За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 475
  • 764
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 262
Моят няма още 2 месеца, а всяка нощ си прави 5-6 часови паузи. Ако не се разбуди от пръцкане имам чувството, че може и до сутринта да си спи. Явно през деня епо-активен, което е нормално. Радвай се, че спи спокойно нощем.

# 526
  • София
  • Мнения: 9 110
Ако наддава добре, няма нужда да го будиш. Иначе наистина непрекъснато се променят буденията - покрай захранването, при пробиването на зъбките.
При нас постепенно изключи нощните хранения и ги измести към 6 сутринта. Но като почнах да захранвам, е различно всяка нощ. Понякога спи по цяла нощ, понякога се буди в 00.30 и после на сутринта. Последните дни към 3.30-4 и после към 6, но сега и предните зъбчета избиват.
Не си го причинява, да го будиш, а и себе си, ако детето наддава добре - примерно поне 500-600 грама на месец.

# 527
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Към края на втори месец спря да се буди за нощни хранения нашето дете,   щом е здраво, детето само ще си покаже. Не е повод за притеснение.

# 528
  • Мнения: 2 124
Направо се радвай даже, че моето става на 11 месеца и всяка нощ се буди за ядене, съответно сън за мен няма.

# 529
  • Мнения: 6 218
Моят е на 18 месеца и си яде нощем.От раждането е така.Всяко дете си е различно и уникално,водете се по него.

# 530
  • Мнения: 321
Левкоцитите е писала, че са в урината (то в кръвта си ги има попринцип, не трябва да са завишени).

И аз бих потърсила лекар веднага даже.
В урината имах предвид, напекла ме е жегата😑

# 531
  • Мнения: 902
Обадих се веднага на педи, нямало никакъв проблем, ... Да не пускам повторна урина. Естествено аз днес пак пуснах, сега се оказаха наред резултатите. Благодаря за отговорите Simple Smile

# 532
  • Мнения: 44
[video][/video]И аз съм на мнение, че щом наддава няма повод за притеснение, не го буди, ако педиатър не ти го е казал, бе е задължително да се храни през 3 часа. Моят син спи цялата нощ, стана на 10 месеца и посред нощ почти не не в будил да яде.

# 533
  • Мнения: 28
Благодря ви момичета за съветите!Здраве за всички Simple Smile

# 534
  • Мнения: 53
Здравейте. Искам да попитам дали някоя от вас е водила бебето си на боуен терапия и дали е имало ефект за коликите. Малкият ми мъж от гърчене връща и направо се дави. Тези газове го съсипват. На почти 3 месеца е и не намаляват. И ако може да ми препоръчате някой, от когото сте доволни, за София, може и на лични, за да не се приема като реклама.
Благодаря ви.

# 535
  • Мнения: X
Коликитеи рефлуксът- вероятната причина да повръща, са две различни неща. Детето няма как да повръща от колики. Другата възможна причина е прехранване. Най-добре обсъдете проблема с къдърен педиатър, защото много от тях неглижират рефлукса.

# 536
  • София
  • Мнения: 360
От силен плач също може да се повръща, не е задължително да е рефлукс.

# 537
  • Мнения: 204
Не поясних, че имам предвид по-големи деца, пуснати сами. Играещи на някаква безумна игра - Кобра. Гонят се като обезумели и никой не ги контролира, защото ги считат за големи и родителите им си пият спокойно биричката. В тази връзка беше коментарът ми. Криворазбрана останах. И все пак съм на мнение, че не можеш да оставиш 10 годишно да вилнее на площадката, не пази малките, гази ги, минава като фурия през тях. Това имам предвид. Разбирам, че имат нужда да "се навилнеят", но все пак.  
За кучето: и затварям темата - аз също имам такова и не го извеждам на детски площадки. Моето дете също обича всички животни, но НЕ позволявам да се мачкат кучета, дори нашето. Винаги трябва да си внимателен! Това исках да кажа!

# 538
  • София
  • Мнения: 18 698
Не очаквай другите деца да пазят твоите,а 10 годишни абсурт.
Ходи на площадки ,където са на една възраст децата.

# 539
  • Мнения: 53
Връщането и даването става три часа след хранене, в момента, в който се събуди от колики. Ходихме на гастроентеролог, правена е ехография и няма някаква патология. Дори като го вдигна, той се оригва. По време на ядене го оригва по няколко пъти. За това си мисля че е от коликите.
Коликитеи рефлуксът- вероятната причина да повръща, са две различни неща. Детето няма как да повръща от колики. Другата възможна причина е прехранване. Най-добре обсъдете проблема с къдърен педиатър, защото много от тях неглижират рефлукса.

Общи условия

Активация на акаунт