Деца от всички страни, добре сте дошли-7!

  • 17 223
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 603
Asya, и на мен ми се стори странно, но при мен се беше получило нещо след раждането и ендокриноложката ми го обясни много добре, но не мога да го пресъздам. Аз пускам и антитела защото при мен си е хашимото и дори и тсх и другите фт да са в норми, пак жлезата не е добре. На мен без хормон тсх не ми е много висок, около 5,което е пак в норми, но не е ок за забременяване. Лошото е че при мен всичко адски влияе на настроението ми и сега съм е малко "тъмен" период.

Бибит, и аз така се чувствам. Честно казано не мисля, че бих се наслаждавала така на България ако живеех там за постоянно. Има някои неща, обаче, които няма как да не ми направят впечатление. Пушенето е ужасно. Прекалено много се пуши според мен. Също намирам всичко за много поскъпнало. Честно не знам как се оправят хората там. Водихме каката в музейко, 40 лв и доста от нещата бяха счупени. Посетихме и зоопарка, който направо е ужасен, не знам защо не го затворят изобщо. Имам да допълвам, но ме дърпат децата.

# 211
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Якамоз, това не е ниско ТСХ 🙄,
затова и настроението ти е такова!!!!
Референтните стойности са завишени!

Мен ме държат в момента в граници 0,5-1,5, за забременяване трябваше да е под 1,8, аз забременях с 2,2....

Важно и фт3 и 4 как са, не само ТСХ.
Фт3 трябва да е в горната 1/3 от реф. Стойности, фт4 над средата .

# 212
  • Мнения: 2 603
Явно не съм се изразила добре. 5 ми е без хормон, а с хормон бях на 0. Другите стойности не ги помня. Попринцип 5 е в границите, но високо за моята възраст и определено високо за бременност

# 213
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
5 е много за без хормон. Лабораторията, която ми анализира пробите, пише до реф.стойности, че при стойност над 2.5 да се провери за хипофункция.
0 е малко, явно дозата ти е била висока.

# 214
  • Мнения: 2 603
Ами не беше висока, аз съм пила винаги доста ниски дози, но 0 ми се получаваше и от минимална доза и ендокриноложката ми обясни, че е заради раждането. Също ми каза, че е възможно хипо да се превърне в хипер при хашимото и затова се наложи да спрем хормона, за да видим дали тсх ще се качи.

# 215
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Честно казано не мисля, че бих се наслаждавала така на България ако живеех там за постоянно. Има някои неща, обаче, които няма как да не ми направят впечатление. Пушенето е ужасно. Прекалено много се пуши според мен. Също намирам всичко за много поскъпнало. Честно не знам как се оправят хората там. Водихме каката в музейко, 40 лв и доста от нещата бяха счупени. Посетихме и зоопарка, който направо е ужасен, не знам защо не го затворят изобщо. Имам да допълвам, но ме дърпат децата.
Така е- едно е да си на почивка, друго е да е ежедневие.
Пуши се, на мен ми прави силно впечатление колко масово жени пушат.
И доста се пие. Sunglasses Бяхме често "на софра", по събирания и пиенето за много е ежедневие. То това не са някакви новости, винаги ги е имало.
Много неща се правят нискокачествено, защото излиза по-евтино, после бързо се трошат и рядко се поддържат. Там, където бяхме, детските площадки минаха масово през ремонт преди 10-ина години и сега от този ремонт няма и помен.
Моите деца бяха най-много по платените атракции(батути, бънджита, колички и прочие), така че не усетиха липсата на другите, безплатните изпочупени или липсващи забавления по парковете. Който е по-ограничен финансово, сигурно избягва да минава през парковете... или просто децата свикват да им се отказва.

Сега пишат ръкописно, трудно му е, крещи, вика, заплашва 😳
Накрая сложи тетрадката на дивана и взе да скача върху нея 😬
Оле-мале ooooh! Laughing, поне знаеш, че не събира отрицателни емоции в себе си, излива ги на воля.
Моите момчета от утре започват у-ще. Малкият няма голямо желание, ходи на у-ще, защото се налага. Хич няма желание ваканцията да свършва.
Големият започва в новото у-ще и ми е притеснено как ще се впише в новата обстановка. Той не изглежда видимо притеснен или развълнуван, ще видим как ще е. Стеснителен е и очаквам една по-трудна адаптация, дано моите предположения са погрешни. Като цяло съм по-притеснена отколкото с началното у-ще, ама се старая да не ми личи. Wink

Днес ги водих на басейн, че беше много горещо, към 35 градуса. Отказах им спортовете, футболът все пак се е провел в 17 часа, на големия пек, луда работа!

# 216
  • Мнения: 277
Нас мен това с платените атракциони ми идва малко в повече. 15 минути на батут-5лева 😳 Тук във всеки двор има батут. Йоан се зарадва много когато видя батута до хотела на морето. Реши, че човек си скача на воля когато и колкото поиска 😆 Питайте дали беше разочарован и изумен как така се плаща, за да скачаш на батут 🤭
Благодаря за съветите. Все още сме в процес на обмисляне къде и за колко време да отидем. Хамбург звучи чудесно и непременно ще го посетим някой път 👍
Успех на учениците, които сега започват или ще започнат в скоро време.

# 217
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ние се прибрахме успешно с един полет в който Л беше много доволен когато трябва да седи с колан и голям рев беше и един полет в който спа непробудно Simple Smile .

Успех на всички ученици !

# 218
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Якамоз, да може да се мине в хипер, на мен ми пускаха TRAK, ТСХ ми беше 0,2, но дозата ми беше висока. Трак показва дали в хипер или дозата е неправилна.

Бибит, как така по средата на седмицата тръгват?
При нас днес са до обед само на училище, заради жегата.🙄

Моето дете не е по атракциите, та не съм забелязала тези платените.
Иначе не сме попадали на много изпочупени детски площадки, но ние сме в центъра и там поддържат.
Забелязах, че има същите игрушки като в Германия, но на много деца им забраняват да ги ползват да не се ударят 🙄
Ето на такова се покатери Дзвер на върха и ме помислиха за луда, защото не му крещях да слиза. Той даже взе да скача 🤣

https://www.schwarzwaelder-bote.de/media.media.4b0470b5-70fb-47d … .original1024.jpg

Пушенето не ме дразни, ако сме навън.
Повече ме дразни чопленето на семки, пиенето на бира и вторването в телефона на детската площадка. Децата са като диви, никой не ги озаптява 🙄

# 219
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Ася, при нас винаги първия учебен ден е в сряда, само на първокласниците винаги в четвъртък. Прави се с цел да им е по-кратка първата учебна седмица, докато свикнат отново да са на у-ще. Спестяват им стреса след дълга почивка.
Днес първият ден на големия ученик беше 2 часа. Последният им час отпадна заради горещината.
Май беше доволен от новото начало. Мен пък ме подразни, че още не са свършили с ремонта на училищния двор , трябвало им още месец горе-долу, единият малък двор е зает изцяло с паркирани колелета. Тоест междучасията ги изкарват вътре, вън няма къде, което хич не ми харесва, но нищо не мога да променя. Rolling Eyes

Ася, площадките не са напълно повредени, но половината от съоръженията отдавна не са това, което бяха преди години- и в моя град, и в града на ММ, все окръжни градове, макар и не от най-големите.
Пари по детски атракции даваме немалко, но съм решила, че е част от почивката ни, отделно голяма игра пада и си заслужава, действа им супер на моториката и на настроението. Моите са фенове на надуваемите замъци в различните им разновидности. Преди време ги беше страх от тези с високите пързалки, сега се пускат и забавляват. Едно време бяха доста плахи и с бънджитата, последните 1-2 години преодоляха и този страх, особено големият, който се стреми да скача колкото се може по-високо. Затова и за мен тези атракции са като ерготерапия за двамата.

Децата са като диви, никой не ги озаптява 🙄
Една майка, с която седяхме пред един надуваем замък ми каза, че си личало, че моите не живеели в Бг, тъй като били кротки и неагресивни, тоест с друг тип начин на игра. Не че в Германия няма по-диви от моите деца, но може би имаше известно право, може би е по-често срещано в България децата да са по-агресивни или по-"неозаптени".

Две в едно, добре си се завърнала! Simple Smile

# 220
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не бях чувала Бибит. При нас е понеделник, само първокласниците са във вторник.
Колко време ще продължи ремонта? При нас ремонтираха цялото училище и децата бяха в контейнери 😒
Аз от сега дъм решила, че Дзвер няма да ходи там, макар ремонта да мина 🤨

Разбирам те за тези занимания. При нас ги има наоколо безплатно и не иска да ги изпробва даже...

# 221
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Ремонтът по план трябваше да е готов до началото на учебната година, но както обикновено се проточи. До края на септември би трябвало да са готови, работите изглеждат напреднали. Да видим.

Може да му дойде мерака на Тим. Моите се повлияни от по-големите си братовчеди, които преди години бяха активни по такива атракции. Сега брат`чедите вече са големи и не стават за такива съоръжения.

# 222
  • Мнения: 2 603
Аз пък не давам да се качва по тези надуваеми замъци. Постоянно чувам за инциденти, счупени крайници и подобни и приключихме с тях. Децата в бг не мога да сложа под общ знаменател, но на дъщеря ми и беше много трудно изобщо да се заиграе с някое. Казваха ѝ, че е малка и тя много се разтройваше. Друго, което ми направи супер лошо впечатление е взимането на играчките без да се пита. Дори и от количката или пейката. После не се връщат ми се захвърлят някъде. Родителите са си на седянка и хич ги няма. Тя например винаги си дава играчките след като я попитат, но там започна да се изнервя и да не иска да споделя. Също ако тя не иска идва родител и казва нещо от сорта: той ще ти я върне след малко. Тук не е така, изобщо взимане от чужда количка е абсурд да се позволи, родителите винаги обясняват, че трябва да се пита преди да се вземе нещо или направо казват, че трябва да го оставят. Честно казано виждаше ми се прекалено преди време, но вече го предпочитам.
За площадките е направо безумие. Уж се оправят някакви неща, но толкова половинчато, че нямам думи. Това най - много ме ядосва. Има чудесни междублокови пространства, които се ползват неефективно, западнали и неподдържани.

# 223
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз съм била на площадки в Южният парк, кв. Иван Вазов, пред Народният театър и пред църквата св. Седмочисленици и бяха ок всички - с мека настилка и нови съоръжения. Но децата си се бутаха по съораженията и не се изчакват. Моят много искаше да си играе с деца, но те му обясняваха, че не го разбират и не се получаваше.
Направи ми впечатление, че си играят с оръжия играчки( момчетата), масово се гледат децата от баби, които не горяха от желание да гледат деца. От съвсем малки деца до такива ходещи на училище все баби ги гледаха.
Пушенето, ужасно и много се пуши навсякъде. Доста еднообразна и скучна безвкусна храна по тези заведения в които успях да седна. Не сме ходили по специално хубави ресторанти и сме седяли в обедно време, сядахме в Добро, Отечество, Грил ресторант на входа на парка забравих как се казва, една бирария в парка до рампата.
Разбити тротоари и липса на място от паркирали коли. От всички таксита на които се возих само на едно работеха коланите отзад и всички бяха безкрайно учудени, че ползвам столче.
Какво ми хареса - евтин ГТ има и нови мотриси с климатик, им и стари с високи стълби.
 Бул. Витоша е пешеходна зона
Едно бившо кино Млада гвардия е чудесна книжарница на два етажа с кафе.
Много хубави плодове и зеленчуци на ниски цени.
Много ми хареса, че всички фонтани работят - НДК, Народният театър, Южният парк. махали са и всякави замъци и батути от входа на парка.

# 224
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Две в едно, за плодовете не се учудвам, че ти харесват. При вас са доста скъпи.

Аз навън не ям, заради глутена, но забелязах, че качеството на храната е много ниско. Аз си бях март и плодовете и зеленчуците бяха с отчайващо качество.
Може би съм свикнала на тукашните 🙄
Иначе сезонните български са си супер.
Също обиколих всички пазари: производители няма.
Всичко е внос, дали е ГМО никой не знае...

Якамоз, моето дете в Бг няма играчки и нямах подобна драма, но той и тук не си играе с играчки по детските площадки.
Но знам за какво говориш. Аз го оставям да каже нещо на немски и бързо се отказват да ми обясняват какво ще ми върнат 🤣

Иначе и с него не искаха да си играят, казваха, че не можел да говори. 🙄
После дъщерята на една приятелка го взе под крилото си и аз й казах да задава въпроси, на които той да отговаря с да и не. Той разбира и така стана работата.
Сега им говори на английски или се разбират без думи, но той разбира и се включва в начинанията.

Незнам дали знаете, че в славянските езици думата “немец” произлиза от “ням” 🤣 като не са разбирали езика, не са отговаряли и са ги мислели за неми.😆

Общи условия

Активация на акаунт