Юбилейна гореща НЕМСКА тема- 200 !!!

  • 22 534
  • 739
  •   1
Отговори
# 540
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Момичета, можете ли да ме насочите към някаква организация, която придружава и превежда на болни хора и семействата им в болници. Търся конкретно за Франкфурт.

# 541
# 542
  • Мнения: 6 348
Имаше една фейсбук група на българи доброволци, придружаващи болни из немски болници и помагащи с превод и документи.  Не мога да я открия.

# 543
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Благодаря ви много. Аз я открих, "Лечен ие без граници" се казва.

# 544
  • Мнения: 11 306
Не, не говоря за au paire , нито за целодневно гледане на деца. Говоря за взимане от училище,  водене на спорт/танц/рисуване , гледане, баня, вечеря и родителите се прибират. Зависи от дните, но нещо от 2 до 4 часа и евентуално вечер "на повикване". В момента много процъфтяват фирми за търсене и предлагане на детегледачи за няколко часа на ден. И гимназистИ и студентИ се търсят (девойки и младежи), без език и/или английски, но не само.
Май при вас е по-различно. Тук тръгват на училище от 3 годишна (а и по-рано,ако има места) възраст.
Просто беше една идея за проучване.
Има такива, но обикновено са познати на семейството момичета от 14 г нагоре, които познават децата, израснали са заедно и си имат доверие. Плаща им се минималната тарифа за страната - 8,5 май беше.
Но съм го срещала само в по-малките селища, където хората се познават и си имат доверие.
Има организация при нас поне от едната партия, която ги е взела под шапката си.

За обмяната на ученици имам опит само с дъщерята, защото големия ми син отказа категорично да участва.
Тя ходи два пъти - веднъж беше 2 седмици и не беше групово организирано, та аз трябваше да я закарам и взема после оттам. Тя беше много стресирана, чак и се беше объркал режима на стомаха заради смяната на кухнята най=вече. Семейството беше много мило, добре са се грижили за нея, но тя не обичаше да яде толкова много тестени и сладки неща, както те. Дъщеря им после като дойде у нас, за мен беше голям проблем, защото не обичаше да яде половината от нещата, които аз готвех. Да не говорим, че не желаеше да общува на немски, както се предполагаше и мъжа ми беше в паника, защото той френски не знаеше.
Вторият път бяха организирани, пътуваха с влак и пак извади късмет, че беше в много мило семейство. Тяхната дъщеря беше много свястно и отворено дете, което владееше немски и желаеше да го научи, ядеше всичко и не съм имала проблем с нея, както и дъщеря ми у тях.

За екскурзиите на класа - дъщеря ми отказа пътуването в 10 клас и след това екскурзията преди бала. Особено тази преди бала е било якото запиване, даже на бала им разказваха като виц факта, че са били нонстоп пияни и се чувстваха горди от това. А тя ми вика - виждаш ли, не съм пропуснала нищо. Имаха седмица за това, като са избирали между самолет и Слънчака или автобус и Хърватска *точно къде не знам. Избрали Хърватия, защото можели да пият още в автобуса, а в самолета не разрешавали. 

На новодошлите с многото въпроси ще кажа само - разходите на едно семейство са много различни според мястото, на което живееш. В Мюнхен ти трябват едни пари, а в едно село като моето - съвсем други.
Тук водата е много скъпа, данъка на къщата и таксата за смет също. Да не споменавам, че и застраховки като гражданска отговорност, имот и за колата също вземат голямо перо от средствата, а без тях тук си просто нула. Особено важно е да имаш и правна застраховка, нещо, което в България малко се знае.
Ах, да и не на последно място - четете информацията на първа страница!

# 545
  • Мнения: 10 518
Благодаря ви много. Аз я открих, "Лечен ие без граници" се казва.

Безплатно ли превеждат по болниците?

# 546
  • Berlin
  • Мнения: 11 182
И застраховка за лична гражданска отговорност, а ако имате и куче, може и за него, че не се знае... това освен правната застраховка. Simple Smile Изобщо застраховки и застраховчици да искаш. Е, сега постоянно получваме разни оферти за застраховки по пощата - за зъби няколко варианта, за когато остареем някакви екстри, за когато се разболеем, при временна трудоспособност и т.н., и т.н.
Ние имаме за колата каско и ГО, лична ГО семейна, правна семейна и здравна семейна при пътуване в чужбина. Нещо пропускам ли?

# 547
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Божееее, ние колко застраховки имаме направо не ми се говори! Толкова пари заминават по тях всеки месец че направо ми се реве. Но правна застраховка нямаме, не ни е и трябвала още

За детето имаме  допълнителна здравна както и в случай на инвалидност и нетрудоспособност,  пък дано не се наложи да я ползваме. Но в нея парите не се губят, а се натрупват

# 548
  • Berlin
  • Мнения: 11 182
Тези не са ми много ясни, тип спестовни.🤔
Аз се опитвам вноските да не са месечни. Където може, правя годишна. Правна направих онзи ден, защото мъжът ми е решил, че задължително трябва да имаме, макар че според мен поне веднъж годишно трябва да си я ползваш, за да има смисъл, ама по-добре да не се налага, де. Естествено, с всички компоненти. Та се скарахме и я сключих, това исках да кажа. Заради една тъпа застраховка.

# 549
  • Мнения: X
Abs

Правната веднъж ще ти потрябва на 10-20 години.

# 550
  • Мнения: 1 457
А когато сте ваканция в България или другаде правите ли допълнителна здравна застраховка,на мен ми предлагат към здравната ни каса семейна,за 30 евро на година,работят с HanseMerkur? Ние имаме ADAC Plus-в нея включена ли е такава,че не ми става ясно и да не вземат да се дублират? Stuck Out Tongue Winking Eye
И каква е тази тип спестовна за детето,че се замислям и аз да направя?

# 551
  • Германия
  • Мнения: 3 399
https://www.amv.de/mein-zukunftsplan/ihre-vorteile-910902/

Това е което ние сключихме, ако не се лъжа. По-добре е обяснено там отколкото аз мога да обясня. Най-важното е, че за разлика от Unfallversicherung изплаща месечно по 1000€ ако детето стане, не дай си Боже, инвалид в следствие на болест. Парите се трупат и примерно на 18 могат да се изтеглят за шофьорска книжка или нещо от сорта

# 552
  • Немция
  • Мнения: 6 813
И ние сме направили такава застраховка на децата като Тео- точното понятие не си го спомням в момента, но е подобно на Kindervorsorgeversicherung. Ние сме към LVM, там имаме сключени и други застраховки, например автомобилните.
Допълнителна здравна застраховка за България не сме сключвали.

# 553
  • Мнения: X
Тези детски застраховки, според мен са глупост, ако не са steuerlichabsetzbar, незнам дали имат децата Vorsorgefreibeiträge.  Естествено удрят те доста подмолно с най-милото ти. Това ако имаш култура да спестяваш и можеш да понесеш мисълта,  че детето ти не е застраховано срещи инвалидизиране, няма голям смисъл. Ще те съсипят от такси, накрая не се знае дали парите дето си им дал ще си ги върнеш.

# 554
  • Мнения: X
Снощи бях на родителска среща. По план трябваше да се говори основно за изпитите и други подробности около завършването, защото са в десети клас все пак. Класната написа на дъската датите на изпитите и всички почнаха да се жалват колко трудно щяло да бъде по английски и каква катастрофа бил новият им учител, защото им давал ужасно трудни ауфгабен, което разбира се е крайно преувеличено.
След драмата с английския, два часа се обсъждаше предстоящата екскурзия. Присъстваха 10-12 ученика, нямам понятие защо бяха там. Бях седнала до тях и ми надуха главата. То разговори на висок глас, то смях, то чудо беше. През няколко секунди прекъсваха класната, тя им се хили, а родителите се обръщаха и ги гледаха с някакво необяснимо умиление примесено с гордост може би.
След два часа обсъждане на пътуването, като се наблегна много задълбочено на забраната да пият и да се дрогират, което родителите им очевидно сметнаха за много весело, аз видях, че мъжът до мен се направи, че му звъни телефонът и излезе. Като чух класната да казва, че в бунгалата не се пуши и трябва да пушат навън, но да си носят подходящи якета, защото времето ще е лошо, последвах примера на мъжа и със забит сериозен поглед в телефона, измърморих извинение и изчезнах.
Повече май няма да стъпя на родителска среща.

Общи условия

Активация на акаунт