АВГУСТинки 2019 - тема 11

  • 37 931
  • 783
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 25
Здравейте мами!Благодаря на всички за хубавите пожеланията!На 12 имах леко кафеникаво зацапване,обадих се на док и ходих до болницата,приеха ме в патология на системи за задържане,на 13 обаче започнаха да ми изтичат водите малко по малко и така на 14 сутринта секцио.Причината е била че бактерията Клебсиела която лекувам от 7 месец на бременоста но все резистираше към чуствителен антибиотик,е причинила падането на тапата и навлизането и в плацентата при бебка,това е причинило и изтичането на водите и преждевременното раждане.

След раждането като си имала тази бактерия някакви антибиотици давали ли са ти?
Да но не за лечение на бактерията,сега ще започваме да в лекуваме
Имах предвид не за лечение, а за възпиране на някаква инфекция която да причини.

# 466
  • Мнения: 54
Здравейте мамчета, вчера бях на тонове, обаче малкия калпазанин беше много заспал и лекарката днес пак ме вика да видим дали ще мърда, по време на преглед почти не мърда, прибера ли се, тогава не се спира.... явно е много срамежлив, не знам на кой се е метнал хахах... Аз все още пия магнерич, но контракциите ми имам чувството че зачестяват, вчера имах странна болка долу вляво, днес ще и кажа на АГ-то ми и ми беше много подуто коремчето... бях на преглед преди 7 дни и води, всичко беше наред, нямах разкритие, но бебето е мъничко-2074 грама... нямам търпение да отида днес на тонове поне да знам че е добре, чак понеделник имам час за преглед, но с тази болка вчера, дано ме види днес ...

# 467
  • София
  • Мнения: 406
Честити Ема и Валерия!

Lilly Jelqzkova, при предишното мерене на тонове и моето бебе спеше и ме накараха да се разхождам 15-20 мин. Пробвай преди прегледа да походиш малко дори и в коридора - може да има ефект. Казват и че ако хапнеш нещо сладко също ще накара бебето да се размърда, но при мен не е приложимо и не съм пробвала.

Аз бях на преглед и май засега нещата изглеждат добре. Дръпнали сме с грамажа (2600 в 35+5) и шевът от старото секцио не се е влошил, така че май ще избутаме до август. Бактериите продължавам да ги лекувам и пак ще се пуска микробиология преди раждането, дано да измрат дотогава гадините.

И да питам нещо, както винаги - при вас татковците ще ползват ли 15 дни отпуск за раждане на дете и знаете ли каква е процедурата за самоосигуряващо се лице?

# 468
  • София
  • Мнения: 1 130
Честити бебенца, момичета! Да са ви живи и здрави и много да ви радват!
Здравейте мамчета, вчера бях на тонове, обаче малкия калпазанин беше много заспал и лекарката днес пак ме вика да видим дали ще мърда, по време на преглед почти не мърда, прибера ли се, тогава не се спира.... 
Пробвай 20-30 минути преди тоновете да пиеш кафе, една вафла или шоколадче, чаша вода с лед - с тази комбинация би трябвало да държиш бебето активно през целия запис, разходката, както ти е писала по-горе elena_e, също може да помогне.

# 469
  • Мнения: 54
Пих количка и толкова активен до сега не е бил на тонове хаха днес всичко беше наред този път. Понеделник ще ходя на преглед и пак на тонове, надявам се да избутаме до началото на другия месец и да стане поне 2500, че ще ме е страх да го пипна ако е много малко....

# 470
  • Мнения: 95
Здравейте, момичета,
Моят младеж го премериха вчера 3100 в 38 г.с. Аз вече съм цяла седмица с 2 см разкритие, но докторката казва че е нормално и че шийката на матката още не се е изгладила. Имам леки подготвителни контракции и другата седмица като ида за тонове ще видим какво е положението.

# 471
  • Мнения: 13
Честити бебчета, наистина има много родени вече. Да са живи и здрави и бързо възстановяване на майките.

Днес и аз бях на преглед, тонове и ехограф. За пореден път се убеждавам, че мерките не са еднозначни. Преди 3 седмици го измериха 3.1, но ми се видя много, сега в 37 седм. е 3 кг, което е по-реалистично. Надявам се да изтрае до август, когато се връща лекарят, който ме следи, а и да си е поне 38-39 седм. Продължавам да имам много води и това може да доведе до преждевременно раждане, дано изчака още малкия Simple Smile

# 472
  • Мнения: 44
Момичета, някой да е хванал този "летен вирус"? Вчера се събудих с ненормални болки в корема и диария (простете), които ме мъчиха до сутринта. Болките бяха с такъв интензитет, че чак обмислях ходене до спешното, но отшумяха. Писах на АГ рано-рано, но не съм получила отговор. Някой да има представа трябва ли нещо да се пие или да се ходи на преглед?

# 473
  • Мнения: 510
Нямам идея за този вирус. Какво си яла? Да не е просто някакво раздразнение на стомаха? Пиеш ли магнезий? От него също можеш да получиш диария, но пък болката... Сигурна си, че болката е била стомашна, а не някакви контракции?

# 474
  • Мнения: 44
Болките бяха жестоки и на интервали - и аз си помислих, че са контракции, ама пък тази диария... Все пак успях да се свържа с АГ, току що се върнах от тонове и всичко е наред. Не пия магнезий, но вероятно е някакво лятно вирусче, така че пазете се. "Предписа" ми смекта и пробиотик. 🙏

# 475
  • София
  • Мнения: 160
Milkyhighways, абсолютно същото беше и при мен , но тъй като в рамките на ден отшумя, не съм се свързвала с лекар. Не знам дали е летен вирус, аз също помислих, че са контракции и бях на косъм да будя ММ да тръгваме към болницата. Казват, че това е подготовка на организма за раждането, включително и естествена клизма и било нормално - не знам до колко е вярно, разбира се Simple Smile

# 476
  • Мнения: 289
Има такъв вирус тук в моя град, много бебета и по-големи дечица са болни. Включва повръщане, температура и разтройство, но при някой само разтройство при други само повръщане.

# 477
  • Мнения: 385
При мен беше много вярно това с естествената клизма, да споделя. Когато ми почнаха болките, прекарах в тоалетната сигурно 3 часа, защото чистенето беше през 10 минути и нямах сила да се движа, за да си правя труда да излизам и пак да ходя до ВЦ Simple Smile Но бях перфектно изчистена за раждането Simple Smile

Milkyhighways, абсолютно същото беше и при мен , но тъй като в рамките на ден отшумя, не съм се свързвала с лекар. Не знам дали е летен вирус, аз също помислих, че са контракции и бях на косъм да будя ММ да тръгваме към болницата. Казват, че това е подготовка на организма за раждането, включително и естествена клизма и било нормално - не знам до колко е вярно, разбира се Simple Smile

# 478
  • Мнения: 44
Айде дано не е, че едва навлизам в 35г.с. 😅

# 479
  • София
  • Мнения: 39 754
Болките бяха жестоки и на интервали - и аз си помислих, че са контракции, ама пък тази диария... Все пак успях да се свържа с АГ, току що се върнах от тонове и всичко е наред. Не пия магнезий, но вероятно е някакво лятно вирусче, така че пазете се. "Предписа" ми смекта и пробиотик. 🙏
Преди 2 дена минах този вирус. Започна през нощта с болки в корема, последва разстройство и позивни за повръщане, + топли вълни. На сутринта вече нямах болки в корема, но ме боляха всички мускули и кости. До вечерта бях вече кукуряк.

Общи условия

Активация на акаунт