За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 472
  • 764
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 13 082
Басейнче, Арабескче. Слагаш го до шезлонга и тя се пляска. А и на много от децата им е интересен пясъка. Къде ще сте? Аз още не съм решила 😒

# 211
  • Мнения: 7 776
Скрит текст:
Aria, след много гледане, установих, че Гърция ще ни излезе същите пари 😂 но ще сме на Олимпийската Ривиера и плажа е пясъчен. Ние ще сме на къмпинг, но в апартаментче с кухня и трапезария, до Неос Пантелеймонас.

Значи не се дразнят от пояс гащите, супер. И аз мисля боса да ходи и сега я пускам по двора от време на време. Надявам се да се получи и на пясъка. Иначе пясъкът е наистина голяма занимавка. Малката си има пясъчник и понякога по 40 мин откарва да си копае там. Но съм сигурна, че пак ще търчим на смени по нея 😂

# 212
  • Мнения: 13 082
Моя още не е виждал пясък, тези по околните площадки са ми меко казано гнусни. Кой знае колк котки си вършат нуждите там, но това е друга тема. Голямата ми е бъзла, водата и до сега не я кефи много, но пясъка е голяма занимавка. Първата година що пясък изблиза 😆 с часове ровеше и гласа не и чувахме. Сега ще видим как ще е като са двама. Миналата година не стигнахме до морето, че се бях стреснала от морбилите по Гръцко, ама вече си имаме ваксина и смело ще се запрашим натам.

# 213
  • Мнения: 683
От  както стана на 10м. сме го водили 2 пъти на море и сега ще му е 3ти. По пясъка бос-много му се радва, но май не всички са така- на приятелка детето реве само като види пясък. Иначе взех сандали Nike Sunray и са му ОК (за по-широко краче са). Имаме обувки за плаж от Декатлон и сега в Гърция ще нося и тях. Пояса с гащи го мрази искрено. Иначе се кефи на вода и даже се пързаля с баща си по водни пързалки, но щом го види да се приближава тоя ми ти пояс...рев! Та до дете си е, както всичко останало.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Аз бях пускала тук снимка на нашите сандали за плаж от Зара, свикна си бързо с тях. Слагахме ги сутрин и с тях го сваляхме на закуска, той си тичаше с тях, направо отивахме на плаж после, сваляхме ги на пясъка, само в началото го пускахме за няколко крачки с тях, но доста му беше трудно и след това му харесваше бос, в банята го къпем с тях прав. Отначало се плашеше и от пясъка, и от водата, странно му беше да стъпва в пясъка, но постепенно свикна с всичко, оставях го сам да си реши кога какво да прави. Преди Гърция го тренирахме във Варна 2 пъти за плаж, плака много от вълните, те си бяха големи. В Морската умира да се рови в пръст, пясък, ако види, на морето плака от пясъка на първия плаж. Първият ден в Гърция явно беше изморен и изнервен от пътя, плака и мрънка, направо ни отчая, но заспа в 20 ч и на другия ден беше супер свежарка. Simple Smile Основно се занимаваше с малкото басейнче, кофичката, лопатките, формичките, греблото за пясък, лейката, беше и в басейнчето, беше и извън него, пълнейки го с боклуци и пясък. Simple Smile По някое време му писваше от пясъка, качвахме го на шезлонг и си играеше с играчки, камъчета, наблюдаваше девойките на плажа. Най-много време прекарваше на душовете на плажа, можеше да си ги спира и пуска, голяма игра падна. Също много му харесваше да тичаме по плажа във водата заедно, също така много хареса водораслите в Гърция и в България. Те са различни, но си умираше да ги къса, пипа, мята. Онзи ден намерихме един ров на плажа, беше малко с вода пълен, сигурно 30-40 минути игра в него, скача във водата, събаря пясък от окопа. Но си е до дете, имаше едно детенце, на близка възраст, само отиваше и си сядаше във водата(беше много плитко и нямаше вълни), стоеше си супер много време просто ей така във водата седнал, нашият абсурд сам да отиде до водата, беше го страх, само за ръка или на ръце, от поясите плачеше само като ги види. А детето на наши приятели онзи ден видя морето за първи път отблизо, докато приближим водата, той се гмурна с главата напред, с дрехите, майка му получи шок(почти на 2 годинки е). На мои близки дъщеричката на 10 месеца в Гърция беше с цял бански, много сладко и стоеше, но те и мокреха само крачетата май. 

# 215
  • Мнения: 7 776
Priqtelka , аз й взех тези , не и не. Даже с чорап ги пробвахме, пак не. Ще взема да й купя такива с лепки, ама неща не съм оптимист. Мисля, че фактът, че нещо й обгръща така крака я влудява.То е направо комично колко ги мрази. Ако сте слагали чорап или кучешка обувка на куче - същата реакция ама с бебе.
В краен случай ще си е с кецовете и боса.

Поясът има ли го надут и изложен в Джъмбо примерно. Ако го има директно ще я сложа в един пояс гащи и ще видим как реагира. Ходих скоро до Декатлон, но но уикенда е такава лудница, всичко изкупено, хора до пръсване и нищо не успях да видя за нея 😯

# 216
  • Мнения: 5 478
Ари, далеч Grinning В Атина чак, ама имам надежда, че ще ѝ бъде интересно все пак Grinning

В Джъмбо не видях надути пояси за деца или поне в нашия. А може и да не съм гледала добре...

# 217
  • Мнения: X
По пясъка, когато беше на сянка (бяхме си наели шатра) си ходеше боса, но тръгнеше ли по слънцето направи две-три крачки най-много и започваше да плаче, че е много горещо, не взехме специални обувки, носехме я до водата и обратно, в НМ имат някакви плажни обувки, които са като кецове. За банския беше с цял бански, като се измокри я събличах за смяна на памперса и тя не искаше да я облека пак, та си стоя по памперс, докато не изсъхна банския. Пояси и други надуваеми не ползвахме, но съжалявахме, че не бяхме взели и за другата почивка ще купим. Приятно да си изкарате! Hug

# 218
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Че тези сандали, които сте взели, изглеждат в пъти по-удобни от нашите, те си стават за ежедневно носене, на Зара са за кратко вървене, не са така стабилни, отзад са с ластик, за който се притеснявах, че ще стиска, но засега не. Дано свикне. Пояс обикновен мъжът ми взе от Джъмбо, най-малкият, който видял: 70 см, така и не го надухме, за да видим голям ли е. Този го взех от магазин Рая, понеже е на метри от нас, 13 лв, нямаше надути мостри, със същия сега приятели бяха на басейн, детето им е на 16 мес, бил е в него без проблем и се е радвал:

# 219
  • Мнения: 7 776
Много благодаря за отзивите на всички💐
Много са готини сандалите, но ги мрази. Седят си да събират прах.

Явно поясът ще е на късмет 😂 ще обиколим да видим какво има, ама няма много да го мисля.
Тези плажните от HM много ми харесаха и мисля,че ще ги приеме. Лале, ако ги имаш, номерацията отговаря ли на см стелка, които са написали? Много голям диапазон дават на един номер, пък пише, че ги няма в магазин, само онлайн и няма как да се пробват😯

# 220
  • Мнения: X
Точно тези плажните няма, но има кецове от НМ, утре ще премеря колко см са, ако не забравя. Има възможност да ги върнеш, ако има проблем, но са много бавни с доставките по принцип.

# 221
  • Мнения: 35 109
Моя миналата година беше с такъв пояс, но тази година се отпуска да плува по корем и не му беше удобно, за това само с надувни ръчички ( не знам как им казвате вие).
И ние купихме крокс. Голям рев от тях. Прибрах ги и като му ги дадох на морето без рев ги обу и тръгна. На етапи е моя син. Веднъж иска нещо, след пас реве от него.. по пясъка е само бос, но хванахме келяво време и не е бил чак толкова горещ , че да се гевези.
Това му е екипировката тази година Wink

# 222
  • Мнения: 2 405
Бански купих 2 бр от НМ. Единият, с който ще е през повечето време е с 50+ фактор, от бързо съхнеща материя. Другият е за смяна.
Аз разчитам главно на басейнчето, което си имаме от миналата година, но ще купя и пояси. На самия бряг на морето сме, така че ще си позволим повечко багаж. Да има Joy
На пясъка ще е боса. Миналата година много се дразнеше на пясъка, сега ще видим какво ще реши.
Сандали купувам винаги затворени отпред! Децата вървят леко напред, винаги бързат, така че по сигурният вариант са затворени. Кактус, да не би това да смущава твоето момиченце, различния тип обувка, знам ли.
Моята мбого се дразни, когато й влиза камък/пясък в сандалите, затова най си обича едни обикновенни обувчици, но на дупки. Идеални са, не спарват крачето и проблема с влизане на нещо си в обувката го няма :=)

# 223
  • Мнения: 7 776
Абе що реват от тия Кроксове😂 някаква мистерия е за мен.
Ще ги взема за всеки случай де. Даде ми малко надежда 🙂

Be_Special,
Скрит текст:
не знам къде е проблема. До сега е носила само затворени обувки. На двора е по кецове, има си два чифта. Почти всеки ден ги пълни с пясък. Не й прави впечатление. Има си пясъчник с капаче, излизаме, отварям го и ходи и играе там, когато не е дъждовно. Мислех, че е защото е свикнала с чорап, но не е и това. Просто ги мрази. Но не разбрах защо като ги пробва гък не каза. Че да ги купим и да седят в шкафа сега. Освен това е в някакъв период на обсесия от чорапи. Държи да е постоянно с чорапи, а е топло. Цяла зима щъка боса из вкъщи. Бебешки истории. Вчера рева да й сменя единия чорап с друг и ходи с два различни. Има си някакви приумици нейни. Може би ще й взема едни плажни и догодина нови сандали, такива затворени.

# 224
  • Мнения: X
Абе що реват от тия Кроксове😂 някаква мистерия е за мен.
Ще ги взема за всеки случай де. Даде ми малко надежда 🙂

Be_Special,
Скрит текст:
не знам къде е проблема. До сега е носила само затворени обувки. На двора е по кецове, има си два чифта. Почти всеки ден ги пълни с пясък. Не й прави впечатление. Има си пясъчник с капаче, излизаме, отварям го и ходи и играе там, когато не е дъждовно. Мислех, че е защото е свикнала с чорап, но не е и това. Просто ги мрази. Но не разбрах защо като ги пробва гък не каза. Че да ги купим и да седят в шкафа сега. Освен това е в някакъв период на обсесия от чорапи. Държи да е постоянно с чорапи, а е топло. Цяла зима щъка боса из вкъщи. Бебешки истории. Вчера рева да й сменя единия чорап с друг и ходи с два различни. Има си някакви приумици нейни. Може би ще й взема едни плажни и догодина нови сандали, такива затворени.


Абе как няма да реват от тия кроксове, това е най-грозната обувка евър! Joy
На моята бабите й купиха кроксове, но и двата чифта са й големи и не ги носи сега, но им се кефи, а аз се дразня, че пак са хвърлили пари за нещо, което няма да й обуя никога. Joy

Иначе си е до дете предполагам, моята никога не се е дразнила от които и да е обувки, а има всякакви видове - отворени и затворени сандали, кецове, гуменки, крокс, джапанки, които също са й големи.. Изобщо бабите й купиха много обувки и сега има повече и от мен даже. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт