Юбилейна гореща НЕМСКА тема- 200 !!!

  • 22 521
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 290
Вечерница,
Честито завършване на дъщеря ти и много успехи!

# 31
  • Мнения: 11 306
От випуск 76 деца, само 5 имат 1,0 абитур. Среден успех на целия випуск 2,4. Понеже е езикова гимназия, момчетата бяха само 8. Цветовете на роклите преобладаващо в тъмночервено, розово, зелено и тъмносиньо.
Благодаря на всички за пожеланията!

# 32
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Вечерница, честито завършване на дъщеря ти! Много успехи и късмет от тук нататък!

# 33
  • Мнения: 6 914
Вечерница, сега видях програмата, впечатляваща е.
Здраве, много късмет и успехи желая на дъщеря ти!

# 34
  • Мнения: 11 306
Бърз репортаж от вчера.
Събитието, както видяхте от програмата, започна от 15,30 ч. с литургия, водена от католически и протестантски пастор. В нашето кьоше са преобладаващо католици, но вземат под внимание и протестантите. Във випуска им имаше само едно мюсюлманско момиче, което дойде по-късно направо за раздаването на дипломите.
Литургията протече необичайно, защото всички задължителни части бяха поети от децата, на мястото на псалмите пееха и свиреха деца от музикалната паралелка - единият им клас беше музикален.
След това в залата, в която се проведе тържеството, имаше речи на ректора, на учителите, на децата - като ретроспекция на времето от 5 клас, което са прекарали заедно. Филмът, заснет от децата, беше много забавен.
Тъй като гимназията предлагаше и френска матура, връчиха първо дипломи и от френското министерство на образованието.
След това раздадоха грамоти и отличия на децата, които са изкарали 13, 14 или 15 на матурите по различните предмети и на тези, които са с пълно отличие.
Накрая раздадоха дипломите по класове, като викаха децата на сцената и ректора и класния им ги поздравяваха.
След това имаше вечеря, след вечерята ние си тръгнахме с мъжа ми и оставихме дъщеря ми да празнува с нейните приятели, за които предварително бяхме взели билети.
Като приключи партито, тя се обади да я приберем - вече беше 00 ч.
Качвам снимка от класа ѝ, мойто гардже е най-вдясно.
Скрит текст:

# 35
  • Мнения: X
Честито дипломиране. 😊

Какви са тези литургии и псалми? Немското образование наистина е останало някъде в 19 век, което си личи на всяка крачка.

# 36
  • Мнения: 11 306
Честито дипломиране. 😊

Какви са тези литургии и псалми? Немското образование наистина е останало някъде в 19 век, което си личи на всяка крачка.
С литургии започват и с тях завършват. В първи клас си спомням, че преди да стигнем до училището, трябваше да минем през църквата. Естествено тези литургии нямат нищо общо със стандартните, защото са ориентирани към децата. Ако някои от вас случайно са присъствали на Familienmesse, може би ще знаят за какво точно говоря.

# 37
  • Мнения: X
Каквито и да са, нямат място в училище, освен ако не става дума за църковно училище.

# 38
  • Мнения: 11 306
Каквито и да са, нямат място в училище, освен ако не става дума за църковно училище.
Обществото им е християнско, държат си на това, имат вероучение в  училище, не разбирам какъв е проблема.
Все едно да отидете в мюсюлманска държава и да казвате, че религият няма място в училище.
Нещо не разбирам това отношение.
Моите деца са православни, не са посещавали часове по религия, но винаги са присъствали на тези събития.

# 39
  • Мнения: 6 348
С литургия почват и свършват и тук. Не виждам нищо лошо.

# 40
  • Мнения: X
Никакви литургии за радост не съм виждала и чувала даже от познати.

Лошото, Сбъдваща е, че това е светска държава, намира се в Европа и годината е 2019.

Всъщност очевидно е по райони. В големите градове и източна Германия са крайно нерелигиозни.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Germany

# 41
  • Мнения: 6 348
И България е светска държава,  а често се прави водосвет при нови начинания, включително държавни строежи, начало на учебна година  и други всякакви неща.

Присъстваме, изслушваме с уважение литургията и толкоз. Не ми пречи.   

# 42
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
И в основното училище и в гимназия първия час от началото на учебната година е литургия, не е задължителен. Срядата след фашинг (дано не бъркам) също. Повечето деца ходят.
Скоро позната, която живее в Белгия сподели, че последния ден децата от грунд шулето също ги водят в църквата.
Традиции Simple Smile

# 43
  • Мнения: 9 290
Check Please,

Никой не е длъжен да присъства на литургиите. Ние не ходим. При нас има католици, протестанти, православни и мюсюлмани. Примерно обявявят, че за началото на учебната година ще има литургия, но официалната част си е в училището. Ние отиваме направо в уречения час за училище и толкова. Но все пак живеем в голям град, как е в по-малките градчета, не знам.

Вечерница,
защо има толкова малко момчета в училището? Дъщеря ми учи в подобна двуезична гимназия и разпределението е почти 50:50.

# 44
  • Мнения: 11 306

Вечерница,
защо има толкова малко момчета в училището? Дъщеря ми учи в подобна двуезична гимназия и разпределението е почти 50:50.

Не знам на какво се дължи този феномен, но в природоматематическите гимназии е пък обратно - процентът момичета е много нисък. Наблюденията ми са за нашата провинция. Много от тях са и отпаднали - говоря за момчетата в гимназията на дъщеря ми. Дори миналата година - понеже се водят 2 матурни години, имаше отпаднали деца, а с тях завърши момиче, което взе 2те години за една и то с 1,0 успех.

Общи условия

Активация на акаунт