Деца от всички страни, добре сте дошли-7!

  • 17 226
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Европейско Кенгуру има в цяла Европа, дори в САЩ се организира Simple Smile Задачите в различните страни малко се различават, може до 3задачи май да са различни. В Германия не се отчита само кой колко точки има, а и кой има най-голям скок - колко поредни задачи без грешка.
В Бъргария преди 4години беше част и от приема в математически гимназии след четвърти клас, сега не знам дали продължава (организаторът се смени и имаше много неуредици). Ето тук има задачите на български от минали години.
В България се организира и Австралийско кенгуру, провежда се лятно време и задачите са на английски.

# 646
  • Немция
  • Мнения: 6 875
И аз не знаех, че имало лагер на Кенгуру, хубаво и аз да съм в крак с новините, но дълбоко ме съмнява, че моите деца биха се включили в такъв лагер. За тях лятната ваканция е за разпускане и възможно най-малко ангажименти, за което ги разбирам. Лятната ваканция им е само 6 седмици. Разбирам да е като българската лятна ваканция, която е дълга 3 месеца и половина, до 4-ти клас.

Ася, че това е за въодушевяване- да дава 3 правилни отговора, без да се е замислял много. Дали е случайност или просто умее бързо да пресмята? Thinking
Не ми пращай задачи. В момента имаме баба и дядо на гости, децата имат съвсем други приоритети. Отделно големият се прибира сравнително късно от у-ще, правят се домашни, имаме 4 заети следобеда с други неща и не мисля, че ще е възхитен да му трупна и една задача по математика всеки ден. Все пак е хубаво да има и свободно време за мотаене.
Другата година ще помисля дали да им го предложа.

# 647
  • Мнения: 9 903
Ей това се прави

 децата се запознават и си играят, сдушват се бързо и накрая реват и си разменят телефони и мейли, има и от чужбина.
Аз ходих като придружител на Андрей.

# 648
  • USA
  • Мнения: 1 323
Да Кенгуру има и в тук. Две приятелки ми предложиха да запиша Алексей,но за сега не виждам страст към математиката. Като чета Ася със сметките е на нивото на Тим,но изобщо не му се мисли по логическите задачи. Не искам да го карам ако не желае.Помня аз колко не обичах математиката ,а ме караха да ходя постоянно. Тук е края на втората четвърт и текат изпити тази седмица.
Две в едно за маркери става въпрос.Грешка на клавиатурата Simple Smile
Ася те делят за сега лесни с 2 и е лесно като пишат на бели дъски и трият. Не се сещам какво беше координатна система. Въобще сещам се като гледам сега какво правят в училище,но май съвсем съзнателно съм си изтрила всичко от мозъка.
РД беше днес.Стана драма,че мм се оказа,че ще пътува и няма да е у дома като се върнат от училище и измислихме нов план в движение. Писах на учителката ,че ще го взема от училище за обяд и няма да го връщам. Взехме го с баща му закарахме го на ресторант,после на картинг.Само него без другите. Желанието му за картинг е от много време,но имат изискване за години и височина и само той се класира от тримата,та му направихме кефа.  Толкова беше щастлив,че нито торта искаше,нито му пукаше за подаръци. Картинга е на закрито и добре,че е така,че и тук е валежно и сиво.
В БГ училището следващия уикенд ще е КОледното тържество,но моите ще се включат в заниманията само със сурвачки и коледи картички.Аз ще го водя. Отказаха се от пеенето на концерта и от танците.Аз не им давам зор там,защото не знаят песните,време нямам кога да ги уча.Дадох им нещо което да прочетат и толкоз.
Тези неща трябва да се подготвят по отдалече.Не става за 2 седмици.А Българския се забравя толкова бързо.Съдя от двете деца които са осиновени тук от бг на възраст едното 9 ,а другото 10г. Децата са в САЩ от 9 месеца само и двете говорят на развален БГ или смесват езиците в едно изречение. Стигнах до извода,че иска се сериозна работа за да се запази езика дори и когато си мисли човек,че е дал добра основа.
Наздраве ви казвам и аз остарявам. Почерпете се виртуално!

# 649
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Кала чести рожден ден ! Много здраве и да си все така креативна и вдъхновяваща!
Много хубаво сте направили с А. И тук е много популярно да се прекарва време само с едно дете понякога при наличието на повече. Страхотни снимки видях !

За българският аз съм се примирила, че няма да е на ниво и за мен е ок така.
Докато работех в дг ясно си личеше, кои деца имат трудности с езика, въпреки че са родени тук. В голяма степен след това това се изчиства до училище,но тук има и феномена поколения имигранти родени тук и говорят шведски с акцент на доста елементарно ниво поради сегрегирана среда и затваряне в тяхната си общност.
Става дума основно за семейства от арабските и африканските държави.
Както и индийците в Англия в голяма част говорят с акцент.

# 650
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Калалили, Честит Рожден Ден! Да си -на първо място- здрава и не на последно място много лично щастие, да си обичана мама и съпруга!!! Hug
На Лекси също честито порастване, много здраве и куп детски радости!!! Grinning
Чудесно сте ги измислили с картинга- обикновено не е нужно много, за да се зарадва едно дете и да се почувства специално!

За българския(както и с други езици) е наистина така, нужно е постоянно ползване, за да се поддържа едно ниво. Забелязвам, че моите Бибитковци все повече говорят помежду си на немски, както и за у-ще ми разказват на немски, аз отговарям на български. Към български роднини автоматично обръщат на български, но немският става все по-доминантен. И това при положение, че вкъщи се говори на български, а големият Б. говори без акцент. На малкият нивото му на български е по-ниско, няма такова езиково богатство, като на големия му брат.

Тити, сериозна ми изглежда лагерната програма. На Андрей хареса ли му?

# 651
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Кала, Честит Рожден Ден!  Hug  bouquet Да си здрава и щастлива! Много здраве и хубаво детство и на Лекси! Hug bouquet

# 652
  • Мнения: 202
Дами, здравейте 😃.
Пак се загубих по трасето, но много натоварено последните седмици. А декември до тук и той се очертава такъв. Изчетох ви.
Дори със огромно закъснение искамда честитя родените днина всички мами и дечица 🎁💐. Да сте живи и здрави, много сбъднати мечти и всичко най-хубаво 🤗😃.
Последно като бях писала ходех с малкото по зъболекари. За щастие успяха да запълнят дупчицата му, той беше много послушен и няма нужда от коронка. На 4 декември при нас се празнува Синтеклас. Него ден идва в училище и раздава подаръци на децата. А баткото вече е голям и от миналата година си теглят билетче, което име се падне трябва да направят някаква изненада и да се купи подарък, каъвро на е написало детето. На баткото му се падна момиче, тя беше написала, че иска някаква книжка топмодел. Лепят се стикери, рисува се, някакви такива неща. Направихме все едно шише от парфюм, облемихме го с хартия, панделка сложихме и от пред емблемата на Шанел и вместо името Шанел, написахне името на момичето Мишеле. Получи се добре. Отделно реперираме за българското училище за Коледното тържество. То е тази седмица на 14. Каката ще пее песничка, а баткото има да научи част от текст Как празнуват Коледа другите държави.
Малкото уж спря да плаче на градина, тази седмица пак му щукна нещо и плаче като тръгвам. На 17 има рожден ден, но него ден в градината ще имат коледна закуска и ще почерпи на 19. Трябва и торбички да наглася за децата, а големите на 19 имат коледна вечеря и за там трябва да приготвя нещо. А на 22 ще празнуваме на детски кът рождения ден на малкоро. Направо последните седмици само задачи.
Отделно баткото последните дни е болен. В неделя през нощта повръща, много го боли главата, понеделни и днес не го занесох на училище. Вчера цял ден беше в леглото. Нищо не хапна, днес  поиска да яде и се чувства по-добре, щом не е повръщал. В неделя свекървата идва, ще ходим да я посрещаме на летището. Децата са много доволни.
Чета, че се обсъдили и подаръците. Тази година съм паодготвена вече. Цял чувал с подаръци се събра. Ще има да опаковаме, децатя си нямат и на представа даже. От България ни изпратиха багаж и там имаше подаръци. Всичко скрих, попитаха няма ли за тях подаръци 😃, казахме че само неща за ядене има. Очаквах някакви коментари, но те не питаха нищо друго.
Има тема и за умножение и деление - наскоро баткото взеха умножение с двуцифрено и деление на голямо число с едноцифрено и двуцифрено. Не можа да направи домашното, започна да плаче, че не разбирал и се ядоса. Госпожата много бързо обяснявала и после не повтаряла. Тяхната госпожа излезе по майчинсто, сега 3 дена е една, 2 дена господин. Двамата обяснявали по различен начин и много от децата не разбирали. Показах му клипчета, след това с много примери и схвана начина на решаване. Всеки ден по няколко задачи му пиша да се упражнява. Каката за сега е много добре в училище. Започна доста добре да чете, по математика също е добре.
Само Анджи успях да видя на снимката, много е сладка. А на Мелина снимките не успях да ги отворя.
Малее, че много писах. Но много материал ми се насъбра. Да се надявам през ваканцията да имам повече време.

# 653
  • Мнения: X
Калалили, честита да си! Споделен празник, здраве и сбъднати мечти ти пожелавам!
Вчера, като оставях малката, ми казаха че в групата има Варицела.
Едно от дечицата с които играе било болно, та да я наблюдавам. Сега сме в очакване. Аз също не съм я карала и това повече ме тревожи, но каквото дойде. 🤷🏻♀

# 654
  • Мнения: 2 472
Кала, бъди здрава и много щастлива! bouquet bouquet bouquetИ на детето също Честит Рожден Ден! bouquet

Маманорге, защо се плашиш от шарката? Детето е нормално да я изкара в тази възраст. Опасно е, ако е по- голяма. А всъщност сега препрочетох, че може би се тревожиш, ако ти се заразиш?

# 655
  • Мнения: X
Кала, бъди здрава и много щастлива! bouquet bouquet bouquetИ на детето също Честит Рожден Ден! bouquet

Маманорге, защо се плашиш от шарката? Детето е нормално да я изкара в тази възраст. Опасно е, ако е по- голяма. А всъщност сега препрочетох, че може би се тревожиш, ако ти се заразиш?

Да, за нея не се плаша. Колкото по-рано, толкова по-добре. Имам притеснения от това, как аз бих я понесла, но както писах, каквото дойде.🤗

# 656
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Набързо влизам, да честитя на Лекси и на Калалили! Да сте живи  здрави, повече усмивки а за двама ви!! ММ е командировка пак и аз съм пак на скорост...ще наваксвам през коледната почивка...

# 657
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кала, честит рожден ден!!! Пожелавам ти да имаш време, за д аможеш да се насладиш на работата си, не само да тичаш насам натам!!!
много хубаво изненада сте спретнали! Браво!

Плами, много неприятно така с ротиращи учители.
иначе браво за подаръците... аз все още съм до никъде

тити, благодаря ти много за кенгуру плана. намерих нещо за Т, ще го въведа ваканцията, като му свърши календара.
имаш ли идея какво представляват: математическо ориентиране, мат. щафета и мат. главоблъсканица?
моля ви всички, ако намирате подобни неща, не е задължително да е математика, просто за деца интересни програми: споделяйте!!! аз постоянно търся за Дзвер подобни неща.

мама Норге, дано те подмине!!! майка твърди, че аз шарки не съм карала, но като ме изследват по време на бременностите все имах някакъв имунитет, та си мисля,че съм ги карала без пъпки... newsm78

днес водих Т на лекар. зачервено гърло, едното тъпанче било незнам си какво, подути лимфни възли.
каза, ако днес и утре има 39+ температура, четвъртък пак да ходим.
днес беше над 39, да видим утре.
до края на седмицата си е вкъщи.

# 658
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Изтрих си поста Imp, затова сега накратко от мен...

Ася, много неприятно с разболяването на Тим, някакъв упорит вирус го е хванал ... Симптомите ми напомнят на мононуклеоза. Каквото и да се окаже, бързо да минава!!! Hug

Мама Норге, при вас не ваксинират ли срещу варицела? В Германия слагат тази ваксина, в детските градини не съм засичала варицела. Дано те подмине, може да си я карала незабелязано.

Плами, добре те е завъртяла въртележката. Декември по принцип е натоварен месец покрай коледните празници.
Бързо оздравяване и на твоето момче!

Къти, намали скоростта! Sunglasses

Последна редакция: вт, 10 дек 2019, 23:37 от Бибит

# 659
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, моля ти де, не ме вкарвай във филми!!!
Една приятелка сега беше в болница и ме вкара във филм, сега мононуклеоза 🙄

Не ми трябват такива подаръци за Коледа 😳

Общи условия

Активация на акаунт