Март 2020-та е далече, но в мен вече имам си човече!

  • 32 053
  • 754
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 36
Аз също пия по едно кафе сутрин, даже понякога се насилвам да го пия, заради кръвното. Следобед малко кола. Иначе не мога да функционирам. Повече течности, по малко и начесто.
Ev4eto.. и аз бях с ужасни денонощни киселини. Установих, че са от калмацина, който пиех и го спрях. Ако пиеш витамини, които съдържат калций, може и от тях да е. Иначе няколко глътки студено прясно мляко облекчава.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 16:55 от ivets*hm

# 466
  • Мнения: 96
Момичета Hug
Аз съм 2х2 утрогестан.
12 г.с. съм , но мисля че имам леко течение, във вторник съм на лекар, но се чудя дали е нормално.
Няма цвят , смесено е със лекарството и не мога да различа точно какво е .
Въпроса ми е, мами във същата седмица - вие имате ли такова?

# 467
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
По същия начин съм и аз,но не съм била на преглед все още та немога да ти отговоря...

# 468
  • Мнения: 100
Здравейте момичета , да ви кажа това с течението може изобщо да не е шега. Аз съм в 10г.с. миналата седмица ми се появи такова нещо, направих микробиология и се оказа възпаление Sad( а в толкова ранна седмица не е хубаво и лекарства да се вземат много много но..накрая слагах някакви неща и след седмица ще разбера дали са помогнали. Дано при вас да е нещо безобидно

# 469
  • Мнения: 854
Здравей, добре дошла!
Аз се следя в Щерев при доктор Михайлович. Сестра ми се следи при него също, тя е 30г.с , а аз 12г.с. Като цяло всички в клиниката са изключително мили и вежливи. Днеска си пуснах кръвни изследвания за БХС и още няколко неща.
Утре сме на първата фетална морфология.
Момичето на информация е много мило и обяснява всичко подробно какво включват пакетите. Аз си избрах ето този.

Доволна съм и ги препоръчвам. Мога да пиша още много за тях, но май стана много дълго. Ако те интересува нещо, питай. Simple Smile
И сестра ми се следи при тях, но реши да не си взима пакет, а да си заплаща всички изследвания и прегледи, които й назначават. В 10-та г.с. е, за сега ходи на всеки 2 сед. Аз все пак живо се вълнувам какви са предимствата на пакета пред това да се заплащат изследванията отделно, нещо допълнително, освен нещата от пакета, заплаща ли се. Много ще съм благодарна, стига да не е проблем, да ми дадете малко допълнителна информация.

# 470
  • Мнения: 480
Здравей, не е проблем разбира се.
Ами сестра ми нищо допълнително не си е заплащала. Аз също ползвам всичко от пакета. Запалих си първият преглед 60 лв, за да уставим дали има бременност. От вторият до сега нищо допълнително не се плаща.
Докторът ме увери, че всичко от пакета ще ми стигне до края.
Миналата седмица бях болна, ЛЛ ми пусна кръв и урина, за да види как съм. Там минах по ЗК. Но това е изключение. Така че винаги имам вариант за такива рутинни излседвания да си го вземам от личната, при болестни състояния.
При една нормална протичаща Б излседванията, които са в пакета са напълно достатъчни.
За сега съм използвала ПКК, урина и БХС, както и един ехограф за установяване на пулс.
Три седмици след първата ФМ ще ми е следващият преглед. Simple Smile Доктора ми каза, че 7 ехографа плюс 3 ФМ, ехокаедиографията са напълно достатъчни като ехографски изследвания при нормална Б.

# 471
  • Мнения: 1 235
Аз имам течение от самото начало. Правиха ми микробиология, но нямаше нищо. С предишната си бременност пак бях така.

# 472
  • Sofia
  • Мнения: 142
Здравейте! Да се представя и аз вече. 😊 От вчера официално потвърдена втора бременност за мен (8+4 седмици). На 29 години съм и имам момченце на 13 месеца. Принципно терминът ми е през първите дни на април, но първата ми бременност приключи в края на 36-та седмица и сега очаквам да е нещо подобно.

Някой беше питал по-назад за следене и раждане във Вита. Миналата бременност се следих и родих там при д-р Чорбова, която обожавам. Много мога да пиша за нея. Условията и грижата там да чудесни. Сега пак, живот и здраве, сме с нея.

Леки бременност и раждане на всички и най-вече живи и здрави дечица! 🙂

# 473
  • Русе
  • Мнения: 100
Marulche, аз питах за Вита и в крайна сметка сме се насочили натам. В понеделник съм на преглед при д-р Василева и ако всичко е наред, ще вземем пакет и ще се следя там.

При мен всичко е наред. Симптоми почти нямам, единствено кафето не ми понася. При вас започна ли да си личи коремчето? Аз имам един чифт дънки, които не мога да нося вече (10г.с.), но като цяло май не личи все още.

# 474
  • Мнения: 605
Здравейте момичета.Как се справяте с главоболието?От днес вече съм 14-та седмица и за пръв път ме заболява главата,знам че може да се пие парацетамол или ефералган,ама не смея.

# 475
  • Sofia
  • Мнения: 142
ПортокаловоМомиче, доколкото зная, има много добри отзиви за д-р Василева. Надявам се и то да останеш доволна.

На мен все още не ми личи коремче, но определено дрехите започнаха да ми стягат там. С първата бременност качих 9 кг и ги свалих едва ли не в болницата. Коремчето ми пролича след 4-ти месец, но явно при втората бременност мускулатурата вече е друга. Надявам се и сега да финиширам горе-долу със същите килограми, не за друго, а защото се чувствах много добре и жизнена така, а и след раждането е много по-леко. Ще видим как ще е. Важното е да сме здрави!

IvGG, опитай се да увеличиш многократно количеството вода, което приемаш. Има невероятен резултат. Аз сутрин пия слабо кафе и то ми помага. Може парацетамол. Аз пия и Нурофен в краен случай.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 09:56 от AnMary

# 476
  • Мнения: 37
Здравейте момичета,  аз съм нова тук. Терминът ми варира между 19 и 21 март - заченахме инвитро и всеки ми казва различно. В момента съм 10х4. И си карам бременността в Лондон. Исках да питам има ли и други бъдещи майки във Великобритания? Тук почти не правят изследвания. Мисля - два или максимум три ехографа за цялата бременност, което ми се струва много малко. На 9 септ. ще ми правят изследването за генетични заболявания. Но се чудя дали не изпускам някое важно изследване.

IvGG, аз пия страшно много вода и не помага на главоболието ми. Нищо друго освен кафенцето не ми помага.

# 477
  • Мнения: 346
Момичетааа много съм щастлива. Обадиха ми се от Пренатест бебчо е здрав и чакаме момченце! 💙

# 478
  • Мнения: 125
Честито, Пламъче! 😍 На мен вече от две седмици ми личи и хората ме питат, а съм 10 г.с. втора бременност. Нося си бременните дънки общо взето от положителния тест, че ми в много некомфортно нещо да ме притиска.
    Мъчих се и аз с главоболие известно време, докато не хванах цаката, че едно еспресо веднага ми спасява положението. Може би е от жегите и от ниското кръвно

# 479
  • Мнения: 11
Момичета, здравейте Simple Smile и моята първа ФМ мина - всичко е наред с малкото човече. Д-р Константиниду в Щерев огледа и ни обясни всичко, много съм доволна! Иначе за следенето - реших да се следя при лекарката, която напоследък посещавам. Преди ходех на картата ми на Уника, но тя работи и по ЗК, така че което се покрива от ЗК - ще се възползвам, което не - ще си доплащам. Уника покриват 300 лв, макар че само биохимичния скрининг сега струва 160 лв Grinning. Важното е всичко да е наред! Лекарката ми работи и в болница Вита, чета различни отзиви за там, но определено за раждането не съм мислила къде ще е, още ми се струва доста далеч.

Общи условия

Активация на акаунт