За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 476
  • 764
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 35 110
Моето няма никакъв страх!! Няма размер, няма порода! Всичко е за гушкане
Скрит текст:

# 376
  • Мнения: 16 871
И моят син е така. Даже колкото е по-голямо кучето, толкова по-добре.
Моето няма никакъв страх!! Няма размер, няма порода! Всичко е за гушкане
Скрит текст:

# 377
  • Мнения: 2 405
Моята не проявява никакъв интерес към кучета. Ако пък види такова голямо като от снимката бяга с 200..
Но ние имаме котка :=) Котки може да съзерцава с часове.

# 378
  • Мнения: 16 871
Няма котка, която да не гони и крещи след нея от кеф. имаме книжки пъзели вкъщи и гледаме само кучи и коти ( с неговото произношение) и се редят нон стоп.

# 379
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Голям фен е на животните, напоследък повече на кучетата, защото няколко го близнаха по ръката и той направо се взриви от емоция, но така смело се спуска да прегръща и уличните, че тогава вече умирам от ужас. Откакто имаме дете, проблемът с котките по заведенията се реши, няма да стоят и да ни гледат жално постоянно, даваме нещо и изчезват на мига щом го видят. Simple Smile
Ох, периодът с коликите ми е повече от тъмен, като цяло е спокойно дете, но все има период на изпитания, покрай  зъбите вечер се будеше много често, сега в някои дни мънка за всичко, крещи(не може да си пъхне формичката на правилното място: крещи, иска всичко: мънкане до припадък), направо лудвам понякога. Поне се редуват леките дни и тези. Simple Smile Агресията мина като период засега уж, започна след като няколко пъти го бутнаха и удариха деца, започна да удря мен предимно много. Започнах да чета книги за детско развитие отново, галя играчките, галя него, обясняваме се, много се стараех да нямам изблици на гняв, за щастие отмина. Беше започнал да удря и деца, дано не се повтаря. Онзи ден пак се приближи към едно по-голямо дете и то супер злобно го бутна, падна на земята и се разплака, но не е посягал после и той. Да, изпитанията нямат край. Simple Smile Но наистина децата са огледала и много трябва да се контролираме в емоциите, реакциите, но никак не е лесно, когато за 2 минути те направи кривоглед. Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 14:32 от Priqtelka

# 380
  • Мнения: 35 110
Честно казано, сега като го гледам колко е голям спрямо бебешкия период, колко самостоятелен иска да бъде , чак ме хваща яд на себе си колко нетърпелива съм била с него като е бил на 2-3 месеца и е бил кисел заради колики или нещо друго. Растат толкова бързо, че макар и да ти се струва безкрай периода , в който е сега детето- ревливо, кисело, неспящо, то тези периоди минават бързо и хоп- голямо дете Wink

# 381
  • Ловеч
  • Мнения: 574
https://www.facebook.com/100000161455948/posts/3163297717018912?sfns=mo
 Във връзка с това колко бързо порастват децата.🙂

# 382
  • Мнения: 35 110
Чудесно е написано!

# 383
  • Мнения: 1 134
Искам да попитам, някой от вас ползвал ли е Лефакс против колики и довела ли е употребата до запек? Питам, понеже дъжеря ми е с колики и от около седмица приема Лефакс, но днес за първи ден няма нито едно изхождане по голяма нужда и се притеснявам. Колко дълго максимум може да е така?

# 384
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Ако е изцяло на кърма,може и до 6,7 дни доколкото знам.
Иначе всички капки,които съдържат симетикон могат да доведат до запек.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Давахме Лефакс в комбинация с Колийф, не е имал запек докато беше изцяло на кърма.

# 386
  • Мнения: 1 134
Ако е изцяло на кърма,може и до 6,7 дни доколкото знам.
Иначе всички капки,които съдържат симетикон могат да доведат до запек.

Мерси. На кърма + дохранване с АМ е.

# 387
  • Мнения: 13 082
Даваш ли пробиотик? Аз давах еквивалент на Лефакс, много помагаше, но не съм пропускала пробиотик и може би за това не съм имала проблем.

# 388
  • Мнения: 16 871
Капките със симетикон запичат. Виж лефакса от тях ли е. Отделно си трябва пробиотик, за да спомага. Бебето, ако помня правилно, е малко, а щом е и на смесено хранене, не трябва да пропуска ден без изхождане. Моят син имаше големи проблеми от едно Ам, та може и при вас да има доп.запичащ ефект.

# 389
  • София
  • Мнения: 9 110
Здравейте. До каква възраст на бебето са най-удобни гащеризончетата? И от кога почва да е по-добре да са облечени с две части - блузка и панталон (над бодито, ако е зимен месец)?

Общи условия

Активация на акаунт