаш 2 трянва да комбинираш. Но тогава имаш и някакви знания и умнеия от първото дете. И не питаш в бг мама дали да го водиш. Авторката е неопитен все още родител. И няма кой знае какъв зор да ходи до морето...за да изживее смъртоносно приключение.

# 124
  • София
  • Мнения: 5 726
Сега излезе, че опитните майки могат да водят малки бебета на море, неопитните с първо - не.
Вече се чудите какво да напишете.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 09:55 от trikitil

# 125
  • Мнения: 90
От всички коментари, мнения и изказвания има само 10, които ще са от полза на авторката. Вие изобщо прочетохте ли, какво точно пита и какво я интересува,цитирам и коментара моля прочетете. Тя има бебе на 1 месец, но никъде не пише, че утре ще заминава на море, а иска мнение от майки забележете, които с лятно бебе са ходили на море, не изказвания от всички толкова начетени майки, но без опит по съответни въпрос.
Здравейте мами, аз си имам син на един месец, който кърмя и обмисляме с таткото да се впуснем в смъртоносно приключение да отидем на море. И искам да попитам майките с опит, с бебета родени през лятото, впускали ли сте се в подобни предизвикателства? Но за мен е важно да знам от майките кърмачки, бебетата на адаптивни млека са много по-лесни за хранене в такива моменти. Имаме идея да отидем с едната баба, да го гледа, а ние “да си почиваме”. Звучи ми адски невъзможно, вие какво ще кажете?

# 126
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Aз да напомня, че темата се отнася за бебе на 1м. И коментарите, свързани със съвети да не се води толкова малко бебе, са по тази линия.
Пък вие си пишете за вашите 8- месечни и за ползите от морето.
Допълвам се, та да съм баш по темата.
Сигурно се каза,но и аз да напиша на авторката, че кърмено бебе се гледа по- лесно, освен ако не възнамеряваш да го зарежеш на бабата и да си "почиваш" на плажа.
И ако всъщност идеята ви е бабата да гледа бебето, докато вие си "почивате", защо ви е изобщо да го мъкнете по пътищата?

# 127
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Вече писа една майка, която се е върнала скоро с едномесечното си бебе от морето.
Най-щедри са на съвети тези, които не са стъпвали с бебе на море.

# 128
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
За мен рискът е по- голям, отколколкото ползите. Това за малко бебе, подчертавам. Пък всеки да си премери нещата и да реши за себе си.
С това се оттеглям и ви пожелавам весло лято, здрави дечица и безаварийни пътувания Simple Smile

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Според мен на авторката и се ходи на море и иска съвет тук, за да ѝ кажем "супер, отивай" и тя да отиде с без колебания.
Личното ми мнение е, че бебето е много малко, за да се води на море. Казвам го от гледната точка на майка с три деца, редовно водени на море, но не и когато са били по-малки от 10 месеца.

# 130
  • Мнения: 787
За тези,които ме питаха за източник-на прима виста-Педиатрия,проф.Бобев.Там подробно е описано-растеж и развитие на детето,закалителни процедури-защо се правят,колко е слънцестоенето,какви температури..та до газене във водни източници,по месеци,години на детето.
Няма как да смеля и изплюя дори инфото само от този източник.Който проявява интерес и не е бил информиран на детска консултация какво,как,може да прочете.
Във вилаета,в който съм нач.педиатрично отделение определя 2г.възраст.Също е съавтор на "дебела книга",ще разровя и за това заглавие.
Интересно ми е да разбера имената,град на педиатрите препоръчващи "ходенето на море"преди 3м.възраст.Може би смятат,че тъй като кармачето е "протектирано" до 3-4 м.от майчините антитела ще е по-безопасно,а след този период неговата започваща да се разгръща имунна система няма да се пребори,хмм.

За майката,която писа.Ако смята,че може да осигури отглеждане на кърмачето в оптимални условия( или бабата),внимава какво яде,не се бърбаляка с "чистата"ни морска вода и има късмета да не върлува нещо,което да лепне ..ще ми е интересбо да влезне и да каже как е минало.Надявам се,че всичко ще е ок.Моето мнение се видя какво е.

# 131
  • Мнения: 8 237
Сега излезе, че опитните майки могат да водят малки бебета на море, неопитните с първо - не.
Вече се чудите какво да напишете.

Глупости!!!

Майката с второто дете - не е пуснала питане в БГ мама , дали може да отиде на море. Това се казва поемане на отговорност.

Останалите майки са дали свои мнения и виждания....авторката сама си решава. Всеки и е обяснил риска.

# 132
  • Мнения: 10 598
Чудя се моето как е пораснало след като от 8 месечно го водя на море всяка година и с това не съм спазила написаното в дебелите книги.

Цеца, нали се сещаш, че има разлика между новорено на 1 месец и 8-месечно бебе?

# 133
  • Мнения: 500
Тази книга на Бобев, от коя година е, че ако е от 1970-1980 чазбира се че това ще прочетеш.
И мисля че темата вече трябва да се заключи, авторката получи милион мнения.

# 134
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Проф. Драган Бобев е светило в педиатрията, по- специално в детската онкохематология.

# 135
  • Мнения: 787
Тази книга на Бобев, от коя година е, че ако е от 1970-1980 чазбира се че това ще прочетеш.
И мисля че темата вече трябва да се заключи, авторката получи милион мнения.
Учебник по педиатрия,след 2000 година е,но ако толкова ви е важно ще проверя и двата споменати от мен източника, последна редакция,година и т.н.

# 136
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Чудя се моето как е пораснало след като от 8 месечно го водя на море всяка година и с това не съм спазила написаното в дебелите книги.

Цеца, нали се сещаш, че има разлика между новорено на 1 месец и 8-месечно бебе?
Както вече писах, че не е задължително да се води бебе на 1 месец на плажа. А моето дете нямаше как на 1 месец да го заведа на море, защото е зимно бебе. Ако не беше сигурно щяхме да скокнем във Варна за известно време и сигурно щях да го водя на плажа да спи в количката, а ние да се изплацикаме във водата.

# 137
  • Мнения: 4 660
Вие докато спорите тук авторката се пече на някой плаж...

# 138
  • Мнения: 22 842
Виждала съм в чужбина ,по плажове на далечни острови, бременни и майки със съвсем малки бебета .Летяла съм презокенаски полети с такива малки бебоци...
В Испания бебетата се третират наравно с възрастните,никой не има прави отделни ритуали..Само у нас някаква параноя царува.
Не го разбирам!
Аз бих завела новороденото си на море,стига аз самата да съм в кондиция за пътуване.

# 139
  • Мнения: 500
БаклаваТа, няма нужда, ето вярваме ти че проф. Бобев е написал така (нали знаете че в България книга стара почти 20год, е всъщност нова литература). И от сега нататак всеки който е прочел темата няма да носе бебето на море до 2 год, но по-добре и до 3 да си изчакаме Joy

# 140
  • Мнения: 7 776
О, чували сме. И СЗО препоръчва това, което вече е казано за протекция от слънцето и понеже хората смело хвърлят имена на организации https://www.who.int/features/qa/40/en/
Ето и информацията.

Много грозно се нападат потребители, вменява им се некомпетентност, ако не си държат децата вкъщи до 2 годишни и незнайно защо, ако си заведеш детето на плаж си антиваксър.

Редно е да се заключи темата вече.

# 141
  • Мнения: X
О, чували сме. И СЗО препоръчва това, което вече е казано за протекция от слънцето и понеже хората смело хвърлят имена на организации https://www.who.int/features/qa/40/en/
Ето и информацията.

Много грозно се нападат потребители, вменява им се некомпетентност, ако не си държат децата вкъщи до 2 годишни и незнайно защо, ако си заведеш детето на плаж си антиваксър.

Редно е да се заключи темата вече.
Та къде точно водя да пише, че препоръките са новородени, препоръките са по принцип за ДЕЦА....айде без глупости, тук не сме да се доказваме кой колко безсмислени линка може да копира без да ги е прочел

# 142
  • Мнения: 7 776
За бебета препоръката е да са на сянка. Толкоз. Ти прочети линка. Защото освен да тролиш, един полезен пост нямаш в тази тема.

# 143
  • София
  • Мнения: 5 726
Както вече казах, някой със зъби и нокти искат да убеждават, не да дават съвет. Всеки потребител с различно мнение е без мозък, прост и "модерен"( това явно е нова обида).
От опит в чужбина, децата от раждането,  от раждането повтарям, не от 40ден са навън. За всякакви условия има златна среда, но като сте се хванали за крайността, няма мърдане от там.
Гледайте си децата, както намирате за добре и престанете да преследвате тези, които мислят по друг начин.

Общи условия

Активация на акаунт