За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 474
  • 764
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 18 434
А къде да играят 10-годишните - в гората ли? И от кога тичането е равносилно на вилнеене. Joy Имам дете под 2г. и почти 11-годишно, та съм и от двете страни. Задължение да си пазят децата имат само родителите. Бих се намесила при игра с пръчки, камъни, стъклени предмети и т.н. Повечето от новите площадки са с възрастово ограничение над 3г. и не напразно. Затова, когато сме на такива гледам дребната да не пречи, а не се ядосвам, че на нея ѝ пречат. Големите деца тичат бързо, люлеят се силно, по-гръмогласни са, това е положението. “Невъзпитана младеж”, какво да се прави.

# 541
  • Мнения: 2 361
Здравейте. Искам да попитам дали някоя от вас е водила бебето си на боуен терапия и дали е имало ефект за коликите. Малкият ми мъж от гърчене връща и направо се дави. Тези газове го съсипват. На почти 3 месеца е и не намаляват. И ако може да ми препоръчате някой, от когото сте доволни, за София, може и на лични, за да не се приема като реклама.
Благодаря ви.

Да,но нямаше ефект при нас,дори се засилиха.От капките най-много ни помогна Колийф,но си имаше колики до към 3-ти месец.И с рефлукс беше,който намаля значително след захранването

# 542
  • Мнения: X
А къде да играят 10-годишните - в гората ли? И от кога тичането е равносилно на вилнеене. Joy Имам дете под 2г. и почти 11-годишно, та съм и от двете страни. Задължение да си пазят децата имат само родителите. Бих се намесила при игра с пръчки, камъни, стъклени предмети и т.н. Повечето от новите площадки са с възрастово ограничение над 3г. и не напразно. Затова, когато сме на такива гледам дребната да не пречи, а не се ядосвам, че на нея ѝ пречат. Големите деца тичат бързо, люлеят се силно, по-гръмогласни са, това е положението. “Невъзпитана младеж”, какво да се прави.

А, има и площадки само за деца под 3г.

# 543
  • Мнения: 6 218
Малко да сменя темата.Има една поредица енциклопедии на издателство Фют за най-малките "Защо?Какво?Как?".Много е интересна,ние имаме няколко от 25-е броя,и моето момче ги обожава.Понеже са почти изчерпани навсякъде,питах в издателството и ми отговориха,че предстоят нови преиздавания.Ето и списъка.Дано съм била полезна 😊

# 544
  • София
  • Мнения: 18 698
Има,но наследниците на империята не бива да бъдат ограничавани.

# 545
  • Мнения: 7 776
Мерси, Лещичке! И аз съм ги загледала и ми направи впечатления, че са изчерпани навсякъде.
Да похваля пак на Фют, любима книга за животните, мъжът ми купи две такива от Хиполенд и са й вече най-любимите.

# 546
  • Германия
  • Мнения: 3 426
Малко да сменя темата.Има една поредица енциклопедии на издателство Фют за най-малките "Защо?Какво?Как?".Много е интересна,ние имаме няколко от 25-е броя,и моето момче ги обожава.Понеже са почти изчерпани навсякъде,питах в издателството и ми отговориха,че предстоят нови преиздавания.Ето и списъка.Дано съм била полезна 😊

И ние имаме 7-8 от тези, но нашите са на немски де, голям хит са при дъщеря ми - любимите са ѝ за детската градина, за миенето на зъбките и за сезоните

Мисля че има около 60 броя, но явно не са превели всичките

# 547
  • Мнения: 262
 Моят също така силно плаче, че връща и се дави.. А и често си повръща и се оригва като го вдигна. Тези дни постоянно плаче и ми изглежда сякаш неспокоен. Чак се чудя дали да го водя на лекар или са си коликите.. Все се превива

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Лещичка, Кактусче, тези енциклопедии са ми любими. Купих една от Orange и поръчах още две от Galaxy.bg с 20% отстъпка. В Galaxy намерих и други попадения с капачета или "дръпни, завърти, плъзни":

# 549
  • София
  • Мнения: 360
Моят също така силно плаче, че връща и се дави.. А и често си повръща и се оригва като го вдигна. Тези дни постоянно плаче и ми изглежда сякаш неспокоен. Чак се чудя дали да го водя на лекар или са си коликите.. Все се превива

На колко е детето? Може да са колики, но може и рефлукс да има. Моят син имаше лек рефлукс, който също му причиняваше дискомфорт. Ако се притеснявате, по-добре го заведете на лекар.

# 550
  • Мнения: 262
На 2 месеца е почти.

# 551
  • София
  • Мнения: 360

Звучи като колики. Моят син имаше такива от двуседмично до 4 месечен... Пак казвам, ако мислите, че може да е друго, по-добре го заведете на лекар. С толкова малко бебе е по-добре човек да се презастрахова.

# 552
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Някой правил ли е каши тип грис, просо с плод и да стерилизира в бурканчета после? Чудя се какви закуски да му приготвя за почивката, защото най вероярно ще сме по цял ден на плажа.

# 553
  • София
  • Мнения: 360
Някой правил ли е каши тип грис, просо с плод и да стерилизира в бурканчета после? Чудя се какви закуски да му приготвя за почивката, защото най вероярно ще сме по цял ден на плажа.

Аз взимам готови каши на прах и ги разтварям в топла вода, правя и мъфини, или попара - може да се направи на всякъде. Друг вариант са готовите продукти на Хип или ДМ - имат със зърнени култури.

# 554
  • София
  • Мнения: 39 758
И моят син на първата почивка беше на АМ, каши и пюрета.
От кашите и пюретата обаче нямаше голямо разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт