Точкова диета 12

  • 3 793
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 289
ДОБРЕ ДОШЛИ !


Тайната на диетата се състои в ограничената употреба на въглехидрати и мазнини за сметка на белтъчините. Освен това тя не изключва алкохола - напротив, дори е твърде либерална към него. Диетата изглежда съвсем проста и твърде приятна за хора, които не биха искали да се лишават нито от вкусни храни, нито от малко пийване.


1. Избягвайте сладко, тестени изделия, ястия с картофи, ориз, хляб, плодове, плодови сокове и зеленчуци които съдържат много въглехидрати.
2. Не подслаждайте нищо със захар, тъй като използването на захар е противопоказно при тази диета.
3. В порция месо се съдържат 0т.Следователно може да изядете и цял килограм, но по-добре да се храните с мярка.Същото важи и за алкохола.
4. Водката не съдържа никакви точки, но пък повишава апетита.
5. Яжте до насита!Не гладувайте!Може да вечеряте и след полунощ.Главното е да се чувствате комфортно.След месец- два ще забележите че няма да ви се иска да ядете много.Организмът ви постепенно ще привикне към по-малки порции.
6. Диетата се базира на колкото се може по-малко въглехидрати.Когато организмът не получава енергия от тях, той започва да използва натрупалите се запаси от мазнина.

Лесно можете да смятате сами точките - те отговарят на грамовете въглехидрати в сто грама продукт. От таблиците или от етикетите на продуктите погледнете грамовете въглехидрати на сто грама продукт или процента въглехидрати. Пример:
Кисело мляко 0.5% - 100 грама съдържат 4 г въглехидрати => една кофичка от 400 грама съдържа 16 точки
Сладки картофи - 100 грама съдържат 20 г въглехидрати => 50 грама съдържат 10 точки  


Ето и няколко линк-а, които са доста полезни при пресмятането на точките :
http://www.bb-team.org/hrani  - Информация за съдържанието на почти всякакви храни, дори и такива от заведения за бързо хранене
http://spidersport.com/calories.php - Обобщена таблица с калории,белтъци,въглехидрати в основните храни
http://www.1001recepti.com/recipes/#axzz2HYXRJs9D - Тук можете да проверите грамовете въглехидрати в някои "манджички"  chef





Не забравяйте, освен килограмите, да следите и обиколките си (крака,ръце,талия) в сантиметри,т.к. понякога разликата не се отразява на теглото ни, но има промяна в размерите ни!



УСПЕШНО ТОЧКУВАНЕ !!!   УСПЕШНО ТОЧКУВАНЕ !!!   УСПЕШНО ТОЧКУВАНЕ !!!    УСПЕШНО ТОЧКУВАНЕ !!!  УСПЕШНО ТОЧКУВАНЕ !!!  
 Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover    Flowers Four Leaf Clover    Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover     Flowers Four Leaf Clover    
———————————————————————————————————————————————————————————————————
***Старите теми***

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 14:12 от Кукумицина

# 1
  • Мнения: 67
Здравейте, аз съм чисто нова в точковата диета. Simple Smile миналата година сиропувах 2 пъти с кленов сироп , първия път изкарах 7 дни само на сироп и свалих 5 кг. От 67.300кг. ги закотвих на 62.300кг. след 2 месеца 5 дни сиропувах и свалих 2 кг, който си върнах, защото не спазих захранването, държах си килограмите към 7 месеца без никакви ограничения,но баща ми почина и се разпрах от ядене и стигнах 68,500кг. Тази година сиропувах пак 2 пъти, от който пак едното сиропуване беше провал. Последното сиропуване което правих преди около 3 седмици , свалих 4кг, но понеже не може да се прави повече от 2 пъти годишно , реших да мина на вашия режим. Днес ми е ден 4 стартирах 64,700, свалила съм ги до днес на 63,800, което предполагам е добре. Обаче имам прегрешение снощи една бисквитка... Ще опитам да не нарушавам точките повече.  Имам въпрос, с какво мога да си подслаждам кафенцето. Имам стевия и кленов сироп. На стевията пише ,че въглехидратите са 97, а на клена 87. Аз ползвам около чаена лъжичка кленак(така го наричам нагалено)което е около 4,5, ама нещо много ми се виждат за едно кафе с мляко ми излиза около 9точки... Или просто да си го пия без захар и да ползвам точките за нещо по-смислено. А всъщност има ли някой точкуващ,да си правим компания. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 434
Разбира се, че най-смислено е ако можеш да пиеш кафето без нищо сладко, но можеш да заместиш млякото със сметана и то пълномаслена. В последно време има данни, че подсладителите вдигат кръвната захар и съответно инсулина повече от захарта. Аз свикнах сравнитено за кратко да не подслаждам кафето и сега даже ми е странно ако се случи някой път. Особено сутрин не е добре да се започва с бърз въглехидрат, защото после цял ден си гладен ( отново заради рязкото покачване на КЗ ) пък и защо да не си спестиш едни точки за нещо вкусно и позволено Sunglasses На практика точкувам, но от години съм на НВХ.

# 3
  • Мнения: 67
Ами май така ще стане, то е грехота 9 точки само от сутринта Simple Smile преди 10тина години карах само на яйца и мед и успях да спра захарта, май пак ще се наложи. Благодаря за бързия отговор. Четох ви в последните 3 теми и не намерих нищо за моя въпрос, но е решено, сбогом сладко кафенце Simple Smile Успех и на други точкуващи ако има. След седмица ще споделя дали има още минуси. То по- добре да си изпия 2 чаши винце за тия точки ...

# 4
  • Мнения: 1 289
olios, съжалявам за загубата ти!
Аз също съм ветеранка от кленовия сироп. Първия път свалих 10тина кг, заедно със захранването и още около 2 месеца разделно. После ги задържах около година и половина. Сега съм си върнала 4 кила от година и малко насам. С точките от месец седя на едно място. Имам си и прегрешения тук таме, но не е системно. Даже вече не броя стриктно, както в началото, но и си знам кое колко точки е. Така че може да се каже, че съм на НВХ. Но от толкова време неядене на хляб и сладко, все трябваше да съм свалила още нещо. А като ми идва МЦ, положението е +1 кг дежурно.

# 5
  • Мнения: 67
Здравей Кукумицина, на мен ми е фаворит кленовия сироп, но за съжаление, няма как повече за тази година. От 9ти Юли съм на точковата и имам поне 4 дни с прегрешения Simple Smile Бях и в цикъл до сега, днес е последен ден и съм до тук около 1 кг надолу, нещо не мърда кантара особено, но и аз не съм много стриктна. Днес се мерих 63,300. Само около 4 кг до нормалната ми фигура. Мисля ,че ще стане бавно, но надявам се славно Simple Smile))) Честно казано ,много не я чувствам като диетка точковата. Мисля и на мен да ми стане начин на хранене. Хубаво е да си имаш другарчета. Хубав ден желая и минусчета!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 434
Olios, щом са ти последните 4 кг. е съвсем в реда на нещата да става бавно. С този режим абсолютно сигурно няма да качваш, а ще си живееш съвсем нормално без ограниченията на стриктните диети. И аз боря последни кг. и месеци минават, за да премина и с едно надолу и да остане трайно, но съм вече 53кг./164см./42 г. Simple Smile
Започнах и сериозно да спортувам и ефектът не закъсня.

п.п. По същата причина и аз качих и то 20 кг. за няма и 2 м. в следствие на стрес. С този режим ги свалих, но за няколко години, защото отключих инсулинова резистентност и това ужасно пречеше на отслабването.

# 7
  • Мнения: 67
Olios, щом са ти последните 4 кг. е съвсем в реда на нещата да става бавно. С този режим абсолютно сигурно няма да качваш, а ще си живееш съвсем нормално без ограниченията на стриктните диети. И аз боря последни кг. и месеци минават, за да премина и с едно надолу и да остане трайно, но съм вече 53кг./164см./42 г. Simple Smile
Започнах и сериозно да спортувам и ефектът не закъсня.

п.п. По същата причина и аз качих и то 20 кг. за няма и 2 м. в следствие на стрес. С този режим ги свалих, но за няколко години, защото отключих инсулинова резистентност и това ужасно пречеше на отслабването.
Здравей! Ами аз съм 1.66 на30 години съм и мечтата ми е 55 кг, но мисля ,че никога няма да ги постигна. Винаги се разболявам или ми спира цикъла или нещо лошо ми се случва на тези килограми. Пазила съм какви ли не диети 90 дневни, зелеви супи ,кленови сиропи и какво ли още не,но май комфортните ми си остават 59. Хич не изглеждам слаба на 59кг,но е много по-добре от 60 и.... определено ако си ги върна ще започна някъкъв спорт или фитнес ,защото напоследък не мога да се понасям. При мен проблема е дупето и баджака, иначе другото си е добре,въпреки,че съм страстен бирен фен 😊💗 Благодаря,че ми пишете, чувствам се по-леко с вас.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 434
И аз съм дупе-баджак проблемни, но съм с леки и дребни кости. И сега на 53 кг. не съм слаба. Прителка пък на 60, но с друга структура е направо клечка.
Защо чакаш да свалиш, за да спортуваш? Спортът помага да се горят главно мазнини при режим и това води до много по-смислено и красиво отслабване.

# 9
  • Мнения: 67
Ами единственото което мога да си позволя като спорт е малко упражнения вкъщи. Работя 2 на 2 по 13 часа и първия ден от почивката направо не ми се мърда, втория ден да изчистя,да си посготвя, после и да се видя и с приятели и почивката си заминава. А може и да се пооправдам,май съм мързел 😊 лошото е че дори да не ме мързи няма с кой примерно да се запиша на фитнес, сама ще ми е скучно. Абе лоша работа 😂

# 10
  • Мнения: 4 562
Олиос, оправдаваш се! Не ти трябва да се запишеш с някого на фитнес. За една стегната тренировка имаш нужда само от чисти маратонки. По време на тренировка спазвам хигиена - медийна, комуникационна и слухова Joy пробвай, за 2 часа няма да спре света Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 434
Olios, напълно те разбирам, защото преди години и аз съм работила 2 на 2 по 12-13 ч. Отвратително беше!
Уж си казваш, че ще имаш време за почивка, приятели и всичко, но си толкова скапан първия ден, че не ти е до нищо, а втория не смееш вечерта да закъснееш, защото те чакат нови 2 убийствени дни! И аз не бих намерила лесно мотивация за спорт. То зависи и дали работата ти е в движение. Моята беше нон-стоп на крак.

# 12
  • Мнения: 67
Здравейте, ами по цял ден съм на крак и мнооого ме примързява, поне си признавам. Единственото немързеливо нещо ми е разходка по планините, горите и така натакък, но пак няма как, защото са ми разбъркани почивките с половинката, с приятелите... много рядко се съвпадам почивка с някой  Simple Smile Но все пак, трябва да намеря начин да не съм китче на морето след 1 месец , като за начало мисля вкъщи да тренирам 10,15 минути на ден. Имам едно приложение на телефона , колкото и смешно да звучи за тренировки за 1 месец.  Миналата година изпълнявах упражненията стриктно и с кленовия сироп стана чудо, постегнах се Grinning но уви в момента месата ми се тресат. Даже ден първи го отметнах. Добре ,че ме мотивирахте Simple Smile Хубав ден и минуси желая !!!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 434
И мен ме мързи, но само да започна. После виждам ползите, разтоварва ме психически и изобщо се чувствам прекрасно след тренировка. Уморена, но доволна Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 289
Привет от мен, момичета! Ами аз бях малко в Швеция и няма как  +1 кг съм. Но там няма какво да се яде, освен пици, такоси, такива неща, освен ако не ходиш на ресторанти, където цените са чудни. Simple Smile)) Даже съм доволна, че само 1 кило е щетата. Явно от умората и ходенето се допринася да не качиш много, а и 1 ядене - 2 на ден.
Почвам пак от днес стриктно, че морето наближава. Ясно е, че и тая година няма да съм маН'кенка на плажа, ама айде. Simple Smile))

# 15
  • Мнения: 46
Привет, дами.
Аз сериозно се загубих, за жалост не заради почивки,а здравословни проблеми... Сега реших да направя теста за нетолерантност към храните и да го съчетая с точковата... Вдигам вече ръце - хормони, захар и маркери УНИКАЛНИ показатели, а всичко ми е нагоре (апетит, нерви, килограми...). Момичета, моля Ви за сериозна подкрепа, отчаяна съм

# 16
  • Мнения: 46
Привет дами. Отново АЗ! Май сама си пиша... Коя фаза на лудостта е това? YumYumYum
Оказа се, че нямам нетолерантност към храните... Мнооого интересно Sad
Въпреки това няма да ям доста храни, заради лично ограничение, но това ме връща на старата позната тактика за водене на дневник... Изключвам доматите и босилека Cold SweatDisappointed RelievedCold Sweat
Ям круши за сладко и печени чушки със сирене за солено... От утре и чушки няма да ям Sad
Сега чета и за кето диета, която съвсем не изключва тази...
Хайде, дами, да се активизираме! Нищо, че лятото е към края си - здравето е за всеки сезон Simple Smile
Успех от мен

# 17
  • София
  • Мнения: 1 434
А защо ще изключваш домати, чушки и.. босилек!!!

# 18
  • New Zealand
  • Мнения: 871
И аз започвам от днес с малко фал старт ( 2 лъжици фъстъчено масло органик ). Това ми беше за закуска, заедно с едно кафе с кокосова сметана. За довечера съм предвидила печено пиле със зелена салата ( при мен още е сутрин ). Някой ще се присъедини ли?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 434
Аз така се храня от години. Закусих шунка с малко извара и краставица. Пия турско кафе без захар. На работа ще нося същото от закуската+някое варено яйце, защото не съм готвила.

# 20
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Супер режим, Franie! Hands Thumbsup  Аз днес съм на печено пиле, зелена салата и малко кокосова сметана в кафето. Може би от утре ще я махна... В чуденка съм дали кокосова сметана или прясно мляко е по- добрата опция за сутрешното кафе...

# 21
  • Мнения: 46
Привет, сладурки.
Първо да отговоря: Тези храни - ананас, тиквичка, домат, босилек, риба треска, синап и ръж ги изключвам, т. К. Имам хранителна нетолерантност към тях... Боли ме корема и се подувам... За доматите, тиквичките и босилека най-рева Cry
Днес съм режимна и дано така си остана Simple Smile
Около 50 гр. Малини (т. к. не съм ги мерила ги слагам 5 точки, че може и да са повече грамовете) + 100 гр. печена червена чушка + 50 гр. лека майонеза (на буркана пише 1,8 гр. въглехидрати за100 гр. ) + 50 гр. сирене = 5+5+1,5+1,5= 13 точки.
Гледам да се храня и по системата 8/16 или иначе казано ям от 12 до 20 часа. 8 часа ям и 16 не ям. До 12 пия чисто кафе Simple Smile
Вие как сте?

# 22
  • Мнения: 46
Franie писала съм, че няма да ям чушки, но се отричам от това Simple Smile Все пак сме в сезона им и ако не ям домати ще наваксвам с чушки Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 1 434
Ооо, и аз бих ревала за тези трите неща! Не си представям лятното меню без едно от тях! Моите подувания са най-вече от картофи, ориз, бяло тесто и някои плодове. Най-вече череши! Нищо от изброеното не ям в 95% от годината и не ми пречи, но домати! Да си отядеш на чушки поне Satisfied

# 24
  • Мнения: 46
Franie ще се постарая Wink Детето обича много мачкано - домат, сирене и олио... Добре, че майка ми му го прави ... И аз съм израснала с това ядене... носталгия лъха от него... Заменям домата с чушка, но е тегаво... И все пак се усещам много по-добре, когато ги няма в менюто ми... Извадих си примерни рецепти за ядене по режима на Атанас Узунов, който изобщо не противоречи на този... Е, може би без бронираното кафе или ако го правя с краве масло... Та има доста богато меню, но засега е го карам по-ограничено, докато вляза в ритъм...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 434
За рецепти може да се ползва, но напоследък прекалява този човек! Определено не съм фен. Иначе НВВМХ или НВХ е "измислено" мнооого преди него.

# 26
  • Мнения: 46
Точици, хайде де!
Нали затова е този сайт - за подкрепа... Никой ли няма нужда, както аз имам? Sad
Хайде кажете какво Ви е мнението за смутита със суроватъчен протеин, мляко и да речем 2-3 замразени ягоди? За 150 мл. точките са 12, което от своя страна е чудесна закуска... Какво мислите за бронираното кафе на Атанас Узунов?
Хайде, дами... Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 1 434
Аз съм против прясното мляко. Не се разгражда от хора над 7-10 годишна възраст и затлачва организма. Всичко останало е супер. Може да се сложи сметана с повече вода или по-добре кисело мляко с висока масленост. Чудесна закуска. Пия чисто кафе, но ако бронираното е вкусно, е добре. Иначе не харесвам крайните методи на Узунов! А и го е обърнал на търгащина.

# 28
  • Мнения: 46
Franie, привет! Много се радвам, че си тук Wink
Бронираното кафе ми е много вкусно на мен лично, а и на брат ми, щом го пие вече 2-3 месеца Simple Smile За млякото не съм чела такава информация, доста интересно! Ще прочета, за да се запозная по-подробно с фактите... Иначе смутито е УНИКАЛНО и дори да не е с мляко (с вода, протеинчето и 3 ягодки) е едва 6 т. ...
По колко вода пиеш на ден и какво ти е менюто горе-долу?
Купих си шоколада, който рекламира Узунов ... Не бих си го купила пак (цената тук е 5,44 лв./100 гр.), но пък има 6 т./100 гр. ...
Омазах се днес с точките... Детето има рожден ден утре и се очаква същото... НО от понеделник....

# 29
  • София
  • Мнения: 1 434
Привет, NovoMamche!
Според мен, причината да замре тази тема, е защото много хора списват и са запознати с новите трактовки на точковата/Аткинсън/ Дюкан ( не съвсем) и други имена на горе-долу един и същ режим. Сега ги наричаме НВХ или НВХ ВМ хранене. Темите там са огромни и информацията е изключително полезна ( в повечето случаи ) Simple Smile Същият режим се спазва от хора с инсулинова резистентност като мен, а там пък темата е  не професорски издържана..ами направо не знам как да се изразя за компетентостта на някои съфорумки! Шапка им свалям!
Но..ако не ти се "задълбава" съм насреща за всичко, което те интересува и бих могла (от собсвтен опит) да споделя.
Подчертвам, че не се смятам за капацитет! Мога да говоря и евентуално съветвам само от МОЯТ опит с този начин на хранене. Истината е, че за над 10 години подобен режим съм видяла само и единствено плюсове. Отслабнах след качване на 20 кг., отвикнах да ми се дояждат джънкове, бял хляб, сладкиши, пици и други вредности. Е, позволявам си понякога паста, някой шоколадов десерт или коктейл Мохито със захар, пия вино и водка или джин с тоник, но на фона на основното ми хранене това са вид "награди за душата" Laughing Важното е на 80% да спазваш правилата и всичко си идва на място без да се чувстваш асоциален и на диета! Не бива да има понятия като "диета"! Това са неща за време и в срок и хората си мислят, че чудеса ще се случат. Не! Това е начин на хранене за цял живот. И който си мисли, че ей сега за 14 дни ще свали 10 кг....ми няма как да стане !
Пия по около 2-3л. вода през лятото, но зимата имам проблем с това и не знам защо. Вероятно, защото ми е ужасно студено! Тогава намалявам водата и в някои дни стига до 1л. дневно, което е много малко и го знам. Опитвам се да го мисля, но в работата съм много напрегната и понякога дори не усещам, че съм жадна или гладна, което не е добре! Закуската ми е към 6:30 сутрин и изобщо не ми се яде, защото душата ми спи! Но изяждам или някое варено яйце, парче шунка, кашкавал, кисело мляко, но колкото кафето да не ми е на празен стомах ( имам гастрит ). Пия витамин D3, C - 1000 mg., магнезий и някои други добавки според нуждите, сезон, грипове и прочее. За обяд си нося храна и ям на бюро, но поне знам какво ям. Обикновено, месо със салата или други зеленчуци, супи зимата, миш-маш и подобни бъркочи. За вечеря е подобно, но пък си позволявам алкохол.
Май малко дълъг стана този пост и спирам, че иначе мога да пиша до утре Smile

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 09:22 от Franie

# 30
  • Мнения: 46
Franie, благодаря за дългия и изчерпателен пост! Много полезно за мен и адмирации за постигнатото Simple Smile
Вчера и днес са “мръсни дни”, но ще се оправим от утре Wink

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 19:56 от NovoMamche

# 31
  • Мнения: 448
Здравейте дами
Така ми се иска тази тема да се поднови.
Покрай карантината качих доста килограми.Цели 4 кг.Започвам от днес точковата диета.В момента съм 70кг.Цел 58кг и дано успея.
Пожелайте ми успех

# 32
  • Мнения: 27
Здравейте!Как определяте колко точки са ви необходими за деня?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 434
Отслабвам при не повече от 40-50т. и даже и това ми е много, но някои може да слабеят и със 100.
Метаболизмът ми е особено забавен и даже като бях многото кг. със седмици съм била на 20-30т.
Всеки трябва да пробва за себе си. Има и разни ротации за раздвижване на метаболизма ако се влезне в плато.
Аз не съм правила такива съзнателно, но може да се почне даже от 0т. ( това си е чист Дюкан ), постепенно да се увеличават до 100 и после обратно. Но аз поне не бих препоръчала в никакъв случай тези 100 да са от торта, козунак и баклава Simple Smile Ако не искате да се върнете седмици назад в резултата.

# 34
  • Мнения: 130
Да се отчета за днес :
 закуска - 20 гр смяно ленено семе + 100 гр кисело мляко = 9т
 обяд - 200 гр свинско печено на фурна  + 100 гр сварени моркови и пиперки = 5т
 вечерята ще бъде отново 200 гр от свинското + 100 гр кашкавал и чашка бяло вино за разкош = 6т
 Равносметката - за деня 20т.
И изминати 13467 крачки Simple Smile)).
Хубава вечер от мен.

# 35
  • Мнения: 130
Да се отчета и за днес :
закуската - отново ленено семе с кисело мляко - 9т,
обяд - 100 гр краставица + пилешки бутчета печени на фурна - 4т
вечеря - 100 гр кашкавал и свинска вратна пържолка - 2т
общо за деня - 15т.
 Вчера не писах защото дъщеря ми имаше рожден ден , и в нейна чест и за нейно здраве имаше домашна тортичка / както си му е редът / и естествено имаше леки нарушения на дневния режим.
Хубава вечер точици.

Общи условия

Активация на акаунт