За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 448
  • 764
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 595
Момичета, има ли нещо като криза в 13 месец, бях забравила що чудо може да е..като идват зъби хапе и си бърка в устата - сега не е така.ЧУ-ДО!

# 256
  • Мнения: 478
Момичета от одеве малката като че ли е с леко пресипнал глас. На моменти ми се струва пресипнал, на моменти се оправя. Доста е емоционална по принцип, вика много, чак се дере. Възможно ли е да е от това или е някакво заболяване, лсрингит например според вас. За сега други симптоми няма. Да я водя ли на преглед ако не се появи и нещо друго? 🤔

# 257
  • Мнения: 18 394
Ако е Ларингит веднага ще разбереш. Няма да се чудиш дали гласът е пресипнал или не, защото кашлицата се чува все едно от дъното на варел. Grinning

# 258
  • Мнения: 365
Здравейте!
Да попитам как взимате секрет от нослето и къде го носите за тест?
Много благодаря и успешна седмица!

# 259
  • Мнения: 13 082
В лаборатория го вземат.

# 260
  • Мнения: 260
Момичета за бебе на 6 месеца какво да използвам за къпане? Във ваната много шава вече. Някаква седалка например или нещо подобно

# 261
  • Мнения: 35 106
Ползвахме я година и половина. Прекрасна покупка!
https://www.patilanci.bg/pr/31154/podlojka-za-kypane-s-vyzglavnichka-sevi-baby

# 262
  • София
  • Мнения: 39 745
Момичета за бебе на 6 месеца какво да използвам за къпане? Във ваната много шава вече. Някаква седалка например или нещо подобно
Ако искате столче използвайте нещо подобно



Аз спрях да използвам нашето когато започна да ми става трудно да вадя синът ми от него. А моят синковец беше пухкаво бебе.

# 263
  • Мнения: 44
Здравейте!
Дъщеря ми утре става на 8 месеца, но все още няма нито едно зъбче.
Педиатърката каза, че нама основание за притеснение, тъй като периода е до година и четири месеца.
Има ли и други без зъбки  след 6ия месец?
И синът ми няма, а е на 10 месеца. Определено му избиват, но още са само подути венците.

# 264
  • Мнения: 1 134
Момичета, бебето ми е на почти две седмици и се чудя нормално ли е да прави по-големи интервали в храненето? Предимно следобед спи повече и има един интервал от около 4 часа или малко повече, през останалото време се храни на 2-3 часа. Не ми се иска да я будя, но от родилното ме нахокаха, че детето трябвало стриктно да се буди на три часа, за да изкара по-бързо жълтеницата.

# 265
  • Мнения: 44
Ако не наддава е проблем и ще трябва да се храни на 3 часа в началото, при моят беше така. Педиатърката установи, че не е наддал за 1 месец и през този месец го храних стриктно по часове.

# 266
  • Мнения: 16 871
Съни, зависи как храниш, зависи и каква е жълтеницата.  Дай повече информация  - на кърма, на ам ли е, физиологична ли е жълтеницата или е друг вид.
За тези 2 седмици наддало ли е или не?

# 267
  • Мнения: 2 836
Момичета, кога да сменя АМ 🙄 Сега сме на хипп ПреХа, почти на 2м и на смесено хранене. Кога се сменя на Хипп 1

# 268
  • Мнения: 1 134
Съни, зависи как храниш, зависи и каква е жълтеницата.  Дай повече информация  - на кърма, на ам ли е, физиологична ли е жълтеницата или е друг вид.
За тези 2 седмици наддало ли е или не?
Верче, физиологична жълтеница е. Давам изцедена кърма, като дохранвам с АМ. Горе долу храненията с двете са по равно.

# 269
  • Мнения: 94
Съни, жълтеницата минава с акото - т.е. Често кърмене -> чести напълнени памперси и по-бързо изчистване на жълтеницата. Отделно бебето сега е сънливо заради жълтеницата и му е трудно да се буди само за ядене. Настоявай и щом и кърмиш давай често-често. На всяко мрън и на 1,5-2 часа (ако трябва с будене, ако трябва в просъница). Така хем то ще заякне по-бързо, хем на теб ще ти се увеличи и нормализира кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт